Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
Straszna lipa z tą historią. Spora grupa fanów narzeka na Disneya, ale ja się cieszę, ze GL nie jest już kreatywnym tyranem. Jego ostatnim pozytywnym wpływem było wtrącanie się w tworzenie Ahsoki i jego nakaz by była uczniem Anakina, a nie Obiego (tak jak w oryginalnym zamyśle). Co nie oznacza, że nie chce, by zupełnie nie dłubał przy franczyzie. Nawet bym przyklasnął, gdyby Disney dał mu szansę na zrobienie czegoś nowego, bo teraz miałby znów nad sobą kogoś, kto mógłby powiedzieć mu nie.
 
Pojawiły się wycieki zabaweczek:

sith-trooper-hot-toys-sdcc-2019-c.jpg


Można powiedzieć, ikoniczne dla NT zdjęcie, nawet przesłanie się zgadza: przemalować i będzie git :p

Zwracam uwagę na nazwę. Skąd Sithowie znowuż w NT? Kylo się mianował?
 
Widziałem to wcześniej i absolutnie się zgadzam, że brak kreatywności, łamane przez, taniej będzie przemalować i nadać nową nazwę. Niczym GL za najlepszych lat, Disney uczy się od najlepszych. :D

Odnośnie samych trooperów i ich znaczenia w lore, wydaje mi się oczywiste, ze jest jakiś rodzaj podbudówki pod Palpiego, który jest potwierdzony w ep9 i było nie było, jest Sithem. Kolor zdaje się tez sugerować, ze to jakiś nowy rodzaj "przybocznych". Najpier byli "Red Guardzi" w PT i OT, potem "Pretorianie" w ep8. Choć może nie tyle przybocznych, co rodzaj elitarnych trooperów wykonujących rozkazy Palpiego (który jest ich jedynym zwierzchnikiem). Coś jak Pieść Vadera.

Oczywiście daje to do myślenia, gdzie w tym wszystkim Ben, w końcu było nie było, jest tym Supreme leader'em na koniec Ostatniego Jedi.
 
I jeszcze na potwierdzenie, że to nie wytwór oryginalny producenta zabawek, tylko faktycznie coś z nowych GW:

48252583566_d0425d65af_z.jpg


77901 Sith Trooper Bust is inspired by Star Wars: The Rise of Skywalker and is a first glimpse at this new type of trooper that will be seen in the film when it arrives in cinemas this December

Dwie takie zabawki raczej gwarantują, że szturmowca, który się potknął i wpadł do wiadra z czerwoną farbą zobaczymy w filmie.
Post automatically merged:

Odnośnie samych trooperów i ich znaczenia w lore, wydaje mi się oczywiste, ze jest jakiś rodzaj podbudówki pod Palpiego

Chyba że z tej strony - jako przyboczni Palpatina (tego odgrzanego kotleta też litosciwie nie skomentuję). No może.

Ech...
 
Według plotki (którą dam w spoiler, bo źródło Making Star Wars, jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o leaki z ST)...

...Sith Trooperzy w filmie podlegają bezpośrednio Benowi i Rycerzom Ren.

Jest w tym jakaś logika, bo oprócz koloru, kanciastość i "ryty" na pancerzu mocno kojarzą się z Pretorianami Snoke'a.

Więc osobiście widzę ich jako oddział stworzony przez Bena, będący duchowym następcą zarówno Pretorian jak i 501'ego aka Pięści Vadera.

Skąd Sith w nazwie? Myślę, że gdy Palpi się ujawni, to albo z własnej woli, albo pod wpływem Mocy ex-Imperatora oddział przejdzie na stronę Sheeva.
 
też czytałem ale już nie wklejałem. Ja myślę, że twórcy już zapomnieli o "let's forget the past" :p I zostanie oddział Kylo, a nazywa się tak bo jest cool :p
 
Russowcy pojawili się na oficjalnym kanale SW, gadać o tym jak lubią SW i z miejsca wybuchły plotki, że dostaną swoją trylogię/zastąpią Riana.

 
Wolałbym dodatkową trylogię :D Ale dwie już brzmią wystarczająco :p Nie wiem czy chciałbym, by zastępowali Riana, nie do końca może wszystko mi się podobało w TLJ, ale w swojej własnej trylogii gość może dużo bardziej rozwinąć skrzydła.

Resistance kończy się więc na drugim sezonie. Bardzo słusznie, nie było pomysłu na ten serial, mało wzbogacał uniwersum, był bardzo z boku głównej linii fabularnej, dużo bardziej niż Rebels i Clone Wars. Trailer sezonu drugiego też meh, w zasadzie nie zaciekawił mnie niczym. Ot, skakanie po różnych planetach, żeby zrobić coś, na czym jakoś szczególnie mi nie zależy. Co może wyjść ciekawie, to przedstawienie czasów post-TLJ, ale zastanawiam się ile tego będzie i czy nie ograniczy się do tego, co było widać na końcu trailera.

Tymczasem plotki o powrocie Ewana jako Kenobiego pojawiają się coraz częściej :D Jaram się bardzo :D
 
Pojawiły się przecieki dotyczące roli Palpatine'a w nowych SW wraz z opisem całej fabuły. Wiarygodność oceniam na jakieś 60%.

https://boundingintocomics.com/2019...r-leaks-reveal-how-emperor-palpatine-returns/

Natomiast pachnie taką zżynką różnych motywów z dotychczasowych filmów, że mam szczerą nadzieję iż się nie sprawdzą. Aha, i jeszcze dostrzegam mocną inspirację drugą częścią Kapitana Ameryki. A te kalki mając na uwadze TFA mogą być zarówno argumentem za wiarygodnością przecieków, jak i przeciwko niej :)
 
Wiarygodność oceniam na jakieś 60%.

Ja na jakieś 2%. Po pierwsze źródło; 4 Chan, czyli brak weryfikacji. Po drugie, ktoś połączył w całość kilka mniej i bardziej popularnych plotek (i spekulacji), wypełnił luki i wrzucił do sieci.

MEH
 

Wjechał i on... Trailer tak świetnie nakreśla nastrój i pasuje do milczącego, stoickiego łowcy nagród, że aż się zachwyciłem po cichutku.

To wygląda jak film. Jakościowo będzie bomba, tak czuję.

I BĘDZIE SERIAL O KENOBIM!!! JARAM SIĘ!

Clone Wars w lutym 2020. Cztery miesiące dóbr gwiezdnowojennych...
 
Last edited:
I BĘDZIE SERIAL O KENOBIM!!! JARAM SIĘ!

Zajęło to jedynie 7 lat, ale w końcu, W KOŃCU, najbardziej (obok nowej trylogii) oczekiwany projekt z uniwersum został potwierdzony.

Po tylu latach domysłów, plotek, spekulacji, analiz, to trochę dziwne uczucie, wiedzieć że projekt powstanie, że scenariusze gotowe, że wbijają na plan w przyszłym roku. No i oczywiście, że McGregor wraca w tytułowej roli.



Zwiastun Mandaloriana świetny. Efekty i klimat baaaardzo na plus.
 
Zwiastun świetny, bo w klimatach Łotra 1, a to jedyna rzecz, z nowych filmów, która mi się podobała. Swoją drogą ten trailer zjada trailer Wiedźmina na śniadanie...klimatem, efektami,...wszystkim😃
 
Mialem wrzucać właśnie, a to już wrzucone :)

Ech, fani SW mają dzisiaj radość, nie umiem powstrzymać myśli, co by było gdyby zwiastun Witchera był takiej jakości jak to.

Wizualnie jest to bardzo blisko RO w moim odczuciu. Muzyka świetna, robi klimat, którym zwiastun jest wypełniony, fajny montaż, dobre efekty, no wszystko sztos.

Ależ to będzie piracony serial, przy premierowym zasięgu Disney+
 
Ależ to będzie piracony serial, przy premierowym zasięgu Disney+

Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i skoro logistycznie nie są wstanie odpalić serwisu od razu na całym świecie to przynajmniej wybrane produkcje (Star Wars i Marvel) wypożyczą tymczasowo innym serwisom, np. Netflixowi.

A co do zapowiedzi i materiałów to cóż... jaram się :D
 
Disney + jak na razie wychodzi na plus, jeśli chodzi o Star Wars ;). The Mandalorian ma fajny klimat i póki co został przyjęty entuzjastycznie przez publikę. Do tego wyczekiwany przez fanów Obi-Wan. Oba te seriale mogą być dla Disneya, tym czym GOT była dla HBO. Wątpię, żeby chcieli się z kimkolwiek takim skarbem dzielić. Sądzę, że wyjdą z założenia, że ci co będą chcieli zapłacić za usługę, to nawet jeśli spiracą pierwszy sezon, to i tak Diney+ wykupią jak wejdzie na ich rynek.
 
Zasadniczo to mogliby nawet na Disney xD puścić czy innym należącym do firmy kanale telewizyjnym. Nie trawię zbytnio idei "ekskluzywnych" seriali.
 

Wjechał i on... Trailer tak świetnie nakreśla nastrój i pasuje do milczącego, stoickiego łowcy nagród, że aż się zachwyciłem po cichutku.

To wygląda jak film. Jakościowo będzie bomba, tak czuję.

I BĘDZIE SERIAL O KENOBIM!!! JARAM SIĘ!

Clone Wars w lutym 2020. Cztery miesiące dóbr gwiezdnowojennych...

Mnie to jakościowo wygląda np. jak serial Gwiezdne wrota także do jakości wysoko budżetowego filmu trochę brakuje.
 
Top Bottom