Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
W trailerze Mando, 1:05, widzimy okrągły statek Separatystów używany podczas Wojen Klonów, (historia z Onderonem w sezonie 5 serialu animowanego). Widoczne są też droidy B2 z tamtych czasów w innym ujęciu (lub coś bardzo podobnego do nich). Być może otrzymamy retrospekcje z tamtych czasów, albo jakaś frakcja używa obecnie tego sprzętu.

Krąży też informacja, że pierwszy odcinek będzie zawierał jakiś mocny spoiler dla uniwersum Star Wars (nie wiem czy spoiler to dobre słowo, w końcu poznamy to oglądając produkcję Lucasfilmu). I myślę, czy to będzie coś związanego właśnie z Wojnami Klonów, czy może z tym, jak potoczyła się walka Mandalorian po ich dziejach w Rebels. Niektórzy snują teorie, że chodzi o Palpatine'a, ale nie wydaje mi się to czymś, co by w tej historii miało jakieś znaczenie.
 
Wjechał launch trailer Fallen Order


Mamy w nim wiedźmę z Dathomir. Jak wiemy z animacji, wszystkie zostały zabite podczas Wojen Klonów, ciekaw jestem jak to wyjaśnią. I jaką rolę odegra/odegrają.
 
Last edited:
I trylogia speców od GoT skasowana. Oficjalnie - panowie nie mają wystarczająco dużo czasu, a nie chcieliby "po łebkach" pracować nad taką marką.
Dawno nie widziałam tak szczęśliwych fanów Gwiezdnych Wojen :). Tak szczerze mówiąc to już w momencie, gdy Disney postanowił ograniczyć ich zaangażowanie w projekcie, można było przewidywać, że raczej nie doprowadzą go do końca. Dla Disneya jest to bardzo dobry news, bo poza GOT do "sukcesów" D. Benioffa można dopisać jeszcze kompletną klapę filmu Gemini Man.
 
To nie pierwszy projekt porzucony przez duet B&F. Jeszcze w trakcie prac nad finałem Gry o tron przygotowywali kolejny serial dla HBO pt. Confederate. Miał on opowiadać o alternatywnej historii USA i skupiać się na niewolnictwie. Ostatecznie całość poleciała do kosza, a panowie rozstali się z HBO i poszli robić Gwiezdne Wojny. Teraz rzekomo porzucili Gwiezdne Wojny na rzecz Netflixa. Ciekawe kiedy usłyszymy, że i tutaj nic nie wyjdzie, a oni mają robić coś dla Amazonu.

Mam wrażenie, że ta Gra o tron była ich jedynym, w dodatku przypadkowym sukcesem i za każdym razem jak próbują czegoś nowego to kończy się porażką. Dlatego coś mi się nie chce wierzyć w to wielkie zapracowanie i obstawiam, że po prostu nikt ich już nie chce, bo nawet jak dostaną szansę to i tak współpraca szybko zostaje zakończona.
 
Też jakoś nie wierzę, że to oni podjęli ostateczną decyzję. Prawda jest taka, że jakby Disney chciał, żeby napisali kolejne Gwiezdne Wojny, to zerwanie kontraktu nie byłoby takie łatwe. Pewnie rezygnacja z projektu została im zasugerowana przez kogoś z Disneya, a oni na taki układ przystali. W końcu lepiej samemu odejść niż zostać zwolnionym.
Post automatically merged:

Według reporterki Vanity Fair (link) Benioff i Weiss zostali zwolnieni niedługo po zakończeniu ósmego sezonu GOT, jednak Disney wstrzymał się z ogłoszeniem tej wiadomości, by umożliwić panom D&D znalezienie nowej pracy.
 
Last edited:
Według reporterki Vanity Fair (link) Benioff i Weiss zostali zwolnieni niedługo po zakończeniu ósmego sezonu GOT, jednak Disney wstrzymał się z ogłoszeniem tej wiadomości, by umożliwić panom D&D znalezienie nowej pracy.

Według tego artykułu:


D&D nie zostali zwolnieni, tylko sami zrezygnowali. W skrócie:

  • Disney nie był zachwycony dilem z Neflixem wziętym w momencie, gdy prace nad nowa trylogią dopiero co się rozpoczęły
  • Deal doprowadził, do ograniczenia roli D&D do napisania i rozwinięcia pierwszej części nowej serii i zarysu reszty, zamiast całej trylogii
  • Bardzo negatywny odbiór ostatniego sezonu GOT podkopał ich pewność siebie (min dla tego nie pojawili się na ostatnim konwencie poświęconym serii) i obawiali się podobnej potencjalnej reakcji fanów SW
  • Już na wstępnym etapie pre produkcji zaczęły się delikatne spięcia na linii kreatywnej miedzy nimi a Myszką Miki
  • W dalszej przyszłości nie dałoby się uniknąć konfliktów w harmonogramach na linii Netflix - Disney
  • Jednak najważniejsze przyczyny, to odbiór ostatniego sezonu GOT i deal z Neflixem, a nie różnice kreatywne
  • Odejście D&D w porównaniu z Lordem/Millerem, Terrio i Trankiem obyło się bez wielkiej dramy i dość naturalnie, na bardzo wczesnym etapie produkcji
Z innej beczki:

  • Feige nie zastąpi Kathy, choćby dlatego, że jest zarobiony.
  • Są bardzo małe szanse, żeby to projekt Feigego zajął miejsce projektu D&D w 2022.
 
Last edited:
Podobno istnieje zwiastun Mando z polskim dubbingiem. Ponad to kilka innych produkcji oryginalnych od Disneya również, a to co można przetestować w Holandii posiada polskie napisy i dubbing lub lektora do wyboru. Jak to więc jest z tym Disney+ w Polsce? O co chodzi? Oryginalne produkcje będą dostępne w telewizji (np. na Disney Channel czy innych), przygotówka pod premierę usługi za kilka lat, chęć dogodzenia Polakom mieszkającym w Stanach czy może... jednak usługa będzie dostępna od razu?

 
Było chyba gdzieś mówione, że tam, gdzie nie ma D+, produkcje będą na kanałach telewizyjnych. Ale nie wiem, czy była to plotka czy oficjalna informacja.
 
Słyszałem to jako plotkę, ale nigdzie nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia.

ed.

Znalazłem zwiastun.


Trochę poszperałem i te materiały pochodzą z holenderskiej wersji usługi, która w formie testowej jest dostępna bodaj już od września. Obstawiam, że w każdym kraju będą dostępne wszystkie wersje językowe i każdy będzie mógł oglądać tak jak będzie chciał. Przykładowo, Mando posiada napisy oraz dubbing do wyboru. Szkoda, że nie testują u nas :cry:
 
Last edited:
Według tego newsa, powstały trzy wersja Rise of the Skywalker, które pokazano testowej widowni.
Pierwsza, nazywana J.J Kennedy version była ponoć tak tragiczna, że sam Bob Iger domagał się reshootów.
Druga, nazwana wersją Igera,
Zawiera sceny z duchami mocy Luka i Anakina
Trzecia, wersja Lucasa (Bo ponoć maczał przy niej palce) Spodobała się widowni najbardziej.
Na jej końcu pojawia się "nieznany Skywalker"
Nie wiem co o tym myśleć, śmierdzi mi to fakem na milę.
 
Przecieków było kilka, ale o ile ich nie pomyliłem, to ten pierwszy spoiler był potwierdzony przez gościa, który ogląda pokazy testowe i między innymi od niego pochodził w pełni potwierdzony przeciek z najnowszego Terminatora.

Natomiast nakręconych było bodajże 6 zakończeń i nie wiadomo tzn nie wyciekło, które z nich znajdzie się w filmie ostatecznie, natomiast ponoć wszystkie są słabe, a publika testowa nie wypowiedziała się pochlebne na temat żadnego z nich.
 
Dziwna ta scena trochę. Znaczy, "serialowość" (jak to się tu zwykło mawiać) czułem już przy poprzednich zwiastunach, w sensie od razu było widać, że to serial. Ale serial z bardzo wysokim budżetem, a ten materiał, a konkretnie jago pierwsza połowa wygląda dosyć... Tanio? Poprowadzenie sceny, montaż, udźwiękowienie (zwłaszcza ten fragment gdy niebieski gość zostaje popchnięty), dziwny motion cadence. Nie wiem co o tym myśleć :D
 
Last edited:
To wygląda tanio? Serialowo? <okej>

Aż muszę zobaczyć w innym temacie, jak waszym zdaniem wygląda Wiedźmin od Netflixa w takim razie :p
 
Top Bottom