Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
Nadrobiłem ostatni sezon i obejrzałem wszystkie do tej pory wyemitowane odcinki siódmego sezonu Clone Wars. Szczerze mówiąc, jestem trochę rozczarowany. Znaczy, to wiciąż stare dobre Clone Wars, ale po zapowiedziach i zmianie fryzury Anakina myślałem, że Sezon dotrze z wydarzeniami do Zemsty Sithów i niejako zrebootuje ten film, przedstawiając jego fabułę na nowo, poszerzając ją i naprawiając wszystkie Lucasowe debilizmy, ale nic na razie tego nie zapowiada, zwłaszcza że ten sezon ma mieć ponoć tylko 12 odcinków.
Nie wiem czy oglądać Rebels, w przeciwieństwie do Clone Wars ma podobno mieszane opinie.
 
Znaczy, to wiciąż stare dobre Clone Wars, ale po zapowiedziach i zmianie fryzury Anakina myślałem, że Sezon dotrze z wydarzeniami do Zemsty Sithów i niejako zrebootuje ten film, przedstawiając jego fabułę na nowo, poszerzając ją i naprawiając wszystkie Lucasowe debilizmy

I może jeszcze mają ci pokazać scenę z High Groundem w wersji animowanej, co? ;D Jakby sezon miał do niego nawiązywać już od początku, to miałbyś może ze 2 odcinki, lol.
Tylko ostatni arc będzie nawiązywał do RotS, ale to pewnie dopiero od 11 odcinka.
 
myślałem, że Sezon dotrze z wydarzeniami do Zemsty Sithów i niejako zrebootuje ten film, przedstawiając jego fabułę na nowo, poszerzając ją i naprawiając wszystkie Lucasowe debilizmy

Płonne i zupełnie am sory bezpodstawne nadzieje. Wszystko w czym GL bezpośrednio maczał palce jest nietykalnym kanonem. Jedyne co Disney mógłby zrobić, to "wyjaśnić" jakieś nieścisłości, jak np. Rogue One wyjaśnił, skąd krytyczna wada w Gwieździe Śmierci.
 
Jakby sezon miał do niego nawiązywać już od początku, to miałbyś może ze 2 odcinki, lol.
Biorąc pod uwagę, że film trwa z 140 minut, to spokojnie starczyło by na 7 odcinków, a pewnie więcej, gdyby mieli całą historię rozszerzać.
Wszystko w czym GL bezpośrednio maczał palce jest nietykalnym kanonem.
Umowa jaką podpisął mu to gwarantuje? Szkoda, miałem nadzieję że po sprzedaniu praw już nie ma nic do powiedzenia w sprawach tego uniwersum.
 
Umowa jaką podpisął mu to gwarantuje? Szkoda, miałem nadzieję że po sprzedaniu praw już nie ma nic do powiedzenia w sprawach tego uniwersum.

Bo nie ma o ile sami go nie spytają (przy czym oczywiście nie muszą korzystać z tego co im wtedy powie), ale obie pierwsze trylogie są niepodważalnym kanonem i wszystko co w nich było nadal obowiązuje. Mogą więc nie odnosić się np. do midichlorianów, Jar Jara czy innych 'nielubianych' elementów, ale nie mogą im zaprzeczać albo ich retconować.
 
The Clone Wars właśnie wkroczyło w ostatni arc, i w 9 epizodzie działo się więcej niż w całym poprzednik arcu razem wziętym. Czuć klimat filmów poprzez ujęcia, muzykę (tym razem zastosowano aranżacje z filmów, w tym motyw przewodni).
Aż trudno uwierzyć mi ile zmieścili w jednym odcinku, a czekają nas jeszcze 3.
 
Obejrzałem ostatni odcinek i raczej nie będę wyjątkiem jak powiem, że mi się podobało :) Fajnie że wreszcie jesteśmy fabularnie na Zemście Sithów, choć jak pisałem wcześniej, wolałbym gruntownego rebootu fabuły tego filmu, niż oznaki że w tej chwili dzieją się wydarzenia z niego, ale może być. Tak w ogóle, słyszalny głos Anakina to nie był oryginalny głos Haydena? Jeśli tak, to dziwi mnie czemu tych kwestii nie mógł po prostu nagrać aktor Skywalkera z Clone Wars. Poza tym, zastanawia mnie czy cały motyw z implantami w głowach klonów to dobry zamysł. Oglądając epizod trzeci odnosiłem wrażenie że klony to typ ludzi-żołnierzy, którzy mają wyrąbane na wszystko i wszystkich, i dlatego w momencie otrzymania rozkazu ich tok rozumowania był taki: "Acha, mamy zabić tak? Widocznie jedi musieli coś zrobić, skoro ci z góry chcą ich widzieć martwych. Well, no to do roboty". Ale przez to, że serial bardzo wyraźnie prezentował ludzką stronę klonów, to widocznie uznano że potrzeba wyjaśnić ich zachowanie. No cóż, naciągane ale trudno. Jeszcze ciekawą rzecz odkryłem, że według Biblioteki Ossus te wojny trwały tylko 3 lata. Strasznie krótko, biorąc pod uwagę ile kontentu powstało wokół tego (Filmy, książki, gry, komiksy) to wydawać by się mogło że trwały co najmniej 6 lat, upchali tego ile się dało.
A ogółem to jestem bardzo ciekaw, co zaserwuje nam finał.
 
Tak w ogóle, słyszalny głos Anakina to nie był oryginalny głos Haydena? Jeśli tak, to dziwi mnie czemu tych kwestii nie mógł po prostu nagrać aktor Skywalkera z Clone Wars.
Były to oryginalne głosy aktorów z filmu, czyli był tam głos Haydena. W kwestii "What have I done?" nałożono na siebie głosy Christensena i Lantera (głos animowanego Anakina) żeby połączyć niejako te oba wcielenia wybrańca.

Poza tym, zastanawia mnie czy cały motyw z implantami w głowach klonów to dobry zamysł. Oglądając epizod trzeci odnosiłem wrażenie że klony to typ ludzi-żołnierzy, którzy mają wyrąbane na wszystko i wszystkich, i dlatego w momencie otrzymania rozkazu ich tok rozumowania był taki: "Acha, mamy zabić tak? Widocznie jedi musieli coś zrobić, skoro ci z góry chcą ich widzieć martwych. Well, no to do roboty". Ale przez to, że serial bardzo wyraźnie prezentował ludzką stronę klonów, to widocznie uznano że potrzeba wyjaśnić ich zachowanie. No cóż, naciągane ale trudno.
Według mnie jest to dużo lepsze od zwykłego rozkazu, który to właśnie wydaje mi się naciągany. W tym przypadku wiele klonów by odmówiło (co było tematem kilku historii z legend), ponieważ nagle znienacka dostają rozkaz ubicia Jedi od jakiegoś upiornego dziada w czarnym stroju przypominającego Maula czy Dooku, z któymi jak wiadomo walczyli. Taki rozkaz mógłby być sztuczką separatystów, sfałszowanym przekazem wykorzystanym do pozbycia się w prosty sposób Jedi i słabym ogniwem w planie Sidiousa. Polegałby wtedy bądź co bądź wyłącznie na ludzkim umyśle, nieprzewidywalnym i zmiennym (szczególnie w warunkach wojny), nawet jeśli wyszkolonym do posłuszeństwa. A tak plan się musiał powieść.

Jeszcze ciekawą rzecz odkryłem, że według Biblioteki Ossus te wojny trwały tylko 3 lata. Strasznie krótko, biorąc pod uwagę ile kontentu powstało wokół tego (Filmy, książki, gry, komiksy) to wydawać by się mogło że trwały co najmniej 6 lat, upchali tego ile się dało.
Też kiedyś myślałem że wojny trwały dłużej, dokładnie 5 lat. Ale okazało się to rzeczywiście ściśnięte mocno.
 
Gdyby Tano dostała serial, to owszem, widzę możliwość pojawienia się pojedynczych pobocznych wątków, czy postaci z Rebeliantów, ale zdecydowanie nie bezpośrednią kontynuację. Zwyczajnie, trzeba znać historię z serialu animowanego, który ma specyficzna "kreskę" i jest adresowany do młodszego widza. Takiej migracji publiki zdecydowanie nie widzę.

Wracając do starć na miecze świetlne, po dłuższej chwili zastanowienia, przychodzi mi tylko Barriss Offee jako potencjalna przeciwniczka mogąca zmusić Tano do jakiegoś wysiłku. Przeszła na Ciemną Stronę, jest naprawdę mocna i nie znamy jej losu po procesie za zdradę. Plus, oczywiście dochodzi motywy osobistych porachunków.


Ashoka pojawia się w serialu animowanym o rebelii - dorosław Ashoka doskonale walczy mieczem o nietypowej barwie.

pozdrawiam
Sylwek
Post automatically merged:
 
Last edited:
Mimo wiadomej daty, było dość cicho jeśli chodzi o newsy z odległej galaktyki, ale w końcu jakieś konkrety:

  • Taika Waititi będzie reżyserem i współscenarzystą kinowego filmu, choć nie podano daty premiery.
  • Leslye Headland będzie scenarzystką, producentką i showrunnerką, nowego serialu dla D+ (brak konkretów). Więc mamy potwierdzone 4 seriale w uniwersum na różnym etapie produkcji.

Źródło: https://www.starwars.com/news/taika-waititi-announce
 
Finał obejrzany
bandicam 2020-05-04 20-28-46-224.jpg

Szczerze, trochę rozczarowanie, poprzedni wydał mi się lepszy. Chyba nawet finał 6 sezonu wydał mi się lepszym zakończeniem serialu, niż to właściwe zakończenie. Większość odcinka można streścić do: "Ashoka i Rex starają się uciec ze statku pełnego klonów chcących ich zabić". W zasadzie dopiero końcówka
Ujęcia na groby klonów, Vader znajdujący miecze Ashoki
zrobiła swoje, ale nadal bez efektu wow. Nie wiem, chyba po prostu zabrakło mi pokazania losów reszty postaci, nawet jeśli widzieliśmy je już w Zemście Sithów.
Niemniej jednak z sezonu jestem zadowolony. Wojny klonów zacząłem oglądać trochę przypadkiem, gdy zobaczyłem je w tv, potem oglądałem serial w necie, jakoś przestałem w okolicach 4 sezonu, bo chyba mnie znudził. Specjalnie dla tego sezonu nadrobiłem niewidziane odcinki i powiem tyle: Lucas mógł sobie wymyślać fabułę prequeli, ale gdyby Fellini mógł do ich skryptów wprowadzić spore poprawki, to pewnie trylogia prequeli stała by się oficjalnie tą lepszą trylogią. No, ale na to nie idzie nic poradzić.
 
Upadły Zakon doczekał się ostatnio darmowej aktualizacji dodającej coś w stylu Nowej Gry+ oraz trybu wyzwań, którego trochę mi brakowało.


Ponad to, EA pochwaliło się iż w grę zagrało już ponad 10 milionów graczy.


Niech już robią tę kontynuację :D
 
Upadły Zakon doczekał się ostatnio darmowej aktualizacji dodającej coś w stylu Nowej Gry+ oraz trybu wyzwań, którego trochę mi brakowało.

Wkurza mnie że nie dodali szat Jedi, tylko odblokowali Inkwizytora który już był w grze..
Szkoda że skille znowu trzeba odblokowywać, a można było zrobić że skille związane z mocą odblokowują się automatycznie gdy znowu moc zdobędziesz, ale po co?

Niech już robią tę kontynuację :D
No przecież robią, tylko oficjalnie jeszcze nie powiedzieli.
 
No przecież robią, tylko oficjalnie jeszcze nie powiedzieli.

W zasadzie, to oficjalnie powiedzieli (inwestorom), tylko oficjalnie nie zapowiedzieli.

Swoja drogą, pojawiła się plotka, z bardzo mocnych źródeł (HR,V), że w drugim sezonie zobaczymy Fetta, a zagra go sam Temuera Morrison.



Ten serial z dnia na dzień zapowiada się coraz bardziej soczyście.
 
W zasadzie, to oficjalnie powiedzieli (inwestorom), tylko oficjalnie nie zapowiedzieli.

Swoja drogą, pojawiła się plotka, z bardzo mocnych źródeł (HR,V), że w drugim sezonie zobaczymy Fetta, a zagra go sam Temuera Morrison.



Ten serial z dnia na dzień zapowiada się coraz bardziej soczyście.

Bardziej mi na Kapitana Rexa wygląda ;D
 
Boba, Rex, Cody, co za różnica skoro wszyscy są klonami Jango? :p

A wracając do Upadłego Zakonu, oficjalnej zapowiedzi nie było, a historia anulowanych projektów, które rzekomo powstawały nauczyła mnie nie ufać im. Jak będzie oficjalna zapowiedź z konkretami to wtedy się ucieszę, choć na grę pewnie przyjdzie poczekać jeszcze ze dwa lata.

Swoją drogą, w 2023 wygasa umowa na wyłączność dla EA. Ciekaw jestem ile tytułów z uniwersum wypuszczą do tego czasu i co potem.
 
Boba, Rex, Cody, co za różnica skoro wszyscy są klonami Jango? :p

Taka, że aktor wiekiem pasuje tylko do Boby, bo ten w przeciwieństwie do pozostałych klonów starzał się normalnie. Rex i Cody, byliby już totalnymi staruszkami pięć lat po PJ.

Swoją drogą, w 2023 wygasa umowa na wyłączność dla EA. Ciekaw jestem ile tytułów z uniwersum wypuszczą do tego czasu i co potem.

Wiemy ile. Dwa. Z czego jeden, to sequel Fallen Order, a drugi być może reboot KOTORa (ale to domysły i plotki). Jeśli miałby być coś jeszcze, jakiś AAA, to już musiałby być w produkcji. Jeśli chodzi o przyszłość, to miejmy nadzieje, że otwarty dostęp do licencji, być może reaktywacja Lucas Art i tripeleje z pierwszej ręki. Mam nadzieję, że obejdzie się bez kolejnej umowy na wyłączność.
 
Last edited:
Jest jeszcze ten tajemniczy Maverick, ale nic o nim nie wiadomo.



Niemniej wszystko to są plotki, oficjalnych zapowiedzi brak, a to że na spotkaniu inwestorów ktoś powiedział 'no hej, coś tam robimy' jeszcze nic nie znaczy. Oczywiście z racji iż Upadły Zakon był dużym hitem to nie sądzę aby nagle EA skasowało kontynuację, ale na ten moment nic nie jest pewne, nic też nie wiemy.

W czerwcu EA ma prezentować jakie gry szykują w najbliższym czasie więc mam nadzieję że i o Star Wars coś powiedzą. Tyle lat marnowali licencję że teraz to powinni ruszyć od razu na piątym biegu, ale to EA.
 
Top Bottom