Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
BTW, tak czytam i czytam i okazuje się, że twórcy EPVII masowo recyclingują stare niewykorzystane koncepty z oryginalnej trylogii. Piłkodroid (oryginalny koncept R2D2), strój Daisy (jeden z konceptów stroju głównego bohatera), nowy X-Wing (oparty na oryginalnym koncepcie statku).

Strasznie mi się to podoba. :D
 
xD

 
Okładka zapowiedzianej nowej kanonicznej książki z SW
View attachment 8486

Książka opowiada o dalszych losach Asajj Ventress oraz Quinlan Vos'a (po zakończeniu serialu wojny klonów) Pierwotnie miały to być opowieści 7 sezonu. W sumie szkoda bo obie postaci są chyba jednymi z ciekawszych w uniwersum.
 

Attachments

  • star-wars-dark-disciple-cover-book-673x1024.jpg
    star-wars-dark-disciple-cover-book-673x1024.jpg
    164.1 KB · Views: 33
Okładka zapowiedzianej nowej kanonicznej książki z SW
View attachment 8486

Książka opowiada o dalszych losach Asajj Ventress oraz Quinlan Vos'a (po zakończeniu serialu wojny klonów) Pierwotnie miały to być opowieści 7 sezonu. W sumie szkoda bo obie postaci są chyba jednymi z ciekawszych w uniwersum.
Mam nadzieję, że autor nie "skorzysta" z masowej dekanonizacji i nie nakreśli losów Vosa od nowa. Komiksy z jego postacią są jednymi z najlepszych w SW...

Please, no szczerbizming.
 
Come to the Dark Side we have crucifix.
View attachment 8517

Ciekawe jaki był hejt w necie w roku 1999 kiedy oglądając trailer "Mrocznego Widma" ludzie zobaczyli to:
View attachment 8518

Wychodzi na to że co trylogia to dostajemy nową wersję miecza świetlnego :p

BTW
Tym postem dostałem rangę "Pierwszy Miecz " xD
 

Attachments

  • Lightsaber-Force-Awakens2.jpg
    Lightsaber-Force-Awakens2.jpg
    22.7 KB · Views: 30
  • 3784938-2930189175-16_da.jpg
    3784938-2930189175-16_da.jpg
    41.6 KB · Views: 28
Nie wiem w sumie, bo nie interesowałem się zbytnio wtedy, ale wydaje mi się, że Maul jako jeden z niewielu plusów MW nie był raczej hejtowany :p Poza tym, lightstaff jest jednak bardziej praktyczny :D Ludzie walczyli czymś podobnym naprawdę, ale mieczami, które miałyby jelec zaostrzony z dwóch stron to już raczej nie.
 
No własnie nie walczyli. Z wyglądu broń najbardziej przypomina lancę. Była to broń min. ułanów doskonale wyważona, nadająca się do walki z konia i pieszo. Styl walki różnił się jednak diametralnie od tego pokazanego w SW (nawet biorąc poprawkę na filmowość starć), bo była to broń drzewcowa przeznaczona do pchnięć, nie cięć.

Miecz o dwóch ostrzach to wynalazek współczesny i nie miał swojego historycznego odpowiednika. Zapewne dlatego, że taka konstrukcja bardzo ograniczała dostępny zestaw ruchów, a ludzie na polu bitwy raczej przekładali praktyczność nad cool factor. Sam styl walki Maula opierał się na obrotach, czyli czymś, co w prawdziwej walce byłoby samobójstwem (wybacz Geralt :D ).

Więc am sory, ale "lanca świetlna" nie jest praktyczna, a co dopiero "bardziej praktyczna" i poza popkulturą nie występuje. Choć wygląda cool. :D


E:

A "zaostrzony" jelec występował i jego ofensywne wykorzystanie było normalną częścią treningu szermierki.

 

Attachments

  • ui6T3MV.jpg
    ui6T3MV.jpg
    56.3 KB · Views: 28
Last edited:
Na dłuższą metę takie trzymanie normalnego miecza też jest niepraktyczne. :p


Swoja drogą straszliwie badassowski moment. :D

 
Według mnie filmiki z Old Republic biją na głowę wszystkie filmy i animacje jeśli chodzi o walkę na świetlne miecze
 
Top Bottom