Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
Co do Chama Syndulli, to w kwietniu wychodzi książka pod tytułem Lords of the Sith , w której obok Vadera i Imperatora ma pojawić się właśnie Cham Syndulla. Książka toczy się między epizodem III, a Rebelsami, tak więc wątpliwości co do potomstwa tej postaci być może zostaną rozwiane.
 
@P ATROL, jest na pewno regularna seria Star Wars wydana przez Marvela.



Czy coś jeszcze wyszło to nie wiem, ale kilka tytułów na pewno zostało zapowiedzianych (m. in. jakaś seria o Vaderze).
 
A propos książek, komiksów itp., coś się już pojawiło zgodnego z nowym kanonem?

Tak, pojawiły się następujące książki:
A New Dawn - taki prequel do Rebels, opowiada o spotkaniu Kanana i Hery
Tarkin - jak sama nazwa wskazuję
Zapowiedziane są:
Heir to Jedi - marzec - głównym bohaterem jest Luke Skywalker, akcja ma się toczyć między epizodem 4 a 5.
Lords of the sith- jak w poście powyżej
Dark Desciple - lato - opowiada o losach Asajj Ventress i Quinlana Vos'a
Komiksy przeszły do Marvela (Disney jest właścicielem Marvela)
zapowiedziane są 4 serie:
Star Wars - wyszły do tej pory 2 zeszyty (opowiadają jak na razie historię luke'a i reszty po epizodzie 4)
Darth Vader - dotychczas wyszedł 1 zeszyt, ten sam okres jak wyżej
Princess Leia - limitowana seria
Kanan - the Last Padawan - z tym że, skoro jest padawanem to komiks będzie toczył się przed rozkazem 66, a w związku z czym w komiksie pewnie będzie używał swoje prawdziwe imię.
Na razie to tyle jeśli chodzi o kanoniczne książki i komiksy
 
Co do Chama Syndulli, to w kwietniu wychodzi książka pod tytułem Lords of the Sith , w której obok Vadera i Imperatora ma pojawić się właśnie Cham Syndulla. Książka toczy się między epizodem III, a Rebelsami, tak więc wątpliwości co do potomstwa tej postaci być może zostaną rozwiane.

O, to ciekawe. W takim razie Cham może się pojawić w Rebels, albo jest wręcz kolejnym potencjalnym Fulcrumem (w końcu tylko Hera z nim rozmawia). No chyba że w książce zginie :p (Co z kolei mogłoby być np. powodem dołączenia Hery do rebelii, też się to ładnie klei).
 
Last edited:
A coś z nich wyszło po polskiemu? :p

Chyba nic, niestety. Amber , które dotychczas wydawało książki z pod znaku SW milczy, jeśli zaś chodzi o komiksy to coś się ruszyło. Na próbę Egmont zabrał się za SW tylko, że na razie wydaje te z pod znaku Dark Horsa'a. Ma wybierać te najciekawsze historie i wydać je w 10 tomach. Jak się sprawdzi to ukażą się kolejne. Tuhttps://www.facebook.com/swkomiks masz stronę na facebooku dotyczącą komiksów w Polsce. Stronę prowadzi Egmont (przynajmniej tak mi się wydaje)
 
No i stało się:

Fulcrum z Rebels, to Ahsoka Tano we własnej osobie. Jestem pełen obaw, ale wciąż mam nadzieje, że podobnie jak w Clone Wars, uniknie ona generycznego końca poświęcając się w imię wyższej idei.
 
Dobry finał, daje silne poczucie, że najlepsze przed nami.
Kiedy pojawił się Bail Organa już miałem się rozczarować (bo to przecież zbyt oczywiste), ale widok Ahsoki rozweselił z powrotem :) No i teraz mamy Vadera we własnej osobie rozprawiającego się z Rebelią! W drugim sezonie z pewnością zobaczymy dużo znajomych twarzy, czekam na pojedynek Ahsoki z byłym mistrzem - ten zapewne w następnym finale. Piękne byłoby włożenie w usta Ahsoki cytatu z "Nowej nadziei": when I left you I was but a learner, now I am the master.
btw: ostateczny pojedynek z Inkwizytorem na "godnym" poziomie, ładne połączenie stylów walki z oryginalnej trylogii i prequeli.
p.s.: mam wrażenie że Inkwizytor jeszcze powróci.
 
Last edited:
czekam na pojedynek Ahsoki z byłym mistrzem - ten zapewne w następnym finale. Piękne byłoby włożenie w usta Ahsoki cytatu z "Nowej nadziei": when I left you I was but a learner, now I am the master.

Stawiam diamenty przeciwko orzechom, że w okolicy finału drugiego sezonu zobaczymy starcie Ahsoki z Vaderem. Mam tylko nadzieje, że objedzie się bez klisz, tzn. Darth nie zabije swojej byłej padawanki. Okaleczenie z drugiej strony, mogłoby pokazać świat z nieco ciemniejszej strony (oraz zobrazować, jak bardzo zmienił się Anakin).

Tak czy siak, mam nadzieję, że twórcy mają jakiś pomysł na drugi sezon, bo zbliżają się niebezpiecznie do Nowej Nadziei. Z odcinka na odcinek bohaterowie zyskują na znaczeniu, więc ich totalny brak w filmach będzie doskwierał coraz bardziej (wprowadzenie na plan Vadera, jeszcze bardziej zaognia sytuację).
 
Nie spodziewałem się Ahsoki, bardzo miłe zaskoczenie :D Co do Inkwizytora, również mam nadzieję, że powróci, oraz że w serialu, lub innym medium, zostanie przedstawiona jego geneza, pochodzenie, generalnie skąd się wziął. Pojedynek Inkwizytora z Kananem dla mnie przedobrzony, nie mój klimat te miecze, po pierwsze dziwne, po drugie rozmazujące się jakoś tak dziwnie. Całe szczęście, że nie oglądam Rebels z powodu pojedynków na miecze
 
@Nars
No wiesz, nadal jest 4 lata przez Bitwą o Yavin :) Jeszcze sporo się wydarzy do czasu wykradnięcia planów Gwiazdy Śmierci (swoją drogą ciekawe kto je będzie kradł, skoro nie Kyle Katarn... A może jednak?).
 
Oby, cholernie się do gościa przywiązałem dzięki grom. A co dopiero osoby, które jeszcze o nim czytały.
 
No wiesz, nadal jest 4 lata przez Bitwą o Yavin Jeszcze sporo się wydarzy do czasu wykradnięcia planów Gwiazdy Śmierci (swoją drogą ciekawe kto je będzie kradł, skoro nie Kyle Katarn... A może jednak?).

No właśnie, 4 lata, tymczasem już w drugim sezonie zobaczymy Vadera, który zasłynął z tego, że z morderczą skutecznością likwidował wskazane przez Imperatora komórki Rebelii (jak i samych Jedi, którzy przetrwali rozkaz 66). Jakoś nie widzę Dartha przez cztery lata uganiającego się za ekipą z Ghosta. Wygląda to niemal tak, jakby drugi sezon miał być tym (przed)ostatnim. :D

Na Katarna bym nie liczył, Disney ewidentnie pisze swoją wersję powstania ruchu oporu (nadpisując choćby fabularnego potworka znanego jako Force Unleashed), gdzie główne skrzypce gra załoga Ducha. Kyle Katarn to postać na tyle dużego kalibru, że spokojnie mógłby mieć osobną poświęconą mu serię. Dodatkowo zdobycie planów Gwiazdy Śmierci, to na tyle ważny punkt fabularny, że wątpię, by scenarzyści nie chcieli wmieszać w to ichnich bohaterów. Zresztą jest to doskonały punkt kulminacyjny dla całej serii (nie oszukujmy się, to nie Clone Wars, nie można tego ciągnąć przez 10 lat).

---------- Zaktualizowano 11:41 ----------

Jeszcze parę ciekawostek odnośnie Ahsoki:



Tano ma teraz dwa kompletnie nowe miecze świetlne. Miecze mają białe ostrza, by podkreślić, że nasza togrutanka nie należy do Jedi (czyli fajnie, że autorzy nie starają się jej po cichu przemycić z powrotem "do zakonu"). Jej strój jest inspirowany samurajską zbroją.

Źródło.
 
Last edited:
Co do planów gwiazdy śmierci, to istnieją plotki, że historia ta ma być opowiedziana w drodze filmu w 2016 roku. Na razie tylko plotki ale wydaje mi się to możliwe.
 
Lesbijka w Gwiezdnych Wojnach?

http://naekranie.pl/aktualnosci/gwiezdne-wojny-nowy-kanon-oficjalnie-wzbogaci-sie-o-homoseksualizm

Sam fakt pojawienia się postaci o takich preferencjach ani mnie ziębi ani grzeje, ale trochę śmieszy mnie to że w dzisiejszych czasach wszyscy czują potrzebę ogłaszania takich rzeczy: główny bohater zginie; homoseksualista odegra ważną rolę; w naszej wizji tytułowy bohater będzie czarny; itd. itp. Co chcą osiągnąć? Narobić szumu? Pokazać, że są tacy fajni i nowocześni?

To tak jakby REDzi przed premierą Wiedźmina 2 trąbili gdzie popadnie, że czarodziej Detmold będzie gejem. Po prostu był ale nikt z tego nie robił wielkiego halo.
 
Z tym się akurat zgodzę, nie pomaga to danej postaci, jeśli już na początku jej najważniejszą charakterystyką jest orientacja seksualna.
 
Hmm, się tak zastanawiam, czy komiks "Son of Dathomir" jako kontynuacja wątku Maula z Clone Wars wlicza się do nowego kanonu? :question:
 
Hmm, się tak zastanawiam, czy komiks "Son of Dathomir" jako kontynuacja wątku Maula z Clone Wars wlicza się do nowego kanonu? :question:

Do kanonu należą dwie trylogie, Clone Wars, Rebels, komiksy wydane pod skrzydłami Marvela i nowe książki.
 
Mam więc nadzieje, że rogaty diabełek powróci, albo chociaż włączą ten komiks do kanonu. Ta postać zasługuje na jakikolwiek koniec, a skoro od nowa rozgrzebali jej historię, to niech ją znów zakończą.
 
Top Bottom