Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
Do kanonu należą dwie trylogie, Clone Wars, Rebels, komiksy wydane pod skrzydłami Marvela i nowe książki.

Mała uwaga, były kiedyś stare komiksy wydawane przez Marvela jeszcze przed Dark Horsem, one chyba nie wchodzą do kanonu, choć marvel wydaje ich reedycję.
 
Mam więc nadzieje, że rogaty diabełek powróci, albo chociaż włączą ten komiks do kanonu. Ta postać zasługuje na jakikolwiek koniec, a skoro od nowa rozgrzebali jej historię, to niech ją znów zakończą.

Taka myśl przyświeca temu komiksowi. Wątek Maula planowano początkowo zakończyć w Clone Wars. Serial był rozpisany na 8 sezonów, które miały się kończyć bitwa o Coruscant, którą widzimy na początku ep. III. Jednak Disney zaraz po przejęciu marki uciął CW w połowie 6 sezonu. Na szczęście zdecydowano się na kontynuację przynajmniej niektórych wątków w serii "Clone Wars legacy": Maula w komiksie "Son of Dathomir" właśnie, Asajj Ventress i Quinlana Vosa w książce "Dark Disciple".
 
Wygląda na to, że Disney podszedł z rozmachem do uniwersum SW. Co najmniej 20 nowych pozycji ze Świata SW przed premierą FA - http://www.ew.com/article/2015/03/09/star-wars-release-20-books-journey-force-awakens

---------- Zaktualizowano 01:55 ----------

Jeszcze oficjalne info

Star Wars fans will soon uncover some major secrets — without the need for Bothan spies.

Disney Publishing Worldwide and Lucasfilm announced today an ambitious publishing programming, “Journey to Star Wars: The Force Awakens,” which will lead into the highly-anticipated Star Wars: The Force Awakens, coming December 18. Journey to Star Wars: The Force Awakens, kicking off this fall, is planned to include more than 20 titles available in print and digital, and will feature new narrative stories for middle grade and young adults as well as comics, illustrated reference, Look and Find, and sticker book formats. Stories are set to star characters old and new, and retell classic Star Wars tales from new perspectives.

“We are thrilled to be developing content for fans of this epic saga across the globe,” said Andrew Sugerman, executive vice president, Disney Publishing Worldwide. “The robust publishing program will appeal to a range of fans — old and new — across all formats from comics to novels to apps, making this one of the most exciting and collaborative collection of stories that we’ve seen to date.“

All titles published under Journey to Star Wars: The Force Awakens will be canonical within the Star Wars universe, and in-continuity with the Star Wars films, animated series, new books, and Marvel comics. The global program comes as a result of a massive collaboration between Disney-Lucasfilm and its publishing partners, including Del Rey, DK, Egmont UK, Marvel, Phoenix International Publications, Inc., Studio Fun International, and Topps.

“The filmmakers have a lot of surprises in store, and the hints and puzzle pieces in the publishing program will keep fans guessing until the film opens. Until then, let the anticipation — and the speculation — begin,” said Michael Siglain, director, Creative Franchise, Lucasfilm, Disney Publishing Worldwide.

Novels for young adults, focusing on Luke Skywalker, Han Solo, and Princess Leia, will be published by Disney-Lucasfilm Press in North America and distributed internationally. The young adult novels have notable talent attached, including Cecil Castellucci (Boy Proof, Tin Star), Greg Rucka, New York Times bestselling author (Detective Comics and 52), Jason Fry (The Clone Wars: Darth Maul: Shadow Conspiracy, Star Wars Insider contributor) and New York Times bestselling author Claudia Gray (The Firebird trilogy and Evernight series).

Some book and comic titles have been revealed, and they offer fans a fun glimpse into the possible stories within: Star Wars: Aftermath (Del Rey), Lost Stars (Disney-Lucasfilm Press), Smuggler’s Run: A Han Solo Adventure (Disney-Lucasfilm Press), The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure (Disney-Lucasfilm Press), Moving Target: A Princess Leia Adventure (Disney-Lucasfilm Press), Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know (DK), Star Wars: Journey to the Force Awakens (Marvel Comics), Star Wars: Journey to the Force Awakens-C-3PO (Marvel Comics), and Star Wars: Ships of the Galaxy (Studio Fun International).

Star Wars: The Force Awakens is almost here, and the journey to it looks to be amazing.
 
Ogłoszono datę premiery epizodu VIII i tytuł pierwszego spin-offa.
Epizod VIII trafi na ekrany 26 maja 2017.
Tytuł filmu Garetha Edwardsa brzmi "Rogue One" (oj, teraz zaczną się dyskusje na ten temat!).

http://www.starwars.com/news/rogue-...direct-star-wars-episode-viii?linkId=12857855

http://variety.com/2015/film/news/s...te-spinoff-movie-called-rogue-one-1201451449/

Kryptonimem Rogue One (w filmie chyba Rogue Leader) posługiwał się w EU Luke, czyżby Felicity Jones grała jego następczynię jako dowódcy Szwadronu Łobuzów?
Czyli chyba nic o Yodzie, ani o Boba Fecie.

btw: skoro między premierami VII i VIII jest półtora roku, IX możemy się chyba spodziewać jeszcze w 2018 roku :)
 
Last edited:
Oho, czyli wracają do tradycyjnych, majowych premier.

Rogue One, coś czuję, że film będzie opowiadał losy elitarnej jednostki Rogue Squadron po Powrocie Jedi (i zapewne już bez Luke'a).

Hype hype hype hype...
 
Szybkie pytanko:, Kto z "Tutejszych" gra w Star Wars The Old Republic rpg MMO osadzone w uniwersum Kotora? Może byśmy coś popykali razem ja pomogę w Warzonach wy pomożecie mnie w fabule, co wy na to? Gram jak dotąd jako Jedi Knight free player level 39 planeta Belsavis. W grze znany, jako Dhamir do zobaczenia.
 
Żebym ja to pamiętał. Jestem trochę amator jaram się fabułą historią postaci opowieścią ze świata starej republiki. Nie cyzeluję E-sportowych osiągnięć nie spędzam wielu godzin nad statystykami rozwijam postać dla przejścia fabuły, ale mogę sprawdzić. Przypomnij gdzie to piszę?

Edit Z oficjalnej strony wynika że moje konto jest na

Battle Meditation

Albo Mantle of the Force
Spróbuj tam mnie szukać nawet jestem online przechodzę bez skutku misję anarchy docieram do komendanta tej straży.
 
Last edited:
Eeee... To ja jestem na Red Eclipse :p Też na początku grałem dla fabuły, ale teraz gram dla grania, tzn. testowania poszczególnych klas i specjalizacji. Za to granie dla lootu chyba nigdy mnie ostatecznie nie wciągnie, zbyt mnie wkurzają operacje, żeby je robić po kilka razy dla uzbierania odpowiedniej ilości commów na sprzęt.
 
Eee to ja jestem taki raczej "Zwyczajny" gram dla fabuły nawet Flashpointy przechodzę, bo mają fajną historię przejdę 8 fabuł wszystkich 8 klas dla poznania ich opowieści z uniwersum kotora i do widzenia. Nie zamierzam kontynuować gry dla samej jedynie gry skoro jestem z darmowych i gram jedynie wieczorami przez godzinę. Gdy tylko przejdę, co mam przejść wywalę grę w diabły.
 
Eee to ja jestem taki raczej "Zwyczajny" gram dla fabuły nawet Flashpointy przechodzę, bo mają fajną historię przejdę 8 fabuł wszystkich 8 klas dla poznania ich opowieści z uniwersum kotora i do widzenia. Nie zamierzam kontynuować gry dla samej jedynie gry skoro jestem z darmowych i gram jedynie wieczorami przez godzinę. Gdy tylko przejdę, co mam przejść wywalę grę w diabły.

Na free nie doświadczysz całej historii. Musisz wykupić rozszerzenia, żeby doświadczyć kontent ponad lvl 50
 
Wiem o tym gdyby za fabułę kazali dopłacać bym sobie nawet głowy nie zawracał, ale i tak darmowi mają pod górkę z powodu słabszego sprzętu.
 
Trochę więcej na temat pierwszej książki, której akcja dzieje się po Powrocie Jedi.
Star Wars: Aftermath
Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona. Plotka niesie, że Imperator i jego pełnomocnik Darth Vader nie żyją. Tworzy się nowy rząd w zastępstwie Imperium. Ale Galaktyka jest spora i następstwa tej katastrofy dotkną różne światy na różne sposoby. Czy wszyscy zaakceptują upadek rządów Imperium? Czy do kogokolwiek w ogóle dotarły te przełomowe wieści? Co nastanie, by wypełnić próżnię po Imperium? I kto się temu przeciwstawi?

Opis trochę sugeruje narrację z punktu widzenia kogoś niezwiązanego z Rebelią, może nawet kogoś z Imperium. Jest wzmianka, że pojawią się wszystkim znane postaci.
 
Last edited:
W książce Star Wars: Heir To The Jedi zostało wyjaśnione wyjaśnione na jakiej zasadzie działa kontrowersyjny miecz Kylo Ren'a.



Otóż w rękojeści jest jeden kryształ główny, a nad nim dwa mniejsze, co w sumie daje trzy kryształy (ewenement na skalę całego kanonu o ile mi wiadomo). W/w wnioski wysnuwa sam Luke, który rozebrał rzeczony miecz na części w celach "naukowych". Sam miecz należał do martwego Jedi imieniem Huulik. Bezpośrednio w książce nie jest napisane, że miecz ma "świetlną gardę", ale oficjalny tweet z konta Star Wars'ów rozwiewa wątpliwości.
 
Otóż w rękojeści jest jeden kryształ główny, a nad nim dwa mniejsze, co w sumie daje trzy kryształy (ewenement na skalę całego kanonu o ile mi wiadomo).
Wiem, że w kanonie wystarczy jeden, ale w KotOR 2 do konstrukcji miecza potrzebne były 3 kryształy. Także pomysł zupełnie nie od czapy. Zważywszy, że KotOR jest 3k lat wcześniej możliwe, że trochę wiedzy zostało zapomniane (zostało, jeśli brać pod uwagę kwestię np. duchów Mocy. Nadal uważam, że Stara Republika jest kanonem, tylko wprowadzają to stopniowo).
 
@Włooczykij

Pomimo całego mojego uwielbienia dla KOTORów, nie odnosiłbym się do nich jako wiarygodnego źródła. Nawet pominąwszy fakt, że to nie jest kanon, gra ma parę rozwiązań, które kłócą się ze światem SW, ale komplementują gameplay, jak choćby powszechność występowania cortosis.
 
Pamiętacie to?


Twórca filmiku, Paul Johnson dokończył swoje dzieło i oto efekt:


I jeszcze plakacik:

 
Top Bottom