Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185

Nie wszystkie.

Swoja drogą, nikt nie ogląda Rebelsów? Właśnie zakończył się drugi sezon i zgodnie z zapowiedziami, namieszał.

Powrót Maula, który chce z Ezry zrobić swojego ucznia, Kanan został permanentnie oślepiony, wszyscy znani Inkwizytorzy zostali zabici, Ahsoka i Vader się starli, ale oboje przeżyli (a ostateczny wynik starcia nie jest znany), Tano udała się w bliżej nieokreślonym kierunku, Bridger zdołał otworzyć holocron, więc zaczyna korzystać z Ciemnej Strony

Sporo do przetrawienia.
 
Nie wszystkie.

Swoja drogą, nikt nie ogląda Rebelsów? Właśnie zakończył się drugi sezon i zgodnie z zapowiedziami, namieszał.

Powrót Maula, który chce z Ezry zrobić swojego ucznia, Kanan został permanentnie oślepiony, wszyscy znani Inkwizytorzy zostali zabici, Ahsoka i Vader się starli, ale oboje przeżyli (a ostateczny wynik starcia nie jest znany), Tano udała się w bliżej nieokreślonym kierunku, Bridger zdołał otworzyć holocron, więc zaczyna korzystać z Ciemnej Strony

Sporo do przetrawienia.

Ja oglądam! :D
Masakryczne dla mnie rozplanowanie drugiej części drugiego sezonu, dwa odcinki na dobrą sprawę, które miały znaczenie, tylko, że ostatni był tak perfekcyjny, że im wszystko wybaczam(może oprócz helikopterków) :D No i według Filoniego te wszystkie fillerowe odcinki będą mieć znaczenie w przyszłości. Jestem też strasznie zaintrygowany tym "czymś wielkim", co Filoni planuje w sezonie 3 i o czym będzie mówił podczas "Celebration". Jednakże do trailerów mnie zrazili, nie obejrzę już żadnego.
Bardzo czekam na Son of Dathomir po polsku, specjalnie w Rebels Recon przewinąłem, kiedy mówili o Maulu, by sobie nie spoilerować. :p Żal mi Maula trochę, że znów przegrał spadając w dół. I to przegrał ze ślepym, no kurde. Gdyby nie jego wiek, to bym im tego nie wybaczył. :D

Czytam teraz Nowy Świt, i po pierwszych stronach jestem zachwycony genezą Kanana :)
 
To była... mniejsza zajawka większej zajawki :smiling2:

---------- Zaktualizowano 10:57 ----------

oficjalnie... "Łotr Jeden"
Tak mi się to jakoś średnio podoba to tłumaczenie 1 do 1. Niby jest o.k., ale... Już lepiej by wyglądało: Łobuz 1.
 
Tłumaczenie akurat bardzo udane, mi jak najbardziej pasuje. "Rogue" zawsze był tłumaczony jako łotr, łotrzyk, szelma. Z tych przykładów łotr zdecydowanie pasuje najbardziej.
 
W starych VHS-owych tłumaczeniach był "Szelma 2", w późniejszych oficjalnych już zawsze "Łobuz 2". Więc trochę nie rozumiem "Łotra". Czemu nie respektować poprzedniego, utartego już przekładu, do którego przyzwyczajona jest zdecydowana większość fanów?
 
Łobuz Jeden brzmi zbyt lekko, dziecinnie. Ponoć ma to być - jak na standardy SW - bardzo mroczny film, więc "łotr" dużo lepiej wpisuje się w te założenia. Abstrahując od tego "łotr" wydaje mi się dużo lepszym tłumaczeniem słowa "rogue", niż "łobuz".
 
[video=youtube;Wji-BZ0oCwg]https://www.youtube.com/watch?v=Wji-BZ0oCwg[/video]

JEST!
Jest Mon Mothma, oficer w bieli to pewnie admirał Wullf Yularen, a osobista gwardia Imperatora sugeruje obecność Palpatine'a.
Dla mnie bomba. Ktoś widzi jeszcze jakąś znajomą postać?
 
Top Bottom