Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
Niby tylko reklama akcji charytatywnej powiązanej ze Star Wars (wspierając fundację można zgarnąć unikatowe nagrody takie jak dzień na ranchu Skywalkera), ale... Nie, lepiej samemu obejrzeć :D

 
Teaser oczywiście jest super, choć, jak to teaser, mało pokazuje, ale ludzie... ten plakat. JA GO MUSZĘ MIEĆ


Oglądałam cały panel dotyczący The Last Jedi na żywo, aż kwiczałam momentami. Ciężko było z podziałem uwagi, akurat piekłam ciasto, na szczęście udało mi się go nie zwęglić. Skład aktorski jak zawsze cudny, wszyscy słodziaki, a nowy reżyser bardzo się wpasowuje w tą grupę. Ochhh, nic tylko czekać na kolejne informacje.

A odnośnie treści teasera...

grey Jedi confirmed?
 
Last edited:
Plakat świetny, zdecydowanie bardziej mi się podoba niż ten z Przebudzenia. A zajawka? Taka se, ale pierwszy materiał z Przebudzenia też był taki se i dopiero pełny zwiastun pokazał moc więc nie skreślam.
 
HuntMocy;n8379010 said:
Plakat świetny, zdecydowanie bardziej mi się podoba niż ten z Przebudzenia.

Pełna zgoda (dla odmiany), nieprzeładowany, skupiony na rozdających karty "w Mocy", z konkretnym wydźwiękiem.

Odnośnie trailera, jakoby nie zwalał z krzesła, to osobiście bardzo się cieszę, że się powstrzymali i poszli śladem Przebudzenia. Do premiery jeszcze daleko i będzie okazja, by wytoczyć ciężkie działa. Teaser dał nam za to odpowiednio dużo, mglistych informacji, by zacząć falę spekulacji...

Ithlinne_Aegli;n8375040 said:
grey Jedi confirmed?

Myślę, że to jedyna naturalna konkluzja zważywszy na wszystko co się dzieje w świecie SW w tej chwili. Pojawienie się rzeszy postaci wrażliwych na Moc nie należących do Jedi, czy Sithów: Bendu, Tano, Maz, Snoke, Kylo (prawdopodobnie cały "zakon" Rycerzy Ren). Z czego, co najmniej dwie postacie nie stoją na klasycznej Jasnej, czy Ciemnej stronie (Ahsoka, Bendu).







Reitrodukcja "Whills", tym razem jako konceptu odnoszącego się do całości Mocy, nie jej skrajnych aspektów. Luke, który po klęsce tradycyjnej Akademii, odizolował się w "pierwszej" świątyni Jedi, jakby chciał powrócić do źródeł. Skupienie na "balansie" Mocy w teaserze.

Zastanówmy się, w zasadzie od tysięcy lat widzimy powtarzający się cykl wojen pomiędzy Sithami i Jedi, pomiędzy Jasną i Ciemną stroną. Luke, idąc tradycyjną drogą odniósł spektakularną klęskę. Yoda w Rebelsach przyznaje, że przystąpienie Zakonu do Wojen Klonów, było błędem, a na decyzje Jedi miała wpływ Ciemna Strona. Anakin miał stworzyć Balans, tymczasem 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi jesteśmy w punkcie wyjścia.

Można spekulować, że ów balans, o którym mowa w przepowiedni, to nie zjawisko filozoficzne, czy stan/liczebność sił przedstawicieli Jasnej i Ciemnej strony, tylko osoba, a konkretniej Luke. Skywalker pokonał Vadera używając Ciemnej Strony, Palpatine'a, używając Jasnej. Na sam koniec OT Luke był własnie gdzieś po środku (nie raz używał Ciemnej Strony - uzyskując wymierne korzyści - nigdy jednak jej się nie poddał).





Gdyby nie zbuntował się i nie przerwał treningu, by pomóc przyjaciołom, nie dowiedziałby się, że Vader jest jego ojcem, dokonał też niemożliwego i zawrócił Anakina z Ciemnej strony.

Nie dziwota, że ktoś może w końcu dojść do wniosku, że taki podział na Ciemną i Jasną stronę Mocy nie działa, że potrzebne są reformy. Myślę, że do takich wniosków doszedł Luke, bo pomimo swojej wypowiedzi, widzimy, że trenuje Rey. Dlatego Luke będzie ostatnim, wywodzącym się z "klasycznej szkoły" Jedi, a Rey pierwszym przedstawicielem nowej filozofii.

Takie podejście pasuje do kolejnej trylogii, bo uniknięto by schematu ciągłego zmieniania stron, odkupienia i zdrady.


E:

Rian stwierdził, że "Jedi" w tytule to jednak liczba pojedyncza i odnosi się do Luke'a. Mark był zszokowany po przeczytaniu ostatniej linii z teasera. Fisher nie pojawi się w ep IX, ale będzie mieć dużą rolę w VIII.

Źródło: [1] [2].
 
Last edited:
Nars;n8379290 said:
Pełna zgoda (dla odmiany)

To chyba magia świąt, ale nie będę narzekał ;p



Kurde, tak patrzę na te gify z kreskóweczek i kusi mnie żeby wrócić do Wojen Klonów, a potem zabrać się za Rebeliantów, ale ilość odcinków do nadrobienia przyprawia o zawrót głowy. Klony przerwałem na początku trzeciego sezonu więc przede mną byłoby ze 130 odcinków...
 
Cały Disney. Miliardy zarobku każdego roku i z jednej strony umieją zrobić fajnie wyglądającą animację w serialu Tangled i jak wyjętą szczurowi z tyłka w Rebeliantach :/ Mogliby się trochę bardziej postarać, a nie walić takim plastikiem po ślepiach.
 

Niektóre sceny są trochę naciągane, ale w innych faktycznie widać spore podobieństwo. Wydaje mi się jednak że to celowe zagranie, a nie że nowy film będzie kalką poprzedniego.
 
HuntMocy;n8389690 said:

Niektóre sceny są trochę naciągane, ale w innych faktycznie widać spore podobieństwo. Wydaje mi się jednak że to celowe zagranie, a nie że nowy film będzie kalką poprzedniego.

Nie bardzo widzę sens porównywania teasera ep VIII ze zbiorem klipów z ep VII. Przy odrobinie cierpliwości można ten teaser podobnie zestawić, z dowolnym epizodem.

 
Pojawiły się zdjęcia pokazujące nowy strój Rey.



Powiedziałbym, że "klasyczny" strój Rey przyprawiono nutką Anakina z Zemsty Sithów.

 
Teraz można się zastanawiać czy to reżyserzy nie nadawali się do tego filmu czy może jednak studio za bardzo się wcinało jak to się często dzieje. Ciekaw jestem czy wpłynie to jakoś na datę premiery.
 
Top Bottom