Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Iwona said:
Bo ja bym polecała coś, co mi sprzedawca nazwał wczoraj 'kadłubkiem' - tj sam możesz sobie wybrać ile pamięci, grafe, proca, i twardziela chyba też... ponoć na hurtowni to gdzieś składają, na zamówienie.... i kosztuje to jakieś 3-4 tyś pln ponoć...
Popytałem się w paru miejscach i jest u mnie w jednym sklepie możliwość samodzielnego "złożenia" notebooka . No to teraz czekam na jakieś propozycje.
Iwona said:
A do czego chcesz tego laptopa używać głównie?
No głównie to nie wiem do czego ale jak już wydam na niego 4tys. to przydałoby się żeby nowsze gry na nim działały.
 
Jako że zbliża się jesień noszę się z zamiarem wymiany karty graficznej (co zmusza mnie do wymiany zasilacza i trochę ogranicza budżet).W oko wpadł mi ten 8800GT z powodu ceny, ale jednocześnie nasuwa się pytanie "Dlaczego tyle?" skoro np. ten jest identyczny (a nawet wolniejszy). Nie wierzę żeby to była kwestia chłodzenia.
 
Gerrard said:
Jako że zbliża się jesień noszę się z zamiarem wymiany karty graficznej (co zmusza mnie do wymiany zasilacza i trochę ogranicza budżet).W oko wpadł mi ten 8800GT z powodu ceny, ale jednocześnie nasuwa się pytanie "Dlaczego tyle?" skoro np. ten jest identyczny (a nawet wolniejszy). Nie wierzę żeby to była kwestia chłodzenia.
Możliwe. Tylko, że karta absolutnie się teraz nie opłaca.
 
Gerrard said:
Gerrard said:
Możliwe. Tylko, że karta absolutnie się teraz nie opłaca.
Może i tak, ale nie mam nie mam sześciu stów żeby wywalić tylko na kartę.
Może tak:- ile masz kasy- co masz teraz- jaką zasiłkę chcesz kupić.Za 470 zł można już kupić Radeona 4850, który jest o około 25% wydajniejszy i ma DX 10.1 (w końcu będzie wykorzystywane np. przez Blizzard w Diablo 3)
 
koziek said:
Może tak:- ile masz kasy- co masz teraz- jaką zasiłkę chcesz kupić.Za 470 zł można już kupić Radeona 4850, który jest o około 25% wydajniejszy i ma DX 10.1 (w końcu będzie wykorzystywane np. przez Blizzard w Diablo 3)
Heh, 25% wydajniejszy ale i prawie 25% droższy. Zdziwiłbym się gdyby nie był.- Chciałem się zmieścić gdzieś w okolicach 400-450zł- Teraz mam 7300GT- Zasilacz Chieftec 560 albo 600W, mam Athlona 5000 BE na 3GHz, żre strasznie dużo prądu i mój obecny 400W zasilacz nie pozwala mi na te 3.2GHz- Na DX10 raczej mi nie zależyPoza tym, powinienem dodać że mam jeszcze starusieńki monitor CRT 17", który co prawda obsługuje rozdzielczości do 1600x1200, ale przy takiej wielkości ekranu jest mi ona raczej zbędna.
 
Gerrard said:
Gerrard said:
Może tak:- ile masz kasy- co masz teraz- jaką zasiłkę chcesz kupić.Za 470 zł można już kupić Radeona 4850, który jest o około 25% wydajniejszy i ma DX 10.1 (w końcu będzie wykorzystywane np. przez Blizzard w Diablo 3)
Heh, 25% wydajniejszy ale i prawie 25% droższy. Zdziwiłbym się gdyby nie był.- Chciałem się zmieścić gdzieś w okolicach 400-450zł- Teraz mam 7300GT- Zasilacz Chieftec 560 albo 600W, mam Athlona 5000 BE na 3GHz, żre strasznie dużo prądu i mój obecny 400W zasilacz nie pozwala mi na te 3.2GHz- Na DX10 raczej mi nie zależyPoza tym, powinienem dodać że mam jeszcze starusieńki monitor CRT 17", który co prawda obsługuje rozdzielczości do 1600x1200, ale przy takiej wielkości ekranu jest mi ona raczej zbędna.
Powiem tak:Warto brać 4850. Jest o 10% droższy, w końcu 8800 GT był wydany z zeszłym roku, a 4850 nawet miesiąca nie ma...Po co ci taka karta, jak na wysokich detalach ci nie zależy?
 
koziek said:
Warto brać 4850. Jest o 10% droższy, w końcu 8800 GT był wydany z zeszłym roku, a 4850 nawet miesiąca nie ma...Po co ci taka karta, jak na wysokich detalach ci nie zależy?
To 8800 gt nie ciągnie już gier na wysokich detalach ?
 
A gdzie ja powiedziałem że mi na detalach nie zależy? ;P Powiedziałem że mi nie zależy na rozdzielczości, nie jedną kartę już widziałem która pokazuje swoją znaczącą przewagę dopiero w, powiedzmy, 1920x1200.Hmm, ten PowerColor jest na kdo za 444zł...
 
Zachowujecie się jak agresywny marketing NVIDI.Narazie to sam DX 10 jest w powijakach i nic z tego nie wynika (ubytek kupy kasy z naszych kieszeni) i nic więcej a co dopiero DX11.Bez przesady ludzie !
 
Psyhe said:
Zachowujecie się jak agresywny marketing NVIDI.Narazie to sam DX 10 jest w powijakach i nic z tego nie wynika (ubytek kupy kasy z naszych kieszeni) i nic więcej a co dopiero DX11.Bez przesady ludzie !
Psyhe, przepraszam, wiesz, że Cię lubię, ale gadasz głupoty.Niniejszym oznajmiam, że mam dość IRCowania na tym forum.Kto jak kto, ale Ty powinieneś wiedzieć, kiedy przestać i przenieść się na PW.Ostrzeżenie za OT.Undomiel
 
Nie no masz rację ;)Ale można to takich spraw podchodzic bardziej na spokojnie ,będąc trochę z tyłu ale na topie.No chyba że ktoś ma tyle kasy żeby zmieniac sprzęt NOWY na nowy tylko i wyłącznie dla tego że wyszła nowa karta.Też bym nie dał teraz na kartę 700 zł Radeon (4870???) Raczej coś do 400 zł >>>MASAKRA
 
Ale co jakiś czas wychodzi nowa karta (czy to radeon czy geforce) ale lepiej kupić teraz coś porządnego i mieć na jakiś czas.A za 400 nie kupisz niczego co by Ci starczyło na dłuższy czas.
 
IMO nie ma sensu inwestowac pieniędzy w GF 8800GT i jemu podobne karty. Zdecydowanie najlepszym modelem w granicach 400-500 zł jest Radeon 4850. Bardzo wydajny, niezbyt głośny, niezbyt wymagający jeśli chodzi o zasilacz.
 
Top Bottom