Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Yakin, zaczynam od dysku SSD niestety. Ale cieszy mnie informacja odnośnie zasilacza :)

Co do SSD, przeglądam Allegro i widzę aukcję z Lublina (moje miasto):

http://allegro.pl/adata-sx900-ssd-256gb-555mb-s-535mb-s-fv-gw-lublin-i4453318411.html#gwarancja może być?

Inne opcje:

http://www.ceneo.pl/30670941 - Goodram Ssd C40 240Gb Sata Iii 2,5 Retail (SSDPR-C40-240) 377zł
http://www.ceneo.pl/17734288 - GOODRAM SSD 240GB 2.5 SATA3 MLC THUNDER (SSD240G25S3MGTS281) 379zł
http://www.ceneo.pl/25640191 - Intel 530 Series SSD 180GB (SSDSC2BW180A401) 390zł
http://www.ceneo.pl/23634872 - CRUCIAL M500 240 GB (CT240M500SSD1) 389zł

Który z tych? :)

Bierz ten dysk CRUCIAL M500 240 GB (CT240M500SSD1) 389zł - W zupełności Ci starczy a i pojemność ma fajną.
Koledzy z forum dobrze Ci radzą, co do karty graficznej to faktycznie kupuj na końcu bo ceny się mogą jeszcze pozmieniać na bardziej korzystne.
***
@GosuPl
Przypominam, że jakiekolwiek ogłoszenia/propozycje dotyczące sprzedaży są na forum zakazane, zgodnie z Regulaminem. Proszę więcej tego nie robić.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
@GosuPl Nie chcę EVGA, padła mi kiedyś na gwarancji 8800GT i dali mi 9600GT ale od Gigabyte na wymianie. Boże broń od EVGA :D

No i co z resztą konfiguracji, którą wypisałem kilka postów temu?
 
co do zasilacza to sprawdź czy twój obecny zasilacz obsługuje 8 pinowe zasilanie procka.

Ten zasilacz ma 8-pinowe złącze EPS, Karesh nie musi sie martwić :).

@Yakin, zaczynam od dysku SSD niestety. Ale cieszy mnie informacja odnośnie zasilacza :)

Co do SSD, przeglądam Allegro i widzę aukcję z Lublina (moje miasto):

http://allegro.pl/adata-sx900-ssd-256gb-555mb-s-535mb-s-fv-gw-lublin-i4453318411.html#gwarancja może być?

http://www.ceneo.pl/23634872 - CRUCIAL M500 240 GB (CT240M500SSD1) 389zł

Który z tych? :)

Ja bym wziął Cruciala, chyba że tą Adatę da się kupić do 350 zł (choć nie bardzo wierzę, że na takiej cenie ta aukcja się skończy, bo normalnie ten dysk kosztuje ponad 450 zł).

No i co z resztą konfiguracji, którą wypisałem kilka postów temu?

Reszta konfiguracji wydaje się rozsądna, chcesz porady co do konkretnych modeli pamięci, czy karty? Z pamięci ja bym chyba kupił tą Crucial Ballistix Sport XT 8GB. Jeśli chodzi o kartę ja bym się zdecydował na chyba. Jest już nieźle podkręcona i jeszcze Watch Dogs dostajesz teraz w prezencie, którą to grę możesz sprzedać jeśli już masz i obniżyć tym samym cenę karty :).
 
Last edited:
@GosuPl Nie chcę EVGA, padła mi kiedyś na gwarancji 8800GT i dali mi 9600GT ale od Gigabyte na wymianie. Boże broń od EVGA :D

No i co z resztą konfiguracji, którą wypisałem kilka postów temu?

No to niefart miałeś jakiś, EVGA to dobra firma, szczególnie że to referent więc rzec można oryginalna Nvidia :)
Ja przykładowo GIGABYTE'a unikam ponieważ to co się u nich dzieje to masakra.Wadliwe serie GTX 780/780 Ti były gwoździem do trumny.
Masa użytkowników w tym ja (miałem 2x 780 Ti WF3) ma z tymi kartami problemy, artefakty na ustawieniach default :D
Co do reszty sprzętu no to płytkę łap tą
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/..._5584/__P_yty_G_wne_Asrock_Z87_Pro4_Lga1150_/
w żadną jedną kość ramu się nie baw,
Bierz przykładowo te http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...B_2x4GB_1866MHz_Viper_3_CL10_XMP_Low_Voltage/

Unikaj pamięci Corsaira, są BARDZO wadliwe.

***
@GosuPl
Przypominam, że jakiekolwiek ogłoszenia/propozycje dotyczące sprzedaży są na forum zakazane, zgodnie z Regulaminem. Proszę więcej tego nie robić.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
@Yakin teraz patrzę, moja płyta obsługuje ATA II a dysk jest ATA III, więc będzie współgrać?
@GosuPl jedna kość RAM zła, bo? :) Nie potrzebuję w tym momencie RAMu bo muszę wydać blisko 400zł na SSD i to zjada mój budżet na ten miesiąc, aż do wypłaty :)
 
@Yakin teraz patrzę, moja płyta obsługuje ATA II a dysk jest ATA III, więc będzie współgrać?
@GosuPl jedna kość RAM zła, bo? :) Nie potrzebuję w tym momencie RAMu bo muszę wydać blisko 400zł na SSD i to zjada mój budżet na ten miesiąc, aż do wypłaty :)

Nie będziesz miał Duala, a to się jednak trochę na wydajność przekłada.
Czyli kupujesz kompa bez ramu? Bo przecież DDR II ze starego nie wsadzisz na nową płytę :)
 
Nie będziesz miał Duala, a to się jednak trochę na wydajność przekłada.
Ale działać będzie, do czasu nowej płyty wystarczy? :)
Czyli kupujesz kompa bez ramu? Bo przecież DDR II ze starego nie wsadzisz na nową płytę :)
Kupuje procek+ram+płytę razem ale nie wiem czy w sierpniu czy dopiero wrześniu. Jednak koszt takiego zestawu wyniesie mnie ok 1600/1700zł więc muszę*dozbierać, bo nieoczekiwanie przyszedł mi wydatek na SSD.
 
Ja przykładowo GIGABYTE'a unikam ponieważ to co się u nich dzieje to masakra.Wadliwe serie GTX 780/780 Ti były gwoździem do trumny.

Ale z wersjami 770-ek Gigabyte'a nie było żadnych problemów, także bym nie demonizował sprawy ;). Niefart można mieć zawsze.


Po co mu płyta z Z87 jeśli nie zamierza bawić się w podkręcanie, ani tworzyć SLI? To wyrzucanie pieniędzy. Ta z H87, którą linkowałem wyżej spokojnie mu wystarczy, a jest o stówkę tańsza.

@Yakin teraz patrzę, moja płyta obsługuje ATA II a dysk jest ATA III, więc będzie współgrać?

Będzie działać, tylko nie tak szybko jak na łączach SATA III.

Nie będziesz miał Duala, a to się jednak trochę na wydajność przekłada.
Czyli kupujesz kompa bez ramu? Bo przecież DDR II ze starego nie wsadzisz na nową płytę :)

Ale działać będzie, do czasu nowej płyty wystarczy? :)

Co do kwestii, czy jedna kość, czy raczej 2 x 4GB, to układ dualny jest trochę szybszy, ale jeśli nie jesteś super wymagający, to pojedyńcza też spokojnie ci wystarczy. Ale muszę cię zmartwić, twoje stare pamięci DDR 2 na nowej płycie działać niestety nie będą. Musisz kupić nowy RAM.
 
Last edited:
Ale z wersjami 770-ek Gigabyte'a nie było żadnych problemów, także bym nie demonizował sprawy ;). niefart można mieć zawsze.



Po co mu płyta z Z87 jesli nie zamierza bawić się w podkręcanie, ani tworzyć SLI? To wyrzucanie pieniędzy. Ta z H87, którą linkowałem wyżej spokojnie mu wystarczy, a jest o stówkę tańsza.







Co do kwestii, czy jedna kość, czy raczej 2 x 4GB, to układ dualny jest trochę szybszy, ale jeśli nie jesteś super wymagający, to pojedyńcza też spokojnie ci wystarczy. Ale muszę cię zmartwić, twoje stare pamięci DDR 2 na nowej płycie działać niestety nie będą. Musisz kupić nowy RAM.

Po kolei ;) Chodzi o to że BARDZO DUŻO GTX 780/ GTX 780 TI GIGABYTE"a to karty wadliwe, nie ma tu demonizowania sprawy. Od momentu kiedy i mnie to spotkało, bardzo dużo szukałem informacji w internecie. TYLKO karty GBT mają takie problemy, coś tam nie tak z pamięciami jest. I są to 780/780 Ti.
Sporo użytkowników również na froach jak pure.pc czy pclab , ma te same problemy. Po prostu lepiej unikać kart GBT, a na pewno już nie brać od nich 780/780 Ti - Dla bezpieczeństwa.

Jeżeli chodzi o branie płytki na Z87 (nawet nie Z97) to jest po prostu bardziej przyszłościowa, "a nóż widelec".Natomiast jesżeli @Karesh definitywnie nie będzie chciał brać procka z K i go kręcić, czy też w przyszłości dorzucać drugiej karty do SLI, to masz w 100% rację.

No a co do pamięci, rzecz jasna, tak jak pisałem no DDR II nie wepchniemy do płytki z DDR III. Jeszcze za czasów chipsetu P45 były płytki Combo gdzie chodziły DDR III i DDR II no ale to już nie te czasy :)
 
Panowie jestem DDR2 i DDR3 świadomy, wszędzie piszę, że wymienić muszę 3 rzeczy na raz - procek, ram i płytę.

Jeszcze jedna ważna rzecz co do płyty, chciałbym mieć HDMI :)
 
Ja bym raczej brał tą w formacie ATX, którą i ja zlinkowałem. Jakoś wygodniej mi się na nich wszystko montuje :). Chyba, że obudowa jest jakaś mała, ale tego raczej nie podejrzewam jesli ma się w niej zmieścić GTX 770.
 
Dobra, to ja się do was zgłaszam z (nie)małym problemem. Otóż zakupiłam dosłownie trzy dni temu laptopa, dokładnie tego http://www.x-kom.pl/p/176730-notebo...apache-i5-4200h-12gb-1000-dvd-rw-gtx850m.html z dodatkowo wmontowanym takim dyskiem SSD http://www.x-kom.pl/p/185936-dysk-ssd-plextor-128gb-1-8-msata-ssd-m6m.html , na którym postawiono system Windows 7. Do komputera zakupiłam stolik z podkładką chłodzącą, żeby mi długo i ładnie posłużył, ale szczerze mówiąc trzepię teraz gaciami, że wydałam tyle pieniędzy na nic... Otóż komputer kupiłam głównie z myślą o grach, gram dużo i często, poprzedni komputer już nie wyrabiał, do tego kartę graficzną miał zdecydowanie kiepską i stwierdziłam, że min. z powodu premiery DA:I i nowego Wiedźmaka potrzebuję czegoś nowego, no i pan w sklepie doradził mi to, kartę sprawdziłam, osiągi że fiu-fiu. Poinstalowałam wszystko, gry hulają (sprawdziłam na razie Mass Effecty i Dragon Age, tylko na chwilę uruchomiłam żeby zobaczyć jaka będzie płynność), no to przyszedł czas na największy sprawdzian - Wiedźmina 2. I tu właśnie zaczął się mój problem, który już powoduje u mnie gęsią skórkę - gra chodzi płynniuśko na ustawieniach high/ultra, uberpróbkowania nie sprawdzałam, zresztą nie jest mi to do szczęścia potrzebne, nic się nie tnie, wszystko ślicznie, ale dosłownie po kilku minutach laptop zaczyna się grzać, i to solidnie, zaczynając od kratki chłodzącej po lewej stronie - leci z niej gorące powietrze, a obudowa nad nią prawie parzy! Zaraz potem zaczyna się nagrzewać cała lewa strona, środek, pograłam 15 minut przed chwilą i ciepło da się wyczuć na całości laptopa oprócz samej góry dolnej części i resztki prawej strony... Okropnie mnie to martwi, jak na moje możliwości wydałam na komputer dużo pieniędzy i byłam przekonana, że kupuję coś dobrego, a te grzanie się i wycie wiatraka (bo wydaje mi się, że to właśnie słyszę), nic dobrego nie wróży, boję się, że pierwszą lepszą grą zarżnę sprzęt. Jeżeli to ważne to powiem jeszcze, że ledwo wyłączyłam grę, laptop szybko się schłodził, z wiatraka leci już chłodne powietrze, laptop stoi na stoliku z podkładką chłodzącą. Zakurzenie, z racji nowości, w grę nie wchodzi, pomóżcie mi, ja się na technicznej stronie sprzętu znam tyle, co nic, więc sama nic nie poradzę, a jestem no, zrozpaczona, nie da się tego ująć inaczej.
 
Dobra, to ja się do was zgłaszam z (nie)małym problemem. Otóż zakupiłam dosłownie trzy dni temu laptopa, dokładnie tego http://www.x-kom.pl/p/176730-notebo...apache-i5-4200h-12gb-1000-dvd-rw-gtx850m.html z dodatkowo wmontowanym takim dyskiem SSD http://www.x-kom.pl/p/185936-dysk-ssd-plextor-128gb-1-8-msata-ssd-m6m.html , na którym postawiono system Windows 7. Do komputera zakupiłam stolik z podkładką chłodzącą, żeby mi długo i ładnie posłużył, ale szczerze mówiąc trzepię teraz gaciami, że wydałam tyle pieniędzy na nic... Otóż komputer kupiłam głównie z myślą o grach, gram dużo i często, poprzedni komputer już nie wyrabiał, do tego kartę graficzną miał zdecydowanie kiepską i stwierdziłam, że min. z powodu premiery DA:I i nowego Wiedźmaka potrzebuję czegoś nowego, no i pan w sklepie doradził mi to, kartę sprawdziłam, osiągi że fiu-fiu. Poinstalowałam wszystko, gry hulają (sprawdziłam na razie Mass Effecty i Dragon Age, tylko na chwilę uruchomiłam żeby zobaczyć jaka będzie płynność), no to przyszedł czas na największy sprawdzian - Wiedźmina 2. I tu właśnie zaczął się mój problem, który już powoduje u mnie gęsią skórkę - gra chodzi płynniuśko na ustawieniach high/ultra, uberpróbkowania nie sprawdzałam, zresztą nie jest mi to do szczęścia potrzebne, nic się nie tnie, wszystko ślicznie, ale dosłownie po kilku minutach laptop zaczyna się grzać, i to solidnie, zaczynając od kratki chłodzącej po lewej stronie - leci z niej gorące powietrze, a obudowa nad nią prawie parzy! Zaraz potem zaczyna się nagrzewać cała lewa strona, środek, pograłam 15 minut przed chwilą i ciepło da się wyczuć na całości laptopa oprócz samej góry dolnej części i resztki prawej strony... Okropnie mnie to martwi, jak na moje możliwości wydałam na komputer dużo pieniędzy i byłam przekonana, że kupuję coś dobrego, a te grzanie się i wycie wiatraka (bo wydaje mi się, że to właśnie słyszę), nic dobrego nie wróży, boję się, że pierwszą lepszą grą zarżnę sprzęt. Jeżeli to ważne to powiem jeszcze, że ledwo wyłączyłam grę, laptop szybko się schłodził, z wiatraka leci już chłodne powietrze, laptop stoi na stoliku z podkładką chłodzącą. Zakurzenie, z racji nowości, w grę nie wchodzi, pomóżcie mi, ja się na technicznej stronie sprzętu znam tyle, co nic, więc sama nic nie poradzę, a jestem no, zrozpaczona, nie da się tego ująć inaczej.

Zmartwię Cię ale i zarazem uspokoję.
Nie masz co się martwić tak bardzo o te temperatury, taki już urok laptopów. Masz gwarancję na niego także spokojnie.
Natomiast jeżeli chodzi o kartę graficzną to na GTX 850M w "Wiedźmina 3" pograsz może na średnich z domieszką wysokich, na typowe wysokie przy zachowaniu odpowiedniej płynności bym nie liczył. Chociaż tragedii z tą kartą nie ma
http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-850m/performance
Czy laptop jest Ci niezbędny?Bo jeżeli nie to skorzystaj z prawa zwrotu towaru zakupionego przez internet (masz 10 dni od dnia zakupu) i warto w tej cenie złożyć stacjonarkę które tego laptopa zje przynajmniej dwu i pół krotnie :)
 
Last edited:
Zmartwię Cię ale i zarazem uspokoję.
Nie masz co się martwić tak bardzo o te temperatury, taki już urok laptopów. Masz gwarancję na niego także spokojnie.
Natomiast jeżeli chodzi o kartę graficzną to na GTX 850M w "Wiedźmina 3" pograsz może na średnich z domieszką wysokich, na typowe wysokie przy zachowaniu odpowiedniej płynności bym nie liczył. Chociaż tragedii z tą kartą nie ma
http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-850m/performance
Czy laptop jest Ci niezbędny?Bo jeżeli nie to skorzystaj z prawa zwrotu towaru zakupionego przez internet (masz 10 dni od dnia zakupu) i warto w tej cenie złożyć stacjonarkę które tego laptopa zje przynajmniej dwu i pół krotnie :)

Naprawdę mam się nie martwić tym dmuchającym gorącem? Ależ ja się nie martwię trójką, że nie będzie uber, średnie z domieszką wysokich to przy moich poprzednich doświadczeniach będzie aż nadto ; ) A laptop jest mi niezbędny, niestety nie przebywam cały czas w jednym miejscu (jestem studentką, śmigam między domem, a mieszkaniem studenckim na naprawdę przeróżne okresy czasu i potrzebuję urządzenia mobilnego do grania, gdybym była cały czas w jednym miejscu to zainwestowałabym w konsolę pewnie).
 
Naprawdę mam się nie martwić tym dmuchającym gorącem? Ależ ja się nie martwię trójką, że nie będzie uber, średnie z domieszką wysokich to przy moich poprzednich doświadczeniach będzie aż nadto ; ) A laptop jest mi niezbędny, niestety nie przebywam cały czas w jednym miejscu (jestem studentką, śmigam między domem, a mieszkaniem studenckim na naprawdę przeróżne okresy czasu i potrzebuję urządzenia mobilnego do grania, gdybym była cały czas w jednym miejscu to zainwestowałabym w konsolę pewnie).

Nie martw się:)
 
Ostatnio znajomi namówili mnie do zagrania w TERĘ Rising, i pojawił się problem z myszką, mianowicie po starcie gry kursor sam leci do lewego górnego rogu i nic nie idzie z nim zrobić. Wyczytałem, że takie zachowanie myszy jest spowodowane zainstalowanymi sterownikami pada albo innego kontrolera, trochę dziwne, zawsze korzystałem tylko z myszki podłączonej na USB, próbowałem wszystkiego, nawet wyłączyłem touchpada, dodatkowo ten problem występuje na grach na silniku Unreala( w batmanie AO też była identyczna sytuacja). Ktoś miał taki problem? Proszę o szybką pomoc
 
Chyba, że obudowa jest jakaś mała, ale tego raczej nie podejrzewam jesli ma się w niej zmieścić GTX 770.

hmm... a o tym w sumie zapomniałem i jak to sprawdzić czy się zmieści?



7 lat temu mi się*podobała, dzisiaj na pewno bym takiej nie wybrał :)

to jest jej opis: http://img.ktr.pl/o/obcs3060xclioii/obcs3060xclioii.pdf
 
Ja też za wielkiej obudowy nie miałem dlatego liczyło sie dla mnie oprócz ceny karty jej długość, i po wyczytaniu wielu recenzji znalazłem kartę od MSI, była najkrótsza i mi wchodzi do kompa na styk zostaje może 2 cm jeszcze do kieszeni na ssd:) także i tobie radze sobie zmierzyć ile masz miejsca w budzie i poczytać na necie to i owo na pewno znajdziesz wymiary każdej karty:)
 
Top Bottom