Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Pytanie kolejne, gdybym teraz wsadził nową kartę graficzną, to przy mojej konfiguracji (Athlon x2 6000+, 6GB RAM) nie odpaliłbym produkcji pokroju Crysis 3? Bo radziliście wymienić najpierw procek/ram/płytę ale wymieniając te rzeczy i tak nie przeskoczę bariery graficznej, a kupując najpierw grafę powinienem, czyż nie? :)

Coś tam ci się poprawi, ale ten procesor będzie tak mocno ograniczał kartę, że na żadne fajerwerki bym nie liczył. Moim zdaniem, to bez sensu.
 
Dzięki @Yakin

Włączyłem stoper, od momentu naciśnięcia przycisku włącznika PC do momentu pojawienia się pulpitu 34 sekundy :) To chyba bardzo dobry wynik :) Sam Win 7 odpala w 10 sekund
 
Wydaje mi się, że PC zaczął świrować. Chodzi mi o temperaturę, oscyluje:

procesor - jeden rdzeń 50st, drugi 55/58
grafika - 60st
SSD - 48st

Nie gram, instaluję aktualizacje WIn7 oraz różne programy... wiatraki hałasują jak oszalałe, wcześniej tak pracowały tylko podczas grania, przy normalnej pracy praktycznie ich nie było słychać...

Aha, moje dodatkowe chłodzenie padło po 2 latach i od tamtej pory mam tylko chłodzenie procka i grafiki, nic poza tym.
 
Spróbuj wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. Też się dziwiłem dlaczego temperatury skoczyły z 30 na 50/60 stopni, ale zdjąłem chłodzenie no i się wydało :D Na karcie graficznej też możesz sprawdzić pastę. Co do SSD nie mam pomysłu.
Swoją drogą nurtuje mnie pewne pytanie, a mianowicie. Chciałem kupić grafikę Zotac GTX770 4 GB, ale czy to 4GB pamięci VRAM na coś się przyda? Czy jest potrzeba posiadania takiej ilości pamięci jeśli gram tylko na jednym monitorze?
 
Last edited:
Jak nie urok to ... :D coś*mi się stało z kartą*sieciową i serwerem DHCP. A kilka h wcześniej działało. Chyba od czyszczenia sprężonym powietrzem się*nie zepsuła? Aktualizacja BIOSu mogła mieć znaczenie?

(przedmuchałem grafikę i procek i temperatury spadły, więc nie będę wymieniał pasty na pewno, tym bardziej, że niedługo czeka mnie wymiana podzespołów.
 
Dzięki @Yakin

Włączyłem stoper, od momentu naciśnięcia przycisku włącznika PC do momentu pojawienia się pulpitu 34 sekundy :) To chyba bardzo dobry wynik :) Sam Win 7 odpala w 10 sekund

To bardzo słaby wynik, ale to kwestia procka i jego powolności.
Na nowej platformie z dyskiem SSD to w 5-6 sekund będziesz miał załadowanego Windowsa gotowego do pracy.
Zamiast bawić się tym antycznym kompem to zakup (o ile masz teraz możliwość) procka, płytę i pamięci.
Grafę do jak byś wsadził nawet 780 TI to bys miał w Crysisie 3 pokaz slajdów.
 
U mnie jest o tyle dobrze, że mam monitor nie full hd, a o rozdzielczości 1280x1024 więc liczba fps jest inna, Wiedźmin 2 na mojej konfiguracji śmiga na wysokich ;)
@GosuPl ale mówisz o 5-6 sekundach od momentu pojawienia się*na monitorze napisu "uruchamianie systemu Windows" a nie od momentu przyciśnięcia włącznika PC na obudowie. Jeśli tak, to mi startuje w te 5 sekund :)
 
Last edited:
Pytanie do znawców - czy aktualizacja BIOSu mogła mieć wpływ na to, że karta sieciowa (zintegrowana na płycie) przestała działać? Nie pobiera IP, kabel jest dobry, bo podłączyłem do laptopa i działa. Przeinstalowałem dziś*nawet system i nic to nie dało, więc są dwie opcje - BIOS lub uszkodzenie karty...

Proszę pomóżcie
 
Teoretycznie mogło to mieć wpływ, w praktyce - raczej nie powinno. Zacznij od połączenia komputera z innym urządzeniem sieciowym (np. laptopem) na sztywnych IP (pamiętaj o tej samej podsieci) i puszczeniu pinga. Możesz też sprawdzić jakimś Wiresharkiem, czy karta w ogóle dostaje jakiekolwiek pakiety.

Przeinstaluj sterownik do płyty głównej oraz do karty sieciowej.

Sprawdź ustawienia sieciowe w biosie (o ile jakieś będą), spróbuj resetu całego biosu do ustawień fabrycznych (jak masz tam coś ważnego, to sobie przedtem zapisz konfiga).

Zawsze możesz sflashować z powrotem stary bios :teeth: Chociaż wg mnie wina flashowania w całej tej awarii to raczej mało prawdopodobna opcja. Ale jak masz dużo czasu, to sobie wpisz numer tego biosu w internety i zobacz, czy ludzie marudzą na forach.
 
Last edited:
@szypek26 czy adres fizyczny (MAC) jest taki sam dla wszystkich komputerów w sieci domowej? Czy każdy ma inny - laptop inny, PC inny itd. ?

Dobra, już*widzę, że jest inny. Więc pytanie nr. 2, czy po zmianie BIOSu mógł się*zmienić adres MAC i dlatego się*wszystko nie zgadza?
 
Last edited:
Hm... dobre pytanie, bo nie znam nie nie odpowiedzi :D Czyżbyś miał komputer wpięty bezpośrednio do sieci zewnętrznej (tzn. sieci twojego dostawcy neta) i tenże dostawca wymagał podawania maca? Innej opcji, w której twój mac miałby mieć jakiekolwiek znaczenie, ja nie widzę...

Jak tam z punktami, które podałem w poprzednim poście?
 
@szypek26 zrobiłem podane niżej kroki:

- przeinstalowanie system Win 7 (razem z formatem)
- przeinstalowanie sterowników karty sieciowej (zainstalowanych automatycznie przez system)
- doinstalowanie sterowników od producenta
- próby zmiany MAC w ustawieniach połączenia sieciowego
- reset routera do ustawień fabrycznych
- usuwanie ustawień z rejestru
- DHCP jest włączone (sprawdzałem)
- zmieniłem połączenie z sieci publicznej na domową - nie pomogło
- diagnostyka sieci oczywiście nie pomaga - najpierw wyświetlało problem z modem lub kablem, teraz nie wyświetla nawet błędu :D - kabel jest sprawny bo podłączyłem go do laptopa i śmiga aż*miło.
- co do BIOSu - zresetowałem mu ustawienia fabryczne, ale dalej nic nie działa, karta sieciowa jest oczywiście włączona w BIOSie

Po prostu mam dość :D
 
No to sprawdź jeszcze to:
Zacznij od połączenia komputera z innym urządzeniem sieciowym (np. laptopem) na sztywnych IP (pamiętaj o tej samej podsieci) i puszczeniu pinga. Możesz też sprawdzić jakimś Wiresharkiem, czy karta w ogóle dostaje jakiekolwiek pakiety. .

Jeśli karta nie będzie widziała żadnych pakietów przychodzących (bo wychodzące mogą się jakieś pojawić i nie będzie to znaczyć absolutnie nic), to wtedy możemy zacząć się martwić.
 
No to sprawdź jeszcze to:


Jeśli karta nie będzie widziała żadnych pakietów przychodzących (bo wychodzące mogą się jakieś pojawić i nie będzie to znaczyć absolutnie nic), to wtedy możemy zacząć się martwić.
Brak jakichkolwiek pakietów przychodzących... zero...
 
Hm... trudno jest mi powiedzieć, o co może chodzić. Równie dobrze może to być jakaś pierdoła (którą przeoczyliśmy), jak i poważna awaria. Gdybym był na miejscu, mógłbym wydać dokładniejszą diagnozę, bo w takich wypadkach to pomaganie przez internety jest raczej lipnym rozwiązaniem...

Zawsze możesz spróbować sflashować stary bios :p
 
Hm... trudno jest mi powiedzieć, o co może chodzić. Równie dobrze może to być jakaś pierdoła (którą przeoczyliśmy), jak i poważna awaria. Gdybym był na miejscu, mógłbym wydać dokładniejszą diagnozę, bo w takich wypadkach to pomaganie przez internety jest raczej lipnym rozwiązaniem...

Zawsze możesz spróbować sflashować stary bios :p
Właśnie jeżeli przed aktualizacją biosu działało wszystko to niech zrobi downgrade biosu i tyle, sam mówił ze te co wgrał to są BETA a więc mogą mieć jakieś wady...
 
Top Bottom