Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Polecam się :p Teraz bym odpalił jakieś LiveCD i zobaczył, czy pojawi się obraz.

Przekładałeś kartę graficzną do różnych gniazd PCI?
Tak, to samo. LiveCD nic nie da bo od razu po starcie jest czarny ekran i no signal. Wydaje mi się, że albo mobo albo zasilacz. Z drugiej strony będzie powód zmiany sprzętu na W3:)
 
Jaka jest szansa, że te GTXy spowodują spadek cen 770?

A dlaczego miałyby ceny GTX 770 spaść, skoro 770 jest wydajniejszy od 960?
I ze specyfikacji na to wychodziło i już teraz z testów to wynika.
No chyba że GTX 960 będzie w cenie maks 750-850 zł, to MOŻE jakiś tam sens jej kupna będzie.
Chociaż i tak i tak lepiej brać używkę 680/770.
 
LiveCD nic nie da bo od razu po starcie jest czarny ekran i no signal. Wydaje mi się, że albo mobo albo zasilacz. Z drugiej strony będzie powód zmiany sprzętu na W3
Nie masz jakiejś, co startuje automatycznie bez potrzeby przeklikiwania się?
Na tą chwilę faktycznie wygląda na problem hardware'owy.
 
Beznadziejnie. Wszyscy radzili zaczekaj na 960tki, ceny pójdą w dół. A wydajnościowo te karty są tak mizerne, że tak jak mówisz są słabsze od 770. Zaraza...
 
Moze cos skombinuje jutro. Jeśli instaluje linuxa to uzywam netinstall'i i dd -of /mnt/usb. Pewnie żadnej płyty nie znajdę nawet, bo nie uzywam;). Ale jutro coś pokombinuje. Choć najpewniej czas na zmianę sprzętu. A chwilowo, żeby dokopać się do danych z dysku kupie stację dokującą i podepne pod lapka z linuxem.
 
Witam
To pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam taki sprzęt:
procesor: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor, 3013 MHz
karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 Series
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-880GA-UD3H
[PL-SAM3-GA-031]
TYP SYSTEMU 64-BIT
Pamięć: Patriot PVS34G1333LLK PC3-10666 1333MHz 4GB (2 x 2GB Kit) Viper Extreme Performance Low Latency 240pin DIMM Desktop DDR3 Memory Specs and Reviews
zasilacz: Raptoxx RT 500 PSP

1. Czy jest szansa by coś jedynie zmodernizować by w ogóle zagrać w Wiedźmina 3? Grałem na tym sprzęcie w obie części, a w drugą prawie na najwyższych obrotach bez kilku dosłownie rzeczy jak ubberscaling czy coś takiego. Gra chodziła płynnie ale z czasem zaczął mi hałasować wiatrak od procka choć temperatura była ok, więc pewnie do wymiany wiatraczek. Zależy mi by na jakiś średnich lub nawet niskich ustawieniach ale żeby w miarę płynnie chodził.
2. Czy można wymienić jedynie kartę graficzną jak ta, którą podano jako minimum tj. AMD Radeon HD 7870 i czy ta karta będzie pasować?
3. Rozumiem że mój procesor spełnia minimalne wymagania?
4. Czy zasilacz może zostać?
5. Czy kości pamięci które mam są dobre i można dokupić jeszcze dwie, czy sprzedać i kupić 8 GB a jeśli tak to jakie (chciałbym, jeśli w ogóle modernizacja jest możliwa, zwiększyć pamięć nie do 6, a 8 GB )?

Rozumiem bo czytałem wcześniej, że dopiero jak gra wyjdzie to będzie można sprawdzić jak to jest na prawdę, ale chciałbym znać opinie użytkowaników.

Zakup nowego kompa nie jest możliwy,
 
To pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.
Witamy :)

2. Można, będzie pasować.
3. Tak, spełnia. Chociaż (jak sam napisałeś) nie wiemy, jak wymagania mają się do rzeczywistości.
4. Nie. To tykająca bomba. Do wymiany w trybie "od zaraz".
5. Kości są okej, choć nisko taktowane. Czy chcesz dociągnąć do 6 GB, czy do 8 GB, to już twoja sprawa.

1. W tej chwili masz dwie opcja - zmienić kartę graficzną, zasilacz i dokupić ramu. To jest opcja minimum i nie wiadomo, jak gra będzie działać na takim sprzęcie - cudów na pewno nie będzie. Opcja druga - wymiana procesora, ale wiąże się to z wymianą także płyty głównej = koszty (każdy lepszy procesor, także od AMD, wymaga innej podstawki - czyli gniazda w płycie głównej). Ale z drugiej strony - nowy procesor dałby dużo wyższą wydajność.

Osobiście jednak zbierałbym na nowego kompa.
 
Witamy :)

4. Nie. To tykająca bomba. Do wymiany w trybie "od zaraz".
.

Tzn, że wybuchnie:)? Czy coś może się spalić?

Co do reszty to rozumiem już jak wygląda sytuacja. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Skoro nowy nie wchodzi w grę to poczekam na testy i wnioski jak już gra wyjdzie. Może da się zagrać wymieniając jedynie karte, zasilacz i dodając pamięci, a jeśli nie, no to zagram .... w kości we Flotsam po raz kolejny:(

pozdrawiam
 
Tzn, że wybuchnie? Czy coś może się spalić?
Grasz sobie w W3, który jest / będzie ładną grą i mocno obciąży podzespoły (procesor, karta graficzna - te dwa podzespoły biorą najwięcej mocy). W efekcie podzespoły będą wymagały dużo prądu. Zasilacz będzie im musiał go podać w odpowiedniej ilości, czyli sam będzie mocno obciążony. Są spore szanse, że sobie z tym nie poradzi. I teraz:
- optymistyczna wersja wydarzeń - zasilacz nie daje rady, podzespoły nie otrzymują wystarczającej ilości prądu, komputer regularnie zawiesza / resetuje / wyłącza ci się
- pesymistyczna wersja wydarzeń - zasilacz nie daje rady i zaczyna podawać mocno niestabilne wartości do podzespołów w komputerze (to tak, jakby w rozmowie telefonicznej ktoś na przemian do słuchawki szeptał i krzyczał), w efekcie podzespoły tego nie wytrzymują i się zwyczajnie przepalają
Do tych atrakcji dorzucę jeszcze gwarantowaną niską sprawność elektryczną - czyli zasilacz sporo mocy, zamiast podawać dalej do komputera, będzie przerabiał na ciepło - w pokoju będziesz miał gorąco, a rachunki za prąd pójdą w górę (chociaż prąd jest dosyć tani, więc to raczej wartości rzędu kilku-kilkunastu złotych miesięcznie).

Oto są powody, dla których na zasilaczu się nie oszczędza. Więcej lektury: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Pozdrawiam również ;)

Ja też. To trochę tak, jakby staremu facetowi kupić fajny ciuch i myśleć, że od razu będzie Clooney'em, zamiast zmienić na nowego i sprawnego.
Żeby się nam zaraz forumowi "starzy faceci" nie obrazili :harhar:
 
Skoro tak to drobna rada.
Nie paruj procesora AMD z gpu tejże firmy.
Proc Intela i gpu AMD jak najbardziej, cpu AMD i karta Nvidii może być, ale nigdy tak.
Bo w rezultacie dostaniesz duży narzut na proca i mniejszą niż oczekiwana wydajność.

W takim razie jakie połączenie procek Intel + karta AMD (i odwrotnie) polecasz?

Ino co by nie drenowało portfela :p
 
Ehh ten dolar wariuje ostatnio. Chyba przez to ceny podzespołów poszły drastycznie w górę. Jeszcze dwa miesiące temu można było złożyć zestaw kilka dobrych stówek taniej niż dziś. Oby to spadło do premiery bo może być ciężko :D.
 
Ja też. To trochę tak, jakby staremu facetowi kupić fajny ciuch i myśleć, że od razu będzie Clooney'em, zamiast zmienić na nowego i sprawnego.

Ja rozumiem. wiedziałam to przed napisaniem postu:) Jednak nowy sprzęt z przyczyn finansowych i nie tylko nie wchodzi w grę. Nie dodałem również (pewnie dla Was to profanacja) ale w Wiedźmina 2 grałem na monitorze 1440x900 albo zamiennie na projektorze hd ready. Stawiając więc pytanie o modernizację mojego kompa nie dodałem tych informacji. Dlatego mam jeszcze kilka pytań ponieważ jak już wspomniałem jestem laikiem.
1. Czy podane wymagania dla W3 dotyczą rozgrywki przy rozdzielczości full hd?
2. Czy jeśli grać będzie się na niższych rozdzielczościach (zaznaczę że chodzi o monitor o niższej rozdzielczości) te podane wymagania jakoś się obniżają?
3. Czy mając monitor 1440x900, modernizacja , o której wspominałem kilka postów wcześniej, będzie "skuteczniejsza"? "wydajniejsza"? Czyli, czy dokupując RAM , wymieniając grafikę na minimalną podaną do W3 oraz zasilacz, mój komp będzie sobie radził?
4. Na logikę i z lektur google wiem, że im wyższa rozdzielczość tym bardziej obciążona karta, a przez to zasilacz, itp. itd., to pozostając w rozdzielczości 1440x900 konieczna jest modernizacja wcześniej opisywanych podzespołów, czy jest możliwa rozgrywka mając taki sprzęt?
5. Czy wasze odpowiedzi są tak samo aktualne, biorąc pod uwagę rozdzielczość monitora 1440x900?

mój "stary facet" (komp) nie chce iść na emeryturę. Clooney'em nigdy nie będzie, ale może chociaż Belmondo?

Podaję ponownie konfigurację:
płyta główna: Gigabyte GA-880GA-UD3H [PL-SAM3-GA-031]
procesor: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor, 3013 MHz
karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 Series
System 64 Bit
Pamięć: Patriot PVS34G1333LLK PC3-10666 1333MHz 4GB (2 x 2GB Kit) Viper Extreme Performance Low Latency 240pin DIMM Desktop DDR3 Memory Specs and Reviews
Zasilacz Raptoxx RT 500 PSP

Przepraszam że się tak rozpisałem, ale interesuje mnie ta kwestia zależności między moim kompem - rozdzielczością mojego monitora - a możliwością modernizacji w celu w miarę płynnej rozgrywki na niewymagających ustawieniach.

Pozdrawiam i proszę o cierpliwość:)
 
@dusi
1. Najprawdopodobniej tak, dlatego są tak duże.
2. Tak, znacznie się obniżają. 1366x768 jest znacznie mniej pamięciożerne niż FHD
3. Będzie sobie radził lepiej. Niemniej jednak cudów nie oczekuj. Osobiście mimo wszystko nie dokładałbym już do tego kompa. Może pomyśl o konsoli?1500-1600 i masz spokój ze wszystkim.
4. Modernizacja najprawdopodobniej będzie potrzebna. RAMy + Karta gr. No i zasilacz
5. Tak.

Jeśli nie potrzebujesz fajerwerków, to zakup RAMu i przeciętnej karty wyjdzie Ci około 900-100 zł. Na takim zestawie możliwe że pograsz na niskich-średnich ustawieniach. Jeśli zależy Ci na fabule i gameplayu, to myślę, że wystarczy:)
 
Last edited:
@dusi
1. Najprawdopodobniej tak, dlatego są tak duże.
2. Tak, znacznie się obniżają. 1366x768 jest znacznie mniej pamięciożerne niż FHD
3. Będzie sobie radził lepiej. Niemniej jednak cudów nie oczekuj. Osobiście mimo wszystko nie dokładałbym już do tego kompa. Może pomyśl o konsoli?1500-1600 i masz spokój ze wszystkim.
4. Modernizacja najprawdopodobniej będzie potrzebna. RAMy + Karta gr. No i zasilacz
5. Tak.

Jeśli nie potrzebujesz fajerwerków, to zakup RAMu i przeciętnej karty wyjdzie Ci około 900-100 zł. Na takim zestawie możliwe że pograsz na niskich-średnich ustawieniach. Jeśli zależy Ci na fabule i gameplayu, to myślę, że wystarczy:)

Dzięki wielkie za odpowiedzi:) Myślałem już o konsoli ale w moim przypadku dochodzi jeszcze zakup jakiegoś TV, zatem sumując koszty wolałbym skrzynkę za 3500zł. Przyznam, że przede wszystkim zależy mi właśnie na fabule i płynności. Pamiętam Wiedźmina 1 i do dziś mam dla niego uznanie właśnie za fabułę. Teoretycznie mógłbym grać w W3 z taka samą grafą jak w jedynce, ale żeby fabularnie była miazga:)
Może jeśli chodzi o W3 to jeszcze coś się zmieni w optymalizacji. Trzeba poczekać. Pozdarawiam
 
Panie, panowie
jest ktoś z was w stanie polecić jakieś dobre głośniki komputerowe?
Przede wszystkim chcę na nich słuchać muzyki (od razu zaznaczę, że moim priorytetem nie są wstrząsy szyb w oknach i ścian bo nie będę odtwarzał techno ;) ) rockowej/metalowej*/klasycznej i pochodnych.
Jeśli chodzi o inne zastosowania to ewentualnie oglądanie filmów, reszta należy do słuchawek.
Płyta główna: AsRock P67 Pro, brak profesjonalnej karty dźwiękowej.
Myślałem o tych..
Bardzo prawdopodobne, że polecicie coś lepszego, oscylującego w pobliżu tej ceny.

*- nie, nie pytajcie mnie czy jest plastikowa.
 
Last edited:
Top Bottom