Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Obecnie siedzi na nim Phenom II 955 BE i Gigabyte Radeon HD 6850 OC, gdybym miał zmieniać grafikę to jak on to wytrzyma? Zakładając, że procka nie zmienię więc absolutny max jak na razie do tego to strzelam 270x.

Do tego procka to nie ma za bardzo sensu wywalanie kasy na grafikę, bo i tak i tak jak byś coś nowszego chciał brać. Czy to jakiś GTX 970, czy używka 780/770. To procek te karty będzie skutecznie hamował.
Lepiej sobie spokojnie zbieraj, gromadź budżet , sprzedaj co masz i wtedy można kompa złożyć :)
 
Do tego procka to nie ma za bardzo sensu wywalanie kasy na grafikę, bo i tak i tak jak byś coś nowszego chciał brać. Czy to jakiś GTX 970, czy używka 780/770. To procek te karty będzie skutecznie hamował.
Lepiej sobie spokojnie zbieraj, gromadź budżet , sprzedaj co masz i wtedy można kompa złożyć :)

Rzekomo nie ma ale zebranie na kartę będzie zapewne problemem, a co dopiero na płytę i procka, dlatego zastanawiam się nad na razie zmianą grafiki, potem w przyszłości procka i wiadomo, że GTX 970 czy 770/780 nie dadzą rady, myślałem bardziej nad max do tego procesora R9 270x/GTX760, a optymalnie GTX 660.
 
Rzekomo nie ma ale zebranie na kartę będzie zapewne problemem, a co dopiero na płytę i procka, dlatego zastanawiam się nad na razie zmianą grafiki, potem w przyszłości procka i wiadomo, że GTX 970 czy 770/780 nie dadzą rady, myślałem bardziej nad max do tego procesora R9 270x/GTX760, a optymalnie GTX 660.

Spójrz na to w ten sposób, kupisz kartę, nawet GTXa 660 to i tak i tak nie wykorzystasz jego potencjału. Karty AMD nie kupuj do tego procka absolutnie, bo będzie jeszcze gorzej.
Szczerze Ci radzę, lepiej się wstrzymaj z zakupem karty bo wydasz na nią pieniądze a nie będziesz się cieszył w pełni jej wydajnością.

Niestety ale AMD ma tak słabe procesory obecnie że szok, nawet te ich FXy najmocniejsze są zjadanie przez teoretycznie słabsze modele I5 a nawet I3...
Szkoda że tak sprawa wygląda bo lubię AMD, miałem ich procki długi czas ale od momentu pojawienia się na rynku Inteli Core 2 Duo oraz Inteli Quadów...AMD zostało tak daleko w tyle że szok, ta przepaść cały czas się pogłębia.
 
Spójrz na to w ten sposób, kupisz kartę, nawet GTXa 660 to i tak i tak nie wykorzystasz jego potencjału. Karty AMD nie kupuj do tego procka absolutnie, bo będzie jeszcze gorzej.
Szczerze Ci radzę, lepiej się wstrzymaj z zakupem karty bo wydasz na nią pieniądze a nie będziesz się cieszył w pełni jej wydajnością.

Niestety ale AMD ma tak słabe procesory obecnie że szok, nawet te ich FXy najmocniejsze są zjadanie przez teoretycznie słabsze modele I5 a nawet I3...
Szkoda że tak sprawa wygląda bo lubię AMD, miałem ich procki długi czas ale od momentu pojawienia się na rynku Inteli Core 2 Duo oraz Inteli Quadów...AMD zostało tak daleko w tyle że szok, ta przepaść cały czas się pogłębia.

Wiem natomiast zdążyłem się przyglądnąć sprawie i rzekomo przy 270x z tym procesorem karta lata na 80% dlatego podejrzewam, że 660tka by dała jakoś radę.
 
Wiem natomiast zdążyłem się przyglądnąć sprawie i rzekomo przy 270x z tym procesorem karta lata na 80% dlatego podejrzewam, że 660tka by dała jakoś radę.

Najlepiej byłoby żebyś mógł sam przetestować sobie taką kartę, przed zakupem. Wtedy byś zrozumiał dokładnie o co chodzi i nie chciał byś wydawać kasy zbędnie.
Serio przy tym procku będzie lipa tak czy owak. Nie ma co się oszukiwać.
 
Najlepiej byłoby żebyś mógł sam przetestować sobie taką kartę, przed zakupem. Wtedy byś zrozumiał dokładnie o co chodzi i nie chciał byś wydawać kasy zbędnie.
Serio przy tym procku będzie lipa tak czy owak. Nie ma co się oszukiwać.

Żeby nie było, sam wiem i jestem nastawiony na to, że po zakupie i tak będę grać w niskich/nisko-średnich.

W sumie to patrząc na te wymagania itp. to jak zmusić tego procka do wykorzystania w 100%, w tym Shadow of Mordor gram na średnich mam 40FPS ze spadkami do 30 i cały czas 99% aktywności karty, a procek dobija jakoś mniej więcej do 80% na każdym rdzeniu i to też nie cały czas.
 
Żeby nie było, sam wiem i jestem nastawiony na to, że po zakupie i tak będę grać w niskich/nisko-średnich.

W sumie to patrząc na te wymagania itp. to jak zmusić tego procka do wykorzystania w 100%, w tym Shadow of Mordor gram na średnich mam 40FPS ze spadkami do 30 i cały czas 99% aktywności karty, a procek dobija jakoś mniej więcej do 80% na każdym rdzeniu i to też nie cały czas.

No więc sam widzisz, procek cały czas mocno obciążony, z tą kartą obecną ok. Z tym że jak byś i tak procka zmienił to będziesz miał lepsze fpsy nawet na tej karcie niż obecnie ;-)

Z ciekawości porównam zaraz jak wygląda sprawa obciążenia procka w Shadow Of Mordor u mnie, wiadomo nie ma co porównywać tych CPU ale zaciekawiło mnie to.
 
No więc sam widzisz, procek cały czas mocno obciążony, z tą kartą obecną ok. Z tym że jak byś i tak procka zmienił to będziesz miał lepsze fpsy nawet na tej karcie niż obecnie ;-)

Z ciekawości porównam zaraz jak wygląda sprawa obciążenia procka w Shadow Of Mordor u mnie, wiadomo nie ma co porównywać tych CPU ale zaciekawiło mnie to.

Wiem, że tak będzie, ale powiedzmy, że chciałbym jeszcze coś na tym PeCecie pograć, w tym roku będzie miał dopiero czwarty rok, a nie był to łatwy finansowo wydatek, do tej pory byłem zadowolony z tego jak karta sobie radzi razem z tym prockiem ale przy tym skoku wymagań przez konsole (moim zdaniem niekoniecznie adekwatnym do jakości nowej grafiki) nic innego mi nie zostało jak paniczna zmiana karty. :p

Ale wracając do kwestii czysto technicznych, zasilacz nie odmówi posłuszeństwa?
 
Wiem, że tak będzie, ale powiedzmy, że chciałbym jeszcze coś na tym PeCecie pograć, w tym roku będzie miał dopiero czwarty rok, a nie był to łatwy finansowo wydatek, do tej pory byłem zadowolony z tego jak karta sobie radzi razem z tym prockiem ale przy tym skoku wymagań przez konsole (moim zdaniem niekoniecznie adekwatnym do jakości nowej grafiki) nic innego mi nie zostało jak paniczna zmiana karty. :p

Ale wracając do kwestii czysto technicznych, zasilacz nie odmówi posłuszeństwa?

Zasilacz powinien dać radę ;-)

U mnie użycie procka tak od 14 do 21% w Shadow OF Mordor 1440p + ultra co się tam da.
 
Zasilacz powinien dać radę ;-)

U mnie użycie procka tak od 14 do 21% w Shadow OF Mordor 1440p + ultra co się tam da.

Wiesz, ja tam jestem zadowolony, jak czytałem wymagania Shadow of Mordor to moja karta graficzna była wpisana w listę nieobsługiwanych, a w minimum była HD6950 tymczasem śmigam na średnich.

Tak samo nie wiem o co chodzi w MGS V GZ, bo tam w 1080p na wysokich mam 40FPS, a w minimum stoi GTX650, w rekomendowanych GTX760, te wymagania są przekłamane i zawyżone czy jak to jest? :p
 
te wymagania są przekłamane i zawyżone czy jak to jest? :p

Oczywiście, że są zawyżone i to zazwyczaj sporo. W ten sposób twórcy unikają nieprzyjemności związanych z sytuacjami w których gracze pomimo posiadania sprzętu który według wymagań powinien grę uruchomić jednak ma z tym problem. W Polsce pewnie nikt do sądu z tym nie pójdzie ale na przykład w USA już tak.

Dlatego liczę że moja karta graficzna (r9 270x) uciągnie Wiedźmina w przynajmniej średnich ustawieniach i spokojnie ponad 30 FPS. Chociaż tak naprawdę to nieco podkręcona wersja podanego w minimalnych wymaganiach Radeona HD 7870.
 
Last edited:
Do tego procka to nie ma za bardzo sensu wywalanie kasy na grafikę, bo i tak i tak jak byś coś nowszego chciał brać. Czy to jakiś GTX 970, czy używka 780/770. To procek te karty będzie skutecznie hamował.
Lepiej sobie spokojnie zbieraj, gromadź budżet , sprzedaj co masz i wtedy można kompa złożyć :)

Gosu, rzecz w tym, że nie każdy chce / może sobie pozwolić / potrzebuje karty za 1000-1500zł. Jeśli ktoś ma określony budżet (np. 600zł), za który chce kupić nową grafikę, żeby móc sobie pograć bardziej komfortowo niż dotychczas, to jest to jak najbardziej jego prawo i nie ma co polecać od razu kilkukrotnie droższego rozwiązania :p

@Mengaard przy podkręconym Phenomie X4 270x czy 660 (od biedy 760) będą dobrym wyborem - są to chyba najlepsze karty, których ten procesor nie będzie zbytnio ograniczał. Sam przez pewien czas używałem Phenoma X4 @3.8GHz z HD7870 i było jak najbardziej w porządku.
 
@Keth

Co racja to racja, dlatego też pytam się o budżety itd. Bo wiesz, czasem ludzie po prostu nie znają zależności między CPU a GPU - W zasadzie często ;-)
Jak ktoś ma powiedzmy te 600 zł i nic więcej , przeznaczone na kartę to owszem. Można dopaść to i owo ale z głową ;-)
 
@Mengaard przy podkręconym Phenomie X4 270x czy 660 (od biedy 760) będą dobrym wyborem - są to chyba najlepsze karty, których ten procesor nie będzie zbytnio ograniczał. Sam przez pewien czas używałem Phenoma X4 @3.8GHz z HD7870 i było jak najbardziej w porządku
Właśnie na tyle go kręcę, dzięki za odpowiedź.
Jeszcze mam pytanko, myślisz, że lepiej wybrać jeżeli procek nie domaga w tym momencie kartę od AMD żeby w niektórych tytułach wspomóc się Mantle? Bo na takich kartach ficzerami od nVidii jeżeli wybiorę 660/760 nie będzie chyba opcji się nacieszyć i jedynie może za nimi przemawiać 3FPSy więcej. Chociaż z drugiej strony zielone logo przed menu w grach straszy teraz przed wyborem AMD.
 
Last edited:
Top Bottom