Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Supports Dual Channel DDR3 1066/800 (2 x DIMM slots) with max. capacity up to 8GB and Dual Channel DDR2 1066(OC)/800/667 (2 x DIMM slots) with max. capacity up to 8GB
Obsługuje 1066 oraz 800?
 
Naszedł wiekopomny moment wymiany sprzętu; łezka się w oku kręci, bo ostatni raz zmieniałem komponenty czcigodnego piecyka w maju 2011 (zgadnijcie, z jakiej okazji), a od tamtej jesieni pielęgnuję laptop, ale jak się domyślacie, po latach zacisk na moich rękach jest coraz mocniejszy i związku z tym chciałbym znowu poczuć ożywczy powiew swobodnego grania. Na lipiec - gdy po uczelni będę mógł wreszcie odetchnąć - planuję no-life z Wieśkiem 3 i GTAV (i będzie to jeden z najlepszych momentów tego gamingowego żywota <3), a póki co rozważam wybór sprzętu.

Stety-niesytety wygląda na to, że mój tryb życia wiążący się z wyjazdami potrwa dalej i w związku z tym muszę dalej trzymać się lapka. Krótki research wykazał, że czempionem wskaźnika cena/wydajność jest to oto cudeńko:
http://www.amazon.com/GL551JW-DS71-...=2025&creative=165953&creativeASIN=B00T7XRH2A

Dostępne tylko w USA, ale to nie problem. Opłacalny lapek z wyższego pułapu miał kosztować z 1.7k USD, ale z tego co "obczajałem", to jednak nie jest to lepszy interes. Moje pytania brzmią:
1. Czy ktoś poleca inny sprzęt z podobnego pułapu cenowego co wskazany notebook (może być nieco więcej)?
2. Na jakich detalach pogram sobie komfortowo w tytuły wydane od maja 2014, takie jak np. GTAV, FC4, Dying Light, Watch Dogs i jak to będzie z Wieśkiem 3, zakładając, że optymalizacja naprawdę będzie przednia i bez potknięć?
 
Słuchajcie, mam pytanie do speców od OC/chłodzenia na forum. Chciałbym wymienić chłodzenie na swoim i7 3770K (na razie mam stocka). Problem w tym, że mam zajęte wszystkie 4 banki pamięcią z wysokimi radiatorami (wygląda to mniej więcej TAK). Czy ktoś z Was mógłby mi jakiś model polecić?
 
Chyba zależy to tez od tego jak masz to wszystko umieszczone na płycie głównej w sensie odległość procka od slotów pamięci. Ale prawda taka(przynajmniej tak słyszałem od gościa w sklepie z częściami) że dobre chłodzenia zawsze kolidują z RAMami jeśli masz 4 kości.
 
Niektóre mają wyprofilowane chłodzenie, co by właśnie RAM tam wszedł:



Noctua NH-D15
 
@I_w_a_N Dzięki za tą propozycję. Na stronie Noctua są nawet zaznaczane te modele, które mają "High RAM compatibility" ;) Przy czym ten NH-D15 wejdzie tak tylko z jednym wentylem, a sprzedawany jest z dwoma... Musze doczytać jaki to ma wpływ na efektywność.
 
@_almansur_

Zawsze możesz ten wentylatorek przyczepić wyżej na tych żeberkach (nie wiedzę aby zaczep to uniemożliwiał), albo zmienić na jakiś iny mniejszy.
 
Zawsze możesz odkręcić grzebienie jeżeli maż te modele pamięci które podałeś w linku. W większości coolerów można wentylator zamocować nieco wyżej, musiałbyś się dokładniej przyjrzeć jakimś zdjęciom lub w sklepie obejrzeć jak jest możliwość.
 
Ech...

Ja sam będę miał podobny problem za jakieś dwa tygodnie z o wiele gorzej przystopowanym chłodzeniem.
 
Witajcie ponownie, zakupiłem sobie tą pamięć, którą polecił mi Onarion, wszystko fajnie pięknie działa tylko - w informacjach o komputerze wyświetla mi, że dostępne jest tylko 3,19GB (wykrywa 8GB). W czym problem? płyta główna, czy trzeba szperać w ustawieniach?

EDIT. czyżby problemem był 32 bitowy system?
 
Last edited:
Prawdopodobnie tak. Z tego co pamiętam 32bit systemy obsługiwały tylko 3 GB RAM. Chociaż może pamięć mnie jednak zawodzić :p.
 
Top Bottom