Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Kurde, karty graficzne na morelach drożeją z dnia na dzień, a ta, którą sobie już upatrzyłem, na ten moment nie jest nawet dostępna :/
Poczekam jeszcze parę dni, może wróci na stany, jeśli nie, to trzeba będzie rozejrzeć się za czymś innym :p Że też wypłata jest 10, a wtedy pewnie większość na ostatnią chwilę będzie polować na sprzęt pod Wiedźmina :p
 
@Hostile

Efekt Wiedźmina? ;)...

Bo dolar jakoś nie szaleje.

 
Kurde, karty graficzne na morelach drożeją z dnia na dzień, a ta, którą sobie już upatrzyłem, na ten moment nie jest nawet dostępna :/
Poczekam jeszcze parę dni, może wróci na stany, jeśli nie, to trzeba będzie rozejrzeć się za czymś innym :p Że też wypłata jest 10, a wtedy pewnie większość na ostatnią chwilę będzie polować na sprzęt pod Wiedźmina :p

W x-komie ostatnio potaniały o kilkadziesiąt zł :p
 
W x-komie ostatnio potaniały o kilkadziesiąt zł :p

Kurde, jak tak, to składam kompa od nowa :p

---------- Zaktualizowano 20:27 ----------

Łee, ale i tak są droższe :/

---------- Zaktualizowano 20:37 ----------

Chociaż GTX970 Gaming G1 jest tańsze w sumie o 60zł :p
 
Z tego co wyczytałem o MSI GTX 970 - wysoki potencjał podkręcania (~1536 MHz), szokująco niski pobór mocy i akceptowalne temperatury pracy i teraz sie zastanawiam czy tutaj moze byc to 1536
View attachment 13467

czy moze tutaj


domyslam sie, ze w tym drugim skoro w tym pierwszym mam wiecej i chodzi OK bez zadnych problemow, skokow ekranu etc. ale mimo wszystko wole zapytac
 

Attachments

  • 1234.jpg
    1234.jpg
    101.1 KB · Views: 41
Last edited:
Tak więc mój ostateczny konfig na Wiedźmina 3 jest już w sygnaturce :).

Jedynie procesor jeszcze nie kręcony - ale z tym już zaczekam na samą grę.
 
Kurde, jak tak, to składam kompa od nowa :p

---------- Zaktualizowano 20:27 ----------

Łee, ale i tak są droższe :/

---------- Zaktualizowano 20:37 ----------

Chociaż GTX970 Gaming G1 jest tańsze w sumie o 60zł :p

Dodatkowo jak użyjesz kodu EXPLOZJA przy składaniu zamówienia, to na gtx 960 i 970 jest jeszcze 40zł rabatu. Ale nie wiem do kiedy jest ten kod ważny.
 
Mam pytanie do znawców ;) Nie znam się na sprzęcie kompletnie, ale pomyślałam ostatnio, że może dałoby się coś jeszcze wykrzesać z mojego laptopa, jakoś go podkręcić, polepszyć wydajność, specjalnie pod Wieśka, bo z chodzenia reszty gier jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy w ogóle powinnam się w tym paprać, skoro się na tym nie znam, ale jak jest coś relatywnie prostego, co mogę zrobić to napiszcie :) Jest to seria gamingowa, więc coś się powinno dać zrobić.

Specyfikacja sprzętu:

MSI GE60 2PC APACHE

Procesor - Intel Core i5-4200H (2 rdzenie, od 2.8 GHz do 3.4 GHz, 3 MB cache)
Chipset - Intel HM87
Pamięć RAM - 12 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM - 16 GB
Dysk twardy - 1000 GB SATA 5400 obr. + wmontowany dodatkowo dysk Plextor 128GB 1,8'' mSATA SSD M6M
Nominalna rozdzielczość - 1920 x 1080 (FullHD)
Karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX 850M
Wielkość pamięci karty graficznej - 2048 MB GDDR5 (pamięć własna)
 
Kurde, karty graficzne na morelach drożeją z dnia na dzień, a ta, którą sobie już upatrzyłem, na ten moment nie jest nawet dostępna :/
Poczekam jeszcze parę dni, może wróci na stany, jeśli nie, to trzeba będzie rozejrzeć się za czymś innym :p Że też wypłata jest 10, a wtedy pewnie większość na ostatnią chwilę będzie polować na sprzęt pod Wiedźmina :p

A sprawdzałeś jak się ceny plasują np na pcprojekt?
 
Ja bym brał Gigabyte, ale tylko dlatego, że już wcześniej miałem karty (oczywiście nie GTX 970) tej firmy :p ...
 
Obudowa też będzie wymieniana, więc jeśli karta lepsza, dobiorę taką skrzynkę, w której się zmieści :D
 
Top Bottom