Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
No to jutro jade zamawiac. Wolałbym nie spalic komputera wartego 4K :D

Będzie ok :) Masz naprawdę ludzki konfig, natomiast jak chcesz go podrasować to warto mobasa zmienić, chłodzenie dołożyć i pokręcić procka, pamięci (Haswelle lubią szybsze pamięci) no i dodać SSD (o ile nie masz).
A tak to fajny, wydajny zestawik posiadasz :)
 
Będzie ok :) Masz naprawdę ludzki konfig, natomiast jak chcesz go podrasować to warto mobasa zmienić, chłodzenie dołożyć i pokręcić procka, pamięci (Haswelle lubią szybsze pamięci) no i dodać SSD (o ile nie masz).
A tak to fajny, wydajny zestawik posiadasz :)
Komputer składany niecałe pol roku temu, karta wymieniana 3 miesiace temu wiec niemiałbym z czego teraz tyle czesci wymieniac :p Z plyta głowna serii B skopałem sprawe bo nie doczytałem, ze zablokowano mozliwosc OC a kumpel z komputronika, ktory mi składał nawet mnie o tym nie poinformował. Na razie zostawie jak jest, Wiedzmin 3 na wysokich mi spokojnie powinien pojsc (a moze i ultra w 30fps sie uda) a jak tak bedzie to na najblizszy czas raczej nie bedzie mi potrzebna wymiana sprzetu :) Na razie jedyne podrasowanie to OC na karcie graficznej, ktore przy GPU Clock 1314MHz (+200) i memory clock 2000MHz (+500) podobno ma wydajnosc troszkę większa niż gtx 980 na stock.

PS: A ten zasilacz Chieftec?
http://www.komputronik.pl/product/161142/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Chieftec_CTG_650C_650W.html

lub ten

http://www.komputronik.pl/product/1...wy_/Podzespoly/Chieftec_CTG_600_80P_600W.html
 
Last edited:
Tak swoją drogą, właśnie układam propozycję 5u zestawów.

1. 3500 zł

2. 5000 zł

3. 8000 zł

4.16 000 zł

5. 42 000 zł :D

Jak ktoś chce jakiś to pisać, podlinkuje ;-) Jeszcze ulegną za pewne zmianom bo to zestawy wyjściowe .

To ja poproszę o podlinkowanie pozycji drugiej. Do tej kwoty chciałbym się zmieścić z bebechami, to chętnie podpatrzę :D
 
No bo mi inny znajomy kreci sms-ami piszac - rob co chcesz, kazdy producent kart mowi, ze 500 to za malo na GTX970. Za duzo tych co doradzaja ale tutaj bardziej sie znacie wiec zostaje ten XFX. Chyba wzgledem sprzetu przestane ich pytac :D
 
Co? SSD w singlu? Nie RAID0?

Poza tym skoro jest już dysk na dane to po co taki duży SSD...

No i SSD powinien być na PCI-E a nie na SATA.

Jak PC za porządną kasę to powinien być trochę lepszy, a nie tylko "duży dysk, na słabym połączeniu" jak w zestawach z allegro (i7 + GTX960 + 8GB RAM 1600MHz CL11)

A no po to, że te dyski na PCI-E są problematyczne mimo wszystko.
Po za tym już są 4 GPU co za tym idzie linie CPU pozajmowane, dodatkowy sprzęt pod PCI-E zbyt obciąży kontroler pamięci/PCI-E w CPU. Dodatkowo wszystkie sloty pamięci są zajęte, co za tym idzie BARDZO duże obciążenie jest na CPU co w połączeniu z 4x TX, wymaga podniesienia napięć System Agent i VCCIN nawet bez OC CPU, a miejsce na OC CPU musi być.

Nie porównuj tego zestawu do dziadostwa z Allegro, tu jest dobrane wszystko bez kompromisowo i z sensem :)

---------- Zaktualizowano 18:05 ----------

No bo mi inny znajomy kreci sms-ami piszac - rob co chcesz, kazdy producent kart mowi, ze 500 to za malo na GTX970. Za duzo tych co doradzaja ale tutaj bardziej sie znacie wiec zostaje ten XFX. Chyba wzgledem sprzetu przestane ich pytac :D

Taaa, to są "znaffcy". Pojęcia nie mają o czym piszą, najchętniej by ładowali zasilacze 750/850 + do zestawów gdzie spokojnie 500W (dobre) wystarczy :)
 
Po za tym już są 4 GPU co za tym idzie linie CPU pozajmowane, dodatkowy sprzęt pod PCI-E zbyt obciąży kontroler pamięci/PCI-E w CPU.

Zara... 8 rdzeniowy CPU jest zapchany 4 kartami?
40 linii PCI-E? To te karty na x8 chodzą? (to zostawia jeszcze 8 wolnych linii PCI-E)
68GB/s? To daje 17GB/s na kartę gdy nie korzysta z RAM?

To mają być procesory Extreme Edition?

PS: w sumie to 2,5x więcej niż 4790K, ale w związku z tym, że od paru lat nie podnosili wydajności zbytnio (2600K ma 21GB/s i 16 linii PCI-E, a 4790K ma 25GB/s i 16 liniii PCI-E) to powinni się bardziej postarać... Intel dał ciała.

PS2: Skylake mają mieć tylko 20 linii PCI-E? Cóż za postęp
:facepalm:

PS3: 2 Titany X można na x16 postawić?
 
Zara... 8 rdzeniowy CPU jest zapchany 4 kartami?
40 linii PCI-E? To te karty na x8 chodzą? (to zostawia jeszcze 8 wolnych linii PCI-E)
68GB/s? To daje 17GB/s na kartę gdy nie korzysta z RAM?

To mają być procesory Extreme Edition?

PS: w sumie to 2,5x więcej niż 4790K, ale w związku z tym, że od paru lat nie podnosili wydajności zbytnio (2600K ma 21GB/s i 16 linii PCI-E, a 4790K ma 25GB/s i 16 liniii PCI-E) to powinni się bardziej postarać... Intel dał ciała.

PS2: Skylake mają mieć tylko 20 linii PCI-E? Cóż za postęp
:facepalm:

PS3: 2 Titany X można na x16 postawić?

Tu masz odpowiedź :)

https://forums.geforce.com/default/...tan-x-and-i7-5960x-cpu-on-ln2-oc-sneak-peak-/

I7 5960X po solidnym OC daje sobie świetnie radę, natomiast nie ma jeszcze CPU który w pełni wykorzysta potencjał 4x TX.
Na Skylaku jak się okazuje nie będzie I7 6960X.
Broadwelle przykładowo będą słabsze niż Haswelle. Wszystko to kwestia braku konkurencji ze strony AMD.

Z liniami chodzi o obciążenie kontrolera pamięci/pci-e w CPU. Haswelle mają zintegrowany w sobie.
Co za tym idzie kiedy robisz OC procka np na jednej/dwóch kartach czy też przy użyciu tylko dwóch/czterech slotów pamięci. To możesz dać mniejsze napięcie SA/ Digital/Analog. Przy wyższym OC.

Jeśli wsadzisz 4 GPU czy obsadzisz wszystkie sloty pamięci, to napięcia SA/Digital/Analog musisz zwiększyć, inaczej nie będziesz miał stabilności systemu w ponad 90% przypadków.
Tak duży dysk SSD w tym wypadku nie jest pod system, ale pod system i gry, aplikacje - Tak by był jak najszybszy dostęp i wydajność.
HDD w tym wypadku 2x6 TB to typowe olbrzymie magazyny.
Natomiast Raida nie ma sensu robić bo realny wzrost wydajności w wypadku takiego SSD jest zbyt mały a RAIDy lubią się sypać.
Tzn. Inaczej, wydajność jasne że wzrośnie ale i tak w typowych zastosowaniach nie wykorzysta się jej potencjału :)

SSD na PCI-E lubią padać, niestety. Intel ma generalnie najmniejszy odsetek RMA (jakieś PROMILE) bo ich sprzęty są absolutnie najmniej awaryjne.

Owszem, 2x GPU można postawić na PCI-E x16 :)

U mnie na moim Maximusie VI Extreme mam ustawione 2x8 + 1x16. Mimo tego że procek ma tylko 16 linni.
To dwie karty latają z procka (2x8 linii) a jedna z układu PLX x16. Dzięki czemu mogę mieć nawet 4 GPU na LGA 1150.
Ja osobiście póki co nie chcę mieć I7 5960X ponieważ do moich zastosowań lepiej sprawdza się mój I7 4790K który jest bardzo ładnie wykręcony.
A to jest Haswell i to jest Haswell. Montaż materiałów, owszem jest szybszy na I7 5960X ale w grach I7 4790K wyżej taktowany sprawdza się podobnie a nawet czasem lepiej :)

Chociaż nie ukrywam że jak mi znowu odbije (a to możliwe) to zrobię nagle przesiadkę na I7 5960X , pod warunkiem że znajdę selekta który robi 4.6/4.7 ghz a to nie jest łatwe przy tych prockach.
Po za tym nie jestem przekonany póki co do DDR4.
 
Last edited:
http://pclab.pl/art63572-7.html
Kurde jak tak patrzę na te wykresy i wyniki to zaczynam się obawiać o optymalizację W3 pod karty AMD. Tak, wiem że to pclab i itd. ale to i tak nie wygląda zbyt dobrze... A do premiery Wiedźmina pozostało już niecałe 2 tygodnie. Obym teraz nie żałował tego, że zamiast gtx 760 wybrałem r9 280... Redzi, liczę na was
:yes:
 
Mam nVidię, a Wiesiek to gra pod patronatem "zielonych", więc poniekąd śpię spokojnie.

Poza tym nie można tak porównywać dwóch zupełnie odmiennych gier (gdzie RPG, a gdzie wyścigówka).
 
Dwie D5 i 480 do samego procka, jaki overkill :D to by ze dwa Titany dodatkowo pociągnęło :p

Zgadza się ;-)
To taki zestaw poglądowy, generalnie jeśli chodzi o chłodzenie będzie sporo modyfikacji. Buda jest pod LC konkret.
Tutaj będzie pompa odzielna na GPU i na CPU - Docelowo. Chłodnice też dwie, jedna pod CPU druga pod 4 GPU :D
 
Strix zły nie jest z tym że chłodzenie w tych kartach często lata, nieraz się giba itd.
Masz na myśli, iż karta ta potrafi być temperaturowo niestabilna? Czy jak?

Ale najlepszą z 970 i 980 to jest GIGABYTE 9xx Gaming G1.
Aj, no wiem. Myślę jednak, iż na moje marne obecnie godziny na blaszaku Strix mi wystarczy. Do tej pory posiadam (bez głośnych śmiechów) moją wysłużoną 560Ti i jej nie kręciłam. Bo nie było takiej potrzeby. Choć menu w Wiedźminie 3 pewnie nie da rady odpalić :p
Nie odpuszczę sobie i zrobię eksperyment.
Dzięki za info.

jaka polecilibyście myszkę do wieska ? oczywiście zeby sie nadawała również do codziennego użytkowania
Zależy, ile chcesz wydać. Ja każdy update bebechów blaszaka traktuję jako kilkuletnią inwestycję, więc i poważnie inwestuję. Od jakiś 2 lat śmigam na laserowej G700s od Logitecha, jestem z niej mega zadowolna. Żadnych faili, żadnych błędów ;)
Wcześniej grałam na Mad Catz RAT7 - była to najlepsza mysz, z jaką kiedykolwiek miałam do czynienia. Można ją było obłożyć na wszystkie sposoby i dopasować do każdej dłoni. Po dość intensywnym użytkowaniu (około 5 miesięcznym) przestały niestety działać lewy i prawy klawisz (nie reagowały właściwie), czyli te najczęściej spamowane. Zwrócili mi kasę od ręki, gdyż zawiedziona na wymianę sprzętu się nie zdecydowałam.
 
Last edited:
Masz na myśli, iż karta ta potrafi być temperaturowo niestabilna? Czy jak?

NIe, chodzi o to że ASUS tak skręca swoje karty że chłodzenie bardzo często nie jest dobrze dokręcone i po prostu lata.
Na 780Ti DC2 (a z 5ć ich miałem łącznie) oraz na 780Ti Matrixach tak było...
Na Strixie 980 również. Jakoś nie dokręcają śrub :D
Po za tym backplaty w tych kartach to mocna ściema, są tylko dla wyglądu (plastyk pod spodem) i nie poprawiają temperatur.
 
Top Bottom