Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@ michaeljooppl
Od kilku lat kupowałem Radeony, teraz chcę wrócić do Nvidia.
Do czerwca nie chcę czekać bo wolę zacząć Wiedźmina od razu na bogato :)
W poniedziałek zamawiam nową kartę.

No to inaczej, podaj PEŁNĄ specyfikację swojego PC, wraz z zasilaczem :)
Podaj również budżet jakim dysponujesz na upgrade i lecimy z tematem.
 
Znalazłem dosyć tanio Titana - 4387zł, dałbym radę jeszcze ram wymienić...
Sam już teraz nie wiem :/
Gram tylko w gry na kompie. Uwielbiam np serie Total War, a tam z tego co zauważyłem procesor jest jednak bardzo ważny (jak po 10k ludków biega).
 
Do usuniecia
 

Attachments

  • MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    116.9 KB · Views: 32
  • MSI_SnapShot_00.jpg
    MSI_SnapShot_00.jpg
    118.4 KB · Views: 37
  • MSI_SnapShot_01.jpg
    MSI_SnapShot_01.jpg
    121.2 KB · Views: 38
  • MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    115.4 KB · Views: 37
  • MSI_SnapShot_00.jpg
    MSI_SnapShot_00.jpg
    121.6 KB · Views: 35
Last edited:
Znalazłem dosyć tanio Titana - 4387zł, dałbym radę jeszcze ram wymienić...
Sam już teraz nie wiem :/
Gram tylko w gry na kompie. Uwielbiam np serie Total War, a tam z tego co zauważyłem procesor jest jednak bardzo ważny (jak po 10k ludków biega).

No to dwie opcje w takim układzie

Albo 2x 980 (referenty, te co znalazłem i podlinkowałem przykładowo) + ram
Albo 1 Titan X + ram :)

Natomiast tak, SLI wymaga mocnego procka, ja bym na I5 SLI nie robił, chyba że że sprzedaż swojego CPU szybko, dorzucisz grosze do I5, weźmiesz ram i 2x 980.
Albo tak samo, sprzedaj CPU, dorzuć do I7, bierz ram i bierz jednego TX.

Plusy 2x 980
+ W 1080p i 1440p zazwyczaj wyższy fps od jednego TX
+ 2 karty fajnie wyglądają w obudowie ;-)
Minusy 2x 980
- SLI nie zawsze dobrze działa, czasem są problemy przez co jeden mocniejszy GPU siłą przepchnie się tam gdzie słabszy GPU nie da rady.
- Żrą więcej prądu (kwestie marginalne) Twój PSU na nie styknie.
- W 1440p z AA , nie podołają tak dobrze jak Titan X
- DSR do 4k, wydajność porównywalna a najczęściej gorsza niż jeden TX.

Plusy Titana X
+ Miazga w 1080p i 1440p
+ Starcza do 4k z fpsem 30-45 (najnowsze gry)
+ Brak problemów z SLI, mikroprzycięć itd. Pamięć się ni cholery nie zapcha (Pograsz w Shadow Of Mordor ze wszystkim na ultra 2x 980 nie pozwolą na to - przy 1440p/4k) Nie tylko SOM - Taki przykład.

Minusy
- Cena
- Będziesz nazywany przez ludzi szaleńcem ;-)

Tu masz fajnie ukazane jakim koksem jest Titan X :)

http://i1181.photobucket.com/albums/x421/motyleee/dylight_zpsds5blyj8.jpg

http://i1181.photobucket.com/albums/x421/motyleee/dylight1_zpsodz3kxnv.jpg

E:

Testuje jednego Titana X w Wiedźminie 2 1080p + ultra + uber. Tam gdzie jeden 780Ti miał jakieś 45 fps to ten ma 80
GTX 980 w tym samym miejscu miał około 52 fps.
 
Last edited:
Która płyta główna jest lepsza msi b85-g43(nie gaming) czy gigabyte ga-b85m-d3h?

Nie bierz płyt MSI. MSI to obecnie firma dno jeżeli chodzi o mobasy.
Najbardziej awaryjne, problematyczne itd. Jeśli chodzi o GPU to ok, z tym że ich serwis gwarancyjny ma takie podejście - Co zrobić żeby nie uznać gwarancji :D

Bierz Gigabyte'a/ASUSA/Asrocka - ALe MSI unikaj.
 
Pany a jednak sie udało na tej płycie podniesc do turbo 3.8 :D Wystarczyło w opcjach OC przy "Dostosuj CPU Ratio" klawiszem + ustalic wartosc czyli 38 i juz mam 3.80MHz :) wiecej sie nie da.

Poprzedni obrazek
View attachment 13727

teraz
View attachment 13728

Tam przy CPU Ratio Mode mam Dynamic Mode a było jeszcze Fixed Mode, ktore ma byc ustawione? i teraz pytanie co z napieciem po ustawieniu 38 mam go zwiekszyc czy zostawic jak jest? czy moze juz sie samo zmieniło gdy ustawiłem Dynamic Mode? tak by wynikało z tych obrazkow ale wole zapytac bo jak wiadomo kto pyta nie bładzi ;)

WCZESNIEJ
View attachment 13731

TERAZ
View attachment 13729


@mitmichael

Nic nie musisz zmieniać, zostaw jak jest. Po prostu Turbo Ci teraz działa, że tak powiem - Naturalna zdolność Twojego CPU ;-)
No to super bo nie chce mi sie bawic przy napieciach ;) A to, ze ten procesor w turbo moze pracowac w 3800 to wiem, juz dawno chciałem to ustawic ale dopiero teraz znalazłem, ze sie strzałka ustala wartosc :D temperatura tylko nieznacznie sie podniosła wiec bez dodatkowego chłodzenia procesora w 3.8 moze działac. Wiecej nie ma sensu kombinowac, dobre i te 400mhz wiecej :D
 
Last edited:
Pisałem już o tym ale napiszę znowu:

Karta - AMD Radeon HD 7700 Series pamięć video 1024 MB

Procek - Intel core I5(4 rdzenie) 3,00 GHZ Pamięć CPU 2320
 
@mitmichael

Nic nie musisz zmieniać, zostaw jak jest. Po prostu Turbo Ci teraz działa, że tak powiem - Naturalna zdolność Twojego CPU ;-)
Ostatnie pytanie skoro juz wszystko wiem :D W programie CPU-Z zawsze przy Core Speed tak skacze czy nie powinno? raz jest 3599, potem 3799 a w multipiler tez skacze bo raz pokazuje x36, raz x38? a moze jeszcze trzeba cos w biosie przestawic ;)
 
Nie bierz płyt MSI. MSI to obecnie firma dno jeżeli chodzi o mobasy.
Najbardziej awaryjne, problematyczne itd. Jeśli chodzi o GPU to ok, z tym że ich serwis gwarancyjny ma takie podejście - Co zrobić żeby nie uznać gwarancji :D

Bierz Gigabyte'a/ASUSA/Asrocka - ALe MSI unikaj.

Weź mnie nie strasz, bo włożyłem do swojego zestawu płytę MSI skuszony najlepszą oceną na morelach i poleceniem znajomego.
 
Pisałem już o tym ale napiszę znowu:

Karta - AMD Radeon HD 7700 Series pamięć video 1024 MB

Procek - Intel core I5(4 rdzenie) 3,00 GHZ Pamięć CPU 2320

Słuchaj, powiem tak - Wymagania minimalne są jakie są, natomiast jest to karta na DX11 (nie wiem jaki to jest Radeon dokładnie).
Wymagania podawane są do 1080p .
W rozdziałce rzędu 800x600 :D To pograsz, tam 1280x1024 pewnie też. Ale na 1080p z ludzkim framerete, nie licz.

@mitmichael

EIST, Stany C5/C6 itd. Norma, u siebie mam tak ustawione że kiedy CPU się nudzi to spada z 4700 i 1.28 v na 800 mhz i 0.240 v :) - Takie skoki.
Oszczędzanie energii po prostu to jest.

@W_Wallace

Jak działa to działa, no ale na przyszłość nie kupuj MSI , serio :)
 
Jak działa to działa, no ale na przyszłość nie kupuj MSI , serio :)

Nie wiem czy działa, czekam aż przyjdzie. Mam nadzieję, że będzie inaczej niż z płytą MSI, która miałem kiedyś i nie będę musiał odsyłać jej co miesiąc do serwisu :p
 
Nie wiem czy działa, czekam aż przyjdzie. Mam nadzieję, że będzie inaczej niż z płytą MSI, która miałem kiedyś i nie będę musiał odsyłać jej co miesiąc do serwisu :p

Jaki dokładnie to mobas?

View attachment 13740

Tutaj masz fajne mobaski, mój stary GIGABYTE Z87X-UD4h, oraz obecny ASUS Maximus VI Extreme , płyta pod azot :D
 

Attachments

  • 20150411_174849.jpg
    20150411_174849.jpg
    432.7 KB · Views: 30
Last edited:
Top Bottom