Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Rustine no nie widzę przeszkód aby się nie dało wymienić przednich wiatraków.

Okienko w obudowie to fajny bajer pod warunkiem że jest ono widoczne i tyle :D.
 
Last edited:
Nie sądzę aby gorzej tłumiło. Jeśli jest to porządnie zrobione i nie ma jakichś niepożądanych drgań itp na łączeniu warstwy przeźroczystej z blachą w tej ściance z okienkiem to wszystko jest jak najbardziej w porządku.
 
Takie jakieś szpanerskie mi się to wydaje, a dodatkowo pewnie gorzej tłumi niż "normalna obudowa".

Nie tam, zobacz jak to pięknie wygląda.Ja lubię zaglądać, cieszy mnie to kurde! :D

View attachment 13799

View attachment 13800

---------- Zaktualizowano 22:04 ----------

Nie sądzę aby gorzej tłumiło. Jeśli jest to porządnie zrobione i nie ma jakichś niepożądanych drgań itp na łączeniu warstwy przeźroczystej z blachą w tej ściance z okienkiem to wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Dokładnie :)
 

Attachments

  • 20150424_212221.jpg
    20150424_212221.jpg
    365.7 KB · Views: 32
  • 20150501_140351-1.jpg
    20150501_140351-1.jpg
    311 KB · Views: 33
Nie tam, zobacz jak to pięknie wygląda.Ja lubię zaglądać, cieszy mnie to kurde! :D

Widać kwestia gustu - mnie taki "światełkowy jarmark" nie kusi.

A odnośnie tłumienia, to myślałem iż jednolity materiał (jakaś w miarę gruba blach) lepiej wycisza, ale widać dobrze wykonane okno nie zrobi różnicy - tylko będzie dwa razy droższe :p ...
 
Widać kwestia gustu - mnie taki "światełkowy jarmark" nie kusi.

A odnośnie tłumienia, to myślałem iż jednolity materiał (jakaś w miarę gruba blach) lepiej wycisza, ale widać dobrze wykonane okno nie zrobi różnicy - tylko będzie dwa razy droższe :p ...

Przecież okno nie jest równoznaczne ze "światełkowym jarmarkiem". Nie wiem czemu to generalizujesz. U mnie w środku np. podświetlane są tylko przyciski "start" i "reset" na płycie głównej.

Gosu faktycznie ma kolorowy jarmark w środku, ale to się nijak nie ma do samego okna :p
 
Last edited:
@Keth

No właśnie, kwestia gustu ;-)
Ja tam lubię jak sobie statycznie świeci. Można jeszcze porobić motywy z ledami na Titanach.
Tak żeby mrugały, pulsowały, w rytm muzyki sobie dyskotekę robiły ;-)
Śmieszny bajer. Ja tam ustawiłem je na sztywno.
 
@Keth
No właśnie, kwestia gustu ;-)

A no to oczywiste :)
Ja sobie nie wyobrażam już posiadać obudowę bez okna, ale środek już wolę bardziej stonowany. Jak ledy, to w jednym kolorze - a najlepiej białe zimne gdzieś z tyłu. No i ogarnięcie kabli, żeby się nie walały "na dziko" :p
 
Mógłby mi ktoś polecić jakiś monitor 24cale FullHD?
Nie zależy mi żeby był z jakiejś konkretnej firmy. Jest mi to obojętne, czy to będzie BenQ, ASUS, Ijlama, czy co. Ważne żeby rozwalał w swojej kategorii w stosunku cena/jakość :) Cena myślę, tak 600zł, 700zł max :)
 
Mógłby mi ktoś polecić jakiś monitor 24cale FullHD?
Nie zależy mi żeby był z jakiejś konkretnej firmy. Jest mi to obojętne, czy to będzie BenQ, ASUS, Ijlama, czy co. Ważne żeby rozwalał w swojej kategorii w stosunku cena/jakość :) Cena myślę, tak 600zł, 700zł max :)

Do tego co będziesz miał to ja CI polecam 1440p ;)

A jeśli chcesz fajny FHD do warto 27 cali, wtedy w sterach zrobisz DSR i jazda :)

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&...wideFHDDVIHDMI-glosnikiFlicker-Freeczarny&w=c - Używkę poniżej 700 znajdziesz, niedawno sam sprzedawałem bo też go miałem. Fajny monitorek :)

24 cale to np ten

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...B1_DVI_HDMI_4ms_Matryca_AMVA_Glosniki_FullHD/

Pewnie da się taniej znaleźć.

Generalnie nie bierz nic na TN bo nie te kolory itd :)
 
Ja bym się zastanowił nad czymś takim: http://www.ceneo.pl/30688183#tab=spec
trochę ponad budżet, ale chyba warto. Może poczekaj na jakieś inne propozycje, ale w tej cenie generalnie szału nie ma i to chyba jedna z najlepszych opcji. Z większych minusów jakie się przewijają to w zasadzie możliwe delikatne smużenie w grach z szybką akcją.
Jakaś recenzja użytkownika, warto przejrzeć:
http://forum.pclab.pl/topic/919331-X2483HSU-XB2483HSU/
 
Ja bym się zastanowił nad czymś takim: http://www.ceneo.pl/30688183#tab=spec
trochę ponad budżet, ale chyba warto. Może poczekaj na jakieś inne propozycje, ale w tej cenie generalnie szału nie ma i to chyba jedna z najlepszych opcji. Z większych minusów jakie się przewijają to w zasadzie możliwe delikatne smużenie w grach z szybką akcją.
Jakaś recenzja użytkownika, warto przejrzeć:
http://forum.pclab.pl/topic/919331-X2483HSU-XB2483HSU/

Iiyama robi konkret monitorki, też bardzo dobry wybór jak na tą cenę.
Co prawda przy konfigu jaki będzie będzie miał @ximord to świetnie by się mu G-Sync z 144hz sprawdził, no ale to już inny pułap cenowy.
Albo chociaż monitor 120hz bo odzucia między 60hz a 120+ to różnica kolosalna.
Nawet bez G-Synca.
 
Może za jakiś czas się pokuszę na jakiś G-Sync :D
Na obecną chwilę potrzebuje coś na czym mogę siedzieć. 27cali wydaje mi się trochę dużo. Dlatego też szukam 24cali FullHD. Jak możesz @GosuPL polecić jakiś monitor 120Hz, to wezmę pod uwagę. Jednakże na chwilę obecną zależało by mi na czymś do 700zł, żeby po prostu mieć. W przyszłości chciałbym drugi monitor, to może na jakiś konkretniejszy się pokuszę :)
 
Problem z tymi 120 hz monitorami jest taki że go wciskają na kiepskich matrycach i słabą elektroniką. Tak naprawdę dostajesz jakość obrazu jak za 500 zł a trzeba wydać grubo ponad 1000 zł. Ztakim budżetem bym się w to nie pakował, ale zaczekaj na opinię innych z większym doświadczeniem w kwestiach sprzętu.
Jak brać coś takiego to monitor z sygnaturki Gosu, ale kosztuje prawie 3 tyś. zł i ma g-sync.
 
Może za jakiś czas się pokuszę na jakiś G-Sync :D
Na obecną chwilę potrzebuje coś na czym mogę siedzieć. 27cali wydaje mi się trochę dużo. Dlatego też szukam 24cali FullHD. Jak możesz @GosuPL polecić jakiś monitor 120Hz, to wezmę pod uwagę. Jednakże na chwilę obecną zależało by mi na czymś do 700zł, żeby po prostu mieć. W przyszłości chciałbym drugi monitor, to może na jakiś konkretniejszy się pokuszę :)


No to tak, weź teraz sobie po prostu 1080p na VA i tyle, albo np ten 1080p na IPS

http://www.morele.net/monitor-lg-23mp75-23mp75hm-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639974/

Tylko nie z moreli bo Ci użwykę najpewniej wyślą ;-)

Potem jak dozbierasz sobie to coś bardziej sensownego. Jest nawet ACER 144 hz z G-SYNC na IPS.
Sam bym swojego ASUSA zmienił na niego (dla IPS) ale nie lubię ACERa, badziewne podzespoły ładują, także czekam na odświeżoną wersję Swifta na IPS.
Chociaż mimo tego że obecny Swift ma TN to jednak jak na TN ma świetną jakość ta matryca, co mnie mile zaskoczyło :)
 
Podzespoły do nowego komputera mam już wybrane.
Został tylko zasilacz. Nie chcę zrobić z nim skuchy bo wiadomo, że zły zasilacz może pogrzebać sprzęt.
Użyłem odpowiedniego kalkulatora do wyliczenia napięcia, ale proszę Was o zerknięcie na wyniki i Wasze uwagi co do nich. Czy niczego nie pominąłem?
View attachment 13818
Kupuję:
Płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2V
Procesor: Intel Core i5 4460 3,20 GHz
RAM: GOODRAM 4GB [DDR3 1333MHz CL9] (do moich 2GB co już mam)
Karta graficzna: MSI Radeon R7 240 2GB
Dysk Twardy: Seagate Desktop HDD 1TB

Moje pytania: 1. Zasilacz o jakiej mocy będzie dla mnie dobry? 2. Z jakiej firmy?
 

Attachments

  • zasilacz.jpg
    zasilacz.jpg
    276.2 KB · Views: 37
Last edited:
Podzespoły do nowego komputera mam już wybrane.
Został tylko zasilacz. Nie chcę zrobić z nim skuchy bo wiadomo, że zły zasilacz może pogrzebać sprzęt.
Użyłem odpowiedniego kalkulatora do wyliczenia napięcia, ale proszę Was o zerknięcie na wyniki i Wasze uwagi co do nich. Czy niczego nie pominąłem?
View attachment 13818
Kupuję:
Płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2V
Procesor: Intel Core i5 4460 3,20 GHz
RAM: GOODRAM 4GB [DDR3 1333MHz CL9] (do moich 2GB co już mam)
Karta graficzna: MSI Radeon R7 240 2GB
Dysk Twardy: Seagate Desktop HDD 1TB

Moje pytania: 1. zasilacz o jakiej mocy bedzie dobry? 2. Z jakiej firmy?

BAAAAAAAARDZO nad wyrost :)

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...cze_Antec_VP500PC_500W_120mm_sprawno_jak_80_/

Będzie się nudził , pewnie mu się nawet wentylka nie będzie chciało włączyć ;-)
 
Top Bottom