Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Zobacz GTX 980 Ti prawie taka sama wydajność co GTX Titan X a 2k na ulicy nie leży ;)
Ale jak ktoś ma kasę to kto bogatemu zabroni :)

Owszem 980Ti to fajna karta, ale tu chodziło o Twój komentarz "Chciałbym zobaczyć minę Ci co mają GTX Titan X i wydajność do GTX 980 Ti która cena jest dużo niższa. " :)

1.TX nadal jest najmocniejszą kartą, chłodzenie wodne jak EVGA Hybrid kosztuje na niego grosze.
2.TX bierze się do SLI, 980Ti obecnie warto brać jako jedną kartę i tyle :)
3.Moja mina jest bardzo radosna, Nvidia wypuściła Titana X LE - Tak go można nazwać, w przystępniejszej cenie, co za tym idzie, więcej ludzi na tym skorzysta.
Entuzjaści nadal mają TX :)

Kumpel który posiada jednego TX, zapytany przeze mnie czy zmienia na 980Ti odpowiedział - "Po co ? Nie chce kastrata, po za tym kolor mi się nie podoba" :D
Tyle w temacie min ;-)
 
Omijając NVIDIE mamy jeszcze niedługo premierę nowych kart graficznych R9 390X z HMB i to nie będzie takim dużym kastratem.
 
@Blashix

Jeśli czekasz na tą kartę, to się troszkę zawiedziesz ;-)
Z innej strony, nawet vendorzy nie wiedzą jeszcze do końca co to ma być, ale informacje które do mnie docierają.
Nie są zbyt optymistyczne względem tej karty jako konkurenta dla TX.
980Ti, mocno teraz namieszał.
AMD jak to AMD, mocne w slajdach ;-)
 
umówmy sie, ten kto kupil TX raczej nie odkładał po 100zl miesięcznie przez kilka lat. Kto miał kupić to kupił, marketingowo słuszne zagranie NV
 
umówmy sie, ten kto kupil TX raczej nie odkładał po 100zl miesięcznie przez kilka lat. Kto miał kupić to kupił, marketingowo słuszne zagranie NV

Zgadza się :)
Po za tym TXy znacznie lepiej się sprawdzają w SLI niż 980Ti. Takie są realia.
Już teraz w kilku grach a coraz więcej ich będzie, 6gb vram do wymaksowane 4k to za mało, 5k/6k (2x 980Ti dadzą radę ale pamięć się zapcha) to już inna bajka.
Sytuacja podobna jak z 2x 780Ti vs 2x Titan Black.
 
Witam,

zdecydowałem się na wymianę większości części w moim dotychczasowym PC, ze starego postanowiłem, że zostawię obudowę, zasilacz oraz dyski.

- CM HAF 922
- XFX Core 850W 135mm 80+ SLI PSU
- SSD - Crucial M4 64GB (415/95MB/s)
- HDD - Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Części, które zamierzam kupić - budżet ~5800zł:

- Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5
- Intel Core i5-4690K
- Noctua NH-D14
- Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP

Moje wątpliwości zaczynają się w momencie wyboru karty i tutaj głównie prosiłbym o sugestie.
W głównej mierze rozpatruję między:
- Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming
- SLI - 2 x Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming
- a aktualnie "pojawiającą" się 980ti w wersji również G1 Gaming(chociaż cena zsumowana z resztą najprawdopodobniej przekroczy mój budżet.)

Dodatkowo zaznaczam, że aktualnie planuję grać na 1920x1080, nie wyższej, natomiast najbardziej skłaniam się ku opcji SLI. Planuje również w miarę spokojne OC na procesorze, karcie etc. W głównym stopniu zależy mi na bardzo dobrej wydajności w nowym Wiedźminie.

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Hejkum. Jest sens upgrejdować win 7 home prem. ed. do win 10? MS mi proponuje darmowy upgrade :| nie wiem co zrobić.

Aha, jeszcze pytanie. Gdzie najlepiej kupić kartę graficzną, polecacie jakieś sklepy? Chciałbym trochę oszczędzić jeśli się da, z "oficjalnego" źródła kupić.
Czy to jest dobra karta?
http://allegro.pl/asus-geforce-cuda-gtx960oc-turbo-2gb-ddr5-pci-e-i5371674637.html

W ogóle to się zastanawiam nad:
http://www.morele.net/karta-graficz...dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-730062/
co myślicie?
 
@r1zzeq
Fajny zestaw złożyłeś, w sumie nie ma co zmienić. Co najwyżej zmień pamięci na takie z prędkością 2133 / 2400 i CL9-10.

Co do karty, to ciężko obecnie stwierdzić. Myślę, że możesz poczekać chwilę, jeśli Ci się nie spieszy - z uwagi na zbliżającą się premierę 980ti pewnie bedą korekty cen niższych modeli - w USA 980 już potaniały o $50.

Do grania w full hd spokojnie wystarczy Ci 4gb pamięci na karcie. Jakbyś jednak miał do wyboru SLI z 970 albo jedną 980ti, to mimo wszystko myślę, że pojedyncza mocniejsza będzie lepszym wyborem. Co prawda teoretycznie dwie 970 będą trochę szybsze od jednej 980ti, ale mogą mieć trochę ciepło, nawet te G1.

Co do ceny, to dwie 970 pewnie będą kosztować bardzo podobnie do jednej 980ti. Natomiast zwykłą 980 będzie gdzieś pośrodku.

@wisielec ostatnie testy pokazują, że wbrew pozorom 960 sporo zyskuje (zwykle) w wersji 4gb - jakbyś miał wybierać między nimi, to raczej lepiej dopłacić tę stówkę.
 
Troche opozniona odpowiedz ale moj wczesniejszy problem z wylaczaniem sie ekranu i resetem komputera spowodowany byl modyfikacja grafiki od SweetFx czy ReShade ( nie pamietam ktorego uzywalem). Po usunieciu plikow tego badziewia ( domyslna grafika jest imo lepsza) problem ustal, totalnie mnie to zaskoczylo bo podejzewalem zasilacz, kabel monitowa, gniazdo karty graficznej, przedluzac i inne cuda a to taki drobiazg. Moze to sie komus w przyszlosci przyda. Pozdrawiam i wracam do gry :)
 
Przecież już wiadomo, że R9 390/X to będą "lekko" podkręcone R9 290 z GDDR5.

Dopiero Furry/X mają mieć Fiji i HBM... podobno... kiedy...
 
@Blashix

Też chciałbym, żeby AMD się odkuło jednak na to, że FURY X przebije GTX 980Ti czy tym bardziej Titana X - Nie licz.
R390X to jedynie podkręcona wersja R290X z 8gb vram, to konkurent dla GTX 980 (jako taki) a nie dla 980Ti/TX :)

Początkowo Fury X miał kosztować około 850$ , jednak jak Nvidia wyskoczyła z 980Ti mega wydajnym w cenie 650$...
To się AMD zdziwiło, dlatego tak mało info o kartach jest , brak przecieków wydajności.

Ja mam informacje bezpośrednio ze źródła, kumpel z mojej ekipy jest na Computex 2015 (Xtreme Addict) bo bierze tam udział w zawodach.
Od dawna info jakie mamy od vendorów, sprawdza się w większości wypadków, to co twierdzą przed premierą sprzętu, potwierdza się po jego premierze.

Inna sprawa to to, że producenci (vendorzy) nie zawsze sami wiedzą co i jak i z najnowszymi Radeonami to jeszcze sporo zagwostek jest, jednak na wydajność większą od topu Nvidii, nie ma co liczyć.
 
Top Bottom