Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 jest problem z zainstalowaniem windowsa zarowno z płyty jak i z usb moze mi ktos wyjasnic co poustawiac zeby było OK? nie wiem czy bios w ogole nie widzi DVD czy co. Koledze wczoraj przyszedl z morele komputer i nie moze sobie poradzic. Ma w srodku dysk hdd jak i ssd

Z USB jak chciał zainstalowac windowsa to mu wyskoczyło takie cos https://scontent.xx.fbcdn.net/hphot...=52857f8220ab5527f9a18e51f08daf0e&oe=56480813

Bios wyglada tak
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphot...=2d4891a6342cb755089fb6214beb255d&oe=5647F882
 
Last edited:
nie wiem czy bios w ogole nie widzi DVD czy co.
Przejdź do zakładki "peryferia" w uefi (bo to się już nie nazywa "bios" :p) i zobacz, czy widzi.

Jeśli chodzi o USB, to pamiętaj że pendrive można zbootować w trybie MBR lub UEFI (przy starcie trzeba wcisnąć odpowiedni klawisz - zazwyczaj F10, F11 lub F12). Pendrive z systemem musi być przygotowany w tym trybie, w którym go próbujesz uruchomić.
Być może pendrive z systemem jest niepoprawnie przygotowany. Instrukcja: https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool
Dodatkowe przydatne narzędzie: https://rufus.akeo.ie/

Swoją drogą, na przyszłość ja bym takie problemy zgłaszał tutaj (ale nie ma co się czepiać): http://forums.cdprojektred.com/threads/25068-Gry-i-programy-pytania-problemy-forumowa-pomoc
 
Przejdź do zakładki "peryferia" w uefi (bo to się już nie nazywa "bios" :p) i zobacz, czy widzi.
To jak co to mozesz przeniesc moje zapytanie. Pendrive z systemem chyba jest ok bo mi mowił, ze na starym komputerze i na komputerze jego znajomego juz z tego pendriva instalowali system
 
Pendrive z systemem chyba jest ok bo mi mowił, ze na starym komputerze i na komputerze jego znajomego juz z tego pendriva instalowali system
Ale pytanie, jaka tam była płyta główna. Być może stara płyta (z biosem), a ten nowy Gigabyte (z uefi) na przykład sobie z tym trybem nie poradzi. Ja nie mówię, że tak jest na pewno, natomiast nie można powiedzieć, że skoro tam działało, to tutaj też na 100% musi :p
 
Juz wszystko jasne, panom z morele nie chciało sie podpiac kabelka sata pod DVD dlatego go nie było widac. Dodatkowo cwaniaczki ukryli kabel pod karte graficzna wiec trzeba było zdemontowac, podłaczyc i ponownie włozyc karte. I jeszcze na dodatek nie ma faktury za dany sprzet ale to juz sprawa dla działu obsługi klienta.
 
Siemanko
chciałbym sobie kupić panel do sterowania obrotami wentylatorów montowany normalnie pod zatokę 5,25. Mógłby ktoś polecić mi coś ciekawego?
Aktualnie mam w obudowie 3 wentylatory. 2 na górze, 1 z przodu. Te górne najlepiej jak by się dało podłączyć pod jedno sterowanie, tak żeby od razu zmieniały mi się obroty obydwu. Zależało by mi, aby ten panel był z wyświetlaczem. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem, czy wziąć taki, co zajmuje dwa miejsca, czy jedno. Ogólnie 2 miejsca mam wolne. I nie wiem, czy jedno zostawić na wszelki wypadek jak by tak do czegoś było potrzebne. Dobrze, jak by tak obsługiwał z te 6 wentylatorów, bo może w przyszłości coś dołożę. Fajnie jak by miał wbudowany czytnik kart pamięci, ale nie jest wymagany. Cenowo jak najtaniej, ale jestem w stanie dołożyć do jakiegoś co by spełniał moje oczekiwania, czy miał jakiś bajer warty uwagi
 
Pytanie do obeznanych ze sprzętem filmomaniaków. Co byście polecili z odtwarzaczy BD do PC? Którą firmę wybrać, a której koniecznie unikać? Lepszy będzie zewnętrzny czy jednak wewnętrzny? Zależy mi na odtwarzaczu tylko i wyłącznie do oglądania filmów i też żeby nie przepłacać niepotrzebnie, ale też żeby nie był to jakiś syf, który za chwilę mi się rozsypie albo będzie mi niszczył płyty.
 
@HuntMocy

Z filmami BD na PC jest ten problem, że dodatkowo musisz posiadać program, który ten film odtworzy. W przypadku DVD nie ma żadnego problemu, bo tutaj dobrego i darmowego softu jest masa (regiony też nie stanowią problemu, np. taki w pełni darmowy VLC Media Player sobie nic z tego nie robi), z BD teoretycznie też można próbować się gimnastykować (za pomocą streamingu z MakeMKV i VLC Media Player - tyle, że ten pierwszy program ma wymaganą opcję w wersji płatnej albo trialowej, więc nieco lipa) ale jakieś prostej alternatywy nie ma (a przynajmniej ja jej nie znam).
Oczywiście do większości zakupionych odtwarzaczy producent dorzuca oprogramowanie do odtwarzania filmów (najczęściej PowerDVD). Jednak tutaj problem zaczyna występować dopiero po czasie. Jak wiadomo płyty z filmami BD są zabezpieczane w dość złożony sposób, co niekiedy wiąże się z koniecznością aktualizacji oprogramowania do odtwarzania filmów (mowa o czytnikach w komputerze i programach typu PowerDVD). Pół biedy gdy cała operacja kończy się automatycznym ściągnięciem darmowego uaktualnienia, ale za którymś razem wsparcie (w tym aspekcie) dla danej wersji się kończy. Wówczas zostajemy jedynie z płatną opcją zakupu (upgrade'u) nowszej wersji softu.
Tak więc, nie wiem czy nie lepszą opcją może być zakup normalnego odtwarzacza BD (takiego pod TV), którego przecież można podpiąć pod dowolny wyświetlacz za pomocą HDMI. Cenowo wyjdziemy podobnie do nagrywarki BD (może minimalnie więcej), a zyskamy spokój ducha (tutaj ewentualne aktualizacje powinien zapewniać producent) i mobilność.
 
Nie miałem pojęcia o takich problemach, nieźle bym się wkopał :eek: Jasne, najlepszą opcją byłby zakup zwyczajnego odtwarzacza, ale nie mam telewizora, a ciągłe przepinanie kabli od monitora i głośników z komputera do odtwarzacza i na odwrót chyba by mnie dobiło :p Kurde, zawsze wiatr w oczy porządnym ludziom...
 
To że jestem leniwy to jedno, ale chodzi też o kwestię umeblowania. Wszystko jest tak pościskane, że chcąc się dostać gdziekolwiek (czy to do monitora czy komputera) trzeba odsuwać jakiś regał lub szafkę. Nie ma problemu jeśli robię to raz na jakiś czas, ale jakbym to musiał robić kilka razy w tygodniu przynajmniej dwa razy dziennie (przed i po seansie) to bym się pociął :p

Jak to wtedy działa jeśli mam podpięte dwa kable? Tak jak w telewizorze, że mam kanały do różnych rzeczy np. telewizja taka, telewizja siaka, konsola, odtwarzacz itd. czyli w tym wypadku odtwarzacz BD i PC? W sensie, bez dodatkowego kombinowania mogę sobie do woli przełączać, że teraz oglądam film z odtwarzacza, a za pięć minut wracam do komputera?
 
Jak to wtedy działa jeśli mam podpięte dwa kable?

Szczerze nie mam pojęcia. Ale sądzę, że po prostu wpinasz dwa kable z jednego końca (PC i dajmy na to BD), a drugi wtykasz do TV/monitora i tyle.
Strona, która sprzedaje tego typu rzeczy zdaje się to z grubsza potwierdzać:

Jest to rozdzielacz pasywny - w danym czasie aktywny może być tylko jeden odbiornik, drugi powinien być wyłączony. Rozgałęźnik tego typu nie nadaje się do symultanicznego wyświetlania sygnału na dwóch odbiornikach równocześnie (...)
 
Top Bottom