Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Zakrzyknąłem dość Microsoftowi, Google, Youtube i innym szpiegom drenującym nasze kieszenie(samo to jeszcze bym przeżył) i nade wszystko prywatność.

Korzysta ktoś może z Linuksa? Jeśli tak to która dystrybucja będzie najlepszym zamiennikiem dla windy? Celuje w Ubuntu. Marzy mi się uruchamianie Dzikiego Gonu i Batmana na pingwinie jeszcze kilka gier i spokojnie mi wystarczy. Ponoć są jakieś emulatory. Teoretycznie wiadomo można sobie w sieci przeczytać, chociaż informacje są dosyć skąpe. Wolałbym jednak usłyszeć opinie kogoś korzystającego z tego systemu.

Chrome bardzo łatwo było zamienić na Opere. Co ciekawe z równą łatwością znalazłem zamiennik dla wyszukiwarki, a podejrzewałem, że tu będzie najwięcej kłopotów. Porównałem kilka wyszukiwań efekty znakomite.Oto mój zamiennik https://duckduckgo.com/ . Najbardziej podobała mi się ta ich akcja marketingowa

We told the world “Google tracks you. We don’t” with a billboard in their backyard.

Co z Youtubem zapytacie..: http://www.dailymotion.com/pl. Jest praktycznie wszystko co ma youtube. Zwiastuny, piosenki, fimy, letsplaye itd. Za wyjątkiem oczywiście jutuberowych "twórców", co trudno uznać za wadę(chociaż Angry Joe trochę brak).
 
Last edited by a moderator:
Zakrzyknąłem dość Microsoftowi, Google, Youtube i innym szpiegom drenującym nasze kieszenie(samo to jeszcze bym przeżył) i nade wszystko prywatność.
To zainstaluj sobie przeglądarkę Tor. Fajny patent - zmienia IP, dane są szyfrowane i przesyłane przez kilka serwerów na całym świecie.

przeglądarka Tor to jedna z odmian Firefoxa właśnie.
No tak. Tylko z uwagi na te wszystkie zabezpieczenia, to tak jakby inna ,,bajka''.
 
Last edited:
Chrome bardzo łatwo było zamienić na Opere.
Czyli w sumie to samo, tylko z inną nazwą. :p Obie przeglądarki korzystają przecież z tego samego silnika, który jest tworzony... przez Google'a. Z twojej perspektywy najlepszą z "mainstreamowych" przeglądarek powinien być Firefox. Wspomiana przez @Daniel Abatemarco przeglądarka Tor to jedna z odmian Firefoxa właśnie.

---------- Zaktualizowano 22:40 ----------

No tak. Tylko z uwagi na te wszystkie zabezpieczenia, to tak jakby inna ,,bajka''.
Ale ja pisałem o w/w w zupełnie innym kontekście. Dla pewności napiszę raz jeszcze: Firefox i wszystkie jego pochodne (o dowolnych właściwościach, to nie ma w tej chwili znaczenia***) są projektami w pełni open source'owymi, przy których nie majstrują korporacje pokroju Google'a. A wydaje się, że właśnie na tym zależało koledze @Palimpsest.

***Nie ma co porównywać Tora do Firefoxa, bo wiadomo, że ten pierwszy zapewnia dużo lepszą prywatność. Z tym nie ma żadnej dyskusji. Inna sprawa, że osobiście przestrzegałbym przed pokładaniem nadmiernej wiary w sam fakt używania Tora (bez żadnych innych środków ostrożności) z chociażby tego powodu: https://trac.torproject.org/projects/tor/ticket/11949 + https://www.reddit.com/r/onions/comments/2xzx27/tor_browser_leaks_screen_resolution_fingerprint/. Zapewnienie sobie całkowitej anonimowości w sieci jest praktycznie niemożliwe.
 
Jak to wtedy działa jeśli mam podpięte dwa kable? Tak jak w telewizorze, że mam kanały do różnych rzeczy np. telewizja taka, telewizja siaka, konsola, odtwarzacz itd. czyli w tym wypadku odtwarzacz BD i PC? W sensie, bez dodatkowego kombinowania mogę sobie do woli przełączać, że teraz oglądam film z odtwarzacza, a za pięć minut wracam do komputera?

Donoszę, że jednak takie coś nie działa (może tylko u mnie?). Albo jednak urządzenie jest wadliwe (splitter) albo potrzeba czegoś co potrafi przetwarzać dwa kanały jednocześnie (jakie miałoby to uzasadnienie - nie wiem). Pewnie w weekend przejdę się popytać na giełdzie elektronicznej albo komputerowej.
 
Jak to wtedy działa jeśli mam podpięte dwa kable? Tak jak w telewizorze, że mam kanały do różnych rzeczy np. telewizja taka, telewizja siaka, konsola, odtwarzacz itd. czyli w tym wypadku odtwarzacz BD i PC? W sensie, bez dodatkowego kombinowania mogę sobie do woli przełączać, że teraz oglądam film z odtwarzacza, a za pięć minut wracam do komputera?
Donoszę, że jednak takie coś nie działa (może tylko u mnie?). Albo jednak urządzenie jest wadliwe (splitter) albo potrzeba czegoś co potrafi przetwarzać dwa kanały jednocześnie (jakie miałoby to uzasadnienie - nie wiem). Pewnie w weekend przejdę się popytać na giełdzie elektronicznej albo komputerowej.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jeśli zastanawiacie się, czy można do monitora podpiąć dwa różne kable sygnałowe (np. HDMI z komputera oraz HDMI z odtwarzacza BluRay), to odpowiedź jest prosta - można. Każdy w miarę nowoczesny monitor obsługuje przełączanie źródeł sygnałowych poprzez guziki na obudowie. Więc nie trzeba przepinać kabli, wystarczy wybrać źródło sygnału.

Osobną kwestią jest dźwięk. Hunt, czego używasz - słuchawek, czy głośników? I gdzie je teraz wpinasz - do obudowy peceta? Jaki masz monitor (interesuje mnie model)?
 
@szypek26

Chyba mówimy tutaj o jednym wejściu HDMI (w monitorze) i dwóch urządzeniach HDMI (działających nierównolegle - w danym czasie tylko jedno jest włączone).

U mnie to nie zadziałało (możliwe, że przez wadliwy splitter).
 
Chyba mówimy tutaj o jednym wejściu HDMI (w monitorze) i dwóch urządzeniach HDMI (działających nierównolegle - w danym czasie tylko jedno jest włączone).
U mnie to nie zadziałało (możliwe, że przez wadliwy splitter).
W konfiguracji, o której ty mówisz, nie powinno się używać splittera (służy do wysyłania obrazku z jednego źródła do dwóch wyświetlaczy), tylko switcha lub czegoś, co się nazywa interconnect (odwrócony spllter):
http://www.amazon.com/Fosmon-HD1833-2-Port-HDMI-Switch/dp/B009WV5AB2
http://guide.alibaba.com/shop/hot-n...rconnect-free-shipping-brand-new_5920059.html (cena za paczkę, nie przejmować się)

@szypek26 , używam głośników wpiętych do komputera, w słuchawki nie planuję się bawić Co do monitora, mam taki model -> CLICK
Okej, to na tą chwilę widzę kilka opcji:
- użyć dwóch portów w monitorze (DVI i HDMI) do podpięcia dwóch różnych źródeł obrazu (oba źródła mogą mieć wyjścia HDMI albo DVI, bo kupno kabla DVI-HDMI nie stanowi problemu, koszt rzędu 15 złotych) i przepinać sobie tylko głośniki pomiędzy PC oraz odtwarzaczem BR (bo DVI nie przesyła dźwięku na monitor)
- użyć dowolnej przejściówki HDMI (na przykład jak w linkach wyżej), aby podpiąć do monitora źródła sygnału, musiałbyś tylko na stałe wpiąć głośniki do monitora (HDMI przesyła obraz i dźwięk)
- jak wyżej, ale korzystać z głośników w monitorze
- użyć lepszej jakości switcha HDMI, aby podpiać do monitora źródła sygnału, wpiąć głośniki do switcha (trochę bez sensu, jeśli możesz podpiąć je do monitora)
Generalnie we wszystkich przypadkach koszty są niewielkie. Może potem jeszcze coś mi się przypomni.
 
@szypek26

Też teraz na to wpadłem. W sumie większość kart ma jeszcze wyjście DVI-D (tak jak monitory, które nie - zwykle jest HDMI, DVI-D oraz D-Sub), więc komputer można podłączyć za pomocą DVI-D, a odtwarzacz przy użyciu HDMI. Wówczas zostanie tylko przełączanie źródła sygnału w monitorze bez potrzeby grzebania w kablach.
 
View attachment 28527
View attachment 28528
Witam. Mam problem widoczny na zdjęciach. Mam ryse na telewizorze LED, nie jest głęboka ale jednak wpływa na obraz. Dźwięk jest. Moje pytanie brzmi czy opłaca sie teraz taki telewizor naprawiać a jak tak to ile taka naprawa może kosztować? Pozdrawiam
 

Attachments

  • DSC_0050.jpg
    DSC_0050.jpg
    408.3 KB · Views: 24
  • DSC_0049.jpg
    DSC_0049.jpg
    388.8 KB · Views: 25
Witam. Potrzebuję pomocy w doborze komputera, który pociągnie Wiedźmina 3 na ultra. Pytanie dotyczy sprzętu:
X-KOM Tesla GS-500 i5-6500/GTX970/8GB/1TB/WX
link do niego:
http://www.x-kom.pl/p/264881-desktop-x-kom-tesla-gs-500-i5-6500-gtx970-8gb-1tb-wx.html
Co myślicie o tym komputerze?
Jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam.
Wolał bym kompa na Broadwellu + 8GB ewentualnie 16gb DDR3 2133 dużo lepiej na tym wyjdziesz (no i tańsza cała platforma na 1150 niż 1151), ludzie rzucają się na Skylake gdzie dla mnie te procki to niezły zawód.
W grach tam gdzie potrzebny mocny wątek i mocny proc częśto Skylake dostaje od Broadwella własnie, a jeszcze na koniec procek starczy ci na dużo dłużej zapewne niż Skylake bo pamięc L4 dodana w Broadwellu daje mega kopa na przyszłość kiedy pamięci mogą niedomagac z szybkością, to pamięc edram L4 w Broadwellu zniweluje te stratę.


Zmień proc na i5 5775C

No i pamięci prównując DDR3 2133MHz CL10 a DDR4 2133MHz CL 14 to jest przepaść DDR4 wypadają w takim zestawieniu fatalnie to strzał w kolano na starcie lepiej wyjdziesz robiąc sobie kompa na 1150.
 
Last edited:
Witam. Mam problem widoczny na zdjęciach. Mam ryse na telewizorze LED, nie jest głęboka ale jednak wpływa na obraz. Dźwięk jest. Moje pytanie brzmi czy opłaca sie teraz taki telewizor naprawiać a jak tak to ile taka naprawa może kosztować? Pozdrawiam
Wygoogluj sobie, ile kosztuje matryca, to będziesz wiedział :p Jeśli nie wiesz, jaki masz model, to masz dwie opcje:
- szukasz po modelu samego telewizora (ale ryzykujesz, że do tego samego TV pakowali różne matryce, np. od dwóch różnych producentów)
- rozbierasz TV (o ile nie jest na gwarancji) i zczytujesz oznaczenie matrycy bezpośrednio z niej samej
 
Witam. Potrzebuję pomocy w doborze komputera, który pociągnie Wiedźmina 3 na ultra. Pytanie dotyczy sprzętu:
X-KOM Tesla GS-500 i5-6500/GTX970/8GB/1TB/WX
link do niego:
http://www.x-kom.pl/p/264881-desktop-x-kom-tesla-gs-500-i5-6500-gtx970-8gb-1tb-wx.html
Co myślicie o tym komputerze?
Jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam.

Dokładnie, tak jak Ci pisał wyżej @froget67. Przede wszystkim stanowcze NIE dla gotowców. I nie pakuj się w Skyszity. Bierz coś na LGA1150 do tej kwoty i na pewno będziesz zadowolony.
 
I nie pakuj się w Skyszity.
Fani Broadwella z wiecznym bólem? Jeszcze może powiesz, iż i5 2500K spokojnie wystarczy do wszystkiego, wszak można świetnie kręcić?
Ja mam i5 6600K i wielce sobie chwalę, płyta ASUS Z170 PRO GAMING, do tego GTX 980 (na Ti zabrakło floty, acz pod koniec roku daję w SLI) i Wiedźmin ma stabilne 55FPS na Uberze, przy HairAAx8 w rozdzielczości 1440x900 (słaby monitor), poza tym niebawem po zakupie lepszego chłodzenia będę kręcił Skajlajka, planuję tak do stabilnych 4,3GHz, więc wówczas już całkiem będzie śmigać ;)
 
Ja tam na całą sytuacje patrzałem inaczej, co innego jak ktos ma duży budżet jak ty miałeś, a co innego być może tamten użytkownik, być może ma ograniczony budżet do 4k.
Wtedy Skylake mocno straci w porównaniu do Broadwella, bo postawienie całej platformy na nim jest drozsze niż na 1150, do tego dochodzi sprawa ramów, aby DDR4 dawały coś, to muszą być konkretne bo taki zestaw z DDR4 2133 CL15, to porażka w porównaniu do tak samo tykających DDR3 które można dostać z dużo niższym clockiem.

@cmentar

Ja tam twojego ego nie atakuje, jesteś zadowolny z i5 6600K, i spoko tylko ostrożnie dobieraj chłodzenie na niego, bo ma cieńszy laminat PCB w porównaiu do innych procków i na przykład jak ja miałbym postawić swój MUGEN4 na nim to bym musiał pisać do suportu o specjalne części do montażu Skylake, bo cieższe dużo-gabarytowe chłodzenia mogą uszkadzać Skylake i dobrze o tym wiedzieć, przed zakupem spradź czy chłodzenie które kupujesz jest bezpiecznie dla procka, albo czy producent dostarcza specjalne częsci do montażu.
 
DDR4 2133 CL15, to porażka w porównaniu do tak samo tykających DDR3 które można dostać z dużo niższym clockiem.

DDR4 to świeży produkt, minie trochę czasu zanim zaczniemy mieć sensowny wybór, jednak ja widzę w tym niezłą przyszłość, narodzi się konkurencja, ceny spadną, wówczas takie DDR4 2x4GB spokojnie się ogarnie za 150, będzie w tym sens.

Ja tam twojego ego nie atakuje,
Ja również nikogo nie atakuję, jedynie śmieszy mnie ta uporczywość fanów Broadwella, czy Haswella, gdyż oni spojrzą na jeden wykres, gdzie podkręcony procek z przeszłości kładzie Skajlajka bez OC i już wszędzie trąbią- ICH JEST NAJLEPSZE.
Mam uczulenie na takich idiotów, którzy idą w zaparte dla samej zasady, nawet nie próbując się przekonać, co nowego może zaoferować inny produkt.
Jednak większość z nich, to tumany dla których liczą się jedynie cyferki z benchmarków, a jak wiemy- nie zawsze przekładają się one na realny komfort użytkowania.



spoko tylko ostrożnie dobieraj chłodzenie na niego, bo ma cieńszy laminat PCB w porównaiu do innych procków
Wiem i z chłodzeniem mam problem, gdyż wciąż waham się jakie dobrać.
Tymczasowo wrypałem boxowe od starej i7, jednak w stresie osiąga mi nawet 72'C, a to nie jest komfortowa temperatura.
Wciąż waham się między powietrznym, a wodnym, nie chcę sobie zabierać miejsca na ram, acz jakoś nie jestem w pełni przekonany do tych wężyków....
 
Ja mam i5 6600K i wielce sobie chwalę, płyta ASUS Z170 PRO GAMING, do tego GTX 980 (na Ti zabrakło floty, acz pod koniec roku daję w SLI) i Wiedźmin ma stabilne 55FPS na Uberze, przy HairAAx8 w rozdzielczości 1440x900 (słaby monitor)
Zamiast wywalać kasę na sli, które wcale nie jest taką rewealacją, lepiej kupić lepszy monitor.
 
a monitor póki co- no jakoś mi wystarcza
Mi również wystarczał 19" 1440x900 dopóki nie kupiłem 23" fHD. I również miałem dysonans obawiając się, że przy wyższej rozdziałce wydajność karty znacząco spadnie. W efekcie jadę wciąż na tej samej grafie (GTX770 2 GB od EVGA) której 1080p wcale nie zrobiło krzywdy, za to wrażenia wizualne bardzo dużo zyskały na wyższej rozdzielczości.
Jeśli celujesz wyżej, to kup od razu monitor qHD (2560x1440) lub 4K (3840x2160) o sensownej przekątnej, a z czasem wymienisz kartę (kiedyś, jak obecnej wiatru w żaglach braknie).
 
Top Bottom