Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

• poniżej 25 FPS

Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

Votes: 52 12.4%

• Total voters
    421
To zapewne ta ekscytacja (TYM) poniedziałkiem, że aż wino uderzyło mu do głowy i krew się w nim zagotowała 8) .

No świetnie świetnie, na to własnie liczyło duzo ludzi, będzie bezapelacyjny król jeśli idzie o stosunek cena/wydajność

199$ za kartę o wydajności 970 / 390* do tego TDP nie jest straszne, ciekawe jak z kulturą pracy, 229$ za wersje 8gb też wypada bardzo ładnie cenowo.

[size=-2]*Chociaż niektóre źródła mówią że bliżej jej do 980 niż 970 wydajnością[/size]

No dawno tak nie było Nvidia atakuje i bierze high-end segment, a AMD mid-end.

Last edited:
Dozbieralem wreszcie cos kasy i tak z 650 moge wydac, chcialem uzywke i tu pytanie, HD7950 3GB czy R9 270x czy cos innego ale nowego? Obydwie karty od Gigabyte ewenutualnoie R9 zapolowalbym na Hawka.

Zamierzam w najbliższym czasie złożyć kompa od podstaw, więc melduję się w temacie w celu uzyskania Waszych porad. Dawno nie interesowałem się podzespołami, ale ilekroć wcześniej składałem kompy, zawsze dobrą zasadą było olewanie hiper-ultra-najlepszego sprzętu i wybranie jednej-dwie półki niższej, przez co uzyskiwało się ogromny skok w kwestii stosunku ceny do jakości. Podejrzewam, że nic się tutaj nie zmieniło i cóż, 8-10 tys. za komputer nie dam. Połowę tego już tak.

So... co polecacie? Poza standardem (płyta główna, karta graficzna, procesor, zasilacz) interesują mnie też opinie o dyskach SSD (na oku mam Samsung SSD 850 Pro 256 GB). SSD planuję mieć wyłącznie "do gier", a zwykły dysk twardy na całą resztę.

Tak na marginesie, zawsze zamawiałem podzespoły w sklepach ulokowanych w Polsce, jednak wiem, że czasem sprzęt można dostać taniej, gdy kupuje się go za granicą. Jakie macie doświadczenia ze stanem przesyłek, reklamacjami itp.? Polecicie jakieś konkretne sklepy internetowe?

Cześć ,
spaliła mi sie karta graficzna ,wiec w związku z naprawą chce kupić jakąś lepszą karte by wreszcie móc cieszyć sie wiedżminem w lepszej jakości. Teraz pojawia sie pytanie co wybrać do około 850 zł. Z uwagi że mam dziadkowego procka - phenom II x4 840 3.2 ghz bardziej kieruje swój wzrok w strone gtx-ów, a dokłądniej w strone ASUS GeForce GTX 960 Turbo OC 4GB które podobno mniej obciązaja procesor niż Radeony. Na wymiane procka stać mnie bedzie w nie za bliskiej przyszłości wiec chciałbym kupić karte która wystarczy mi na przyszłę lata, ale przy okazji zapewni mi jak najlepszy poziom rozgrywki na moim procesorze do czasu jego wymiany. Reasumując , czy ten gtx bedzie dobrą opcją czy moze lepiej wybrać coś innego - np.: radeona r9 380 . W tej drugiej opcji martwi mnie to czy AMD-owskie sterowniki nie zamulą mi procka uniemożliwiając rozgrywke.
Z góry dzieki za pomoc .

Cześć ,
spaliła mi sie karta graficzna ,wiec w związku z naprawą chce kupić jakąś lepszą karte by wreszcie móc cieszyć sie wiedżminem w lepszej jakości. Teraz pojawia sie pytanie co wybrać do około 850 zł. Z uwagi że mam dziadkowego procka - phenom II x4 840 3.2 ghz bardziej kieruje swój wzrok w strone gtx-ów, a dokłądniej w strone ASUS GeForce GTX 960 Turbo OC 4GB które podobno mniej obciązaja procesor niż Radeony. Na wymiane procka stać mnie bedzie w nie za bliskiej przyszłości wiec chciałbym kupić karte która wystarczy mi na przyszłę lata, ale przy okazji zapewni mi jak najlepszy poziom rozgrywki na moim procesorze do czasu jego wymiany. Reasumując , czy ten gtx bedzie dobrą opcją czy moze lepiej wybrać coś innego - np.: radeona r9 380 . W tej drugiej opcji martwi mnie to czy AMD-owskie sterowniki nie zamulą mi procka uniemożliwiając rozgrywke.
Z góry dzieki za pomoc .
Gdybym ja miał kupować kartę, w tej cenie brałbym używki - za 850 zł na allegro można znaleźć GTX780, który jest całkiem fajną kartą. Jeśli zależy ci na nowej karcie, to odrobinę szybszy od GTX960 jest Radeon R9 380.

Jeśli możesz poczekać, to na koniec czerwca ma wyjść nowy Radeon RX 480. Cena co prawda będzie delikatnie wyższa niż twój budżet (ok. 1000 złotych za najtańszą wersję), ale karta ma być wyraźnie szybsza niż dotychczas oferowane w tej kwocie modele, więc ceny konkurencyjnych modeli (w tym także kart używanych) powinny sporo spaść.

Dzieki za szybką odpowiedź . Zależy mi na gwarancji wiec pozostane przy nówce, a czy przy połączeniu mojego procka z r9 380, ta grafika nie obciązy za bardzo CPU i czy gra bedzie grywalna ?

Dzieki za szybką odpowiedź . Zależy mi na gwarancji wiec pozostane przy nówce, a czy przy połączeniu mojego procka z r9 380, ta grafika nie obciązy za bardzo CPU i czy gra bedzie grywalna ?
To nie tyle grafika obciąża procesor, tylko sterownik graficzny może (w uproszczeniu) generować puste przebiegi, przez co karta graficzna do wykorzystania swojego pełnego potencjału potrzebuje nadmiernie mocnego procesora. Chociaż w sumie wychodzi na to samo :p Faktycznie może jednak tutaj dochodzić do sytuacji, w której Radeon będzie trochę zmulany - w obiektywnych warunkach jest szybszy, ale na twoim procesorze niekoniecznie taki musi być. Różnica jest niewielka, a niestety nie znalazłem testów, które sprawdzają dokładnie interesującą nas konfigurację. Więc nie mogę powiedzieć ci, że na 100% GTX będzie lepszy od Radeona albo odwrotnie.

Ja tam bym brał używaną 780, bo pod kątem wydajności na twoim zestawie to byłaby najlepsza opcja, ale co kto woli.

Czy gra będzie grywalna - będzie, czemu miałaby nie być? W ultra to sobie na pewno nie pograsz, ale z drugiej strony na absolutnie minimalne detale też nie będziesz skazany.

Przekonałeś mnie , chyba zaryzykuje i kupie tego gtx 780. Jaki zasilacz byś proponował do tej karty ? Taki by nie stanowił dla niej zagrożenia - wcześniejsza karta właśnie przez zasilacz rozstała sie z tym swiatem :( .

Przekonałeś mnie , chyba zaryzykuje i kupie tego gtx 780. Jaki zasilacz byś proponował do tej karty ? Taki by nie stanowił dla niej zagrożenia - wcześniejsza karta właśnie przez zasilacz rozstała sie z tym swiatem :( .
Zależy ile chcesz wydać :p
To jest takie minimum: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/
A tyle kosztuje wyraźnie lepszy zasilacz o podobnej mocy: https://www.morele.net/zasilacz-xfx...ly-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

Jeśli nie planujesz podkręcać, to zasilacz klasy Tier3 o realnej mocy (linia 12V) rzędu 550W powinien do twoich potrzeb wystarczyć. Jeśli stać cię na taki wydatek, warto byłoby jednak dopłacić do tych 600W, bo Phenom II + GTX780 jedzą sporo prądu, a z kolei zasilacze lubią pracować nie na pełnym obciążeniu, a takim rzędu 50-60%.
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html

Ale się czuję olany no! Ja wiem, że się dawno nie odzywałem ale bez przesady! :sad2:
Ponawiam, budżet 650zł, karta używka, HD 7950 czy R9 270x? Coś innego? Nie wiem jakie GTXy w tej cenie będą podobne na rynku używanym.

@Mengaard 7950 to R9 280. Świetna karta, jestem właścicielem od 2012 roku i póki co z żadną grą większych problemów ;) Śmiało możesz brać używkę, od siebie polecam spod skrzydeł Gigabyte z Windforce na pokładzie. Szkoda tylko, że nie da się znać przeszłości karty, bo równie dobrze mogła być używana do kopania kryptowalut. Ale sam ją będę niedługo sprzedawać na rzecz RX 480 :)

Właśnie za 270x przemawia fakt, że wiele egzemplarzy jest na gwarancjach, za 7950 wiadomo, moc. WindForce rowniez wiadomo, sam sobie chwale w swojej 6850. :p

EDYTKA: jak poszukalem to 760tke mozna nawet taniej dorwac, oplaca sie?

Last edited:
Top Bottom