Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Co do Galaxy Note 7, to przynajmniej w Lufthanzie do standardowego komunikatu o trybie samolotowym w urządzeniach dodali, żeby właściciele tego cudeńka obowiązkowo wyłączali je całkowicie. Hehehe.
 
W USA chyba w ogóle nie wpuszczają z tym "cudeńkiem" na pokład samolotu. Tak przynajmniej słyszałem w radiu.
 
A ja się zastanawiam dlaczego, przy założeniu, że to "cudeńko" było testowane przed wypuszczeniem na rynek, nie wyczajono tego felera. Bo w to, że feler sobie grzecznie i cichutko siedział i się nie ujawniał - nie uwierzę za Chiny z Murem i całą terakotową armią.
 
Last edited:

Mnie zastanawia to czemu producenci tak usilne starają się pakować baterie na stałe do swoich telefonów? Niby wiem - zepsuje ci się bateria, to kupisz nowy telefon - ale to jest chore...
 
Telefon za cenę przyzwoitego PC'ta, ale cóż...

Dla mnie komórka powinna pozwalać dzwonić i odbierać/pisać SMS'y i tyle. Jeśli jeszcze ma kamerę i GPS to nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.
No, może poza wymienną baterią, która trzyma więcej niż dobę (przy normalnym użytkowaniu) i nie wybucha :hurt:
 
Nowy Kaby Lake i5 7600K pogonili na 5.1 GHz grubo





Napięcie grube 1.504

http://www.guru3d.com/news-story/intel-kaby-lake-core-i5-7600k-spotted-(photo).html





Z innej beczki, cuda na kiju.


Albo trafił się kosmiczny sample, albo XFX odprawiło jakieś czarmy mary przy konstrukcji, chociaż podobno HIS IceQ też potrafi takie cuda?

 
Last edited:
Właśnie dostałem info, że cała kwota, wraz z dofinansowaniem, znajduje się na koncie sklepu! Także nowy komp już jest mój! Pozostaje kwestia transportu, a potem ogarniania. ;)
 
@robert70r No to Gratulacje oby trafił ci się 1070 GTX na kostkach samsunga, chyba że do tego czasu ogarną ten bios do Micronów, bo jak dobrze pamiętam to 1070 GTX zamawiałeś?

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1070_modele_z_pamieciami_micron_z_problemami

Motyla noga.... jeszcze do EVGA 1070 I 1080 się przyplątały problemy karty się przegrzewają

http://www.guru3d.com/news-story/evga-ftw-1080-and-1070-have-overheating-issues.html

Są nawet raporty o 107 stopniach zanotowanych na PCB kart,
 
Last edited:
Musiałem spuścić z parą. Mam GTX 1060 3GB. Zwyczajne nie starczyło kasy. Trudno, ale i tak się cieszę. Ten cały PFRON dawał tylko 1500 zeta. :eredinfacepalm:
 
Musiałem spuścić z parą. Mam GTX 1060 3GB. Zwyczajne nie starczyło kasy. Trudno, ale i tak się cieszę. Ten cały PFRON dawał tylko 1500 zeta. :eredinfacepalm:

Oj miałbym duże kolana przy tym modelu nie dlatego żeby był jakiś awaryjny czy że zielona, nic w ten deseń, ale te 3gb mnie przeraża na karcie, na tę chwile na dziś to jest na styk do 1080p ale za rok może już być zbyt mało i może być taka sytuacja że sam chip może i pociągnie daną grę na max w przyzwoitym fps, ale będzie duszony przez te 3gb.

Chyba że ewentualniej zrobisz upgrade za rok dwa wtedy problemu nie będzie
(wszystko przez to że z tyłu głowy mam zbyt bardzo CP i żeby przyszły PC sprostał i pociągnął ten tytuł.)
 
Ja myślę, że CP jeszcze pociągnie, ale fakt. kiełkuje mi w głowie upgrade za kilka lat. Tak ze trzy. :)

---------- Zaktualizowano 13:07 ----------

Wtedy, myślę, że będę mógł sobie pozwolić na coś mocniejszego. Cena oczywiście będzie b. ważna, ale sądzę się mi się uda.
 
Last edited:
Polskie sklepy zadziwiają mnie kolejny raz i zastanawiam się czy mamy tu przykład "januszowania" w biznesie.
Czaje się na dysk Toshiby 512gb na MLC (VX500-25SAT3-512G) sugerowana cena na premierę to 630zł (152 $) za 512gb a co ja widzę u nas ! - cena 1061 zł ! 1 ponad 400zł więcej niż sugerowana cena....... bez komentarza......

Chociaż bardziej wygląda to na zdzierstwo Toshiby i podatek od nowości być może.
Niezły wałek najpierw miesiąc temu wychodzi cała masa reecenzji wszyscy zachwalają bo MLC i atrakcyjna cena (152 dolary za 512) jest to podkreślone w każdej recenzji, a teraz na premierze ceny w Niemczech w granicach 210-220 Euro a u nas 1061zł Masakra
 
Last edited:
Niezły wałek najpierw miesiąc temu wychodzi cała masa reecenzji wszyscy zachwalają bo MLC i atrakcyjna cena (152 dolary za 512) jest to podkreślone w każdej recenzji, a teraz na premierze ceny w Niemczech w granicach 210-220 Euro a u nas 1061zł Masakra

220 euro, to 950 zł. Stówka różnicy wynikająca być może z różnicy w podatkach, czy czymś takim. Nie dopatrywałbym się tu jakichś spisków ;).
 
220 euro, to 950 zł. Stówka różnicy wynikająca być może z różnicy w podatkach, czy czymś takim. Nie dopatrywałbym się tu jakichś spisków ;).

Tak jak niżej napisałem ze strony naszych sklepów raczej bym się nie doszukiwał prędzej u Toshiby która podaje sugerowane ceny znacznie niższe praktycznie o 50% do tego co mamy teraz, ale może to tak wieki podatek od nowości i z czasem cena będzie taka jaka miała być sugerowana (chociaż w UK widze 139 funciaków... ech.. poczekam te kilka miesięcy bo strasznie mnie kusi ta 512)
 
Last edited:
uwaga jak ktoś ma zakupioną kartę EVGA z najnowszej rodziny Pascal to radze wysłać na serwis, niemal wszystkie modele (łacznie 22 !) mają brak podkładki termicznej.

Są dwa wyjścia, albo wysyłamy kartę do serwisu EVGA, albo firma przesyła nam podkładki i sami montujemy na karcie bez wysyłania do serwisu.

http://www.guru3d.com/news-story/evg...ng-issues.html






 
Last edited:
O kurde... Chciałem sobie tą kartę kupić podczas składania kompa.:surprise:
Całe szczęście, że zmieniłem zdanie.
 
Ciekawe nowe procki AMD i ich nazewnictwo będzie bardzo podobne do Intela, proceseory z odblokowanym mnoznikiem dostaną dodatkowe oznaczenie jak K, tak samo jak Intel.
Nazwy procesórów ze względu na półkę wydajnośćiową też podbne, intel ma i3/i5i7 a u AMD będzie SR3/SR5/SR7

Podobno SR3 I SR5 mają być w przeedziale 200-300$ co licząć po obecnych kursach może być bolesne bo złotówka wyjątkowo cienko przędzie

http://pclab.pl/news71953.html
 
Co do mojej konfiguracji, to powiem, że W3 śmiga jak złoto na ultra. Ciekawe jak to będzie w Novigradzie.
Zmniejszyłem tylko hairworks. Nie dlatego, że gra źle chodziła, ale, bo tak sobie postanowiłem.
Poza tym piec chodzi cicho. W ogóle go nie słychać, nawet po włączeniu dodatkowych wiatraczków na pozycję "high".
 
Top Bottom