Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
sserek co w końcu kupiłeś i jak się sprawuje?


froget67;n7483570 said:
A to ci dopiero wpadka, taka dziura w Skylake'ach i Kaby....

Taka wpadka nie przejdzie sobie cichaczem zamykając za sobą backdoory ;]
 
@sserek
Najważniejsze, że mysz 4K Ultra HD ;) ...

@froget67

Z tego co rozumiem (z materiału) jest to tylko przy wersjach "mobilnych" procesora Intel, więc ktoś w zakamarkach własnego domu nie jest zagrożony (nawet jak ktoś wepchnie mu coś w USB 3.0). Inna sprawa z urządzeniami przenośnymi, ale tam ktoś musi wiedzieć i wątpię, że po (idźmy dalej przykładem z wideo) kawiarenkach krążą grupki hakerów z USB-stick tylko czekające na moment nieuwagi przy zamawianiu kawy.

Nie bronię Intela, bo jest to problem którego nie powinno być ale odnoszę wrażenie, że jest nazbyt rozdmuchiwany.
 
Last edited:
@I_w_a_N W biurach to się moze okazać grozne jak jakiś niezadowolony pracownik będzie odchodzić i wykręci numer.
Ale w sumie wystarczy albo zmienić bios albo wyłczyć DCI w ustawieniach biosu i po sprawie.

Na ciężie katusze wystawia mnie AMD takim kalendarzem wydawniczym VEGI i siedzeniem na integrze.... gdyby nie zapowiadany Shader Model 6.0 i to że chip będzie miał pełną zgodność to pewno już bym siedział na 1070, a tak to zapowiedz wejścia SM 6.0 skutecznie studzi zapał zakupu bo człowiek pamięta co się działo na rynku gdy wchodził na rynek nowy "szejder model" nagle wszystkie stare karty do wymiany, ciekawe czy CP jest robiony pod DX.12 czy Vulkan a jeśli Directa to czy z SM 6.0.

 
Wszystko zależy kiedy CP 2077 się ukaże ale RED'zi zawsze byli do tyłu z technologią, więc liczyłbym co najwyżej na DX12, a o jakimś nowym SM 6.0 bym raczej zapomniał.
No chyba, że do tego czasu wyjdą nowe konsole.
 
Last edited by a moderator:
Izengrin;n7779950 said:
Przepraszam za banalne pytanie ale ME Andromeda pójdzie mi na takim sprzęcie:

Nie wiem, czy już kupiłeś ten sprzęt, czy nie, ale jeśli nie to radziłbym się zastanowić nad kartą graficzną. 1070-ki od Gigabyte'a mają średnie opinie (delikatnie rzecz ujmując) ze względu na głośne chłodzenie.
 
Gdy ja kupowałem swojego kompa, a pierwotnie w zestawie miała być właśnie 1070-tka od Gigabyte'a, doradzono mi kartę MSI - właśnie ze względu na cichszą pracę.
 
http://pclab.pl/news73017.html -specyfikacja data premiery, cena AMD Ryzen

No to pozostaje tylko czekać, oby było grubo bo jeśli bedą naprawdę tak dobre to wszyscy skorzystają, spadną chore ceny intela, w pewnym sensie upadnie monopol.

Ps tak na poprawe humoru....daje radę, a jakie to dobre będzie okaże się za tydzień.

Jeśli wypali no to do Scorpio i PS5 zawitają dobre procesory, a ja będe wiedział na co zmienić wusłużonego Sandy Brigde.



 
Last edited:
Ciekawe, czy u nas też będą obniżki. Swoją drogą, to chyba znak, że Ryzeny mogą być całkiem mocne. Tym lepiej dla nas.

BTW, Ryzen 1700 podkręcony do 4 GHz (zegar bazowy to 3GHz). Co prawda, wymagało to chłodzenia wodnego oraz mocnej płyty głównej, niemniej jednak robi wrażenie.
 
Last edited:
Last edited:
Ogólnie to w testach gier jest taki rozstrzał że dawno takiego nie widziałem. na PurePC w Total War Ryzen wypada rewelacyjnie, a na Gamers Nexus żenująco słabo, i tak praktycznie z każdym testem, tu dobrze tam słabo, a gdzie indziej jeszcze inaczej.


Jak dla mnie słabo te testy wypadły bo miejsca CPU to chyba jedynie w Watch_Dogs 2 i w Krew i Wino

Wiadomo miasta w sandboxach to typowe miejsca CPU-lubne a jak się dorzuci przejazd to już całkiem.
 
Last edited:
Dla mnie najważniejsza wiadomość związana z premierą 1080Ti, to ta o obniżce cen 1070 i 1080, bo jednak na kartę za ponad trzy tysiące nie mogę sobie pozwolić :p. A do 1070-tki przymierzam się już od jakiegoś czasu :D.
 
Last edited:
Też liczę na jakieś obniżki, chociaż do zakupu się nie do zakupu tej generacji się nie przymierzam. Miło jednak widzieć, że coś się dzieje i nie mamy stagnacji.

P.S. Yakin "sięjuż" piszemy raczej osobno, pomijam już jak brzmi całość zdania ;) ...
 
froget67;n7968220 said:
Jak dla mnie słabo te testy wypadły bo miejsca CPU to chyba jedynie w Watch_Dogs 2 i w Krew i Wino

Początkowo też byłem lekko zawiedziony wynikami. Liczyłem, że nowy proc AMD będzie bardziej przewidywalny, równiejszy, ale i tak chyba nie jest źle. Mocy toto wydaje się mieć sporo, owszem w niektórych grach 1800x spisuje się nawet słabiej aniżeli i3, ale coś takiego można wybaczyć sprzętowi, który nie jest stricte dedykowany grom.
W takim Fallout 4 (gwoli ścisłości to żaden Fallout ino jakaś popierdółka, a w dodatku technologiczny bubel) R7 1800X wyciąga średnio 40.7 klatki, podczas gdy Pentium G4560 41.6.
Czyli co? Proc za niespełna 300 złociszy lepszy od tego za 2500? Niekoniecznie, bo w tej samej grze i7 5960X, kosztujący bagatela 4900 PLN, pochwalić się może wynikiem 42.5.
Pentium jest kilkanaście razy tańszy od Hashwella, a wydajność oferuje z zasadzie taką samą. Wniosek, na śmietnik z drogimi procami, Pentium rządzi. Tylko, że to nie takie proste. Wspomniane proce (R7 i i7) sprawdzą się przede wszystkim w zastosowaniach profesjonalnych, a i w grach wykorzystujących wielowątkowość odjadą budżetowym konstrukcjom. Żeby ocenić należycie nową rodzinę cpu trzeba zaczekać na testy jednostek dla ludu, wtedy zobaczymy. Wydaje się jednak, że potencjał jest i oby faktycznie tak było, to wówczas modernizując blaszaka zakupu Intela nie wezmę nawet pod uwagę.
W 2011 za najmocniejsze i5 dałem 730 złotych, obecnie to już około 1500. Sorry, nie wiem jak inni, ale ja czuję się dymany i to solidnie. W rezultacie takiej nie innej polityki nadal siedzę na 2500k i nie myślę o wymianie. Mam nadzieję, że wreszcie coś drgnie, będzie w końcu wybór i ceny bardziej adekwatne do oferowanej wydajności, bo póki co, jeśli idzie o Intela, to z ichniej oferty jedynie wymieniony wyżej Pentium jest dobrze wyceniony.


 
Top Bottom