Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@froget67 a co myślisz, by poczekać na obniżkę np. 2700X? Jakoś kusi mnie kierunek 8 rdzeni, niż 6.

Powiedz mi jeszcze proszę, co będzie lepszym wyborem z tych dwóch płyt: Gigabyte B450M DS3H czy Asus PRIME B450M-A?
Patrząc na ceny Asus wychodzi trochę drożej, i ludzie mówią że jest lepszy, ale w sumie w cenie tego Asusa masz też MSI B450M MORTAR który będzie najlepszy z tych trzech, i posadzenie na nim nie kręconego 2700X będzie w sumie ok, patrząc po opiniach i m.in. jak o tej płycie wypowiadali się inni, z najtańszych płyt B450 ta jest można powiedzieć najbardziej przywoita i się sekcja nie zagotuje.
Obniżka cen 2700X czy raczej wyprzedaże już się trafiają bo i widziałem oferty nawet ponizej 800zł, ale to schodzi bardzo szybko i trzeba polować, na pewno po premierze R3000 takie okazje na 2700 trafią się jeszcze nie raz.
 
@froget67 jest aż 100 zł różnicy pomiędzy najtańszą a najdroższą z tych kart:

Gigabyte B450M DS3H - 275 zł
Asus PRIME B450M-A - 323 zł
MSI B450M MORTAR - 389 zł

Gdzie MSI obsługuje rzeczywiście najwięcej różnych szybkości pamięci DDR4. Czy przy którejś z tych płyt będę musiał robić aktualizację BIOSu pod procesory Ryzen 1700, 2700 lub 2700x? Nie mogę znaleźć info na ten temat, a gdzieś mignęła mi informacja, że może być taka sytuacja. Nie wiem też czy da się zaktualizować BIOS bez procesora? Niestety nie mam starszego AMD by go zamocować na czas update'u.
 
@froget67 jest aż 100 zł różnicy pomiędzy najtańszą a najdroższą z tych kart:

Gigabyte B450M DS3H - 275 zł
Asus PRIME B450M-A - 323 zł
MSI B450M MORTAR - 389 zł

Gdzie MSI obsługuje rzeczywiście najwięcej różnych szybkości pamięci DDR4. Czy przy którejś z tych płyt będę musiał robić aktualizację BIOSu pod procesory Ryzen 1700, 2700 lub 2700x? Nie mogę znaleźć info na ten temat, a gdzieś mignęła mi informacja, że może być taka sytuacja. Nie wiem też czy da się zaktualizować BIOS bez procesora? Niestety nie mam starszego AMD by go zamocować na czas update'u.
Na płytach B450 normalnie zainstalujesz zarówno 1700 jak i 2700, ewentualnie może się trafić nie najswieższy bios, ale normalnie odpalisz. Jakbyś chciał posadzić 3000 no to wtedy będziesz musiał zrobić aktualizacje biosu dla B450 bo tak normalnie to nie ruszy ten proc tylko po wgraniu biosu z obslugą tych prockow, ale starsze nie będzie problemu.
 
Sciągawka dla wszystkich co chcą przyszłe Ryzeny 3000 posadzić na starszych płytach ale nie wiedzą czy sekcja VRM da radę

 
Ja czekam na porównania RTX 2060 Super z niereferentami RTX 2060 bo sam taką posiadam xD Jestem ciekaw jak fabrycznie podkręcona wersja 2060 będzie się różnić od wersji super
 
Powiedzcie szczerze czy opłaca się wymienić gtx 970 4gb na coś nowego czy na razie czekać do jesieni lub następnego roku ?

Edit: ewentualnie inaczej pytanie - czy gtx 970 nie będzie „za słaba” do zestawu Ryzen 7 2700x i ddr4 3200 mhz ?
 
Last edited:
https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_amd_ryzen_5_3600_zen_na_trzecim_biegu-9706.html


^ Chociaż mało profesjonalna ta recenzja bo część testów bardziej graficzna niż procoserowa, ale jak widac wszystko wykonane na B450
(Ale recenzja na ITH potwierdza 3600 dzielnie walczy z 8700K i ustępuje mu w grach średnio o 4.1% więc bardzo blisko)

Zapowiada się nowy król mainstreamu, który walczy jak równy z równym z 8700K, tylko OC mizerne i w zasadzie nie istnieje, ale dla tych co nie kręcą to może być atut, kupują procesor za 930zł który bije się z znacznie droższym intelem
 
Last edited:
A ja dodam, że nowe AMD RX to jakiś żart. Cenowo i wydajnościowo. Widać trzeba jeszcze poczekać na obudzenie się AMD, ewentualnie pojawienie się Intela, by poruszyć trochę rynkiem kart graficznych i zagrozić praktycznemu monopolowi nVidii.
 
Powiedzcie szczerze czy opłaca się wymienić gtx 970 4gb na coś nowego czy na razie czekać do jesieni lub następnego roku ?

Edit: ewentualnie inaczej pytanie - czy gtx 970 nie będzie „za słaba” do zestawu Ryzen 7 2700x i ddr4 3200 mhz ?
Czekać, albo kupic i pozniej zmienić grafe, ktora bedzie w przyszlym roku. 970 na pewno przy hamuje i, ale tez nie jest, to slaba karta.
 
A ja dodam, że nowe AMD RX to jakiś żart. Cenowo i wydajnościowo. Widać trzeba jeszcze poczekać na obudzenie się AMD, ewentualnie pojawienie się Intela, by poruszyć trochę rynkiem kart graficznych i zagrozić praktycznemu monopolowi nVidii.

rx 5700 wydajniejszy od rtx 2060 cena podobna.
rx 5700/xt wydajniejszy od rtx 2070 cena niższa.
Gdzie tu jest żart?:confused:
 
Szczerze to Navi z lekka mnie zaskoczyło in plus bo spodziewałem się totalnej padaki, a tu takiej tragedii nie ma.
Jedynie moge mocno przyczepić się do ceny, może wydawać się dziwne bo niby cena dobra, jednak patrząc na rozmiar chipa 272 mm² to jest niewiele większy od tego w RX 480/580/590 więc zapewne koszt produkcji dość mały, a cena większa.
Przyszły rok może dużo namieszać wejdzie Intel (do trzech razy sztuka) i może coś zdziała, a zapowiada też obslugę RT, jak AMD z kartami na przyszły rok, będzie wesoło i lepiej dla nas, dla konsumentów.
 
Nie wiem na ile ankieta Steam jest rzetelna jeśli chodzi o posiadane przez graczy specyfikacje, ale wychodzi na to, że moja karta - GTX 970 jest na ten moment na 7 miejscu (popularność). Na liście 10 pierwszych pozycji zajmują GeForce'y, na 11 dopiero jest AMD - RX 580.

Zrzut ekranu 2019-07-9 o 16.13.46.png

Co ciekawe, najpopularniejszymi posiadanymi procesorami są te z 4 rdzeniami, ale na drugiej pozycji są dwurdzeniowce. 8 i więcej rdzeni to na razie mikro udział :)

Zrzut ekranu 2019-07-9 o 16.19.22.png
 
Nie wiem na ile ankieta Steam jest rzetelna jeśli chodzi o posiadane przez graczy specyfikacje

Wielu zapomina że w skład ankiety Steam wchodzi bardzo dużo przeróżnej maści laptopów, to nie tylko zestawienie desktop, dodatkowo kto akualizuje udział w ankiecie, mniejszość to i wyniki są średnio oddające rzeczywistość.

Płyta dojechała do mnie bardzo szybko

carb.jpg
Teraz tylko poczekać na procesor, ale chyba wezme 3700X, wystarczy mi, jakby coś brakło mocy to w przyszłości R4000 posadzi się i już, a przyoszczędzone pieniądze to pójdą na lepsze GPU.
 
Last edited:
Słuchajcie, szukam pomocy. Mam dziwny problem. Czasem, losowo, nie ma reguły, PC sam mi się resetuje podczas grania. Co ciekawe, raz gram w tą samą grę pół dnia i nic się nie dzieje, a czasem ledwo po odpaleniu gry następuje reset, ponowne odpalenie, 3 minuty gry i znów reset.

Jak znaleźć przyczynę? Rozumiem, że przegrzanie nie wchodzi w grę, ponieważ częściej wszystko jest ok, a tylko czasem następują restarty.
 
Słuchajcie, szukam pomocy. Mam dziwny problem. Czasem, losowo, nie ma reguły, PC sam mi się resetuje podczas grania. Co ciekawe, raz gram w tą samą grę pół dnia i nic się nie dzieje, a czasem ledwo po odpaleniu gry następuje reset, ponowne odpalenie, 3 minuty gry i znów reset.

Jak znaleźć przyczynę? Rozumiem, że przegrzanie nie wchodzi w grę, ponieważ częściej wszystko jest ok, a tylko czasem następują restarty.
Wywala ci blue screena i restartuje?
Jeśli tak, to sprawdź kości ram, tak jak tutaj
lub za pomocą zewnętrznego programu ''memtest''
Jeśli wykryto problemy, to kości do wymiany. Sam 2 lata temu miałem taki problem.
 
Last edited:
Top Bottom