Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
''-''MOORWEN''-'' właśnie nie wywala blue screena, tylko gaśnie i restartuje się. Żadnych ekranów z błędami czy coś w tym stylu. Zrobię test i zobaczę co wyjdzie. Dam znać.

Edit: zrobiłem ten test z filmiku - zero błędów. Jakieś inne pomysły ?
 
Last edited:
Słuchajcie, szukam pomocy. Mam dziwny problem. Czasem, losowo, nie ma reguły, PC sam mi się resetuje podczas grania. Co ciekawe, raz gram w tą samą grę pół dnia i nic się nie dzieje, a czasem ledwo po odpaleniu gry następuje reset, ponowne odpalenie, 3 minuty gry i znów reset.

Jak znaleźć przyczynę? Rozumiem, że przegrzanie nie wchodzi w grę, ponieważ częściej wszystko jest ok, a tylko czasem następują restarty.
Jaki masz zasilacz? Może nie daje rady udźwignąć pozostałych komponentów.
 
Leciwy już BeQuiet Dark Power PRO 600W. Może rzeczywiście coś z prądem się dzieje. Nie widzę gdzie indziej przyczyny. Tym bardziej, ze sytuacja jest losowa
 
Last edited:
Mogą to być niestabilne ramy, albo właśnie zasilacz.
Na pamięci aby przetestować sprawdź może czy problem dalej będzie przy obniżonym taktowaniu pamięci, a zasilacz cóż to po prostu trzeba sprawdzić na innej sztuce, musiałbyś uderzyć do jakiegoś dobrego znajomego któremu chciało by się użyczyć ci zasilacza do testów..

Trzeci tydzień użytkuje już 3700X i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony, różnica jest GIGANTYCZNA po przesiadce z i5 2500, zniknęły wszelkie problemy ograniczania przez CPU, teraz tylko karta niedomaga, ale zostanie wymieniona w marcu tuż przed CP2077 na nowszy model.

Wiedźmin3 przykładowo sprawdzony w Novigradzie i nic zero jakichkolwiek przycinek, ścinek, szarpnięć nic! 100% płynnie zarówno przy bieganiu po Novigradzie jak i przy wchodzeniu/wychodzeniu z miasta.

Obciążenie CPU to już nie oczywiście 100% w Novigradzie a zakres 13-20% chociaż oczywiście było by więcej z mocniejszą kartą, a nie z starym modelem czekającym na wymianie..

Większych błędów z użytkowania nie mam, w raportach brak błędów WHEA, grafika działa dobrze, PCI-E też działa poprawnie nie ma że w obciążeniu działa w trybie x8 i nic z tym nie da się zrobić.
Po prostu w idle działa na x16 1.1, pod obciążeniem przełącza się na x16 3.0.

Widać ze jest bardzo płynnie procesor ma moc i zapas, teraz zostaje mi jedynie wymienić w marcu GPU (nawet jeszcze nie wiem na co, zobaczy się w marcu co będzie ciekawego wtedy w ofercie) i zostanie tylko czekać na premierę CP
 
Robię memtest - pierwszy po 13 minutach się zawiesił... nie wyskoczył żaden błąd

Uruchomiłem drugi raz, po 3h się zakończył, dołączam screena - chyba przetestował się procesor a co z RAMem? Chyba, że ja coś mylę.
IMG_4065.jpegIMG_4066.jpeg

Czy przełożenie kości pamięci do innego slotu może pomóc (hipotetycznie, gdyby to płyta nawalała, a nie sam RAM?

@froget67 - też planuję przesiadkę na 3700X ale poczekam do okolic pierwszego kwartału 2020.

Swoją drogą, myślisz, że moja GTX 970 wystarczy do tego procka, czy będzie lipa?
 
Czy przełożenie kości pamięci do innego slotu może pomóc (hipotetycznie, gdyby to płyta nawalała, a nie sam RAM?

@froget67 - też planuję przesiadkę na 3700X ale poczekam do okolic pierwszego kwartału 2020.

Swoją drogą, myślisz, że moja GTX 970 wystarczy do tego procka, czy będzie lipa?
Właśnie miałem ci napisać abyś spróbował odpalić z jedną kością i zobaczył czy dalej się sypie, jeżeli tak to spróbuj z jedną kością ale w innych slotach na ram, może problem tkwi w płycie głównej, albo po prostu szlag trafił któryś moduł przez te upały, dostały ramy wysokiej temperatury, za wysokiej i może któryś moduł się uszkodził.

970GTX na bank będzie wąskim gardłem po przesiadce na 3700X, wiem bo sam siedzę obecnie na 290X jako właśnie opcja na przeczekanie do marca, i widać ewidentnie że procek dałby radę ciągnąć tytuły dużo dużo szybciej no ale grafika nie wyrabia się.
Spokojnie do 3700X możesz dać coś o mocy zbliżonej do 1080GTX/2070/5700XT i nie będzie żadnych wąskich gardeł.
 
No to teraz tak - mam tylko 1 kość ram 8gb - to całkowita moja ilość dostępnej pamięci.

Przy Watch Dogs 2 pojawia się komunikat o niskiej ilości pamięci ale nie wiąże się on z automatycznym restartem komputera. Wrócę do domu to przerzucę kość do innego slotu i zobaczymy co będzie.

Z tych kart, które wymieniłeś to chyba jednak nie na mój obecny budżet - już sam procek, płyta, ram i obudowa to ponad 2 tys plus nie wiem co się dzieje z zasilaczem no i grafika.
 
Powiedzcie proszę czy jest sens pchać się w kości RAM poniżej CL16, dopłacając do 15 lub 13?

Widzę, ze można kupić CL13 16GB za podobna cenę co 16.

Czy raczej iść w ich taktowanie pamięci i dopłacić np do 3200 niż brać 2666?
 
Powiedzcie proszę czy jest sens pchać się w kości RAM poniżej CL16, dopłacając do 15 lub 13?

Widzę, ze można kupić CL13 16GB za podobna cenę co 16.

Czy raczej iść w ich taktowanie pamięci i dopłacić np do 3200 niż brać 2666?

Jeżeli miałbym do wyboru 2666 CL13 vs 3000 cl16 wolałbym 3000 bo część gier woli niższe opóźnienia, a część taktowanie dlatego takie 3000 cl16 będzie lepszym wyborem.
 
Dzięki za info. Wybrałem taki zestaw, najtaniej obecnie wychodzi na morele. Coś byście zmienili?

Razem wyszło 2758,14 zł
 

Attachments

  • 831303B8-5C73-47D9-AB90-3AD618F104D8.png
    831303B8-5C73-47D9-AB90-3AD618F104D8.png
    1 MB · Views: 92
Dzięki za info. Wybrałem taki zestaw, najtaniej obecnie wychodzi na morele. Coś byście zmienili?

Razem wyszło 2758,14 zł
Wybrałeś opcje z złożeniem widzę, ciekawiły mnie ramy na liście wparcia do płyty głównej co prawda nie ma listy supportowanych ramów dla zen2, ale widzę wybrane HyperX na liście pinnacle Rigde (ryzen2000) więc myślę że powinno być OK.
W tym zestawie może bym zmienił chłodzenie (Fortis3 powinien wystarczyć) co prawda Box też wystarczy do schłodzenia ale może być słyszalny.
Obowiązkowo bym dokupił jeszcze jeden wentylator 140mm na top (górę) jako wyciągający, wpłynie to pozytywnie na kulture pracy jak i temperatury procesora, szczególnie jak mamy takie tropiki za oknem.
 
Monitor do CP2077

Planuje kupić nowy monitor, ale sprawa nie jest taka prosta jak kiedyś gdy ograniczało się to do wyboru matrycy.

Rozdzielczość: 2K / 4K
Odświeżanie: 60 / 120 / 144 Hz
G-Sync / FreeSync / FreeSync 2.0
HDR

Co wybrać? Które cechy / technologie najbardziej wpływają na jakość rozgrywki?
Zdaję sobie sprawę, że to są subiektywne odczucia, ale chciałbym poznać opinie osób które mają jakieś doświadczenia.

Oczywiście najlepsza opcja jest mieć to wszystko, ale nie stać mnie na monitor za 10k.
Dodam, że wybierając 4K trzeba pamiętać, że wymaga to mocniejszego komputera, albo zmianę ustawień grafiki na niższe.
 
Monitor do CP2077

Planuje kupić nowy monitor, Co wybrać? ....

1440p bo zapewne o to chodziło ci pod nazwą 2K jak to część ludzi w necie nazywa rozdzielczość 2560x1440p a to błędne rozumowanie lepiej pisać 1440p bo niektórzy się strasznie wściekają o to.

Ja bym dodał jeszcze do opcji monitora:
-jaki format chcesz mieć 16:9 czy 21:9
-ma być zakrzywiony lub wręcz przeciwnie

Monitory 60Hz bym odradzał, minimum to 75Hz, aby ktoś coś ci dokładniej polecił do komputera musiałbyś podać jaki masz komputer, w sumie jaki procesor i karte graficzną by wystarczyło.
Następnie napisz w jakim budżecie to ma być do ilu jesteś w stanie wydać!.

Pamiętaj im precyzyjniej i jaśniej się określisz w takich prośbach, to łatwiej będzie komuś aby ci doradził.


Więc podaj jaki masz komputer
(ewentualnie jeżeli będziesz robić upgrade to na co)
Ile jesteś w stanie wydać na monitor?
Czy miałeś styczność z monitorami 21:9, czy tylko 16:9
Czy monitor ma stać na nodze na biurku powiedzmy, czy będziesz montować na ścianie
(więc będzie wymagany uchwyt i aby monitor miał opcje VESA)
 
Hah, komputer też będę wymieniał, budżet powiedzmy 10k.
Monitor, budżet maksymalnie do 5k, chociaż wolałbym zmieścić się do 3.5k.

Ekran prosty i raczej 16:9 - ekrany panoramiczne są bardzo kuszące, ale potrzebuję tego monitora także do oglądania, seriali, filmów, internetu, słowem ma być uniwersalny, a nie tylko do grania. Będzie stał na biurku.

Nie mam kompletnie żadnego doświadczenia z monitorami 21:9, ani z żadną technologią którą wymieniłem. Mój obecny monitor to HP LP2465, mam go z 9 lat, bardzo porządny sprzęt, ale idzie nowoczesność.

Nie chcę w tej chwili decydować się na konkretny model, ponieważ zakupy planuje dopiero na początku przyszłego roku.

Na razie robię research, zbieram dane, edukuje się, bo na tę chwilę nie mam pojęcia jakie cechy monitora są dla mnie istotne. Nie sprawdzę tego organoleptycznie bo nie mam takiej możliwości, żeby sobie pograć na różnych monitorach i porównać.
 
Słuchajcie jest taka sprawa Czy dałoby się podłączyć internet do telewizora typu smart przez modem mobilny USB? Jeśli tak to jak?
 
Top Bottom