Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Jak na razie na reddit użytkownicy po najnowszych sterownikach zgłaszają poprawę, nic się nie wysypuje, crashe zniknęły, jedyna jeszcze różnica pobór GPU wzrósł o 10W
Post automatically merged:



Niby tylko AoTS czyli "gra-benchmark" bardzo mocno siedząca na procesorze, dużo mocniej niż przeciętna gra obecnie, ale to jakaś wskazówka. Jeżeli CP2077 ma sponiewierać procesory to tylko lepiej dla zen3
 
Last edited:
AoTS jest grą zoptymalizowana pod wielowątkowe CPU. Mam nadzieje, że w produkcjach typowo jednowątkowych nowy procek AMD też będzie trzymał poziom.
 
No właśnie w obecnych produkcjach jest zawsze ale, jak będzie naprawdę zobaczymy, jak wyjdzie procek.

Mam zenka 7 2700x i póki co nie mam zamiaru zmieniać
 

Dobrze to wygląda, a przecież Single-score na tę chwilę jest chyba trochę ważniejszy niż multi (przynajmniej dla większości graczy)

Wygląda na to, że AMD własnie wykopuje intela z ich ostatniego bastionu, jakim były osiągi single-core. Jak tak dalej pójdzie, to intel zostanie pariasem na rynku home PC. Nawet w rozwiązaniach biznesowych czuje już na karku oddech AMD.

No i dobrze. Lata stagnacji i trzepania kasy się skończyły i teraz Intel będzie musiał ostro zabrać się do roboty.

EDIT:
Ryzen 7 5800X wydaje się być idealną opcją pod konfigurację typowo gamingową.
 
Mnie tam bardziej ciekawią działania na polu GPU


Chociaż rozumiem i czekających na zen3 siedzących na Haswellu (mam osobiście dwóch takich znajomych) w oczekiwaniu na to co zaoferuje AMD, aby zakupić i być gotowym na CP2077.
 
Naprawdę odkąd pani Su rozdaje karty, AMD z każdą kolejna generacją przekracza oczekiwania. Zen1 było zaskakująco udane, Zen2 zbliżyło się baaardzo do gamingowych osiągów Intela i niszczyło w zastosowaniach profesjonalnych, Zen3 zapowiada się na nowego króla pecetowego grania.

Aż dziwnie się na to patrzy, Intel po dekadach stagnacji, praktycznie bez konkurencji został dosłownie rozbity w ciągu kilku lat i mota się ze wszystkim od procesu technologicznego, po marketing.

Jaką gigantyczną różnicę może zrobić jeden właściwy człowiek na właściwym miejscu.

I od razu wszyscy na tym zyskujemy, dlatego tak ważna jest konkurencja. Niech jeszcze tylko utrą nosa nVidii. :D
 
Ewidentnie widać AMD ma szczęście do ludzi, szczególnie kilka lat temu kiedy byli na skraju bankructwa, przyszła dr Lisa Su z IBM jako CEO, został zatrudniony też Jim Keller czyli bardzo znany inżynier który pracował wcześniej dla AMD przy ich najbardziej udanych archi które odnosiły największe sukcesy.

Architektura Zen została ukończona Keller odszedł z AMD (zrobił swoje zadanie) który to trafił do Intela.
Projektowanie nowych rozwiązań dla firm w kryzysie to widać jego konik, jednak coś musiało pójść nie tak, bo odszedł


zanim to nowa archi została ukończona, niby powody osobiste, ale nieoficjalnie mówi się że w intelu jest duża walka na wyższych szczeblach o to kto będzie nowym CEO i stąd podobno bardzo niezdrowa atmosfera.

Niech się Intel opamięta i wybierze w końcu na CEO kogoś z wykształceniem technicznym (jak u AMD) a nie osobę z kręgu finansowego.

Jeszcze wyszperane zegary

 
Last edited:

Uwielbiam taki marketingowy bełkot oficjalny, czyli potencjalne przykrywanie słabej dostępności (bo np produkcja nie idzie najlepiej) zainteresowanie jest taak duże, że przekroczyło nasze oczekiwania, i słaba dostępność kart będzie również w 2021.
 

Uwielbiam taki marketingowy bełkot oficjalny, czyli potencjalne przykrywanie słabej dostępności (bo np produkcja nie idzie najlepiej) zainteresowanie jest taak duże, że przekroczyło nasze oczekiwania, i słaba dostępność kart będzie również w 2021.

Ale trochę w tym prawdy jest. Dobrze poinformowane źródła (Igor's Lab i Gamers Nexus) twierdzą, ze karty były i to w takiej ilości jak Turingi, ale popyt przekroczył wszelkie oczekiwania. Prawdopodobnie nawet gdyby NVidia zaczekała miesiąc z premierą, to i tak karty zniknęłyby w ciągu minut.

EDIT:
Ploty są takie, ze AMD naprodukowało sporo swoich kart, wiec tu problemu nie będzie. Z drugiej strony nie sadzę, żeby były tak rozchwytywane po premierze jak karty NVidii
 
Czekam z niecierpliwością na 3070/ Ti, ale widząc że jest problem z 80 i 90, gdzie kupuje je mniejsza ilość graczy niż 60 czy 70, to bardzo obawiam się o ich dostępność na premiere CP...
 
Czekam z niecierpliwością na 3070/ Ti, ale widząc że jest problem z 80 i 90, gdzie kupuje je mniejsza ilość graczy niż 60 czy 70, to bardzo obawiam się o ich dostępność na premiere CP...

3070Ti to tez mój cel, ale Nvidia przesunęła premierę 3070 o miesiąc, tłumacząc to chęcią wyprodukowania większej ilości kart, aby uniknąć takiego zamieszania jak w przypadku 3080. Oczywiście może to być tylko zagrywka marketingowa, aby "dokuczyć" AMD po premierze ich BigNavi.
 
Dokładnie o 2 tygodnie :), ale nie szans żeby wersja Ti wyszła przed premierą CP2077. Najwyżej się przemęczę na mojej 970 :) ( dobrze że gram na max 1080pi :p)
 
Dokładnie o 2 tygodnie :), ale nie szans żeby wersja Ti wyszła przed premierą CP2077. Najwyżej się przemęczę na mojej 970 :) ( dobrze że gram na max 1080pi :p)

Ja cały czas uważam, że kupowanie kart teraz nie ma sensu. Sam chętnie zagrałbym w CP z RTX i na full wypasie, ale nie wywalę kupy kasy na kartę z pierwszych serii produkcyjnych, gdzie w dodatku niedługo mogą pojawić się lepsze alternatywy (RDNA2) albo ulepszone wersje (TI).

EDIT:
Bardziej mi zależy na nowych prockach od AMD, bo mój obecny Intel nieco dusi moją 1070. Najpierw wymienię sobie na spokojnie płytę, CPU, dysk i zasilacz.
 
Też tak myślę, zawsze CP2077 można przejść drugi i 3 raz :)

Właśnie zastanawiam się nad prockiem od AMD , niby ryzen 7 2700x teraz mi wystarczy, ale to 2 generacje wstecz. Jezeli nowy 7 5700 x będzie w cenie max do 1000 zl to chyba się skuszę...
 
Też tak myślę, zawsze CP2077 można przejść drugi i 3 raz :)

Właśnie zastanawiam się nad prockiem od AMD , niby ryzen 7 2700x teraz mi wystarczy, ale to 2 generacje wstecz. Jezeli nowy 7 5700 x będzie w cenie max do 1000 zl to chyba się skuszę...

Ryzen 7 5800X wygląda na idealny procek dla gracza, który nie potrzebuje więcej rdzeni, bo nie planuje obróbki audio/video. I prawdopodobnie to będzie następny "bestseller" AMD. Może jednak być tak, że AMD, skuszone praktycznym brakiem konkurencji, nieco podniesie ceny swoich procesorów (ale to tylko moja spekulacja).
 
Jezeli nowy 7 5700 x będzie w cenie max do 1000 zl to chyba się skuszę...
To niezły koncert życzeń, jedno powiem ci: "tanie AMD to już było"
Teraz już nie będzie wcale tak tanio, ba! widać to po serii 3000 że jakoś niespecjalnie tanieje, sama szefowa powiedziała że nie chcą już być tanią alternatywą dla intela.
Spodziewam się że 5800X może kosztować w granicach 1700-1800zł gdzie tam do granicy tysiąca ! ha ! (bo 5700X nigdzie nie ma w przeciekach i wątpię w niego za duże podobieństwo w nazwie do 5700XT)
 
Cześć :)
potrzebna mi pomoc przy wyborze monitora. Szukam czegoś 27 cali, 1440p, min. 144hz. Interesuje mnie, by miał g-sync, lub freesync z potwierdzeniem od nvidii. Sam obrót ekranu może nie jest tak ważny, ale możliwość ustawiania góra dół i drobnego nachylenia kąta by się przydała. Trochę też się zastanawiam nad zakrzywionym ekranem, ale niekoniecznie. Znajdzie się coś ciekawego?
 
Top Bottom