Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
na morelach jest teraz 30 szt Asusa Rog Strix 3070 OC , ale już strona się przywiesza więc pewnie zaraz znikną :)
 
I na https://www.proshop.pl stronka zaczęła mulić (przy potwierdzaniu zamówienia, na rzut beretem przed płatnością - a teraz niby produkt jest wycofany :rolleyes: ), więc szybko przelogowałem na X-kom i zamówiłem (tym razem przechodząc cały proces - ale będę się cieszył dopiero gdy paczka zostanie wysłana - bo różnie może być).
 
Takie sobie sztuki mu się trafiły maxymalnie 3800MHz pamięci/IF
Coś czuje z dostępnością może być cienko cienko, przynajmniej przez pewien czas.
 
Na razie będzie brutalna walka o każdą sztukę :mad: ...



Czekam na e-mail z potwierdzeniem zamówienia.

P.S. Emocje niemal takie jak przy zamawianiu EK CP2077 czy EK Wiedźminów.
 
Teraz pytanie czy to zainteresowanie takie duże, czy premierowy rzut był tak mały :smart:

Pewnie jedno i drugie...

UPDATE

Ciekawe - zauważyłem, że na X-kom (i pewnie nie tylko tam) dają do procesora grę Fra Cry 6. Ale wzrok mój przykuły warunki promocji:



Pomyłka, czy celowe zagranie? :coolstory:
 
Last edited:
Sorry, że wam przerwę mokre sny o nowych prockach i kartach :D ale chciałbym zapytać o vivobooki asusa. Czy może się ktoś wypowiedzieć czy to dobry wybór bo słyszałem i czytałem ze niektóre/wszystkie modele 14/15 mają kiepskie głośniki...
Chcę kupić właśnie vivobooka 14 lub 15... i nie chciałbym się naciąć na jakiś kiepski model. Ktoś coś?
Pozdrawiam.
 
Ta... domyślałem się, że będą problemy z dostępnością już na starcie ale nie sądziłem iż polskie sklepy będą sobie w takie kulki lecieć :disapprove: .

Dzień dobry,

dziękujemy za złożenie zamówienia.

Uprzejmie informuję, iż nowe procesory Ryzen, które miały swoją premierę w dniu 05.11. są na chwilę obecną niedostępne ze względu na globalny problem dystrybucyjny.

Zamówienia na wybrane urządzenia realizujemy według kolejności ich złożenia. Nie posiadamy obecnie dokładnej informacji o kolejnej dostawie, lecz z uwagi na wieloletnią współpracę z producentami procesorów, otrzymujemy dostawy w pierwszej kolejności. Proszę o wyrozumiałość.

Zamówienie jest przez cały czas monitorowane i dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie przyspieszyć czas jego realizacji. Potwierdzenie nadania przesyłki, wraz z numerem listu przewozowego oraz odnośnikiem do pobrania faktury VAT, prześlemy w odrębnej wiadomości e-mail zatytułowanej „Twoja przesyłka została wysłana”.

Dodatkowo polecam zakupienie sprężonego powietrza Silver Monkey Sprężone powietrze 600ml , które ułatwi czyszczenie urządzeń peryferyjnych i podzespołów z wszelkich zabrudzeń.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam
Aleksandra Pawlik

Tak, to trzeba "mieć jaja" aby wystawiać towar na sprzedaż (wciąż dostępny na stronie) niemając go na stanie i nawet nie wiedząc kiedy będzie kolejna (jaka kolejna?, przecież z treści wiadomości wynika, że nawet pierwszej dostawy nie było! ) dostawa.
I jeszcze na koniec, e-mail'a informacyjnego walnąć reklamę produktu (który zapewne najbardziej zalega w magazynach i nie ma nic wspólnego z zakupionym towarem).

Ot, polskie sklepy w pigułce.

Gdyby nie fakt, że wpłata poszła z góry, a obecnie (wczoraj pewnie jeszcze był jakiś cień szansy) szukanie sklepu z dostępnym (na stanie) procesorem zakrawa na cud, wycofałbym zamówienie.

P.S. Oczywiście pogrubienie w treści e-mail od X-kom to moje dzieło.

@wisielec

Nie znam się zbytnio na laptopach, ale chyba z samego faktu rozmiarów takiego urządzenia raczej nie ma prawa posiadać zbyt dobrych głośników.
Poza tym, laptopy (a już zwłaszcza takie małe "netbooki" ) są rozwiązaniami bardzo mobilnymi do których zwykle stosuje się słuchawki (zdecydowanie lepsza jakość dźwięku, dodatkowo wytłumienie odgłosów otoczenia i nie przeszkadzanie innym w miejscu publicznym).
 
Ot, polskie sklepy w pigułce.

Gdyby nie fakt, że wpłata poszła z góry, a obecnie (wczoraj pewnie jeszcze był jakiś cień szansy) szukanie sklepu z dostępnym (na stanie) procesorem zakrawa na cud, wycofałbym zamówienie.
Poprawka to x-kom w pigułce, wiesz że wybrałeś najgorszy możliwy sklep na forach można znaleźć masę informacji (szczególnie w tematach ampere) że x-kom sprzedaje towar którego nie ma zaklepanego na stanie, do tej pory ludzie czekają na 3080 i 3090 zlożone tuż po premierze.

W tamtym roku niektórzy 3900X zamówionego w lipcu dostali nawet w listopadzie !
Naprawdę wybrałeś najgorszy możliwy sklep, jeśli chodzi o takie gorące towary, a wczoraj widziałem już szczęsliwych posiadaczy 5900X (procek zakupiony w mediaexpert - tam to ja jestem pewien ze jak wisi dostępny to jest dostępny)

Na twoim miejscu i tak szukałbym po innych sklepach, szczególnie Proline, albo Sferis (to własność Action S.A. - czyli jednego z największych dystrybutorów sprzętu w PL, swojego cepa właśnie tam kupiłem bez problemu, gdzie większość kwiczała po necie że procesorów już nie ma ! )

Wcale się nie zdziwię jak dostaniesz w styczniu albo nawet w lutym!

Ps. W Mediaexpert widzę 5900X wywiało, ale 5800X wisi ....
 
Last edited:
Poprawka to x-kom w pigułce, wiesz że wybrałeś najgorszy możliwy sklep (...).

Poprawka, nie wybrałem, a w akcie desperacji zamówiłem (byle jak najszybciej, kilka minut po 15- naiwnie myśląc iż gdy już będzie niedostępny (zapas sklepu się wyczerpie) zdejmą go ze strony albo chociaż dadzą jakieś info), gdy https://www.proshop.pl się wysypał przy finalizowaniu zamówienia (potwierdzaniu regulaminu, czy jakoś tak - na krok przed adresem odstawy i płatnością).

Teraz pozostaje mi tylko czekać.

Z resztą i tak czekam na jakieś GPU (RTX 3800 Ti albo AMD Radeon RX 6800 XT), a od tego miesiąca już i tak nie będę miał czasu na granie więc żal mały ale ta niepewność nie pozwoli mi dobrze spać...

P.S. W X-kom lubią sobie żarty z klientów robić:

Twoje zamówienie nie jest jeszcze gotowe - XXXXXXX

Dzień dobry,
co najmniej jeden produkt z Twojego zamówienia nie jest jeszcze gotowy do wysłania. Więcej informacji znajdziesz poniżej, w tabeli ze szczegółami zamówienia.

Kiedy tylko przygotujemy Twoje zamówienie, poinformujemy Cię o tym kolejną wiadomością.

Po cholerę mi coś takiego przysyłają?
 
No nic musisz czekać, na pocieszenie widać że co niektórzy już wbili nawet 2100MHz na pamięciach/IF



czyli pewno obecnie dużo zależy też od BIOS, widać MSI musiało dobrze ogarnąć na premierę, poza tym że dobra sztuka im się trafiła.. nawet 2100 !

 
Last edited:
Ogólnie rynek podzespołów kuleje. Może nie chcą się przyznać, ale może to wynika z obecnej pandemii? Wcześniej nie pamiętam takich problemów, a hypy też były...
 
Tak...

Wielu rzeczy jest winna obecna pandemia, a bardzo często jest to najlepsza wymówka dla niekompetencji danej firmy - "wina ewidentnie leży po naszej stronie, ale obwinimy pandemię i wszyscy będą szczęśliwi".

Sam pracuję w firmie, która ma jakieś zobowiązania (standardy) względem zamawiających, a z powodu ograniczonej mocy przerobowej (ludzi i maszyn) oraz wyjątkowo dużej ilości zamówień (paradoksalnie "winna" może być tutaj panująca obecnie pandemia) zamówienia wychodzą z opóźnieniem jako papierek lakmusowy stosujemy formułę z pandemią (mimo iż bezpośrednio nas nie dotyka).
 
Ta... domyślałem się, że będą problemy z dostępnością już na starcie ale nie sądziłem iż polskie sklepy będą sobie w takie kulki lecieć :disapprove: .
Cały x-kom, wystawiają na sprzedaż towar którego nie mają... Lepiej dać status "niedostępny" niż dostępny ale zapytaj o termin dostawy. To samo było i jest nadal z Amperami, kart nie mają, ludzie ustawiani są w kolejkach do realizacji zamówienia a kiedy zamówienia zostaną faktycznie zrealizowane tego oni sami nie wiedzą.
A najśmieszniejsze jest to, że ludzie którzy zamawiali kartę czy procesor w dwóch różnych sklepach chcąc je otrzymać w możliwie jak najszybszym terminie, z tego drugiego otrzymali produkt max do tygodnia od złożenia zamówienia gdzie w tym czasie x-kom nadal trzymał się swojej śpiewki o braku informacji o dostawach...
To po co w ogóle mają produkty w swojej ofercie skoro nie wiedzą kompletnie nic o ich dostępności.
 
Last edited:
To nie jest winna żadnej pandemii tylko każdy chce zarobić jak najwięcej, a przy okazji pozbyć się starego sprzętu który zalega na magazynach, a którego już nikt by nie kupił gdy nowa generacja jest lepsza i tańsza. Nvidia bez żadnych problemów może te karty produkować w takich ilościach jak paczki chipsów.
 
Trzeba było być youtuberem to byście mieli :D

A tak na poważnie to trzeba cierpliwie czekać. Grając w Legion na 1080p na srednich, na gtx 970, mam srednio 35-50 fpsow, wiec te parę miesięcy jeszcze przeboleję

Edit. No chyba że kamere skieruje na tamize to robi się 15+ :D, ale raczej to kwestia slabej optymalizacji gry na co wszyscy narzekają
 
Cały marketingowy bełkot w odpowiedzi na pytanie odnośnie jakiejś kolejki/kolejności zamówień:

Dzień dobry,

zgodnie z poprzednią wiadomością, zamówienia wysyłamy według kolejności ich złożenia.

Zamówienia są realizowane automatycznie przez nasz system, przez co nie mam możliwości dokładnego ustalenia danego miejsca w kolejce.

Gdy procesor przypisze się do Pana zamówienia, przygotujemy je do wysyłki i prześlemy Panu mejlem numer paczki i fakturę.

Pozdrawiam
Agnieszka Topoła

@rafal12322

Najbardziej mnie boli, że X-kom nie poszedł tutaj zupełnie po bandzie i nie dał możliwości zamawiania przedpremierowego i czekał do tej 15:00, dając ułudę fizycznego posiadania RYZEN 5000 na stanie magazynowym.

@Kelebglin

Czasem mam wrażenie, że większość sprzętowych nowinek PC jest rozsyłana do wszystkich testerów/youtuberów (czy innych cyfrowych celebrytów), lwia cześć jest wykupywana przez boty i trafia na aukcje (już na zagranicznych portalach są licytacje z horrendalnymi cenami), a ochłapy trafiają do sklepów - gdzie docelowi klienci biją się o te resztki.
 
Last edited:
Top Bottom