Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Riddle said:
4GB ram dobrze wziąc - np. Patriot LLK 2x2gb Cl4 800mhz za 260zł w Agito, więc nie jest drogo.Windows 32 bitowy wykorzystuje tylko częśc tej pamięci, a ta częśc jest zmniejszana przy większej ilości pamięci na karcie graficznej.Ale... te 3 i dodatek przyniosą wzrost wydajności w stosunku do 2gb. Więc czemu nie?...
Optowałbym bym za OCZ - ostatnio Patriot zmienił fabrykę, i jakość spadła na psy :p
 
No tak, ale przypuszczam, że 99.4% populacji forum nie będzie podkręcało pamięci, więc Patrioty będą jak najbardziej odpowiednią propozycją.
 
Riddle said:
No tak, ale przypuszczam, że 99.4% populacji forum nie będzie podkręcało pamięci, więc Patrioty będą jak najbardziej odpowiednią propozycją.
Hm. Na tym forum, mniej więcej 50% ludu bawi się w OC.
 
koziek said:
koziek said:
No tak, ale przypuszczam, że 99.4% populacji forum nie będzie podkręcało pamięci, więc Patrioty będą jak najbardziej odpowiednią propozycją.
Hm. Na tym forum, mniej więcej 50% ludu bawi się w OC.
Ja się bawię, ale tylko w procka i kartę graficzną. I to mało. Ale, żeby RAM podkręcać? Nawet nie wiedziałem, że można... xD
 
FirnomirIFRIT said:
FirnomirIFRIT said:
FirnomirIFRIT said:
No tak, ale przypuszczam, że 99.4% populacji forum nie będzie podkręcało pamięci, więc Patrioty będą jak najbardziej odpowiednią propozycją.
Hm. Na tym forum, mniej więcej 50% ludu bawi się w OC.
Ja się bawię, ale tylko w procka i kartę graficzną. I to mało. Ale, żeby RAM podkręcać? Nawet nie wiedziałem, że można... xD
Omg. Podkręcając proca, podkręcasz Ram. Przynajmniej jeśli kręcisz synchronicznie. (I chyba synchroniczne = automatyczne)
 
No właśnie. Procesor podkręca się mgnieniem oka mając IQ dwulatka. Z kartą graficzną jest jedynie odrobinkę trudniej. Ale pamięci to już całkowicie inna sprawa. Musisz ustawiac timingi (są cztery timingi, np. 4-4-4-12), ustawiac względem tego częstotliwośc. No i ogólnie męczyc się sporo. I podkręcac pamięc przy podkręcaniu proca wcale nie musisz, o ile masz fabrycznie dobre ustawienia pamięci. Nie mówię tu o ekstremalnym O/C, ale tutaj raczej nikt tego nie stosuje.---To IFRIT Modding Team to nazwa wskazująca raczej na ludzi zajmujących się modowaniem komputera (grawerowanie, przeróbki, cięciegięcierżnięcie, podświetlanie i ogólne się w obudowach babranie)
 
Riddle said:
No właśnie. Procesor podkręca się mgnieniem oka mając IQ dwulatka. Z kartą graficzną jest jedynie odrobinkę trudniej. Ale pamięci to już całkowicie inna sprawa. Musisz ustawiac timingi (są cztery timingi, np. 4-4-4-12), ustawiac względem tego częstotliwośc. No i ogólnie męczyc się sporo. I podkręcac pamięc przy podkręcaniu proca wcale nie musisz, o ile masz fabrycznie dobre ustawienia pamięci. Nie mówię tu o ekstremalnym O/C, ale tutaj raczej nikt tego nie stosuje.
A za zmianę napięcia na pamięciach to się nawet nie bierz.Do podkręcania pamięci trzeba mieć jeszcze odpowiednią płytę z rozbudowanym biosem.
 
Riddle said:
To IFRIT Modding Team to nazwa wskazująca raczej na ludzi zajmujących się modowaniem komputera (grawerowanie, przeróbki, cięciegięcierżnięcie, podświetlanie i ogólne się w obudowach babranie)
Dlaczego niby? :D
 
bartek27 said:
bartek27 said:
No właśnie. Procesor podkręca się mgnieniem oka mając IQ dwulatka. Z kartą graficzną jest jedynie odrobinkę trudniej. Ale pamięci to już całkowicie inna sprawa. Musisz ustawiac timingi (są cztery timingi, np. 4-4-4-12), ustawiac względem tego częstotliwośc. No i ogólnie męczyc się sporo. I podkręcac pamięc przy podkręcaniu proca wcale nie musisz, o ile masz fabrycznie dobre ustawienia pamięci. Nie mówię tu o ekstremalnym O/C, ale tutaj raczej nikt tego nie stosuje.
A za zmianę napięcia na pamięciach to się nawet nie bierz.Do podkręcania pamięci trzeba mieć jeszcze odpowiednią płytę z rozbudowanym biosem.
Heh. Niby dlaczego?Asus P5K Pro.
 
Dlatego, że to się nazywa Moddingiem...
bartek27 said:
A za zmianę napięcia na pamięciach to się nawet nie bierz.Do podkręcania pamięci trzeba mieć jeszcze odpowiednią płytę z rozbudowanym biosem.
Najlepiej od DFI. W DFI jest aż zatrzęsienie opcji, których części nie rozumieją nawet doświadczone O/C teamy:)
bartek27 said:
bartek27 said:
No właśnie. Procesor podkręca się mgnieniem oka mając IQ dwulatka. Z kartą graficzną jest jedynie odrobinkę trudniej.
Chyba na odwrót
Jak kto lubi.
bartek27 said:
bartek27 said:
bartek27 said:
No właśnie. Procesor podkręca się mgnieniem oka mając IQ dwulatka. Z kartą graficzną jest jedynie odrobinkę trudniej. Ale pamięci to już całkowicie inna sprawa. Musisz ustawiac timingi (są cztery timingi, np. 4-4-4-12), ustawiac względem tego częstotliwośc. No i ogólnie męczyc się sporo. I podkręcac pamięc przy podkręcaniu proca wcale nie musisz, o ile masz fabrycznie dobre ustawienia pamięci. Nie mówię tu o ekstremalnym O/C, ale tutaj raczej nikt tego nie stosuje.
A za zmianę napięcia na pamięciach to się nawet nie bierz.Do podkręcania pamięci trzeba mieć jeszcze odpowiednią płytę z rozbudowanym biosem.
Heh. Niby dlaczego?Asus P5K Pro.
Bo tylko w rozbudowanym biosie osiągniesz dobre wyniki.
 
Riddle said:
Dlatego, że to się nazywa Moddingiem...
Riddle said:
A za zmianę napięcia na pamięciach to się nawet nie bierz.Do podkręcania pamięci trzeba mieć jeszcze odpowiednią płytę z rozbudowanym biosem.
Najlepiej od DFI. W DFI jest aż zatrzęsienie opcji, których części nie rozumieją nawet doświadczone O/C teamy:)
Riddle said:
Riddle said:
No właśnie. Procesor podkręca się mgnieniem oka mając IQ dwulatka. Z kartą graficzną jest jedynie odrobinkę trudniej.
Chyba na odwrót
Jak kto lubi.
Nie powiedziałbym żeby przy podkręcaniu procesora wystarczyło jak to określiłeś "IQ dwulatka" , bo troche się z tym namęczyć trzeba. A 3 suwaczki raczej przerosnąć nie powinny
 
Ja używam DFI LP Ultra-d :)Właśnie dlatego że rozbudowany bios zapewnia większą wydajność i możliwości konfiguracyjne. Kto miał styczność z DFI ten wie ile te płyty potrafią.
 
A ja DFI DK P35 T2-RS :)Widzę, że Bartek zna się sporo lepiej od pana "techologa" kozaka.
Nie powiedziałbym żeby przy podkręcaniu procesora wystarczyło jak to określiłeś "IQ dwulatka" , bo troche się z tym namęczyć trzeba. A 3 suwaczki raczej przerosnąć nie powinny
Wiesz, dla mnie na przykład bawienie się taktowaniem i napięciami to prościzna. Uważam, że tematu Co Jest Łatwiejsze nie ma co rozwijac, gdyż jest on bezsensowną dyskusją o gustach. A o gustach...
 
Riddle said:
A ja DFI DK P35 T2-RS :)Widzę, że Bartek zna się sporo lepiej od pana "techologa" kozaka.
Sam jesteś techolog. Widzę, że jakiś fanklub DFI? Owszem, dobre, ale za chwilę będzie dyskusja jak w wątkach "Linux vs Windows".Pytanie: "Niby dlaczego?" było do:
A za zmianę napięcia na pamięciach to się nawet nie bierz.
nie do
Do podkręcania pamięci trzeba mieć jeszcze odpowiednią płytę z rozbudowanym biosem.
Omg, co za ludzie, chyba wiem, że trzeba mieć dobre mobo z dobrym biosem, żeby podkręcać :dead:Btw, moim zdanie CPU też się łatwiej podkręca niż GPU - tylko wpisanie wartości FSB/mnożnika.
 
Wiesz, wszystko zależy od Ciebie, mój drogi. Swoją drogą, nie wiem czemu interpretujesz określenie nekr...technolog jako oszczerstwo. Ja jedynie odnosiłem się do twoich prób dostania tego znaczka.DFI: No cóż. Najlepsze wyniki osiągane są właśnie na nich. Nic dodac, nic ując.
 
Top Bottom