Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Czy ktoś się orientuje, gdzie można liczyć na najlepsze okazje podzespołów na black firday (wliczając koszty przesyłki do Polski)?

Będę składał piec pod gry kuzynowi i tak się zastanawiam.
W tamtym roku najlepsze zniżki miał agd rtv.
 
@Chodak

Gdzie dokładnie to nie wiem, ale u nas w Polsce na pewno nie :p ...
U nas Black Friday to jakiś kiepski żart.


Może na Amazonie u Niemców (albo gdzie indziej w Europie)?
Trzeba patrzeć.
 
@Chodak

Gdzie dokładnie to nie wiem, ale u nas w Polsce na pewno nie :p ...
U nas Black Friday to jakiś kiepski żart.


Może na Amazonie u Niemców (albo gdzie indziej w Europie)?
Trzeba patrzeć.
Dokładnie =], dlatego podałem gdzie w tamtym roku w sumie było najniżej =], ale promocje są jak co weekend w sumie =]
 
U nas to jest Black Frajer, a większość tych pseudopromocji to wyjątkowa lipa. Z resztą teraz nawet w GB to też nie jest już tak atrakcyjna akcja, jak jeszcze kilka lat temu.
 
Trzeba przyznać że pierwsze ploteczki i większe konkrety o Ryzenach 3000 (zen2) wyglądają rewelacyjnie



Co prawda w premierę na CES to ja niewierze chyba że chodzi o sam debiut jako prezentacje, bo nowe chipsety (B550/X570) mają mieć premierę po Computex który kończy się 1 czerwca 2019, więc wyglada że premiery nowych procesorów można się spodziewać na wakacje.

Niemniej wygląda to wprost szokująco, niska półka 6/12 ! będzie się działo! w przyszłym roku.

Ps. No i zapowiadają się wysokie zegary, tym samym bardzo blisko intela, różnica powinna być marginalna.
 
Czekam na pci-e 4gen właśnie i od razu ryzeny będą dostępne =]. Już drugie źródło jest które informuje o czerwcu =] r7 3700x jest przyszłościowy starczy na długo z tymi rdzeniami, najciekawsze jest to jak z prądem i gorącem =]
 
Czekam na pci-e 4gen właśnie i od razu ryzeny będą dostępne =]. Już drugie źródło jest które informuje o czerwcu =] r7 3700x jest przyszłościowy starczy na długo z tymi rdzeniami, najciekawsze jest to jak z prądem i gorącem =]
Teoretycznie z tabeli wychodzi że taki 3700X powinien mieć identyczny pobór jak 2700X bo mają te same TDP czyli procesor na stocku obciążony na 100% to jakieś 130W poboru, po OC 180-200W, seria najwyższa widac trochę większy pobór o te 30W w sumie nie powinno być tak groźnie.
W grach to powinno być jeszcze lepiej bo zanim tytuły zaczną robić pozytek z większej ilości rdzeni wątków na większą skale (chyba że do RTX to wymaga od procesora wielu rdzeni)
Podczas grania to sądzę że pobór maksymalnie dla stock będzie w granicach 80-100W w większości tytułów nie ma co panikować, za miesiąc będzie wiadomo dużo więcej po CES.
 
Info nie najnowsze (przynajmniej w dobie internetu), ale zdaje się że piekło właśnie zamarzło i nVidia ogłosiła, że jej karty będą współpracować z monitorami... FreeSync :eek: .

Oczywiście wsparcie będzie po aktualizacji sterowników i nie dla wszytskich monitorów, ale mimo wszystko.

- źródło
 
A tymczasem AMD na CES pokazuje nowe zen2



Które mają chipletowoą budowę, na zdjęciu zen2 mający 8/16 mniejszy uklad to rdzenie, większy układ to kontroler wyodrębniony z rdzenia, widać że jest miejsce jeszcze na spokojnie drugą kostkę czyli procesor 16 rdzeniowy 32 wątkowy dla mainstream możliwy.
Premiera w połowie 2019, no i obsługa PCI-E 4.0

Natomiast 7 lutego
premiera GPU czyli Vega VII z 16gb ram hbm2 o wydajności równej RTX 2080 (ale bez obsługi ray tracingu)
cena 699 dolarów



Tutaj zdjęcie z wyliczeniami



Widać że druga kostka ewentualnie wejdzie idealnie.

UPDATE:

Wiadomo kontroler PCI-E będzie w procesorze, ale chodzą plotki na CES że starsze płyty ponoć też dadzą radę po zrobieniu aktualizacji BIOSu ale przepustowość PCI-E 4.0 będzie ograniczona tylko do pierwszego slotu x16 na płycie głownej i podobno tylko na topowych płytach pod X470
(czyli CrossHairVII/Gaming K7/ Taichi i pewno coś od MSI)
 
Last edited:
Ja właśnie czekam na premierę tych procesorów od AMD, ale już na nowych płytach.

Szkoda tylko, ża AMD nie idzie w raytracing :sneaky: ...
 
Jeżeli cena będzie o tysiaka niższa niż u konkurencji, a oferować będzie podobną wydajność, to myślę, że tak jak kiedyś PhysX, tak teraz RT nie będzie kluczowym czynnikiem wyboru karty przez użytkowników. Mam jeszcze GTX 980 i tę generację zdecydowanie przepuszczam, pomimo, że 60 FPS na wysokich ustawieniach nowych gier już nie mam, to da się zdecydowanie grać we wszystko. Mam nadzieję, że AMD odzyska pozycję godnego konkurenta i ceny nie powindują w górę przy RTX 21XX czy tam RTX 30XX, tak jak to miało miejsce przy obecnych.
 
Ja właśnie czekam na premierę tych procesorów od AMD, ale już na nowych płytach.

Szkoda tylko, ża AMD nie idzie w raytracing :sneaky: ...


pcworld.com/article/3332205/amd/amd-ceo-lisa-su-interview-ryzen-raytracing-radeon.html




Właśnie o to chodzi że według szefowej to pójdą w Ray tracing, nowa architektura GPU która obecnie się tworzy zawiera też jednostki obliczeniowe do liczenia RT, tylko teraz pytanie kiedy by to mieli gotowe skoro Nvidia 10 lat pracowała nad swoim rozwiązaniem.
 
Właśnie o to chodzi że według szefowej to pójdą w Ray tracing, nowa architektura GPU która obecnie się tworzy zawiera też jednostki obliczeniowe do liczenia RT, tylko teraz pytanie kiedy by to mieli gotowe skoro Nvidia 10 lat pracowała nad swoim rozwiązaniem.

Niech idą. Konkurencja zawsze napędza postęp i kto wie, może za jakieś trzy generacje sprzętu, ta cała technologia będzie mieć jakiś sens.
 
A to ciekawe że pracują również nad ray tracingiem, świetnie bo nie ma nic lepszego jak zdrowa konkurencja. Trzymam kciuki żeby nowy Radeon 7 okazał się faktycznie godnym rywalem dla RTX'a 2080 co zapewne odbije się na cenach. Trzeba czekać na premierę i oficjalne testy bo to co pokazali to wiadomo, raz że są to gry lubiące AMD a dwa przedpremierowe wykresy AMD już nieraz nie miały pokrycia z rzeczywistością. W procesorach zrobili już niemałe zatrzęsienie, teraz pora na karty graficzne bo tam póki co prym wiedzie Nvidia a nie ma nic gorszego jak monopol.
 
Pomocy potrzebuję dobrej(Łopatologicznej) instrukcji konfiguracji wzmacniacza sygnału sieci marki Asus z Routerem marki Techinicolor. Pieprzona Vectra przy zmianie umowy zmieniła mi Router no i repeater trzeba konfigurować na nowo Pan monter skierował na niego jedynie swe nieskalane oczęta, po czym wzruszył ramionami warkną "Do widzenia" i wyszedł. Przyjmę każdą pomoc by móc oglądać filmy i seriale na Smarcie w normalnej, jakości. Z góry dziękuję.
 
Moje serce się raduje.

https://www.eurogamer.pl/articles/2...y-nvidii-z-dzialu-gier-nizsze-niemal-o-polowe

Nie mam nic do zielonych, ale spadł mi kamień z serca widząc te wyniki. Okazuje się jednak, że konsumenci nie rzucają się ślepo na wszystko co wyda nVidia. Kolejna edycja RTXów być może wysunie wnioski z tej porażki i będzie czymś więcej niż skierowanym do 5% graczy zestawem absurdalnie drogich kart, oferujących "rewolucyjną funkcjonalność", wspieraną przez liczbę gier, która można policzyć na palcach jednej dłoni, oferującą około 20-30% wzrost mocy w stosunku do poprzedniej generacji w tradycyjnych rozwiązaniach.

Jakby jeszcze AMD się w końcu obudziło i zaczęło znów stanowić realną konkurencję dla nVidii, tak jak to teraz robi z Intelem, to może rynek by się w końcu unormował.
 
oferujących "rewolucyjną funkcjonalność", wspieraną przez liczbę gier, która można policzyć na palcach jednej dłoni
Nvidia z tymi nowymi technologiami strzeliła sobie facepalma. O ile w BF5 ray tracing może coś tam daje i da się go zobaczyć tak w nowym Metro trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć jakieś różnice z włączonym i wyłączonym ray tracingiem. Są to czysto kosmetyczne różnice których trzeba się doszukiwać. Z kolei DLSS leży i kwiczy. We wszystkich dotychczasowych grach gdzie został zaimplementowany powoduje artefakty oraz co gorsze straty w jakości. Na ekranie jest jedno wielkie mydło. Przykład poniżej:
nv582.jpg


Więcej przykładów DLSS
https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Metro_Exodus/5.html
https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Battlefield_V_DLSS/

Jak dla mnie nic nie usprawiedliwia tych chorych cen i może ta słaba sprzedaż da im do myślenia. Czekamy na Navi, może coś się na rynku kart zmieni. Radeon VII trochę mnie rozczarował, może gdyby cena była poniżej 3k wtedy karta znalazłaby więcej nabywców a tak to kiepsko to widzę. Jeszcze do tego dochodzi fakt słabej dostępności kart z racji na kosmicznie drogie pamięci HBM2. Jedyna nadzieja w Navi ale to chyba dopiero w drugiej połowie tego roku.
 
Last edited:
Top Bottom