Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
(a wiadomo jacy są tam gracze - tacy którzy muszą być non stop dowartościowywani i przekonani o swojej - prawdziwej lub też nie - "wyższości" na resztą).

Imo, jest to mocno krzywdząca opinia, nie bardzo wiem czym poparta. Obecnie ludzie grają i na konsolach i na pecetach i na urządzeniach mobilnych, nie ma potrzeby robienia jakichś dziwnych podziałów.
 
Twórcy aby zrobić naprawdę różniąca się mocno graficznie od konsol wersję musieliby dodatkowo więcej czasu na to poświęcić więc zapewne aż tak bardzo od konsolowych nie będzie graficznie się różnić no ale zobaczymy xD Wiedźmin 3 na rozdziałce 2k w 60FPSach mi chodzi więc mam nadzieję, że CP jakoś też mi pójdzie w 60 klatkach nawet jeśli w 1080p miałbym grać.
 
Obecnie ludzie grają i na konsolach i na pecetach

No właśnie. Jednak jako społeczeństwo robimy się coraz zamożniejsi i jednak posiadanie w domu peca i konsoli nie jest dostępne tylko dla najbogatszych. I piszę to jako zatwardziały pecetowiec od małego dzieciaka, a dokładnie od 1994 roku :)

Na początku XXI wieku wybór był konieczny i to on chyba rodził te podziały. Ale teraz? Owszem, lubię sobie pyknąć w takiego Overwatch w komputerowym zaciszu na słuchawkach, ale już do FIFY z kumplami na 4 pady się on znacznie gorzej nadaje :)

Ale ja jestem casual, może to inaczej.
 
Kupiłem Switch'a. Kupiłem PS'a. Jako zagorzały pecetowiec będę bronił obu konsol ręcyma i nogyma.

Mam wrażenie, że aktualnie to nie konsolowcy się "wywyższają"*, a PC Master Race zagrzewa do machania e-penisami. Przy multiplatformowych tytułach od razu mamy typowe flex'y - 4K, HD tekstury, mody, 60+fps itd.

*no może w przypadku exclusive'ów, ale czy przy grach na blaszaki nie wydanych na konsole nie jest tak samo?
 
Planuje zrobić trochę zmian u siebie i wybrałem coś takiego, jakieś sugestie? zastanawiam się nad chłodzeniem do tego procka, będę pewnie próbował kręcić, więc myślałem o Dark Rock 4 albo Grandisie 2. No i coś mi mignęło, że z racji premiery nowych Ryzenów Intel może zrzucić ceny 8 i 9 generacji, może warto poczekać. Zamykam się gdzieś w 2000, jak wyjdzie trochę poza to okej.

Obecnie:
Płyta: Gigabyte GA-Z97-HD3
Procesor: i5 4690 3,5 GHz
RAM: 8GB
Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT L8-CM 630W
Karta: GTX 970
HDD WD 1TB + SSD HyperX Savage 250GB
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    55.7 KB · Views: 47
No i coś mi mignęło, że z racji premiery nowych Ryzenów Intel może zrzucić ceny 8 i 9 generacji, może warto poczekać. Zamykam się gdzieś w 2000, jak wyjdzie trochę poza to okej.
Ja bym na twoim miejscu zaczekajł do premiery AMD i ruchu intela obniżki o 10-15% powinny byc zauważalnie szybko u nas w sklepach.
Poza tym jeśli wyniki z nieoficjalnej recenzji stąd

https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x470-review/ się potwierdzą to wtedy powiedzmy jak się chcesz zmieścić w budżecie 2000zł to można by sklecić niezły zestaw.
Powiedzmy Tomahawk B450 (400zł) + ryzen3600 (900zł) + 16Gb ram FlareX 3200 CL14 (630zł)
Ewentualnie mógłbyś kupić trochę tańsze ramy i zamiast na boxie siedzieć postawić Fortisa3 I powinno być aż nadto dla 3600

Taki Rysiek 3600 najtańszy z oferty to może być czarny koń mainstream jeśli te wyniki się potwierdzą, wydajniejszy niż 2700X i 9600k na to wygląda, tylko że ta pseudo recenzja była na płycie X470 i z beta biosem nieoficjalnym więc nie wszystko banglało jak należy.
 
Ja bym na twoim miejscu zaczekajł do premiery AMD i ruchu intela obniżki o 10-15% powinny byc zauważalnie szybko u nas w sklepach.
Poza tym jeśli wyniki z nieoficjalnej recenzji stąd
https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x470-review/ się potwierdzą to wtedy powiedzmy jak się chcesz zmieścić w budżecie 2000zł to można by sklecić niezły zestaw.
Powiedzmy Tomahawk B450 (400zł) + ryzen3600 (900zł) + 16Gb ram FlareX 3200 CL14 (630zł)
E
Chce coś od Intela, czyli najlepiej to co podałem :p w i7 raczej nie celuje, za drogo. I słyszałem, że ta płytka od MSI nie jest skierowana bardzo do OC, nigdy jeszcze nie kręciłem procka, ale wiadomo chciałbym jakiś ciekawy wynik. Mam na myśli tą swoją co podałem.
 
Last edited:
Hej, oczywiście temat jest drażliwy, ale pierwszy raz w życiu waham się nad wyborem - modernizacja PC czy kupno konsoli - w przyszłym roku za grosze obecnej generacji czy poczekanie na nową generację.

Obecnie PC to:

MSI Z97 PC Mate - niestety tylko DDR3 :/
Intel 4690K
8 GB RAM DDR3 2133 Mhz
GTX 970 4GB Zotac
BeQuiet Dark Power PRO 600W - jeszcze z poprzedniego PC, kupiony przed premierą W1 :D

Sprzęcior składany chyba w 2014 r. Tak naprawdę płyta+procesor i ram do wymiany. Bo raczej nie opłaca się dorzucać tylko RAm do np 16 czy 32 GB, nic to nie da, nie?
 
Jak koknsola to tylko nowa, na ps4 widać chrupanie w grach jak war of gods, pes inne nowsze gry pewnie też. Jak pc to plyta i procek, to poszedłym w amd i kupił jednostkę z największą ilością rdzeni na jaką mnie stać. Z czasem będę potrzebne.
 
Stwierdziłem ostatnio, że zamiast robić nowego PC, wolę kupić sobie lapka - z kilku powodów (głównie takiego, że ostatnio nie grywam wiele, a jak już to w starocie, co nie wymagają za wiele).
I tutaj pytanie. Czy ultrabook od Asusa w wariancie 12GB ramu (DDR4, 2400MHz), i5-8265U, Intel UHD Graphics 620, 960GB SSD i w tym Win10, za 3,4k PLN to dobra opcja?
 
Weź
Hej, oczywiście temat jest drażliwy, ale pierwszy raz w życiu waham się nad wyborem - modernizacja PC czy kupno konsoli - w przyszłym roku za grosze obecnej generacji czy poczekanie na nową generację.

Obecnie PC to:

MSI Z97 PC Mate - niestety tylko DDR3 :/
Intel 4690K
8 GB RAM DDR3 2133 Mhz
GTX 970 4GB Zotac
BeQuiet Dark Power PRO 600W - jeszcze z poprzedniego PC, kupiony przed premierą W1 :D

Sprzęcior składany chyba w 2014 r. Tak naprawdę płyta+procesor i ram do wymiany. Bo raczej nie opłaca się dorzucać tylko RAm do np 16 czy 32 GB, nic to nie da, nie?
To zależy na czym będziesz więcej grał, jak na konsoli to przeczekałbym do nowej generacji, bo i tak będzie miała wsteczną kompatybilność, a jak na kompie to działaj z kompem i ewentualnie możesz wyrwać jakąś używaną konsole, żeby było taniej jeśli Ci zależy.
 
Dzięki. Nie wiem czy opłaca się czekać do następnego roku czy np powoli interesować się takim (przykład) zestawem:
 

Attachments

  • 6CC89EFC-51F1-444F-A2F3-A176AFBA68E9.jpeg
    6CC89EFC-51F1-444F-A2F3-A176AFBA68E9.jpeg
    286.6 KB · Views: 51
Chce coś od Intela, czyli najlepiej to co podałem :p w i7 raczej nie celuje, za drogo.
Nawet jeśli chcesz intela to zaczekaj na obniżki
Dzięki. Nie wiem czy opłaca się czekać do następnego roku
Ja bym na twoim miejscu nie ładował się na taką płyte głowną i lepiej te 100-150zł dołozył, to paździerz płyta do budżetowych konstrukcji, a ty chcesz na nią ładować taki proc.
Jeżeli planujesz wymiane bebechów z myślą o CP , to do tego kwietnia ceny powinny się jeszcze trochę zmienić na lepsze, może na black friday bedą dobre okazje.
 
Stwierdziłem ostatnio, że zamiast robić nowego PC, wolę kupić sobie lapka - z kilku powodów (głównie takiego, że ostatnio nie grywam wiele, a jak już to w starocie, co nie wymagają za wiele).
I tutaj pytanie. Czy ultrabook od Asusa w wariancie 12GB ramu (DDR4, 2400MHz), i5-8265U, Intel UHD Graphics 620, 960GB SSD i w tym Win10, za 3,4k PLN to dobra opcja?
Nie jestem fanem laptopów do grania, głownie problem z czyszczeniem i słabym odprowadzaniem ciepła i ograniczona moernizacją, ale jak do pogrania bys chciał to porponuję ten https://www.euro.com.pl/laptopy-i-n...yYNbMf0g7Q8Bq8rPOxhoCEAwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
TEST:
jest też tańsza wersja 15calowa z słabszym prockiem.

Dzięki. Nie wiem czy opłaca się czekać do następnego roku czy np powoli interesować się takim (przykład) zestawem:
Te płyty kosztują już 200zł :p. Ma specjalne aluminiowo-polimerowe kondensatory o podwyższonej trwałości, gidzie moja płyta zakupiona 13 lat temu nadal chodzi: https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-965p-ds3p-91999/

Postawiłem 4 kompy na płytach od gigabytes i każda do tej pory chodzi bez zarzuty, Nic się nie dzieje =] Teraz nadszedł taki okres przełomowy w PC na który już od dawna czekałem. W końcu INTEL zaczął wypuszczać procesory z większa ilością rdzeni, bo wymusiła ten ruch na nim firma AMD. Wejście PCI 4.0, gdzie widzimy na pokazie ps4 z jaką szybkością ładują się mapy, a co dopiero grafika wykorzystująca ten port w końcu grywalne 4k na 120fps, będzie w zasięgu =]. Moim zdaniem za 4 lata procesory w domach minimum będą miały 6 rdzeni.
 
Szczerze, ale wątpię zainwestować w porządny procesor a przyoszczędzić na płycie głównej. Stosuje taki zabieg już od dwóch konfiguracji PC i działają bez zastrzeżeń po co najmniej 5 lat (potem wymiana).

Jaką płytę zaproponowalibyście do Ryzena 7 1700?

Edit: co myślicie o Asus PRIME B450M-A?

Obecnie myśle nad:

Ryzen 7 1700
Asus PRIME B450M-A
Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz

Obecnie taki zestaw skompletuje za 1288 zł. W styczniu tego roku ten zestaw kosztował 1723 zł. W pół roku oszczędność 435 zł czyli ok 25%. Chyba jednak warto poczekać do przyszłego roku i uzbroić się na PC dopiero przed premiera CP2077.
 
Last edited:
Chyba jednak warto poczekać do przyszłego roku i uzbroić się na PC dopiero przed premiera CP2077.

Ceny procesorów może trochę spadną (chodzi mi o 3000) chociaż nie sądze aby były znacznie obniżki, Intel w zasadzie na te chwile nie ma jak odpowiedzieć poza obniżkami, a na ten rok ma zaplanowany 9900KS czyli wykręcony pod korek 9900K.
Kupno tuż przed CP ma pewne ryzyko, może się okazac że płyty B450 i inne tańsze chipsety zostaną wyprzedane do tego czasu i zostanie do wyboru albo B550 który na początku 2020 powinien wyjść albo X570 co jak wiadomo płyty drogie że ho ho !.

No ale nie ma tego złego 3600 według dotychczasowych benchmarków zapowiada się nadwyraz dobrze i wygląda że dogania 8700K co przy jego premierowej cenie (930zł) i tak jest niezła kasą za tak wydajny proc.

Tu widać niektóre sklepy oferują już zniżki dla zestawów proc+mobas

https://www.pepper.pl/promocje/ryzen-5-2600-msi-b450-tomahawk-168731
 
Kurczę mam niezły zgryz. Porównuje sobie Ryzen 7 1700 vs mój i5 4690K i nie widzę aż takiej przepaści o jakiej myślałem... oczywiście mogę się mylić, ale myślałem, ze różnice mocy będą większe.

To samo moja grafa gtx 970 wcale nie jest chyba jeszcze takim złym urządzeniem?

Podpowiedzcie proszę czy to w ogóle się opłaca - chciałbym widoczny skok jakości a nie jestem przekonany czy go dostanę ?
 
Kurczę mam niezły zgryz. Porównuje sobie Ryzen 7 1700 vs mój i5 4690K i nie widzę aż takiej przepaści o jakiej myślałem... oczywiście mogę się mylić, ale myślałem, ze różnice mocy będą większe.

To samo moja grafa gtx 970 wcale nie jest chyba jeszcze takim złym urządzeniem?

Tak naprawdę różnica widoczna między i5 4690K a R1700 widoczna bedzie najbardziej w tytułach co lubią więcej wątków i mocno jadą po procesorze wtedy to będzie zauważalne (czyli Asasyny od ubi, szczególnie Origins i Odyssey, również Watch Dogsy czy BFV) lepszym wyborem według mnie będzie poczekanie na ruch intela jego obniżki i AMD jak wyjdzie w praniu R5 3600 bo powinien iść łeb w łeb z I7 8700.

Wtedy taka róznica między twoim I5 4690 a R5 3600 będzie BARDZO zauważalna nawet w tych tytułach co mocno nie orają procesorem z uwagi na znaczne zwiększenie wydajności jednego rdzenia (srednio w testach wychodzi 20% szybciej w porównaniu do R7 1700)
Sama karta mimo że taki staruszek dzielnie daje radę i najbardziej ją dobija mniejsza ilość Vram, ale do tego kwietnia można jeszcze na niej posiedzieć, wiem bo znam kilku kolegów co na 970 GTX jeszcze siedzą.
Mimo że każdy z nich powoli rozgląda się za nową grafiką to jednak nowych kart jeszcze nie zakupili, ceny Turingów robią swoje i część czeka na obniżki lub serie RTX 3000 od Nvidii licząc że tym razem tak nie przegną pały z cenami.
 
@froget67 a co myślisz, by poczekać na obniżkę np. 2700X? Jakoś kusi mnie kierunek 8 rdzeni, niż 6.

Powiedz mi jeszcze proszę, co będzie lepszym wyborem z tych dwóch płyt: Gigabyte B450M DS3H czy Asus PRIME B450M-A?
 
Top Bottom