Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Myślę, że jeśli już, to polski BF jest bardziej przeznaczony dla osób, które już mają jakąś konkretny produkt na myśli i czekają, że może akurat dostanie promocję. Nastawianie się na ogólne szukanie okazji ("przypadkowe kupowanie na zapas") nie ma w przypadku polskiego BF większego sensu.
 
E, tam podczas wietrzenia magazynów po nowym roku będą lepsze okazje. A przynajmniej dotychczas tak było. Założenia BF (sprzedać dużo, choć tanio) kłócą się z polityką sprzedaży przedbożonarodzeniowej (wydoić jeleni) i - niestety - wygrywa chęć zysku. Ja na nic się nie napalałem, niczego nie oczekiwałem, a korzystając jedynie z okazji na którą "wdepłem" na GOG-u zakupiłem Anno 1404 i Jazz Jackrabit 1 i 2 wydając łącznie około 10 zł. Anno dla siebie (jeszcze w żadne nie grałem), a króliki dla dzieciaków.
Okazje dużo lepsze niż teraz na zakup wszelkiego sprzętu zaczną się już po świętach: wietrzenie magazynów, upłynnianie tego, co miało zejść przed gwiazdką a nie zeszło, walka o klienta po nasyceniu rynku towarem sprzedanym przed świętami itp. Black Friday to zwyczaj wyhodowany w kulturach zachodnich i na naszym gruncie bardzo kiepsko kiełkuje.
 
Jeśli Samsung to pamiętaj że, minimum, EVO lub, jeśli Cię stać, PRO. QVO nie tykaj. Dodatkowo (nie wiem czy wiesz) im dysk SSD jest bardziej zapełniony tym wolniej chodzi (zwykle zaczyna być to pomału widoczne powyżej 50%). Akurat w Samsungu tego aż tak się nie odczuwa, ale domyślnie lepiej kupować SSD z zapasem.

Co do marek SSD: Samsung jest chyba najlepszy (sam mam system na wersji PRO), ale Crucial też jest bardzo dobry.

Polecam obejrzeć:

 
Last edited:
Nie ma idealnych podzespołów PC. Biorę poprawkę na to, że po dwóch trzech latach zaczynają się pieprzyć dzięki za informacje.
 
Samsungi
Nie ma idealnych podzespołów PC. Biorę poprawkę na to, że po dwóch trzech latach zaczynają się pieprzyć dzięki za informacje.
To weź też poprawkę na to, że Samsung/Crucial dają 5 lat gwarancji.
 
Ja również mam 2 Samsungi EVO (256 na system i programy, 512 wyłącznie na gry) i nie miałem nigdy żadnych problemów (co prawda dyski mają po 2 lata).
 
Moje talerzówki mają już chyba z 7 lat i chodzą. Ja chcę zainstalować po prostu system na czystym świeżym dysku i pomyślałem, że będzie to dysk SSD. A przy okazji uda się mój bardzo dobry komputer nieco "Do bardzo dobrzyć"
 
Pytanko - potrzebuję switcha LAN do rozdzielenia sygnału internetowego kablowego w salonie - na TV, Apple TV, PS4, ewentualnie inne urządzenie - w sumie nie musi mieć chyba więcej portów niż 4. Coś polecicie?
 
Top Bottom