Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Może ja się trochę podczepię pod temat.

Mój 5-letni staruszek wymaga delikatnego podrasowania, chodzi mi głównie tutaj o pamięci, bo jeśli chodzi o resztę, to lepiej mi chyba będzie kupić nowy sprzęt. Ale RAMu mam tylko 8 GB więc z upgradem i tak jestem spóźniony.

Sęk w tym, że pamięci DDR3 w tej chwili jest tak mało, że szkoda gadać i wybierać nie ma w czym.

W tej chwili mam:
Płyta główna MSI Z97 GAMING 3
Pamięć Team Group Xtreem, DDR3, 8 GB,2400MHz, CL10

Myślałem o czymś takim:

Ktoś może kojarzy tę firmę, są to wyroby godne polecenia?
 
Możecie polecić jakieś dobre chłodzenie pod Ryzen 7 3700x?
Resztę komponentów mam już ogarnięte.
 
Możecie polecić jakieś dobre chłodzenie pod Ryzen 7 3700x?
Resztę komponentów mam już ogarnięte.
Do jakiej kwoty? Za ~170 zł jest Grandis 2 (mam i sobie chwalę; dobry stosunek jakość/cena). 300 - 330 zł: Dark Rock 4 pro, Le Grand macho. >350zł: Noctua NH-D15 / D15S.
 
Do jakiej kwoty? Za ~170 zł jest Grandis 2 (mam i sobie chwalę; dobry stosunek jakość/cena).
Najpierw będzie "o kurde" a teraz poleci tłumaczenie: sam kiedyś składając swój komputer zastanawiałem się nad Grandisem 2 ale wtedy wybrałem coś innego co było w niemalże identycznej cenie ale z o wiele lepszym wykonaniem. Chciałem to teraz zaproponować jako alternatywę, ale... sprawdziłem cenę i obecnie jest ona większa o ponad 100 PLN od Grandisa 2. Jestem w szoku. To co ja wybrałem i jestem w 100% zadowolony do teraz to Scythe Mugen 5.
 
Nvidia niby radzi do RTX 2070 Super zasilacz o mocy 650W, więc Twój 550W może okazać się nieco za słaby.

NVidia podaje to mocno na wyrost - tutaj np. wykazano, że pobór mocy całej platformy pod obciążeniem oscylował w granicach 350W. Jeżeli zasilacz to nie jest żaden noname, to te 550W powinno z zapasem wystarczyć (no chyba, że miałby jeszcze zasilać najnowszego Threadrippera ;) ).

@Lexor
Ja się z kolei do Scythe'a trochę zraziłem - lata temu miałem chłodzenie Scythe Katana 3 i w ciągu 3 lat 2 razy trzeba było wymieniać wentylator, bo padał.
 
Aha dzięki trzymajcie kciuki pierwszy raz zajrzę samodzielnie do wnętrza kompa. Pierwszy raz wypnę dysk(Pusty na szczęście) i pierwszy raz wepnę dysk SSD(Pod system) to będzie rzeźnia w ubojni.
 
G***o mi wyszło źle połączyłem kable do dysku SSD, bo mój bardzo "Uczynny" brat w ramach uporządkowania kabli wypiął mi kable sata III gdyż jakoby nie przydadzą mi się do niczego. I teraz czekam jak ten dobry dureń na zamówione kable. Jak je prawidłowo połączyć?
 
1. Montujesz SSD w kieszeni.
2. Kabel SATA (zwykle różowy, ale nie jest to reguła) podłączasz z jednej strony do SSDka, a z drugiej do portu SATA na płycie głównej (końcówka jest tak skonstruowana, że nie da się jej podłączyć nieprawidłowo).
3. Podłączasz przewód zasilający do SSDka (jeżeli masz modularny zasilacz, to musisz podpiąć odpowiedni przewód również do zasilacza). Przy starym zasilaczu może być potrzebna przejściówka z molexa (ale to musiałby już być mega antyk, z czasów dysków IDE).
Wszystko oczywiście na wyłączonym komputerze.

W razie problemów polecam pooglądać materiały na YouTube.
 
Raczej bym powiedział, że czerwonych i czarnych jest najwięcej, z czego te drugie są najczęściej spotykane bo są w zestawie z płytami. Różowego nie miałem jeszcze nigdy no ale może kiedyś się trafi :p
 
Top Bottom