Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Oto specyfikacja techniczna tego zasilacza:

* ATX12V wersja 2.2
* 24 Pin złącze z przystawką na 20 Pin
* 2x PCI- ekspres (SLI)
* 6x SATA
* 8x 4 Pin (HDD)
* 1x 3 Pin (FDD)
* wentylator 120mm typu Super Silent
* aktywne PFC
* dwie oddzielne linie 12V
* wtyczki P4 i P8
* przyłączenie wentylatora 3x 3 Pin Molex
* Specyfikacja: +3,3V: 28A, +5V: 40A, +12V1: 20A, +12V2: 20A, -5V: 0,5A, -12V: 0,8A, +5VSB: 2,5A
Spokojnie ci starczy =]
Pobór całego PC to 230W z OC z taką specyfikacją, a normalnie 140W. 600W prawie masz zasilacz =] Jakby kompy pobierały 1Kw to fabryki nie wyrobią z prądem, a my z rachunkami dlatego zmniejszamy wydzielanie ciepła przez niższe procesy technologiczne zwiększając częstotliwość zarazem =] Wątpię aby kiedyś same pobierały 300W.

Jak skończy sie limit schodzenia w nanometry, to wejdzie grafen, który nie przewodzi ciepła. Jak grafen nie bedzie przewodził ciepla, a przewodzi prąd, to jakie częstotliwość wykręci ? Nieograniczone ?

Czy zależne od innych materiałów specjalnie zaniżające jego właściwości, aby stopniowo sprzedawać z większymi taktowaniami ? Tak jak obecnie co roku +10% na mocy procesorów i co pare lat jakis skok technologiczny.

Płyta główna
AM4
MSI X470
Gaming Pro
Carbon
Płyta główna
LGA 1151
MSI Z370
Gaming Pro
Carbon AC
Karta graficzna
MSI RTX 2080 Ti
Lightning Z
Dyski SSDADATA
SU800 1 TB
Pamięci DDR4
Dual Channel
2x 8 GB ADATA
3200 MHz
CL 16-18-18-36
Zasilaczbe quiet!
Dark Power
Pro P11 850W
Chłodzenie
procesora
Corsair
H115i PRO

 
Last edited:
Wszystko tak samo od lat 90 :p Podzespoły podłączasz do płyty głównej i tam raczej zmiany zaszły. Zasilanie to dysk,i wiatraczki, piny od alt tak samo :p Tylo doszły większe zabezpieczenia w zasilaczach, większa efektywność, i modułowość =]]

Twoje:


teraz

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-9-500w-bn246-1766271/

złącza do CPU mogą się różnic :p chyba, ale jak masz kupic nowy sprzęt, to lepiej i nowy zasilacz ,który ma na pewno więcej zabezpieczeń i głowa spokojna =]
 
Last edited:
Słuchajcie wciąż jestem zielony jeśli idzie o systemowy dysk SSD mam pytanie byćmoże głupie czy należy im czyścić rejestr programami w rodzaju jet cleaner?
 
Jaki jest związek SSD z czyszczeniem rejestru?

PS. Uważam, że lepiej po prostu nie śmiecić niż zdawać się na tego typu programy.
 
Przesiadłem się na Win 10 od razu jak było to możliwe i od tamtego czasu nie robiłem żadnych reinstalacji systemu, nie porządkowałem programami CC Cleaner czy podobnymi - jedynie co odpalam raz na miesiąc to systemowe czyszczenie dysku oraz usuwam zawartość folderu, gdzie Windows ściąga aktualizacje systemu (domyślnie - Dysk C -> Windows -> SoftwareDistribution -> Download)
 
Słuchajcie wciąż jestem zielony jeśli idzie o systemowy dysk SSD mam pytanie byćmoże głupie czy należy im czyścić rejestr p
CCleaner bardzo dobry cały czas go używam. Po 10 latach czestego instalowania roznych rzeczy , po użyciu tego programu od razu widać przyspieszenie kompa. Nigdy nic nie popsuł. Czyści pozostalosci rejestrów, którejnie nie maja pokrycia programowego.
 
CCleaner bardzo dobry cały czas go używam. Po 10 latach czestego instalowania roznych rzeczy , po użyciu tego programu od razu widać przyspieszenie kompa. Nigdy nic nie popsuł. Czyści pozostalosci rejestrów, którejnie nie maja pokrycia programowego.
Do kuriozalnej sytuacji doszło z programem CCleaner, popularnego pakietu służącego głównie do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Informacje pochodzące z Cisco Talos wskazują na to, iż między 15 sierpnia, a 12 września w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych była dostępna złośliwa wersja programu, która odpowiedzialna była za rozprzestrzenienie Floxif, który miał pobierać inne niebezpieczne programy.

Ja odpuszczam ;)
 
Do kuriozalnej sytuacji doszło z programem CCleaner, popularnego pakietu służącego głównie do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Informacje pochodzące z Cisco Talos wskazują na to, iż między 15 sierpnia, a 12 września w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych była dostępna złośliwa wersja programu, która odpowiedzialna była za rozprzestrzenienie Floxif, który miał pobierać inne niebezpieczne programy.

Ja odpuszczam ;)

I teraz sobie człowieku przypomnij kiedy go pobierałeś i jaką wersję... xD Aż sprawdzę kiedy instalowałem, ale wydaje mi się na szczęście, że dużo wcześniej, a potem sukcesywnie odmawiałem aktualizacji.
 
Mogę zapytać co wy macie za OS'y ze używacie takich wynalazków jak CCleaner? XP? Po co coś takiego pod Win 10? Martwe odnośniki do softu w rejestrze (i to tylko pod warunkiem, ze instalujecie coś, co się nie potrafi samo porządnie odinstalować) nie maja jakiegokolwiek wpływu na działanie Windy.
 
Dbanie o porządek w systemie nie ma nic wspólnego z posiadaniem dysku SSD, czy HDD. Jedyna różnica, to NIE PRZEPROWADZANIE DEFRAGMENTACJI na dyskach SSD, gdyż łączy się to z wielokrotnym przenoszeniem danych co zużywa nośnik, a ze względu na specyfikę działania dysku SSD nie przynosi absolutnie żadnych korzyści w prędkości odczytu.
Warto jedynie pamiętać, że zapychanie dysków SSD danymi powyżej 70-80% pojemności zwykle powoduje spadki wydajności. Niestety, nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje.
 
@Wroobelek: Bo dysk SSD zwykle nie zapisuje nowych danych sekwencyjnie (w pierwszym wolnym miejscu) ale w komórkach które były najdawniej / najrzadziej nadpisywane, co powoduje równomierne starzenie sie dysku. Z tego co napisałem wynika też kolejny powód dla bezsensu defragmentacji. W momencie wzrostu zapełnienia się dysku ten algorytm znacznie się mu komplikuje.
 
Do kuriozalnej sytuacji doszło z programem CCleaner, popularnego pakietu służącego głównie do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Informacje pochodzące z Cisco Talos wskazują na to, iż między 15 sierpnia, a 12 września w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych była dostępna złośliwa wersja programu, która odpowiedzialna była za rozprzestrzenienie Floxif, który miał pobierać inne niebezpieczne programy.

Ja odpuszczam ;)
CCleaner nie walczy ze złośliwym oprogramowaniem.

Ataki wszędzie się zdarzają nawet na SonyStore, gdzie wykradli dane kart kredytowych, to mam nie kupować juz wiecej konsol ?

 
Last edited:
@MaRIB1 przed wyciekiem danych teoretycznie możesz się jakoś bronić - np. podpinać do kont jak Sony karty wirtualne (w tym jednorazowe), coraz to popularniejsze. To o wiele bardziej bezpieczne zabezpieczenie niż podpięcie swojej prywatnej karty debetowej/kredytowej.

Co do programu, to taka wpadka może zdarzyć się naprawdę każdemu, jednakże trzeba po prostu przekalkulować, czy taki program rzeczywiście nam w czymś pomaga - moim zdaniem nie, ponieważ rozwiązanie systemowe z Win 10 jest w zupełności akceptowalne i spełnia swoją rolę.
 
@MaRIB1 przed wyciekiem danych teoretycznie możesz się jakoś bronić - np. podpinać do kont jak Sony karty wirtualne (w tym jednorazowe), coraz to popularniejsze. To o wiele bardziej bezpieczne zabezpieczenie niż podpięcie swojej prywatnej karty debetowej/kredytowej.

Co do programu, to taka wpadka może zdarzyć się naprawdę każdemu, jednakże trzeba po prostu przekalkulować, czy taki program rzeczywiście nam w czymś pomaga - moim zdaniem nie, ponieważ rozwiązanie systemowe z Win 10 jest w zupełności akceptowalne i spełnia swoją rolę.
Nie czyści chyba rejestrów, a co do Sony, dopiero po wycieku danych z kart dali inne możliwość. Wczesniej nie bylo takich płatnosci jak np. paysafecard. Jak takiemu gigantowi sie zdarza globalny wyciek, to małemu tez. Teraz w dobie corona virus jest możliwość opłaty serwisów rozrywkowych z poziomu PKO.

CCleaner.nalezy teraz do Avira Avast'a.

Jak są wycieki z Facebooka czy Gmail, to czy ludzie przestają masowo ich używać ? Raczej nie. Poprawiane jest bezpieczeństwo serwisów. Dlatego do drugiej próby z hacko'wania auto-aktualizacji CCleaner'a finalnie nie doszło.
 
Last edited:
Dziękuję za wszelakie informacje na szczęście nie defragmentowałem dysku i nie mam ccleanera dzięki dzięki dzięki!
 

Zdaje sobie sprawę z tego, że to plotka, ale od lat rynek PC cierpi z powodu nie owijając w bawełnę; monopolu nVidii. Dlatego wyczekuje tego rodzaju informacji jak kania dżdżu.

Jeszcze kilka lat temu w ogóle bym się nie przejął, ale jeszcze kilka lat temu skreśliłbym każdego, kto by stwierdził, że AMD będzie wycierać podłogę Intelem.

Advanced Micro Devices nigdy nie było mocniejsze, może w końcu doczekamy się realnej konkurencji w segmencie kart graficznych.
 
Top Bottom