Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Najtańszy z rodzeństwa 6800 szybszy od 3070 i oczywiście droższy, dokładnie tak jak sądziłem. 579$ u nas przekłada się na 579€, co daje na dziś minimum 2680 PLN, gdzie mój budżet na gpu to będzie gdzieś połowa tego. No chyba że ceny cpu wyraźnie spadną i będzie można dołożyć do grafiki na co się nie zanosi. Ryzen 3600 dzielnie kroczy ku przełamaniu tysiąca złociszy za sztukę, w tej chwili w x-komie cena wynosi 989 PLN.
Patrząc co się dzieje nie bardzo widzę kartę o wydajności 5700XT za około 1500 PLN na wiosnę. Wydaje się, że w niższych segmentach nie doczekamy się żadnego boosta wydajności, ceny pozostaną jak są, być może wzrosną, obym się mylił. Póki co wygląda na to, że ani Nvidia, ani AMD nie chcą żebym cokolwiek do nich kupił. Trudno.
Przy okazji, w naszym kraju mlekiem miodem i propagandą płynącym właśnie ustanowiono kolejny rekord. Euro najdroższe od 2009 roku, kupując sprzęt dzisiaj, tylko dzięki kursowi walut, musimy wyłożyć 10% więcej aniżeli an początku roku, radujmy się!
 
Uszanowanko, dzień dobry :D Składam rodzicom kąkuter do przeglądania poczty i innych onetów, chyba oddam im swoją obecną obudowę (Fractal Design Core 3000), więc będę potrzebował nowej. I teraz pytanie - macie może jakieś sugestie czegoś bardzo podobnego? Obecnie produkowane modele od Fractala z serii Core właśnie nie do końca mnie przekonują.

Ma toto być dobrze przemyślane, ale jednocześnie bez żadnych fikołków wizualnych. Żadnych okien, żadnego podświetlenia. Czysta funkcjonalność w możliwie prostej formie wizualnej. Kompletne przeciwieństwo "style over matter" :D Mam za to słabość do mesh-panelu z przodu. Na dzień dobry celowałbym tak do 300 zł raczej.

Ktoś coś?
 
froget67

Pięknie :beer: ...

Tego naprawdę mi brakowało i teraz wybór zielonych już nie jest taki oczywisty...
Tylko aby AMD dotrzymało słowa z dostępnością, a cena u nas przez kurs walut zbytnio nie podskoczyła.

P.S. Dzisiaj (w końcu) przyszło chłodzenie i płyta.
 
Ktoś coś?
Jeśli lubisz siatkę z przodu na tyle, że jesteś w stanie dorzucić te 40 zł, to skłaniałbym się w kierunku Meshify C Fractala. Ładniejszej siatki raczej nie uświadczysz.

Natomiast jeśli jesteś otwarty na bez siateczkowe propozycje, to może coś w tylu be quiet! Pure Base 500. Wersję bez okna można dostać za 309 zł.

Sam ostatnio szukam czegoś dla siebie i gdybym miał coś wybierać w tym przedziale cenowym, to kierowałbym wzrok w stronę tej drugiej. Zaznaczę jednak, że risercz był stosunkowo niewielki. Ewentualnie mogę Ci sprzedać mojego Core 3000, będziesz miał dwa. Co prawda boczny panel lekko wygięty, ale przy odrobinie chęci wchodzi trzeba. ;)
 
froget67

Pięknie :beer: ...

Tego naprawdę mi brakowało i teraz wybór zielonych już nie jest taki oczywisty...
Tylko aby AMD dotrzymało słowa z dostępnością, a cena u nas przez kurs walut zbytnio nie podskoczyła.

P.S. Dzisiaj (w końcu) przyszło chłodzenie i płyta.
Jeżeli odpowiedź na DLSS będzie sensowna, to powiedziałbym że lepszym wyborem może być (dla ciebie) grafika AMD, skoro karta i CPU mają jechać na IF i ma się to przełożyć na korzyści (szybszy dostęp do pamięci) tym samym bonus do wydajności... to kto wie?
Pozostaje tylko czekać na recenzje procesorów (tutaj pewne że będzie kosa) i recenzje grafik (tu jeszcze nic pewnego)
 
Właśnie... kiedy dokładnie te recenzje?

Premiera Ryzen już równo za tydzień, a RX 6800 XT już niecałe dwa tygodnie po tym.

Uświadomiłem sobie, że za czerwonymi też przemawia jedna rzecz - ich układy są w nowych konsolach, więc automatycznie gry multi-platformowe powinny lepiej działać na kartach AMD (bliska współpraca z MS i DX 12 Ultimate też zapewne zrobi swoje).
Teraz tylko pozostanie modlić się o dobre sterowniki, bo z tym u AMD bywało różnie.
 
Ja się zastanawiam, czy te straszne pustki w magazynach zielonych nie znikną zupełnym przypadkiem w okolicach premiery 6800 i 6800XT.

AMD pozamiatało w cenie i efpeesach (względem zielonych), pokazało odpowiedzi, na niektóre technologie nVidii (komunikacja z SSD, lag) ale nie wiemy niemal nic o RT a ich odpowiedź na DLSS niby będzie, ale nie będzie to ta sama technologia, ale w sumie to nie wiadomo (to się chyba superresolution nazywa). Gdybyśmy mieli jakieś konkrety, już teraz brałbym 6800XT, albo może nawet 6900XT, a tak czekam na recenzje. Zresztą noszę się z zamiarem złożenia kompa od wakacji i od tego czasu nic tylko czekam i czekam, i czekam, i czekam trochę więcej. :D

Właśnie... kiedy dokładnie te recenzje?

W przypadku procków i kart graficznych jest to zazwyczaj dzień premiery, maks dzień przed premierą.
 
Jeśli lubisz siatkę z przodu na tyle, że jesteś w stanie dorzucić te 40 zł, to skłaniałbym się w kierunku Meshify C Fractala. Ładniejszej siatki raczej nie uświadczysz.

Natomiast jeśli jesteś otwarty na bez siateczkowe propozycje, to może coś w tylu be quiet! Pure Base 500. Wersję bez okna można dostać za 309 zł.

Sam ostatnio szukam czegoś dla siebie i gdybym miał coś wybierać w tym przedziale cenowym, to kierowałbym wzrok w stronę tej drugiej. Zaznaczę jednak, że risercz był stosunkowo niewielki. Ewentualnie mogę Ci sprzedać mojego Core 3000, będziesz miał dwa. Co prawda boczny panel lekko wygięty, ale przy odrobinie chęci wchodzi trzeba. ;)
Dzięki za sugestie, tego Pure Base'a można nawet wyrwać ciut poniżej 300 zł. Obejrzę sobie dokładnie w wekend.

Drugiego Core'a 3000 to ja nie chcę, mój jest w doskonałym stanie, więc w sumie spokojnie mógłbym z niego dalej korzystać. Ale tak sobie doszedłem do wniosku, że skoro i tak muszę kupić obudowę, to, zamiast wpychać rodzicom jakiś chłam, mogę im oddać sprawną 3000, a siebie rozpieścić czymś nowocześniejszym :D
 
Dokładnie RTX 3070 ROG od ASUS'a w cenie 3000 PLN, jest zupełnie nieopłacalną pozycją.

Po pierwsze, za niecałe 300 PLN więcej (czyli mniej niż 10% ceny karty ASUS) można nabyć (zakładając, że go jakimś cudem dostaniemy) RTX 3080 Founders Edition, który jest przeszło 30% szybszy (niech nawet od wersji ROG będzie szybszy "tylko" te 20% ) i ma o 2BG więcej VRAM.
 
Ogólnie niezla przebitka jak za 3070 FE w USA płacą 499$....przy tym kursie wychodzi niecałe 2 tyszcze. Gdzie jeszcze niereferenty od 2800 wzwyż... Lepiej poczekać na wersje TI i wtedy ewentualnie rozważyć zakup 3080
 
Ogólnie niezla przebitka jak za 3070 FE w USA płacą 499$....przy tym kursie wychodzi niecałe 2 tyszcze. Gdzie jeszcze niereferenty od 2800 wzwyż... Lepiej poczekać na wersje TI i wtedy ewentualnie rozważyć zakup 3080
Źle liczysz cenę MSRP określone w dolcach nigdy nie zawierają podatku.
Do 499 (3.95 kurs) dolicz 23% VAT (453zł) i zysk sklepu.
499x3.95+453zł (VAT) + marża czyli i cena około 2500-2600zł
 
No fakt zapomniałem że VAT :)

Chyba wszyscy tutaj się zgadzają z tym, że Nvidii nie chodziło o zrobienie zapasów, a o to jak wypadną czerwoni?
 
Ho Li Fuk.
Ten rynek naprawdę mnie dobija. "składam kompa" od początku wakacji i cały czas muszę robić downgrade bo ceny tak ***, że słabo się od tego pędu robi. Szkoda, że płace stoją w miejscu, a nawet się cofają...

Mam pytanie - kiedy są premiery procków Ryzen 5000? Początek listopada? Kiedy można liczyć na jakieś obniżki starszych modeli? Takie realne mam na myśli, a nie polskie black frajdejowe chamstwo. Czy to będzie dobra pora, żeby rozglądać się za amd 3XXX z 2019 roku??
 
Last edited by a moderator:
Mam pytanie - kiedy są premiery procków Ryzen 5000? Początek listopada? Kiedy można liczyć na jakieś obniżki starszych modeli? Takie realne mam na myśli, a nie polskie black frajdejowe chamstwo. Czy to będzie dobra pora, żeby rozglądać się za amd 3XXX z 2019 roku??

Premiery nowych Ryzenów już w przyszłym tygodniu - 5 listopada.

Co do zakupu starszej generacji to (niestety) tak na dwoje babka wróżyła - Black Friday to taka w większości ściema i zagrywka psychologiczna (nie tylko u nas, ale u nas przede wszystkim - wiadomo, polskie Janusze muszą zarobić najwięcej), a z drugiej strony złotówka traci jak niemal od dekady, więc nie ma co liczyć na, to iż nowości wejdą w przyzwoitych cenach (stąd wymuszając większe cięcia na starszych modelach).

Jednak sytuacja na rynku walut jest dynamiczna i wybory w USA mogą nieco stan rzeczy zmienić (swoją drogą zabawne jest to, że jak w jakimś mniejszym kraju dzieje się źle, wówczas jego waluta się osłabia, a gdy w USA jest niepewność wtedy waluty słabszych krajów... też spadają w dół - wyjątkiem od tej reguły są tylko jakieś większe kryzysy mające swoje definitywne podłoże w USA).
 
https://www.notebookcheck.net/AMD-s...ailable-in-the-run-up-to-launch.500179.0.html
Więcej szczegółów powinno być już niedługo, a według kolejnych przecieków wydajność w RT nie wygląda tak słabo, jakby mogło się wydawać.





Chociaż po tych wynikach widać że gołe 6 rdzeni potrafi być niezłym bottleneckiem dla kart AMD ( i to w 1440p)
 
Top Bottom