Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Ja z upgradem procka czekam na kolejną generacje. Nie opłaca mi się kupować nowej mobo pod nowe procki, chyba że zrobię upgrade do serii 3xxx, ale zobaczymy jak w nowym roku będą kosztować
Bardzo prawdopodobne że kolejna generacja będzie już na AM5, pod DDR5 więc zmiany duże.
Jednak jak zawsze z nowymi pamięciami na początku będzie to wolniejsze w działaniu niż DDR4, więc teraz jest dobry czas, seria 5000 to prawdopodobnie ostatnia na AM4 więc procesory będą trzymać cenę.
 
Bardzo prawdopodobne że kolejna generacja będzie już na AM5, pod DDR5 więc zmiany duże.
Jednak jak zawsze z nowymi pamięciami na początku będzie to wolniejsze w działaniu niż DDR4, więc teraz jest dobry czas, seria 5000 to prawdopodobnie ostatnia na AM4 więc procesory będą trzymać cenę.

O ile jego płyta wspiera Zen 3. Jeżeli nie, to kupienie Zen 2 i przeczekanie roku-dwóch to bardzo dobry pomysł.
 
Nie wspiera bo mam 370 więc ledwo uda się serie 3xxx
Post automatically merged:

A dokladniej msi gaming pro
 
Nie wspiera bo mam 370 więc ledwo uda się serie 3xxx
Post automatically merged:

A dokladniej msi gaming pro
Ekhmm....

Coś mówiłeś...
może oficjalnie nie wspiera, co nie znaczy ze nie ma szans żeby odpaliło.
Wszystko zależy po prostu od producenta płyty czy mu się będzie chciało rzucić taki BIOS bo AMD nie wymaga.
 
A już myślałem, że porzucili. No to jest nadzieja :). Np. taki 3800 daje 10 fpsow vs mój 2700x, ale juz taki 5800 nokautuje :).

Btw można gdzieś składać preordery na nowe sapphire z serii 6xxx?
 

No to coś co mnie trochę zasmuciło, czerwone karty zawsze dobrze "robiły" w kopaniu w końcu żartowano że to Advanced Mining Device ale to co odstawia 6800 (nie XT) to może budzić niepokój

Efektywność w kopaniu lepsza o 50% od 3090 !


EK już gotowe jestem pod wrażeniem ! !
Dobrze wróży dla szybkiej premiery autorskich wersji.
 
Last edited:
Pytanie z serii tych głupich - po co jest 4-pinowe złącze zasilania w płycie x570?

Bo jest normalna 24-czwórka i ósemka (przy procesorze). Standard.

Ale jest też to złącze z 4 pinami zaraz przy tej ósemce.

Tak pytam, bo złożyłem kompa - wszystko się świeci, a wiatraczki kręcą ale za cholerę nie mam sygnału na monitorze...

Teraz się zastanawiam czy to wina tego kabla czy może coś innego spartolilem.
 
Pytanie z serii tych głupich - po co jest 4-pinowe złącze zasilania w płycie x570?

Bo jest normalna 24-czwórka i ósemka (przy procesorze). Standard.

Ale jest też to złącze z 4 pinami zaraz przy tej ósemce.
To jest zasilanie procesora 8+4
Owszem na samych 8pin normalnie pójdzie, ale zaleca się podpięcie 8+4 żeby kabel EPS tak się nie grzał, na 8+4 powinno być ze 20 stopni mniej niż na samej jednej wtyczce 8pin.
 

No to coś co mnie trochę zasmuciło, czerwone karty zawsze dobrze "robiły" w kopaniu w końcu żartowano że to Advanced Mining Device ale to co odstawia 6800 (nie XT) to może budzić niepokój

Efektywność w kopaniu lepsza o 50% od 3090 !


EK już gotowe jestem pod wrażeniem ! !
Dobrze wróży dla szybkiej premiery autorskich wersji.

No to można zapomnieć o "taniej i dostępnej od ręki" alternatywie dla Nvidii.
 
@I_w_a_N
Spokojnie nie panikuj jeżeli przy pierwszym odpaleniu nie masz obrazu i komputer się resetuje pozwól mu na to "to jest normalna sytuacja" przy pierwszym odpaleniu komputer może kilka razy się zresetować nie dając obrazu i w końcu zaskoczy do biosu.
Płyta główna po prostu sprawdza sobie wszystkie części po kolei, a i czasem sprawdza po 2-3x, u mnie były to dwa resety, o czym wskoczył BIOS.

Ważna rzecz, ważny błąd mi się przypomniał aby przy instalacji systemu najlepiej był ten jeden dysk bez innych bo instalator może pier*** dostać i plik wymiany systemowy może rozbić na kilka dysków :ROFLMAO:
znany bug W10 który do tej pory jest.

Poza tym ciekawe czy bios aktualny jest na płycie głównej ale to nie problem z opcją flashback w razie czego możesz zaktualizować BIOS bez włożonego procesora byle by zasilanie było podłączone do płyty.

 
Co do braku dostępności nowych kart od Nvidii. W sobotę wieczorem zamówiłem RTX3070 na morele.net. W poniedziałek karta została wysłana, dziś mam ją już w rękach. Wersja Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC.
 
Co do braku dostępności nowych kart od Nvidii. W sobotę wieczorem zamówiłem RTX3070 na morele.net. W poniedziałek karta została wysłana, dziś mam ją już w rękach. Wersja Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC.
Czytam właśnie że nie jest już tak dramatycznie z kartami Nvidii a w ciągu dwóch tygodni ma być większa dostawa.
Premiera kart AMD 18 listopada, niby huczą że będzie mało, a tez czytam że na początku grudnia powinna być większa dostawa i nie powinno być wtedy problemów większych z kupnem. (z zastrzeżeniem 6900XT)
 
Zamówiłem RTX 3070 od MSI z morele.net, dostawa powinna być do piątku. No to pozostało jeszcze pozostałe części kupić, bo z nowego kompa będę miał tylko kartę graficzną :p chyba skorzystam z tego co nakreślił techlipton kilka dni temu.

Mała ilość ramu na karcie graficznej nie będzie mi przeszkadzać bo ja i tak mam monitor fullhd i w 4k grać nie będę przez następne kilka lat :p
 
Dzisiaj spróbuję się pobawić w update tego BIOS.

Przypomniałem sobie, że Asus ma też diodę pokazująca błędy - może z tego coś odczytam.
 
Dzisiaj spróbuję się pobawić w update tego BIOS.

Przypomniałem sobie, że Asus ma też diodę pokazująca błędy - może z tego coś odczytam.
Nie pamiętam którego masz STRIX X570 ale wersja F - ma diody debug
które informują przy bootowaniu czy nie ma problemów kolejno są to
CPU
RAM
GPU
DYSK

STRIX w wersji E ma coś lepszego jeśli mnie pamięć nie myli to wyświetlacz kodów POST
czyli płyta podaje precyzyjnie co ją boli gdzie jest problem, trzeba tylko przeczytać z instrukcji co dany kod oznacza.

Możliwe że zakupiona płyta nie miała zaaktualizowanego BIOS (może jakiś leżak na magazynie) dla procków 5000 i wystarczy aktualizacja BIOS aby płyta "zobaczyła" procesor
 
Pytanie techniczne.

Jako, że pierwszy raz planuje zmienić karte zielonych na radka, to czy koniecznie jest odinstalowanie sterowników starej karty, czy można to olac i zainstalowac ich "amd experience" ?
 
Pytanie techniczne.

Jako, że pierwszy raz planuje zmienić karte zielonych na radka, to czy koniecznie jest odinstalowanie sterowników starej karty, czy można to olac i zainstalowac ich "amd experience" ?
Lepiej będzie przed demontażem grafiki Nvidii odinstalować sterownik, chyba że lubisz cyrki i problemy z gatunku sterowniki do karty AMD nie chcą mi się za cholerę zainstalować, jakieś błędy z czapy.

Uprzednie odinstalowanie sterowników, jest po prostu bezpiecznym rozwiązaniem.
 
Top Bottom