Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Tylko że Ryzen 7 5800X jest procesorem kompletnie bez sensu. Jak chcesz mieć komputer do grania - Ryzen 5. Jak chcesz robić coś, co wymaga więcej rdzeni (obróbka video) - Ryzen 9.

I tak 5800 nigdzie nie dostanę xD (zresztą taka sama sytuacja jest z resztą nowych Ryzenów, chociaż co ciekawe nie ma żadnych problemów z dostępnością procków od intela).

Ale znajomy dał mi teraz zagwozdkę bo jest mi w stanie zabezpieczyć płytę główną Asus Strix na którą polowałem, problem tylko taki że w formacie Micro ATX. Z tego co czytałem to oprócz liczby portów nie ma zbyt wielkich różnic, ale obawiam się czy nie ucierpi na tym chłodzenie i inne komponenty.
 
I przyszedł 😀
received_215887266567866.jpeg


Zanim zamontuję będę chciał wymienić zasilacz. Mój ma 550W i wydaje mi się, że jest to trochę na granicy. Polecacie coś w widełkach cenowych 400-600zl?
 
Znacie zasilacze od MSI? Pierwszy raz się z nimi spotkałem. Cena nie jest wygórowana, gwarancja producenta na 10 lat to z kolei całkiem sporo.

MSI ich nie produkuje, oni tylko naklejają swoje logo, a zasilacze produkuje głównie kilka firm
Seasonic/CWT/Superflower pytanie kto robi dla MSI ? dla Asusa - Seasonic, dla EVGA - Superflower
 
Pytanie: z nową kartą dostałem promo-kod na "Geforce Now". Ogólnie to nie bardzo rozumiem idee wiązania promocji usługi streamingowej i sprzedaży drogich kart graficznych, bo albo kupujesz kartę graficzna żeby grac "u siebie", albo wybierasz stremowanie gier, a do tego karta nie jest ci potrzebna. W każdym razie mam kod (nie mam bladego pojęcia na jak długo - pewnie miesiąc), który nie jest mi do niczego potrzebny i chętnie odstąpię go osobie, która chciałaby wypróbować usługę Nvidii. Jak ktoś chętny, to niech pisze.
 
Pytanie: z nową kartą dostałem promo-kod na "Geforce Now". Ogólnie to nie bardzo rozumiem idee wiązania promocji usługi streamingowej i sprzedaży drogich kart graficznych, bo albo kupujesz kartę graficzna żeby grac "u siebie", albo wybierasz stremowanie gier, a do tego karta nie jest ci potrzebna. W każdym razie mam kod (nie mam bladego pojęcia na jak długo - pewnie miesiąc), który nie jest mi do niczego potrzebny i chętnie odstąpię go osobie, która chciałaby wypróbować usługę Nvidii. Jak ktoś chętny, to niech pisze.
Chętny, odezwę się na priv.😀
 
Poleci mi ktoś jakieś dobre słuchawki bezprzewodowe +/- 300zł? Z mikrofonem.
Ja mam steelseries Arctis 1 i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem Razer Kraken V2. Nie porównywałem ich bezpośrednio ale po przerzuceniu się na arctisy nie czuje utraty jakości dźwięku.
 
Słuchajcie dostałem w prezencie tablet Lenovo tam M7 z 1- GB-ową pamięcią ram Ile mogę maksymalnie pojemności karty pamięci jej dokupić?
 
Do 2 TB sformatowanej jako exFAT lub 128 GB FAT32. Przynajmniej tak wynika ze specyfikacji.

A powiedz jeszcze mnie amatorowi gdzie ja mogę sobie kupić tę większą tę "EXFat"

Edit: Czy dobrze rozumiem? Jeżeli kupię kartę Mico SD większą niż 128 GB(256 GB dajmy na to) to muszę ją sformatować do formatu ex fat czy tak?
 
Last edited:
Mam pytanko, czy RAM Corsair Vengeance LPX 2.0 to dobre kości?
Nie rozumiem tylko opisu. Jest niby 3200MHz DDR4 , ale w opisie stoi Częstotliwość taktowania pamięci 667 MHz. O co tu cho? Ktoś coś?

Wiecie może gdzie najtaniej kupić ryżego 5 5600X?
 
Last edited:
Top Bottom