Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@I_w_a_N To jakby twój

Bardzo podobny, chociaż mój (z całą obudową i dodatkowym dyskiem HDD) był o tych kilka tysięcy tańszy (niż 20 koła z filmiku).

W sumie do zmiany przymierzałem się tak z dwa lata i zawsze coś tam na ten cel odkładałem, a poza tym (paradoksalnie - w trakcie pandemii) w robocie miałem nawał pracy, a co za tym idzie większe wypłaty, więc pomyślałem - czemu nie?

P.S. Chociaż w ogólnym rozrachunku ta kwota przeraża (nawet mnie), bo jeszcze na początku składania planowałem wydać tak połowę ostatecznej sumy (8-9 tys. na całość) ...
 
Ale jestem w*******y...
Okazuje się że boty wykupują wszelkie ryzeny 5 i 7 Zen2 na różnych aukcjach i olx. Mam na myśli modele 3600 i 3700. Gdzie nie pytam to odpisują, że się sprzedały w kilka sekund po wystawieniu.... FFS. Tak już od jakiegoś tygodnia co najmniej.

Myślałem że kupię 5600X ale cena mnie zbiła z nuk. Liczyłem na jakieś 1200zł maks, a tu jak jest każdy widzi.
 
Ale jestem w*******y...
Okazuje się że boty wykupują wszelkie ryzeny 5 i 7 Zen2 na różnych aukcjach i olx. Mam na myśli modele 3600 i 3700. Gdzie nie pytam to odpisują, że się sprzedały w kilka sekund po wystawieniu.... FFS. Tak już od jakiegoś tygodnia co najmniej.

Myślałem że kupię 5600X ale cena mnie zbiła z nuk. Liczyłem na jakieś 1200zł maks, a tu jak jest każdy widzi.

Jak chcesz to Proline jeszcze ma w zapasie (ja u nich kupowałem swoją sztukę): link (Ryzen 7 3700X) oraz link (Ryzen 5 5600X)
 
Myślałem że kupię 5600X ale cena mnie zbiła z nuk. Liczyłem na jakieś 1200zł maks, a tu jak jest każdy widzi.
5600X nigdy nie był taniej niż po 1499 to jest jego cena premierowa
ale fakt jak teraz patrzę na ceny procesorów to kosmos, i to taki totalny, czy to 3600X czy 3700X czy 5600X
 
5600X nigdy nie był taniej niż po 1499 to jest jego cena premierowa
ale fakt jak teraz patrzę na ceny procesorów to kosmos, i to taki totalny, czy to 3600X czy 3700X czy 5600X
Ja bym wolał kupić za cenę premierową 299$ czyli jakieś 1100-1200zł.
 
Fajną analizę najnowszego Assasina przeprowadziło Digital Foundry.


Wynika z tego, że układ w PS5 ma wydajność na poziomie mniej więcej RTX'a 2080, czyli troszkę niższą aniżeli niż 3060 Ti.
Za niereferenty tego ostatniego trzeba dać tyle co za całą konsolę, oczywiście pod warunkiem, że trafimy na model po nie zawyżonych cenach, co podobno łatwe nie jest.
To raptem pojedynczy podzespół. Jedna część z wielu jakich trzeba by złożyć pc.
Jedna w cenie całej konsoli i wcale nie lepsza od tego, co tam mamy.
Krótko i dosadnie, dymają nas bez mydła, brutalnie i coraz mocniej i są jeszcze tacy (wśród samych dymanych), którzy się z tego cieszą, a nawet szukają dla tej sytuacji usprawiedliwienia, co dla mnie jest totalnie niezrozumiałe.
I każdy kto kupuje sprzęt teraz powinien mieć świadomość, że daje tym samym przyzwolenie na taki stan rzeczy, wspiera patologiczne, antykonsumenckie praktyki i niszczy rynek pc innym graczom, wszystkim razem i samym sobie.
No chyba, że ktoś celuje w top. Tam zawsze ceny były z kosmosu, segment dla entuzjastów, wiadomo.
Problem w tym, że teraz praktycznie każda półka zamieniła się w taki kramik dla entuzjastów, a to nie jest normalne.
RX 5600XT nigdy nie powinien kosztować powyżej 1000 PLN, a 5700XT więcej jak 1200. Ryzen 5600X również nie powinien przekroczyć tysiąca, ani nawet dobić do tej granicy. RTX 3060Ti powinien być wyceniony maksymalnie na 350€ za co lepsze wersje autorskie i tak dalej. Można długo wyliczać.
Na koniec przypomnę jeszcze, że kiedyś tam prezes skórzana kurteczka mamrotał coś o tym, że seria XX60 nie powinna kosztować więcej aniżeli 300$.
No to ja czekam, aż zacznie kosztować tyle ile według niego powinna, a póki co olewam ten pierdolnik jakim jest rynek pc.
Totalny max jaki jestem w stanie przeznaczyć na blaszaka wynosi 5000 PLN. Tyle właśnie mam i tyle mogę dać. Plus cztery stówy na budę. Więcej na platformę do gier nie dam, nie potrafię uzasadnić i usprawiedliwić przed samym sobą wydania choćby dodatkowego grosza. Już z tym pułapem jest mi ciężko, bo dotąd wydawałem między 2500-3200. I zawsze w tym przedziale cenowym dostawałem solidny sprzęt.
Nie było tych zestawów może dużo, bo raptem całe pięć, ale zawsze.
Tymczasem aktualnej platformie w przyszłym roku strzeli dekada. Konkretnie cpu+mobo.
Jakim cudem to jeszcze żyje? Nie wiem. Dlaczego tak długo? Bo rynek zwariował. Gdyby nie krypto szał prawdopodobnie wymieniłbym sprzęt cztery lata temu. Jak już się trochę uspokoiło, to stwierdziłem, że zakup platformy tak blisko premiery nowej generacji konsol nie ma sensu i lepiej zaczekać jeszcze trochę. Nowy sprzęt trochę namiesza, ceny spadną i w ogóle.
Tja... Spadły. Tak spadły, że za te pięć tysięcy dostałbym co najwyżej odpowiednik XSS. to znaczy w listopadzie, bo teraz jeszcze mniej.
Jeśli więc jesteś zwyczajnym graczem, który nie lubi przepłacać, nie zaś entuzjastą dla którego liczy się tylko wydajność i cena nie gra roli nie kupuj, nie warto, szkoda pieniędzy. Zaczekaj lub kup konsolę.

Ale jestem w*******y...

Jeśli to w czymś pomoże, to ja też. Niemożebnie wkur... zirytowany. Tak więc łączę się w bólu.
Pierwotnie planowałem duże zakupy w grudniu, po premierze nowych konsol, potem na wiosnę, teraz sam już nie wiem...
Stanęło na tym, że jedynym co kupiłem był nowy monitor. Wysłużoną iiyamę TN zmieniłem na AOC IPS. Tyle z wielkich planów i Cyberpunka.
Nie dla mnie z Silverhandem wojaże i miasta do palenia.
 
Ale jestem w*******y...
Okazuje się że boty wykupują wszelkie ryzeny 5 i 7 Zen2 na różnych aukcjach i olx. Mam na myśli modele 3600 i 3700. Gdzie nie pytam to odpisują, że się sprzedały w kilka sekund po wystawieniu.... FFS. Tak już od jakiegoś tygodnia co najmniej.

Myślałem że kupię 5600X ale cena mnie zbiła z nuk. Liczyłem na jakieś 1200zł maks, a tu jak jest każdy widzi.
To raczej nie do końca tak działa. Ludzie którzy od kilku tygodni w sklepach pozamawiali sobie procesory właśnie w tym momencie je dostali. Więc żeby się załapać to trzeba albo szukać w innycb sklepach albo zamówić i czekać aż będzie kolejna transza i tym razem jeden z tych prockow przypadnie Tobie.
 
Ale jestem w*******y...
Okazuje się że boty wykupują wszelkie ryzeny 5 i 7 Zen2 na różnych aukcjach i olx. Mam na myśli modele 3600 i 3700. Gdzie nie pytam to odpisują, że się sprzedały w kilka sekund po wystawieniu.... FFS. Tak już od jakiegoś tygodnia co najmniej.

Myślałem że kupię 5600X ale cena mnie zbiła z nuk. Liczyłem na jakieś 1200zł maks, a tu jak jest każdy widzi.
Na morele.net jest 3700X, co prawda cena z d... ale jest.
 
Na morele.net jest 3700X, co prawda cena z d... ale jest.
Nie chodzi o to że jest problem żeby znaleźć dostępne bo nie ma żadnego problemu, sęk w tym że ceny z kosmosu.
A jeżeli wszędzie są takie ceny to raczej żadna zmowa (tak nagle?) tylko dystrybutor sobie zwiększył, na to wygląda bo ludzie teraz niemal masowo idą w tuning przed 10 grudnia.
 
Nie chodzi o to że jest problem żeby znaleźć dostępne bo nie ma żadnego problemu, sęk w tym że ceny z kosmosu.
A jeżeli wszędzie są takie ceny to raczej żadna zmowa (tak nagle?) tylko dystrybutor sobie zwiększył, na to wygląda bo ludzie teraz niemal masowo idą w tuning przed 10 grudnia.
Cena jest powiązana z popytem i podażą. Nie rozumiem więc skąd twierdzenie, że jest "drogo". Jeżeli nabywacie te produkty - to nie jest za drogo :)
 
Cena jest powiązana z popytem i podażą. Nie rozumiem więc skąd twierdzenie, że jest "drogo". Jeżeli nabywacie te produkty - to nie jest za drogo :)
Coś mi się wydaje że w styczniu zacznie wracać wszystko do normy, miną święta szał zakupowy, jak i wyjdzie CP2077 główny motor napędowy sprzedaży podzespołów.
 
3700 w cenie 5600 :D Myslałem, że po premierze spadnie stara generacja ze 3 stówki w dół. Ale w Polszy to uwielbiają doić klientów.
 
Top Bottom