Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Chyba pójdę skreślić totka
że się udało dorwać to niezły fuks
 
@SLVPRO

Obecnie brak odbić w większości gier (spoza zwykłym SSR - Screen Space Reflection) to kwestia nie lenistwa deweloperów, czy zmowy z nVidia, a głównie sprawa... wydajności.

W takim Control czy nowszym Watch Dogs Legion odbicia są i działają. W Cyberpunk 2077 odbić postaci w ogóle nie ma co jest po prostu niedopracowaniem gry. Miałem sytuację, że gdzieś na szybie odbijał się sam motor a postaci w ogóle nie było. Prawda jest taka, że tego elementu w ogóle nie ma w grze. Postać jest tylko jak jedziemy samochodem a jak chodzimy to po prostu jej nie ma wiec nie ma się co odbijać.
 
Właśnie jedną z bolączek CP 2077 jest to, że przy włączonym RT nasza nie ma odbić naszej postaci.

Ktoś powie - oszczędność zasobów, przy i tak już średnio zoptymalizowanej grze, ale ma to też drugie dno.
Mianowicie, naszą postać, którą tak mogliśmy sobie dopieszczać w edytorze, widzimy raptem w kilku (włączanych) lustrach.

P.S. Tak naprawdę przy tej perspektywie (i braku jakichkolwiek przerywników z kamery zewnętrznej) cały kreator postaci jest jedynie sztuką dla sztuki (może poza wyborem płci, koloru skóry oraz wyglądu rąk, które praktycznie cały czas widzimy).
 
P.S. Tak naprawdę przy tej perspektywie (i braku jakichkolwiek przerywników z kamery zewnętrznej) cały kreator postaci jest jedynie sztuką dla sztuki (może poza wyborem płci, koloru skóry oraz wyglądu rąk, które praktycznie cały czas widzimy).

Absolutnie się nie zgodzę, był to jeden z tych elementów, o które się bałem, ale ku mojemu zaskoczeniu postać widzę cały czas, w ekwipunku, w lustrach, w trybie foto, na motorze. Narobiłem więcej fotek postaci, niż w jakiejkolwiek innej grze. :D
 
Ostatnio kupiłem sobie zasilacz MSI A750GF. Firma znana i przez wielu lubiana, ale w dziedzinie zasilaczy to ich debiut tak właściwie. Miałem na początku wątpliwości czy go kupić, ale zaryzykowałem. Wówczas nie było jeszcze recenzji tego modelu i mogłem tylko przeczytać oficjalne informacje od producenta. Przekonały mnie: 10 lat gwarancji, certyfikat 80 Plus Gold, całkowicie modularne okablowanie i atrakcyjna cena. Dodatkowo załapałem się na dwie promocje: Cash Back, z której mam dostać część kasy i kolejna na grę Assassin's Creed: Valhalla, do której dziś dostałem kod aktywacyjny. Nie myśląc wiele nad zakupem, stwierdziłem że nie może być zły skoro spełnia całkiem dobre standardy i dają 10 lat gwarancji, a kto nie ryzykuje ten nie pije szampana i zamówiłem.
Nie zawiodłem się. Jeśli chodzi o kulturę pracy zasilacza, to jest całkiem nieźle. Niewiele więcej potrafię powiedzieć. Tu ciężko samemu ocenić jego pracę. Dodatkowo moja obudowa, która jest gdzieś w kolejnych planach upgrade'u, ma dość głośno chodzące wiatraczki. Tydzień temu pojawiła się jednak pierwsza recenzja tego modelu. Jeśli ktoś lubi tego typu lekturę, bądź zastanawia się nad zakupem, to link poniżej:
 
Właśnie jedną z bolączek CP 2077 jest to, że przy włączonym RT nasza nie ma odbić naszej postaci.
A już myślałem, że to tylko u mnie tak się dzieje... Dziwnie to wygląda tym bardziej w sytuacji gdy stoimy z jakimś npc i jego odbicie widać a my stoimy tam jakby w formie niewidocznego ducha :D W ogóle całe to RT zjada niesamowite zasoby a jakiegoś efektu wow nie uświadczyłem. Imo z RT i DLSS na off gra wygląda lepiej :ROFLMAO: Przynajmniej tekstury są mega ostre i wyraźne, DLSS na poziomie zbalansowanym zabija to wszystko, z kolei z wyłączonym gra jest niegrywalna :p.

Kreator postaci jest fajny, sam spędziłem tam może ze 2h ale wolałbym już chyba żeński lub męski model V z góry stworzony przez twórców, żeby wszystkie odbicia działały jak powinny a nie że postaci nie widać w żadnej szybie albo w lustrze jest ona łysa :LOL:
 
Ponownie potrzebuję waszej pomocy. Po nowym roku przyszedł kolejny etap modernizacji mojego sprzętu i tym razem chcę wymienić moje stare głośniki na zestaw 5.1, jednakże patrząc na oferty w sklepach nie widzę nic ciekawego. Czy możecie polecić jakiś zestaw w klasie budżetowej?
 
Okazuje się, że RTX 3080 Ti z 20GB VRAM to mrzonka ...

Jeśli już coś dostaniemy to z 12 GB ( :shrug: ) przy nieco szerszej szynie dla pamięci.

Cóż... obecnie GPU (oraz nowe konsole od SONY) to jedynie papierowe premiery dla zwykłych użytkowników i wygląda, że do połowy roku nic się w tej materii nie zmieni.
 
Jak tak dalej pójdzie, to poczekam do kolejnej generacji GPU. (...)
Dokładnie tak samo pomyślałem :D
Na szczęście mój RTX 2080 Super Gamin X Trio daje radę nie tylko w cp.
Nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać, czekać, czekać cierpliwie.
 
Jak patrzę na dzisiejsze ceny nowych kart, to coraz bardziej doceniam swoją 1060 3GB... :love:
Zresztą do i7-4770k (choćby i oskalpowanego) oraz pamięci DDR3 @ 1600 MHz mocniejsza karta przy dzisiejszych cenach nie ma wiele sensu. Może jeszcze na RTX 2060 Super mógłbym się szarpnąć, ale już nawet przy niej pewnie będzie procesor bottleneckował.
Przykro mi, ale skoro gaming ma być rozrywką dla osób wyraźnie zamożniejszych ode mnie, to ja z tego pociągu wysiadam. Jestem w stanie wydawać jakieś pieniądze na upgrade komputera, ale to co się wyprawia dzisiaj, jest poza zasięgiem mojego portfela. Mam ważniejsze sprawy w budżecie. Pomyślę, jak (jeśli) ceny wrócą do normy.
 
Przykro mi, ale skoro gaming ma być rozrywką dla osób wyraźnie zamożniejszych ode mnie, to ja z tego pociągu wysiadam. Jestem w stanie wydawać jakieś pieniądze na upgrade komputera, ale to co się wyprawia dzisiaj, jest poza zasięgiem mojego portfela. Mam ważniejsze sprawy w budżecie. Pomyślę, jak (jeśli) ceny wrócą do normy.
Nie tylko twojego. Coraz więcej osób uważa, że podzespoły do komputerów stają się zbyt drogie. Sam przed premierą Cyberpunka zastanawiałem się nad grą za pośrednictwem Geforce Now, ale kiedy zamawiałem grę to nie było jeszcze mowy o wspieraniu tego, czy Stadii. Zmieniłem kartę graficzną. Myślę, że za jakiś czas będzie to bardzo dobra i szeroko wspierana alternatywa, tym bardziej, że sporo osób sobie chwali Cyberpunka na tych platformach.

Z innych tematów...
Byłem zmuszony wymienić sobie dysk twardy i przy okazji przesiadłem się na SSD pod M.2. Jest to IRDM od Goodrama o pojemności 512 GB. Może nie jest to jakiś top of the top, ale różnicę widzę w stosunku do poprzedniego SSD. Fakt, tamten nie był pod M.2. Teraz odpalam Cyberpunka i ładowanie się gry to jest chwilunia. Wcześniej zdążyłem spokojnie wysłuchać część tych informacji, które były podawane w trakcie ładowania. Teraz jak ledwie się zaczną to już mogę pacnąć przycisk by grać dalej. Miłe zaskoczenie.
 
Taz jak ledwie się zaczną to już mogę pacnąć przycisk by grać dalej. Miłe zaskoczenie.

U mnie zwykle jest to pierwsze zdanie z tych informacji i już mogę grać.

W sumie nie narzekam, ale gra wciąż ma loading'i w obrębie NC, gdzie czasem czekamy te 2-3 sekundy (tak na oko i z pamięci) w windzie zanim jej panel stanie się aktywny.
 
Winda z CP2077 to prawdziwy 'top of the top' w porównaniu do np. Mass Effecta 1 ;)

Co do dysku SSD na m.2 NVMe to faktycznie, w porównaniu do SSD na SATA widać różnicę w codziennym użytkowaniu, choć jak wiadomo wiele zależy od wykonywanych czynności. U mnie niestety dysk siedzi w dolnym slocie, bo przez gruby radiator nie mieści się pod kartą graficzną, także transfery są troszkę niższe.
 
Potwierdzam pozytywny efekt pamięci masowej NVME. Krótka chwila i można grać. Gothic 3 (nomen omen, też zainstalowany na SSD) się znacznie dłużej ładuje od CP2077 ;)
 
Top Bottom