Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Strasznie leniwa przeróbka, ot Windows 8 z aplikacjami Modern UI uruchamianymi w oknach. Meh.
 
Orientuje się ktoś, gdzie można dostać wentylatory do kart graficznych? W moim Radku 5770 poszedł dzisiaj podczas gry w D3. Od jakiegoś czasu komp chodził głośniej, ale obwiniałem wentylator od CPU, bo karta jest stosunkowo młoda. A tu niespodzianka, chłodzenie w ogóle nie działa, wentylator trudno przekręcić nawet palcem. Próbowałem go przeczyścić, ale nie da się go otworzyć. Szukam konkretnie modelu PLD08010S12HH do Radeona 5770 od MSI. Jak do tej pory znalazłem jedynie nietanie aukcje na ebayu. Ewentualnie mógłby ktoś polecić tanie chłodzenie do takiej karty? W perspektywie kupna nowego kompa na przed premierą W3 nie uśmiecha mi się wydawać kupy kasy na obecnego.
 
Tylko znając pazerną politykę Microsoftu nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że będzie to funkcja dostępna tylko w najnowszym Windows 9.

No na ten temat nie znalazłem żadnych wieści. Ale chyba nawet ich pazerność ma swoje granice. Raczej 70% (Win 7 i 8) obecnych użytkowników Windowsa nie będzie zmieniać systemu tylko z powodu usprawnienia DirectX'a.
 
Optymista każe mi wierzyć, że 7 i 8 też dostaną te bajery, bo jednak 7 to chyba obecnie najpopularniejsza winda, realista wskazuje raczej na ósemkę - bo ona faktycznie mocno się od 7 różni i może być traktowana jako początek "nowej generacji".
 
Tylko znając pazerną politykę Microsoftu nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że będzie to funkcja dostępna tylko w najnowszym Windows 9.

Może doczekamy się DirectX 12?

Oby, i oby okazał się rewolucją bo stagnacja w tym segmencie była straszna (w sumie nie pojawiło się nic REWOLUCYJNEGO od DirectX 9.0 c)
 
Ech, niedawno kupiłem kartę, która pełnego DX11.2 nie ogarnia, a Ty piszesz o DX12. Daj mojemu portfelowi trochę oddechu. :D
 
Oby, i oby okazał się rewolucją bo stagnacja w tym segmencie była straszna (w sumie nie pojawiło się nic REWOLUCYJNEGO od DirectX 9.0 c)

No jednak różnicę między DX 9.0, a 11 są dość wyraźne. Choć może faktycznie rewolucja to nie jest. Ale daleko posunięta ewolucja już tak.

Ech, niedawno kupiłem kartę, która pełnego DX11.2 nie ogarnia, a Ty piszesz o DX12. Daj mojemu portfelowi trochę oddechu. :D

Ogarnięcie DX 11.2 chyba nie tyle zależy od karty, co od systemu operacyjnego z tego co czytałem. A mianowicie do jego działania jest konieczny Win 8.1. Ale być może coś plączę, bo aż tak szczegółowo oprogramowaniem się nie interesuję.
 
@Yakin - nie wszystkie w miarę nowe karty nVidii nawet w Windowsie 8.1 obsługują w pełni DX 11.1 i 11.2. Prawdopodobnie dlatego REDzi zadeklarowali, że nie będą Wiedźmin 3 nie będzie miał zaimplementowanych tych DX-ów.
 
No jednak różnicę między DX 9.0, a 11 są dość wyraźne. Choć może faktycznie rewolucja to nie jest. Ale daleko posunięta ewolucja już tak.

Wiesz, ja dostrzegam różnicę - tesselacja* i w ogóle - tylko mówię, że rozwój tego API strasznie drepcze.

P.S. *Tak swoją drogą, nie wiem czy wiecie. Wsparcie dla tej technologi (tesselacji) miały już karty Radeon (wówczas jeszcze nie AMD)... sprzed ponad dekady - oparte na rdzeniu R300.
 
W specyfikacji kart ciężko odnaleźć informacje na ten temat. Dlatego nie jestem pewien, czy to kwestia sprzętu. Ja z wypowiedzi Redów tłumaczących dlaczego nie będą się w to bawić zrozumiałem raczej, że chodzi o znikomą liczbę użytkowników Win 8.1. Ale jak już zaznaczałem, nie zgłębiałem jakoś bardzo tego tematu.

Nie, nie będę zmieniał karty, ta sprawuje się świetnie i ma tylko trochę ponad rok. Wygląda na to, że wentylatora tego typu nie dostanę tanio więc zwyczajnie wymienię całe chłodzenie.

Wroobelkowi chyba chodziło o to, żebyś kupił za grosze taką samą kartę jaką masz, zdjął z niej wiatrak i doczepił do swojej ;).
 
Last edited:
Orientuje się ktoś, gdzie można dostać wentylatory do kart graficznych? W moim Radku 5770 poszedł dzisiaj podczas gry w D3. Od jakiegoś czasu komp chodził głośniej, ale obwiniałem wentylator od CPU, bo karta jest stosunkowo młoda. A tu niespodzianka, chłodzenie w ogóle nie działa, wentylator trudno przekręcić nawet palcem. Próbowałem go przeczyścić, ale nie da się go otworzyć. Szukam konkretnie modelu PLD08010S12HH do Radeona 5770 od MSI. Jak do tej pory znalazłem jedynie nietanie aukcje na ebayu. Ewentualnie mógłby ktoś polecić tanie chłodzenie do takiej karty? W perspektywie kupna nowego kompa na przed premierą W3 nie uśmiecha mi się wydawać kupy kasy na obecnego.
Za 65 zeta (z przesyłką wychodzi 80) masz na allegro Accelero Twin Turbo :p Będzie pasował do twojej karty, chyba że to jest jakaś modyfikowana wersja, ale nie wygląda...
 
Czy jest jakikolwiek powód by instalować najnowsze sterowniki graficzne do kart, które mają*już kilka lat ? Np. w moim przypadku jest to GeForce 9600 GT. W opisie aktualizacji uwzględnia się np. poprawę wydajności ale na kartach z serii 500/600/700 więc mojej to nie dotyczy.
 
Top Bottom