Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Premiera AMD Radeon R9 390X dopiero w połowie 2015 roku...



AMD ma ode mnie oficjalnie karnego jeżyka :(.
 
Czyli, poprawcie jeśli się mylę, nie tylko Nvidia może mieć problemy z wprowadzeniem produkcji w 20nm?
 
Czyli, poprawcie jeśli się mylę, nie tylko Nvidia może mieć problemy z wprowadzeniem produkcji w 20nm?
Na purepc pisali swojego czasu że partner AMD i Nvidii do produkcji chipów chce od razu przejść na 16nm i porzucić 20nm...
 
Last edited:
Kiedyś pisali też, że Maxwell miał być produkowany w 20nm, więc ostrożnie podchodziłbym do przeskoczenia na 16nm z ominięciem dwudziestki.
Obym się mylił, czas jednak pokaże.
 
Oby jednak było inaczej bo czekam na 980Ti i chce je wodować a tak to długo jeszcze poczekam :/
Chociaż osobiście uważam iż te karty wyjdą wcześniej, z tego co wiem to już AMD ma je gotowe ale czekają na odpowiedni moment z premierą.
No nie wiem, ciągle pojawiają się sprzeczne informacje co do procesu technologicznego czy partnera wykonującego zamówienia na produkcje chipów...
Chyba że masz na myśli jednostkę inżynieryjną, to tak zapewne już mają takową od dawna :)
 
No nie wiem, ciągle pojawiają się sprzeczne informacje co do procesu technologicznego czy partnera wykonującego zamówienia na produkcje chipów...
Chyba że masz na myśli jednostkę inżynieryjną, to tak zapewne już mają takową od dawna :)

No zobaczymy, jak widzisz po mojej sygnaturce, mam dostęp do unikalnych kart. 780Ti Lighting -12 sztuk wyprodukowano, 780Ti Lighting MOA 18 sztuk, a GALAXY 780Ti HOF v2 ,ten model akurat - 70 na cały świat.
Natomiast póki co nie wiem nic o 980Ti .
 
No zobaczymy, jak widzisz po mojej sygnaturce, mam dostęp do unikalnych kart. 780Ti Lighting -12 sztuk wyprodukowano, 780Ti Lighting MOA 18 sztuk, a GALAXY 780Ti HOF v2 ,ten model akurat - 70 na cały świat.
Natomiast póki co nie wiem nic o 980Ti .
Konrad kolekcjoner :D
A tak wgl, to kilka miesięcy temu była plota od overclokers że 980TI pod koniec 2015 będzie dopiero, bo są problemy z niższym procesem technologicznym jaki chcą użyć w 980TI
 
Konrad kolekcjoner :D
A tak wgl, to kilka miesięcy temu była plota od overclokers że 980TI pod koniec 2015 będzie dopiero, bo są problemy z niższym procesem technologicznym jaki chcą użyć w 980TI

A no kolekcjoner owszem, nawet jak te unikaty sprzedaje do tylko ludziom których znam, by owe unikaty móc odwiedzać ;-)
780Ti HOF v2 już pod wodą u kumpla siedzi, skubaniec robi 1430 mhz na rdzeniu i 8000 na pamięciach i 40C nie przekracza :D Przez co rozkłada na łopatki wszelkie GTXy 980 :)
 
Jak to jest, że w starych kompach jak były wyłączone i coś było podpięte do usb to nie działały, a teraz w nowym wszystko co jest podpięte to świeci i działa?
 
Na osłodę, że nowe karty od AMD będą dopiero w lipcu, pojawiły się dzisiaj nowe sterowniki Catalyst 14.12 Omega które znacznie poprawiają wydajność na radeonach.
http://www.purepc.pl/oprogramowanie/nowe_sterowniki_catalyst_1412_omega_do_kart_graficznych_amd

Jak to jest, że w starych kompach jak były wyłączone i coś było podpięte do usb to nie działały, a teraz w nowym wszystko co jest podpięte to świeci i działa?

Bo w nowych kompach masz możliwość podpięcia przedniego USB pod czerwone gniazdo na płycie głownej które dostarcza prąd do USB nawet po wyłączeniu kompa i dzięki temu można używać kompa jako ładowarkę do telefonu nawet jeśli komp jest wyłączony:)
 
Last edited:
No oznaczałoby to wzrost o kilka/kilkanaście klatek na sekundę*;)

No ale to marketingowe brednie, jak widać tak to nie działa. A AMD póki co daleko do Nvidi, nie tak daleko jak w segmencie CPU AMD vs CPU INTEL no ale nie ma co porównywać za bardzo.
 
Top Bottom