Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@ GosuPl
(4,2)AMD Radeon HD 7700 Series with 258 ext.

http://www.powercolor.com/au/products_features.asp?id=428

Taki wynalazek?

Zdajesz sobie sprawę z tego że zanim dojdzie do wykorzystania połowy tej pamięci to wydajność karty się kończy?
Niestety, to jest jeden z tych motywów w stylu - Ładowanie 4 gb pamięci do kart które nie są w stanie nawet 2 gb wykorzystać, ponieważ mają wąską szynę i niską ogólną wydajność.
Najgorsze są te cholerne gotowce w marketach z opisem "Procesor Intel !!! 8 gb ram !!! Karta graficzna Nvidia 4 gb !!!" I takie cholerstwo po 2000 kosztuje :/ A tam jakiś Pentium, ramy 1333 mhz i grafa GT 740 4 Gb :comeatmebro:
 
Last edited:
System nie ma znaczenia przy tak małych różnicach. Jak już pisałem parę stron wcześniej, jest to kwestia np. ilości programów działających w tle itp. Zrób sobie test parę razy, to sam zobaczysz, ze wyniki się zawsze będą minimalnie różnić ;)
 
@GosuPl - "dzwonię do Pana w bardzo nietypowej sprawie" ;). Mianowicie posiadam płytę główną ASUS Fatal1ty H87 Performance, na której siedzi grafika EVGA GTX 770 Superclocked. Płyta posiada dwa sloty PCI-E dla grafiki:
1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE2: x16 mode)
1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE4: x4 mode).
Ten szybszy (PCIE2) jest zajęty przez wyżej wymienioną grafikę, natomiast ten wolniejszy (PCIE4) jest wolny (znaczy niezajęty :p). Pytanie brzmi: czy jest możliwość i sens wkładać w ten drugi slot drugą kartę (mogę wejść w posiadanie karty GTX 460 z pamięcią 768 MB.) z przeznaczeniem wyłącznie do liczenia fizyki?
Drobna uwaga: według specyfikacji płyta główna wspiera AMD Quad CrossFireX and CrossFireX, a więc ficzer dla kart AMD, a nie NVidia.

Wiem, że mógłbym to po prostu sprawdzić organoleptycznie, lecz 460-tka siedzi obecnie w komputerze u teściowej w Zamościu i jej "pozyskanie" wymagałoby zakupienia czegoś innego "na sztukę" za jakieś 100-150 zł (i odbycia wycieczki 200+ km w każdą stronę, ale to dałoby się zrobić niejako "przy okazji"). Dlatego też zanim wydam pieniądze wolałbym upewnić się, czy to w ogóle zadziała.
 
@Wroobelek

"Oddzwaniam z odpowiedzią" ;-)
Nie ma sensu, GTX 770 sam sobie dobrze poradzi. Wiesz ja dokładałem GTXa 670 jako "fizykoterapeutę" do GTXa 780Ti i wiesz co? W benchmarkach od Physxa owszem było trochę lepiej jeśli chodzi o fps, ale jak dla mnie różnica między 240 fps a 290 to nie różnica :D

Gra nie warta świeczki, bardziej ta 460ka wadzić będzie niż pomagać :)

1. 770ka będzie działać w trybie PCIe- X8
2.Wzrośnie (nieznacznie w tym wypadku) zużycie prądu i obciążenie PSU.
3.W grach nie odczujesz zauważalnej różnicy na korzyść a mogą być sytuacje gdzie wręcz GTX 460 ograniczy MOC przerobową GTXa 770.

Co prawda takie wsadzanie karty do fizyki nie działa jak SLI ale Twoja płyta nie ma oficjalnego wsparcia SLI, mogłoby być nawet takie użytkowanie karty pod fizykę, problematyczne.
 
Last edited:
jak dla mnie różnica między 240 fps a 290 to nie różnica
Tu masz rację. Ale w moim przypadku może to być różnica pomiędzy 24 a 29 fps w Wiedźminie 3 przy określonych (mam nadzieję: wysokich) ustawieniach w 1080p (bo w końcu dopadłem monitor 22"). Bardziej mi chodziło o to, czy na mobo natywnie przystosowanej do CF coś takiego ruszy.
 
Tu masz rację. Ale w moim przypadku może to być różnica pomiędzy 24 a 29 fps w Wiedźminie 3 przy określonych (mam nadzieję: wysokich) ustawieniach w 1080p (bo w końcu dopadłem monitor 22"). Bardziej mi chodziło o to, czy na mobo natywnie przystosowanej do CF coś takiego ruszy.

Ruszyć powinno ale gwarancji na bezproblemowe działanie nie będzie.
 
Ruszyć powinno ale gwarancji na bezproblemowe działanie nie będzie.

W znaczeniu, że może nie działać we wszystkich grach, czy że ogólna wydajność takiego układu zamiast wzrosnąć - może spaść?
Zdaje mi się, że trzeba będzie przetrzeć szlak. Pomyślę, może zainwestuję te parę groszy i spróbuję. W razie jakby co, opiszę wrażenia i efekty. ;)
 
W znaczeniu, że może nie działać we wszystkich grach, czy że ogólna wydajność takiego układu zamiast wzrosnąć - może spaść?
Zdaje mi się, że trzeba będzie przetrzeć szlak. Pomyślę, może zainwestuję te parę groszy i spróbuję. W razie jakby co, opiszę wrażenia i efekty. ;)

Chodzi o drugą opcję, wydajność może spadać , albo mogą się pojawić mikroprzycięcia. No ale i tak i tak Cię korci, więc sprawdzisz sam i dasz znać ;-)
 
Trochę poczytałem i utwierdziłem się w przekonaniu, że może być warto spróbować. Tymczasem poszukam innych źródeł informacji i jeszcze poszerzę swoją wiedzę.

Linus fajne porównanie zrobił jeszcze za czasów GTXa 580 :)
https://www.youtube.com/watch?v=cbww3dhzK0M
Zobacz jak się kończy sytuacja kiedy karta do fizyki jest za wolna, a GTX 460 nie ma czego szukać przy 770. GTX 770 ma wydajność większą niż SLI z 460 , no ale sam sprawdzisz i tyle :)

Ja jutro (dziś już) porobię testy w takich wariantach.

1. 2x GTX 980 pracujące w SLI
2. Tylko jedna 980 robiąca wszystko
3. Jeden 980 robi swoje a drugi jest tylko do fizyki :D

Będę używał PLA Benchmarka bo dobrze pokazuje różnice, zrobię też testy w "Batman Arkham Orgins" :)
 
Odnośnie tego monitora:
http://www.morele.net/monitor-aoc-u3477pqu-705949/
Na morele zadałem takie oto pytanie:
,, Co się stało z ceną tego monitora AOC U3477PQU, że podrożał aż o blisko 1000zł? Kosztował 2689 zł.''
Odpowiedź:
,, Dzień dobry.
Nie posiadamy w/w monitora na magazynie, natomiast możemy go ściągnąć z polskiej dystrybucji gdzie cena zakupu znacząco wzrosła, co spowodowało wzrost ceny na stronie. ''

Co to znaczy konkretnie z polskiej dystrybucji ? Inny sklep/magazyn ?
 
Last edited:
GosuPl To może być ta karta mówię MOŻE, bo tak prawdę powiedziawszy to ja się na tym nie znam. Wyłączając Software sporadycznie nigdy nie zaglądam do "Bebechów" mojego PC bałem się coś ruszyć by czegoś nie zepsuć i być może na tej podstawie zawsze zaopatrywałem się w z góry złożone gotowe modele, przez co dostawcy robili mnie w wała i tu możesz mieć rację. Pewnie, że lepiej ułożyć własną konfiguracje, ale na sprzęt sprzedawany w sieci mnie nie stać a w mieście, w którym mieszkam sklepy nie sprzedają w detalu tylko złożone gotowce, więc kicha. Ja jestem w sumie zadowolony z mojego komputera. Sprawuje się dobrze działa sprawnie i co ważne bardzo cicho. Pociągnie wszystko, co chcę zagrać a nie gram dużo(chyba już nie te lata) określiłbym go mianem brązowego medalisty w swojej klasie. Interesuje mnie jedno by to, co na nim odpalam w ogóle działało(nieważne jak) i byle nie zarżnąć go przy tym, więc będę bardzo szczęśliwy, gdy W3 pójdzie mi w ogóle rozważania nad tym ile klatek na sekundę brakować mi będzie do doskonałości zostawiam zawodowcom. Pytanie jak wiedźmin 3 sprawi się na moim "2-latku" pozostaje nadal otwarte, bo jak już tu gdzieś zauważyłem to wróżenie z fusów. Jako rzekłem ważne by poszło w ogóle. Jeśli to może być jakaś wskazówka mogę powiedzieć, że w wypadku, GTAV mieszczę się w maksymalnych wymaganiach.
 
Najlepsze karty graficzne - poradnik zakupowy 2015 od Digital Foundry.
http://www.eurogamer.pl/articles/20...ficzne-poradnik-zakupowy-2015-digital-foundry

,, Jak wynika z ankiety Steama, zdecydowana większość monitorów graczy wyświetla rozdzielczość 1080p, więc tu koncentrujemy nasze wysiłki. Zdajemy sobie jednak sprawę z rosnącego znaczenia monitorów 2.5K z rozdzielczością 2560×1440, a w przypadku najmocniejszych kart przyglądamy się także 4K. ''

Czyli coś dla nas ;)
 
Last edited:
@IwaN

Jak dobrze zoptymalizują to i te słabiutkie 980ki dwie powinny dać radę ;) No ale te maluchy to przedsmaki 980Ti , dopiero to będzie godny następca 780Ti , 980 nim nie jest :)


@Karesh
Według tego co o niej czytałem , oraz specyfikacji SLI nie zrobisz, ale z opcją w stylu GTX 770 + GTX 460 do fizyki, problemu nie powinno być. Bo to nie jest SLI:)
 
@Karesh
Według tego co o niej czytałem , oraz specyfikacji SLI nie zrobisz, ale z opcją w stylu GTX 770 + GTX 460 do fizyki, problemu nie powinno być. Bo to nie jest SLI:)

No tylko, że ja mam 970 a nie 770 hehe :) czyli trochę strzeliłem bubla z tą*płytą, no nic, czekam na nowe karty od NVIDIA i wtedy zobaczymy :)
 
No tylko, że ja mam 970 a nie 770 hehe :) czyli trochę strzeliłem bubla z tą*płytą, no nic, czekam na nowe karty od NVIDIA i wtedy zobaczymy :)

No to tym bardziej zapomnij o tym, bo GTX 460 będzie już mocno tą 970kę ciągnął w dół.
 
Top Bottom