Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Czyli dobrze rozumiem, że im cieńsza warstwa pasty, to tym lepiej ? A grubsza to gorzej, bo część ciepła się kumuluje w tej warstwie, jeśli grubsza jest ;)
Pasta nigdy nie będzie przewodziła ciepła tak dobrze, jak metal, z którego są zrobione obudowa procesora i radiator. Jej zadaniem jest jedynie wypełnić nierówności w powierzchni tychże. Grubsza (zbyt gruba) warstwa pasty zamiast przewodnikiem ciepła, stanie się izolatorem.

Hardkorowcy posuwają się niekiedy do polerowania powierzchni radiatora, aby powierzchnia była jeszcze gładsza, a potrzebna ilość pasty - mniejsza. Jednak takie polerowanie wykonane nieumiejętnie może pogorszyć sprawę - szczególnie, gdy "wytrze" się jakiś dołek, lub mocniej spoleruje brzegi, niż środek.

---------- Zaktualizowano 12:43 ----------

@tommiyacht to streścił używając mniej słów ;).
 
Jeśli pasta (czy tam co tam za glu jest) jest jeszcze fabryczna a chlodzenie masz dobre to gwarantuje ci ze z 10st jak nie wiecej przy stresie ci zejdzie. Nawet najlepsze chłodzenie kupa jak nie ma dobrego odebrania ciepła. Posiadacze AMD coś o tym wiedza ;)
 
Powierzchnia radiatorów fabrycznie nie ma nic sobie do zarzucenia. Lusterko jak sie patrzy
No... nie zawsze. W poprzednim kompie (socket 775) swój boxowy musiałem dać chłopakom w robocie na magnesówkę, bo wyglądał jak spod tokarki, takie g... :horse:.
Przy droższych coolerach jest lepiej, ale powierzchni polerowaną bym nie nazwał. W końcu mówimy tu o mikronierównościach. A podczas bicia rekordów każdy zbity stopień temperatury jest "być albo nie być" ("bić albo nie bić" :))
 
Grubsza warstwa pasty i tak wypłynie przyciśnięta przez radiator (i zafajda procesor) - tak więc trzeba rozprowadzić dobrze lecz nie za grubo.
 
@witchermroz jest jeszcze jedna rzecz, warta uwagi, składając PC :) poszukaj w swoim mieście sklepu komputerowego i potarguj się z ceną. Ja tak zrobiłem, kupując procesor + płytę + ram dostałem taką samą cenę jak w morele.net. Warto się*potargować ;) Gość albo coś zarobi, albo nie, sprawa prosta. No i za friko mi powymieniał podzespoły :)
 
@Karesh

Tylko, że ja składam od 0 komputer i wygodniej troszkę jest zamówić wszystko przez internet i wszystko (celowe pow.) odebrać jednocześnie.

---------- Zaktualizowano 14:03 ----------

Obecnie gram na lapku, więc lipa :p
 
@Karesh

Ahhh, rozumiem już :p Powysyłałem maile ze specyfikacją i zapytałem się o cenę zestawu + montaż i zobaczymy ile sobie życzą za ten zestaw.

---------- Zaktualizowano 15:07 ----------

Tak poza tym co sądzicie aby do tego zestawu:
@Keth

Wersja budżetowa do podkręcania:

http://www.morele.net/inventory/info/9l3i5/

1 632746 Zasilacz Antec True Power Classic GOLD 650W 80PLUS (0-761345-07704-0) 369,00
2 639501 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (SPC097) 119,00
3 641616 Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3) 399,00
4 647918 Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K) 1029,00
5 649213 Karta graficzna Palit GeForce GTX970 JetStream, 4GB, GDDR5 (256 Bit) DVI, HDMI, 3x miniDP, BOX (NE5X970H14G2J) 1482,62
6 597766 Pamięć HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9 299
Do zapłaty: 3697,62


Wrzucić taką pamięć: Pamięć G.Skill F3-2133C9D-8GXL --- 360,00zł

Keth umieścił ją w 3 zestawie ale ma prędkość 2133 więc się zastanawiam nad taką podmianą.
 
Last edited:
Szybszy ram to szybszy ram :) Aczkolwiek zauważalnej różnicy nie uświadczysz. Natomiast pisze to każdemu, jeśli nie macie ciśnienia na kupno kompa TERAZ to nie róbcie tego, jeśli nie ze względu na nowe GPU na horyzoncie to na cene $. Nie mówię żeby sie napalać na nowe grafiki ale jak one już będą to obecne potanieją.

Powyższe nie dotyczy osób którym różnica kilku stówek nie robi znaczenia oraz lubią użerać sie ze sklepami jeśli chodzi o zwroty.
 
Last edited:
@witchermroz dałem Ci w swojej specyfikacje 1x8GB 2133 MHz za 297zł to po co Ci droższe :p tylko podbijasz cenę zestawu ;)

No i po co to chłodzenie CPU skoro masz w zestawie z procesorem?

Już masz prawie 180zł oszczędności :)
 
No i po co to chłodzenie CPU skoro masz w zestawie z procesorem?

Ty to coś w zestawie z box'owym Intelem śmiesz nazywać "chłodzeniem".
Widziałem takie "coś" na i5 - ze startu miało 58-60 (!!!) Celsjusza.
Ja obecnie mam 30 stopni mając system, kilka stron i muzykę w tle od ponad godziny.
 
Ty to coś w zestawie z box'owym Intelem śmiesz nazywać "chłodzeniem".
Widziałem takie "coś" na i5 - ze startu miało 58-60 (!!!) Celsjusza.
Ja obecnie mam 30 stopni mając system, kilka stron i muzykę w tle od ponad godziny.
Jutro zobaczę "to coś na i5" specjalnie dla Ciebie ;)

Swoją drogą, jaki proponujesz, najlepiej taki, który nie ingeruje w prędkości wiatraków itd?
 
Last edited:
Która z niereferencyjnych wersji GTX 970 jest najlepsza?
Zastanawiam się nad:
Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming (prawdopodobnie jednak odpadnie, bo w obudowie według specyfikacji producenta mam 310mm miejsca na GPU, Gigabyte twierdzi, że karta mierzy 312mm, a Benchmark uważa, że 300mm. Owszem, można wyciąć co nieco z obudowy, ale w grę w chodzą również kable z zasilacza, a te są w grubawym oplocie.
Asus GeForce GTX 970 Strix OC czy może MSI GeForce GTX 970 Gaming?

Specyfikacja:
CPU: Intel i5 3570,
GPU: przesiadka z Sapphire Radeon HD 7950
MOBO: AsRock P67 Pro
RAM: Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9,
HDD: WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB,
SATA/600),
Zasilacz: SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W, według pccentre.pl może oddać 552W
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure

Wiem, że teraz nie warto kupować GPU, ale nie mam na czym grać. :D
Radeon zapewne za tydzień/dwa tygodnie nie wyjdą.
 
@Karesh

A zobacz, zobacz. Bo to co ja oglądałem było na komputerze składanym w Komputroniku i pewnie na tej "firmowej paście".
Może tutaj pies pogrzebany?

---------- Zaktualizowano 19:52 ----------

@Iskor

Czemu nie ZOTAC GeForce GTX970 AMP! Extreme?
Zegary to:
1203 MHz (base) 1355 MHz (boost)

Podczas gdy MSI:
1140 MHz (base) 1279 (boost)

A Gigabyte to:
1178MHz (base) 1329 MHz (boost)

Podczas gdy u Asusa:
1114 MHz (base) 1253MHz (boost)

To jedna z szybszych konstrukcji na GTX 970 i dodatkowo otrzymasz 5 lat gwarancji producenta.
 
Top Bottom