Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Ty to coś w zestawie z box'owym Intelem śmiesz nazywać "chłodzeniem".
Widziałem takie "coś" na i5 - ze startu miało 58-60 (!!!) Celsjusza.
Ja obecnie mam 30 stopni mając system, kilka stron i muzykę w tle od ponad godziny.
U mnie "to coś" na i7 na luzie (to znaczy nie obciążone mocno wymagającą grą) pozwala na temperaturę nieprzekraczającą 40 stopni na jakimkolwiek czujniku płyty, czy procesora. Należy jednocześnie zauważyć, że dawno nie zaglądałem z odkurzaczem do obudowy (pewnie już jakieś koty z kurzu zaczęły się zbierać na wiatraku) oraz to, że w momencie montażu moja nieodłączna Arctic Silver 5 była u teściowej, bo tam ją zostawiłem po przeglądzie tamtejszego komputera, więc swój składałem z fabrycznym białym mazidłem. W chwili pomiaru (czyli teraz) temperatura w mieszkaniu wynosi 23 stopnie.

Tak więc nie demonizujmy chłodzenia boxowego. Do OC się nie nadaje, ale utrzymywane w czystości na standardowe zegary wystarczy.

Aha, jeszcze jedno. Dane zebrałem programem AIDA 64 Extreme (trial) - przed chwilą ściągniętym ze strony producenta. Temperatura w pomieszczeniu mierzona termometrem marki NoName, ale o potwierdzonej dokładności ;).
 
Last edited:
@Iskor

Teraz niestety karta podrożała i najtaniej znalazłem ją po 1803 PLN (z transportem). Podczas gdy swoją kupiłem, nieco ponad miesiąc wstecz, za niecałe 1700 PLN (1699).
 
Czy jest szansa na to, żebym w sklepie X-kom.pl wymienił kartę MSI GTX 970 na Asusa Strixa 970 albo Zotaca?
Kupiłem ją 10.10.14r. i od początku piszczały cewki. Radzę sobie v-synciem, ale w związku z ostatnimi doniesieniami o pamięci stwierdziłem, że fajniej byłoby mieć kartę z lepszym taktowaniem oraz bez tego diabelnego piszczenia.
@Keth, może Ty się orientujesz?

---------- Zaktualizowano 20:39 ----------

Głupi jestem, że biorę?
Chłopie, dwie karty za bezcen. Szkoda, że dopiero teraz ta aukcja, a ja mam piszczącego MSI w obudowie.
 
Last edited:
@Karesh

Chłodzenie takie, ponieważ zamierzam coś podręcać, a co do ramu to pytałem się czy ten Twój do zestawu nr 2 od Keth'a się nada, ale odpowiedzi nie doczekałem :D
 
@Karesh

Chłodzenie takie, ponieważ zamierzam coś podręcać, a co do ramu to pytałem się czy ten Twój do zestawu nr 2 od Keth'a się nada, ale odpowiedzi nie doczekałem :D

Ależ dostałeś - i to aż trzy:

Będzie minimalnie szybsza od 1866. Czy warte dopłaty - to już zależy od Ciebie.
Szybszy ram to szybszy ram :) Aczkolwiek zauważalnej różnicy nie uświadczysz. [...]
@witchermroz dałem Ci w swojej specyfikacje 1x8GB 2133 MHz za 297zł to po co Ci droższe :p tylko podbijasz cenę zestawu ;) [...]

Ed.:
O, teraz jest dobrze.
 
Last edited:
@witchermroz dałem Ci w swojej specyfikacje 1x8GB 2133 MHz za 297zł to po co Ci droższe :p tylko podbijasz cenę zestawu ;)

No i po co to chłodzenie CPU skoro masz w zestawie z procesorem?

Już masz prawie 180zł oszczędności :)

Karesh, sorry ale bez sensu. Jedna kość zawsze będzie wolniejsza niż dwie po połowie. Jeśli nie ma się zamiaru dokupić drugiej takiej samej w najbliższej przyszłości (co nie ma sensu do gier), lepiej brać dual channel.

Chłodzenie boxowe absolutnie nie nadaje się do podkręcania. A i bez podkręcania wystarcza ledwo co. 15-20 stopni różnicy pod obciążeniem + dużo głośniej.

---------- Zaktualizowano 22:05 ----------

Która z niereferencyjnych wersji GTX 970 jest najlepsza?
Zastanawiam się nad:
Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming (prawdopodobnie jednak odpadnie, bo w obudowie według specyfikacji producenta mam 310mm miejsca na GPU, Gigabyte twierdzi, że karta mierzy 312mm, a Benchmark uważa, że 300mm. Owszem, można wyciąć co nieco z obudowy, ale w grę w chodzą również kable z zasilacza, a te są w grubawym oplocie.
Asus GeForce GTX 970 Strix OC czy może MSI GeForce GTX 970 Gaming?

Specyfikacja:
CPU: Intel i5 3570,
GPU: przesiadka z Sapphire Radeon HD 7950
MOBO: AsRock P67 Pro
RAM: Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9,
HDD: WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB,
SATA/600),
Zasilacz: SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W, według pccentre.pl może oddać 552W
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure

Wiem, że teraz nie warto kupować GPU, ale nie mam na czym grać. :D
Radeon zapewne za tydzień/dwa tygodnie nie wyjdą.


Jak pisałem parę postów wstecz - zdecydowaie najlepiej brać Palit JetStream :)

---------- Zaktualizowano 22:06 ----------

Eh, w ostatniej sekundzie ktoś podbił...

1200zł za referenta - drogo. W tej cenie idzie spokojnie wyrwać jakiegoś przyjemnego niereferenta ;)
 
Rozumiem, że nikt nie miał do czynienia ze sklepem X-kom.pl? Nie da się jakoś wymusić wymiany? Obecnie moja MSI oraz Asus kosztują dokładnie tyle samo.
 
Top Bottom