Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Znajdź sobie taki monitor (pożycz od kolegi?), do którego będziesz mógł się podłączyć bezpośrednio (bez przejściówek) oraz przez przejściówkę i sprawdź, jakie są efekty :p
Nie pożyczyłem, ale pospieszyłem się z kupnem nowego. Dzisiaj podłączyłem i działa. Co ciekawe - kiedy poszło po przejściówce był ten sam efekt co na starym, a więc to wina przejściówki :D Na starym komputerze działo się tak samo, kiedy szło po przejściówce
 
Rozumiem, że nikt nie miał do czynienia ze sklepem X-kom.pl? Nie da się jakoś wymusić wymiany? Obecnie moja MSI oraz Asus kosztują dokładnie tyle samo.

Sorry, przeoczyłem post. Możesz napisać do nich maila, ale szczerze wątpię czy Ci wymienią. Co najwyżej powiedzą, żebyś oddał na gwarancję i jak uznają, to wymienią Ci na taki sam model.
 
Ciężko moim zdaniem;/ Musisz do nich napisać...
Sorry, przeoczyłem post. Możesz napisać do nich maila, ale szczerze wątpię czy Ci wymienią. Co najwyżej powiedzą, żebyś oddał na gwarancję i jak uznają, to wymienią Ci na taki sam model.
Czytałem o sklepie Newegg.com, który wymienia każdy model 970, no ale to Polska.
Po wymianie mail z obsługą techniczną stanęło na tym:
"Uprzejmie informujemy, że decyzję w sprawie wymiany karty na inny model może podjąć tylko producent karty".
Kompletnie tego nie rozumiem, no bo jak MSI miałoby mi wymienić kartę na Asusa?
Tak czy inaczej, wątpliwa jest wymiana, w czasie, gdy nie będę grafiki bardzo potrzebował, zadzwonię do nich po kuriera, żeby odebrał kartę do serwisu.
 
Czytałem o sklepie Newegg.com, który wymienia każdy model 970, no ale to Polska.
Po wymianie mail z obsługą techniczną stanęło na tym:
"Uprzejmie informujemy, że decyzję w sprawie wymiany karty na inny model może podjąć tylko producent karty".
Kompletnie tego nie rozumiem, no bo jak MSI miałoby mi wymienić kartę na Asusa?
Tak czy inaczej, wątpliwa jest wymiana, w czasie, gdy nie będę grafiki bardzo potrzebował, zadzwonię do nich po kuriera, żeby odebrał kartę do serwisu.

No właśnie w tym cała rzecz, niestety mają rację. Na wszystko obowiązuje gwarancja producenta - sklep tylko pośredniczy - jeśli producent (MSI) uzna, że karta zasługuje na wymianę, to Ci wymienią na swoją. W tym wypadku sklep nie może Ci wymienić na kartę innego producenta.

Co najwyżej w geście dobrej woli, ale wtedy będzie stratny, bo Ci musi dać nówkę, a sam zostaje z kartą od MSI wtedy.
 
Co najwyżej w geście dobrej woli, ale wtedy będzie stratny, bo Ci musi dać nówkę, a sam zostaje z kartą od MSI wtedy.
Rozumiem oczywiście. No ale wolę nie mieć piszczących cewek i lekko podkręcić kartę niż się tak męczyć. Na przykład Redkit ignoruje synchronizację pionową w sterownikach i musiałem ręcznie blokować mu klatki programem.
 
No to jak pisałem, oddaj na gwarancję, może Ci wymienią na nówkę (od MSI) - może akurat nie będzie piszczała.
A piszczenie nie ma nic do kręcenia, MSI akurat się dość fajnie kręcą (porównywalnie jak nie lepiej niż Strixy).
 
A piszczenie nie ma nic do kręcenia, MSI akurat się dość fajnie kręcą (porównywalnie jak nie lepiej niż Strixy).
To wiem, z kręceniem chodziło mi o wyrównanie różnicy między MSI a na przykład tamtym Zotaciem. Przed W3 trzeba będzie na pewno troszkę mocy dodać.
 
To wiem, z kręceniem chodziło mi o wyrównanie różnicy między MSI a na przykład tamtym Zotaciem. Przed W3 trzeba będzie na pewno troszkę mocy dodać.

Potencjał kręcenia bardziej zależy od konkretnej sztuki karty niż od firmy. Teoretycznie jak się dobrze trafi, to niezależnie od firmy karta zrobi te ~1500MHz na rdzeniu.

---------- Zaktualizowano 22:47 ----------

Drugą aukcję wygrałem za 1200. Skoro @Keth mówi, że przepłacone, to dostanie ją braciszek :D

Tzn przepłacone o tyle, że idzie kupić lepsze taniej. Ale oczywiście trzeba trochę się naszukać i naczekać. Jak komuś zależało na w miarę szybkim kupnie - cena w miarę ok.
 
Nie pożyczyłem, ale pospieszyłem się z kupnem nowego. Dzisiaj podłączyłem i działa. Co ciekawe - kiedy poszło po przejściówce był ten sam efekt co na starym, a więc to wina przejściówki :D Na starym komputerze działo się tak samo, kiedy szło po przejściówce
No to super. Jakbyś miał za dużo wolnego czasu, to cyknij foto przejściówki (z obu stron), być może będę w stanie ci powiedzieć, dlaczego tak się działo. Ale to nieobowiązkowo :p
 
Panowie, zasłużyliście się już niesamowicie pomagając przy doborze sprzętu oraz objaśniając składanie komputera, lecz mam do was jeszcze jedną prośbę - czy moglibyście napisać (oczywiście w wolnym czasie i jakbyście nie mieli lepszego zajęcia) w jaki sposób podkręcać podzespoły (taki poradnik dla zielonych) i o ile bezpiecznie podkręcać na takim zestawie:

Procesor: Intel Core i5 4690K
Karta graficzna: Palit GeForce GTX970 JetStream
Płyta główna: Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600
Zasilacz: Antec EDGE GOLD 650W
Pamięć: HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9
Chłodzenie: CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226
Dysk: Wester Digidal Caviar Blue, 3.5" 1TB
Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
Obudowa: Zalman Z3 PLUS Czarna
System operacyjny: Microsoft Windows 8.1 64-bit PL DVD OEM

Byłbym niezmiernie wdzięczny :)
 
@Keth

"ujrzeliśmy 97 stopni Celsjusza"

97 stopni przy 4.4 :/ Czy chłodzenie które wybrałeś powinno dać radę? Osobiście myślałem o podkręceniu do 4.5MHz, ale teraz trochę się obawiam.
 
@Keth

"ujrzeliśmy 97 stopni Celsjusza"

97 stopni przy 4.4 :/ Czy chłodzenie które wybrałeś powinno dać radę? Osobiście myślałem o podkręceniu do 4.5MHz, ale teraz trochę się obawiam.

To zależy od konkretnej sztuki procesora. Możesz trafić na fajną, która zrobi 4.5 na niskim napięciu, a możesz i taką, która nie zrobi tyle niezależnie od tego, jakiego wysokiego napięcia byś nie dał. Oczywiście im wyższe napięcie, tym wyższe temperatury.

Fortis 2 bedzie, teoretycznie, ok do ~4.3. Powyżej bym celował w opcję z zestawu 3 - Grandisa.
 
Top Bottom