Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Podkrecanie ma sens gdy widzisz ze masz malo fps. Gdy masz okolo setki to po c...o?zaczekaj jakie osiagi wykreci Twoj komp i wtedy wrocimy do tematu
 
To zależy od konkretnej sztuki procesora. Możesz trafić na fajną, która zrobi 4.5 na niskim napięciu, a możesz i taką, która nie zrobi tyle niezależnie od tego, jakiego wysokiego napięcia byś nie dał. Oczywiście im wyższe napięcie, tym wyższe temperatury.

Fortis 2 bedzie, teoretycznie, ok do ~4.3. Powyżej bym celował w opcję z zestawu 3 - Grandisa.

No to muszę pisać Panom z morele, żeby mi nie uwzględniali tego chłodzenia. Dzięki za pomoc po raz kolejny ^^
 
No to muszę pisać Panom z morele, żeby mi nie uwzględniali tego chłodzenia. Dzięki za pomoc po raz kolejny ^^

Tylko jak mówię - to zależy od procka. Czasem nawet jakbyś miał chłodzenie wodne za 2k, to nie wyciągniesz tych 4.5.
 
Podkrecanie ma sens gdy widzisz ze masz malo fps. Gdy masz okolo setki to po c...o?zaczekaj jakie osiagi wykreci Twoj komp i wtedy wrocimy do tematu

Zamierzam odpalić w3 w ultra, więc pewnie tych fps będzie mało, tak przynajmniej zakładam.

---------- Zaktualizowano 22:27 ----------

Tylko jak mówię - to zależy od procka. Czasem nawet jakbyś miał chłodzenie wodne za 2k, to nie wyciągniesz tych 4.5.

Aż taka może być rozbieżność wydajności pojedynczych sztuk jednego modelu?
 
Ja miałem i dlatego polecałem. Sam się zdziwiłem, bo pierwotnie nie brałem go pod uwagę. A jest lepszy i tańszy od MSI/Strixa/Gigabyte itp.

Serce rośnie.
Z racji cenny i jak twierdzisz wydajności.
 
Niestety tak. Niektóre sztuki robią 4.5 na jakimś śmiesznie niskim napięciu typu 1.15, a niektóre nie zrobią nawet na 1.35.

---------- Zaktualizowano 00:31 ----------

Serce rośnie.
Z racji cenny i jak twierdzisz wydajności.

Palit nie jest najpopularniejszą firmą, nie ma co ukrywać, dlatego cena pewnie niższa. Ja się bardzo miło zaskoczyłem. Taktowanie ma wyższe od niego chyba jedynie Gigabyte Gaming i Zotac Extreme (które są 150-200zł droższe). Dodatkowo jest fajnie wykonany, wydajne, półpasywne chłodzenie i ciche wentylatorki. Jakbym kupował 970 teraz, to bym brał Palita.
 
@Keth

Znając moje szczęście nie dam rady go podkręcić na 4.5 :cry:

4.5 to jest bardziej granica psychologiczna. Dużej różnicy między 4.5 a 4.4 czy 4.3 nie zobaczysz. Ale fakt, trzeba mieć szczęście, żeby trafić fajną sztukę.
Tym niemniej ogromna większość te 4.4 zrobi.
 
Takie małe pytanko odnośnie kręcenia:
Jakie temperatury zapewniają w miarę stabilną pracę systemu?
Czy może nie ma tutaj reguły?
Jakich wartości lepiej nie przekraczać?

A tutaj taki bonusik ;)

 
Nowe procki Intela mogą dochodzić nawet do 85 stopni bez większych problemów. Nowe GPU od Nvidii dość podobnie.
 
@Keth mówisz, że 1 kość będzie wolniejsza. Ok, wierzę na słowo. Ale sam dobrze wiesz, że 8GB to jest minimum na dzisiaj. Za rok będzie trzeba na pewno 16 GB do nowych produkcji takich jak Division itd.
 
Za rok będzie trzeba na pewno 16 GB do nowych produkcji takich jak Division itd.

To wtedy dokupię 1x8 :p

---------- Zaktualizowano 08:07 ----------

@Keth

A nie zmnieniając tego chłodzenia mógłbym bezpiecznie podkręcić do 4.4? I jaka mniej więcej wtedy byłaby temperatura?
 
@witchermroz

Nikt Ci tego nie powie, możesz mieć bardzo dobrą sztukę procka a możesz mieć taką padakę że i azot nie pomoże ;-)
Mój wcześniejszy I7 4470K to bylo dno, robił 4.3 ghz przy 1.32v! 4.4 nawet nie chciał zrobić stabilnego przy 1.4v - Procek tragiczny do OC.
Siedziała na nim Noctua NH-D14 a mimo tego do 100C dochodził w testach :)

Obecny I7 4790K to fajna sztuka 4.8ghz przy 1.28v a 4.7 przy 1.26. Robi i 5 ghz ale już zbyt duże napięcie mu potrzebne a to i tak jest bez sensu.
4.8 24/7 styka na luzie przez co kilka generacji CPU mogę na nim przeczekać.

Co do kręcenia to zanim się za to zabierzesz poczytaj poradniki konkretnie.
Masz kluczowe napięcia jak vcore/vccin i bardzo ważne do stabiiizacji jak digital voltage/analog. Jest tu wiele zmiennych.
 
@witchermroz

Nikt Ci tego nie powie, możesz mieć bardzo dobrą sztukę procka a możesz mieć taką padakę że i azot nie pomoże ;-)
Mój wcześniejszy I7 4470K to bylo dno, robił 4.3 ghz przy 1.32v! 4.4 nawet nie chciał zrobić stabilnego przy 1.4v - Procek tragiczny do OC.
Siedziała na nim Noctua NH-D14 a mimo tego do 100C dochodził w testach :)

Obecny I7 4790K to fajna sztuka 4.8ghz przy 1.28v a 4.7 przy 1.26. Robi i 5 ghz ale już zbyt duże napięcie mu potrzebne a to i tak jest bez sensu.
4.8 24/7 styka na luzie przez co kilka generacji CPU mogę na nim przeczekać.

Co do kręcenia to zanim się za to zabierzesz poczytaj poradniki konkretnie.
Masz kluczowe napięcia jak vcore/vccin i bardzo ważne do stabiiizacji jak digital voltage/analog. Jest tu wiele zmiennych.

Tzn. czytając poradnik dowiedziałem się, że 4690K jest łatwy w podkręcaniu, więc mam nadzieję, że dużo skomplikowanej roboty tam nie będzie. Już

http://pclab.pl/art58641-4.html

wygląda dla mnie na skomplikowane :p
 
Top Bottom