Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Kurcze aż się prosi zrobić sobie SLI z gtx970. Dokupić drugą taką kartę i dostać w pakiecie tak długo wyczekiwaną grę. Tylko ten nieszczęsny Vram... Jedna 970tka nie starczy do tej gry na ultra nie ma szans a ja jedynie z czego ucinam na grafie to AA i cienie oczko w dół bo czasem daje to dużego boosta jeśli chodzi o FPS. Ach te dylematy chłopca pecetowca :p
 
@lamparcicho

Jakby GTX 970 staniał do poziomu 1000 PLN, wówczas takie SLI bardzo by się opłacało.
A może nawet na takim sprzęcie poszedłby Wiedźmin 3 na ULTRA... ech, rozmarzyłem się.

Na razie musi pokazać się jakaś konkurencja od AMD i dolar musi nieco stanieć.

@GosuPl

Co prawda GTX 960 jest teoretycznie nieco szybszy od GTX 660 (minimum Wiedźmina 3), ale porządnie ogranicza go 128 bitowa szyna pamięci. Na rewelacje bym więc nie liczył, a raczej coś bliskie minimum ustawień gry.
 
Last edited:
No to lipnie strasznie, czyli w sklepach w lipcu, gro oczekujących na nowe radki pod katem W3 może sie wyłamać i nabyć NV (od niedawna razem z grą)
 
A może nawet na takim sprzęcie poszedłby Wiedźmin 3 na ULTRA... ech, rozmarzyłem się.

Dlaczego na Ultra nie miało by śmigać skoro rekomendowane jest 770. Porobiłem trochje testów z 960 na AC Unity na ultra ustawione wszysko i tylko czasami FPS lecą do 23, standardowo utrzymuje się 30+ zatem W3 może chodzić podobnie.
 
Last edited:
Zostało powiedziane, że rekomendowane to ustawienia średnio-wysokie.

A kolega czyto to co jest u góry? Skoro rekomendowane jest 770 a mowa o 960 czy 970 to już chyba wszysko jasne. Ponadto potym piszę o tym że testowałem 960. Radzę czytać ze zrozumienim.
 
A kolega czyto to co jest u góry? Skoro rekomendowane jest 770 a mowa o 960 czy 970 to już chyba wszysko jasne. Ponadto potym piszę o tym że testowałem 960. Radzę czytać ze zrozumienim.

Co w związku z tym? Skoro 770 to średnio-wysokie to nie nastawiałbym się na ultra na 970, a co dopiero na 960. Myślę, że gra nawet przyzwoicie zoptymalizowana będzie zarzynać 980tkę ze wszystkimi cudami i suwakami w prawo.

EDYTKA: Specjalnie dla Ciebie przejrzałem sobie kilka wykresików i z tego co widzę to 960tka albo minimalnie przegrywa z 770tką albo minimalne wygrywa, ale są to naprawdę nieznaczące różnice, więc tym bardziej nie ma co mówić o jakimś ultra.
 
Last edited:
Wracając do "maszyn parowych", to już potworek, tylko ta cena (5k $).

Swoją drogą, całe te Steam Machines to chyba faktycznie oferta jedynie dla cierpiących na nadmiar kasy leniwych Amerykanów, którzy nie mają chęci/wiedzy/umiejętności żeby samodzielnie złożyć komputer i wolą sporo przepłacić.
 
Co w związku z tym? Skoro 770 to średnio-wysokie to nie nastawiałbym się na ultra na 970, a co dopiero na 960. Myślę, że gra nawet przyzwoicie zoptymalizowana będzie zarzynać 980tkę ze wszystkimi cudami i suwakami w prawo.

EDYTKA: Specjalnie dla Ciebie przejrzałem sobie kilka wykresików i z tego co widzę to 960tka albo minimalnie przegrywa z 770tką albo minimalne wygrywa, ale są to naprawdę nieznaczące różnice, więc tym bardziej nie ma co mówić o jakimś ultra.

To polecam pograć na tej karcie w coś co ma podobne wymagania jak W3 i dopiero pisać mądrości. Ja to uczyniłem, grałem i widziałem co katra może zrobić i ile wyśwetla klatek przy okazji. No tak jak zwykle zapominam że jeśli niema 60 klatek na sekundę to znaczy że gra nie poszła na Ultra.
 
To polecam pograć na tej karcie w coś co ma podobne wymagania jak W3 i dopiero pisać mądrości. Ja to uczyniłem, grałem i widziałem co katra może zrobić i ile wyśwetla klatek przy okazji. No tak jak zwykle zapominam że jeśli niema 60 klatek na sekundę to znaczy że gra nie poszła na Ultra.

Nie wiem w jakim teście 960 wygrywa z 770 skoro gtx 960 w niejednym przegrywa z gtx 760 wiec ten kastrat nie umywa się do gtx 770 który jest w średnio - wysokich w W3. Gtx 960 poza niskim poborem prądu, cicha praca i zabójczo wysoka cena w stosunku do możliwości nie oferuje niczego.
Miałem w swoim piecyku i gtx 760 i gtx 960 i wybrałem 760 ze względu na lepsze własne OC i większą szynę a co za tym idzie lepsza przepustowość pamięci. Te karty na stoku są praktycznie identyczne, a u mnie po OC obydwu wygrywał 760
 
Last edited:
Panowie wszystko się zgadza, fajnie że 770 jest prawie we wszystkim lepsza, lecz skoro AC Unity ma w wymaganiach rekomendowanych 780 a na 960 można grać z FPS 23 do 30 i wszystko jest na ultra nastawione zatem można wysnuć wniosek że będzie podobnie z W3 i o tym jest dyskusja a nie która karta jest lepsza od której. Skoro 770 jest lepsza od 960 znaczy że W3 powinien działać na ultra, a jak będzie okaże się po premierze.
 
Dokładnie, wszystko okaże się po premierze. Ale nie mam pojęcia jakim cudem Ci działa Bugity na ultra na 960. W jakiej grasz rozdzielczości? Ja gram w FHD i na 960 ledwo ledwo na wysokich było około 30 klatek średnio a dropy były do dwudziestu kilku. Jak włączyłem ultra ze wszystkim na max ( wnioskuję, że grałeś tak samo ) i średnio miałem około 10-15 FPS z dropami poniżej 10 więc gra była totalnie niegrywalna. Na 760 było podobnie choć w moim mniemaniu trochę lepiej. W prawdzie grałem w AC zaraz po premierze ale wątpię by te łatki które teraz wydali tak poprawiły sytuację żeby dało się grać na ultra. W3 działał na wysokich na gtx 980 ledwo ledwo, pewnie do premiery sytuacja się trochę poprawi, ale ja nie liczę na coś więcej niż średnie w FHD na podkręconej gtx 760 w około trzydziestu kilku klatkach na sekundę. Na 960 ze względu na kastracką szynę i śmiesznie mało CUDA nawet średnie wydają się dość.....nierealne.
 
Top Bottom