Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Dzieki pomocy maaguu ustawiłem w Afterburner Core Clock +200, Memory Clock +500, power limit 110%, temperature limit 79 i działa bardzo dobrze. Potem sam sciagne 3D Mark i sprawdze jaki ja bede miał wynik. Pytałem go jeszcze co ustawic w fan speed - odpowiedział mi, zeby nic nie ustawiac wiec zostawiłem na auto. Tak ma byc czy cos jednak tutaj ustawic?

Co do pytania czy MSI Afterburner ma byc cały czas właczony to tam na dole mozna zaznaczyc apply overclocking at system startup i to co sie ustawi automatycznie tak sie uruchamia wraz z systemem. Uruchomiłem system, uruchomiłem afterburner i miałem ustawione to co podałem wyzej a nie to co było domyslnie

PS: Wiecie moze czemu mi pokazuje az takie napiecie? czy mam sie martwic?
 

Attachments

  • 1234.jpg
    1234.jpg
    95.8 KB · Views: 42
  • 1234.jpg
    1234.jpg
    101.1 KB · Views: 43
Last edited:
Miałem zmieniać po premierze tylko kartę w obecnym kompie (bo na 660 odpalę, a z kupnem miałem czekać na Wasze wypowiedzi i inne testy), ale niespodziewanie znalazł się kupiec i coś szukam nowego. Jako kompletny laik w dziedzinie sprzętu pytam forumową brać:
Czy taki zestaw to dobry wybór? [video]http://pclab.pl/art52777-20.html[/video]
Podobno tamtejsze zestawy nie robią na odp.... się i można im zaufać (częściowo).

Edit.
Ewentualnie co byście zmienili? :)
 
A to moj wynik po podkreceniu w MSI Afterburner
http://www.3dmark.com/3dm/6855764

A tutaj wynik bez podkrecania (default)
http://www.3dmark.com/3dm/6855879

Jest ok, tylko teraz tak.
Widzę że masz pamięci 8000 mhz efektywnie, sprawdź sobie najpierw wyniki przy takich ustawieniach.

7010 (defualt)
7500
7600
7800 i na końcu 8000

Możesz mieć niższe wyniki im wyższe takty. Bo korekcja GDDR 5 się może załączać kiedy memki są przekręcone.
Nie walą artów ale luzują timingi , przez co niby działają ale wyniki i fps jest mniejszy.
Warto na to uwagę zwrócić bo można łatwo stracić na wydajności, myśląc że jest większa :)
 
@Mario666

Zestaw wydaje się niezły, acz jeśli dałoby się dostać w przystępnej cenie i7-4790K (nieco szybciej taktowana i7) to można by rozważyć tą opcję (obecnie jest to 1464 PLN za i7 4790K do 1424 PLN za i7 4770K ).
Odnośnie podanego chłodzenia procesora możesz mieć problemy przy niektórych płytach głównych z pamięcią RAM o wysokich radiatorach. Stąd też można zainwestować w coś mniejszego SilentiumPC Fortis 2 XE1226, albo większego, droższego ale wyprofilowanego jak Noctua NH-D15 (jeśli planujesz wydać ponad 350 PLN :shock: na chłodzenie powietrzem).
W zasilaczu skłaniałbym się do czegoś o mocy 600-650 W marki Corsair, be quiet! ewentualnie XFX (najlepiej z certyfikatem 80 PLUS® Gold ).
Dysk SSD lepiej zakupić nowszy i szybszy model od Crucial, czyli Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (437,07 PLN plus koszt przesyłki).

Z kartą warto nieco poczekać - jeśli te plotki o GTX 980Ti się potwierdzą. Wówczas jest szansa, że ceny GTX 970 lekko spadną. Można też rozważyć propozycje GPU od firmy Zotac - mają solidne konstrukcje i dają do 5 lat gwarancji producenta (po zarejestrowaniu produktu na ich stronie).

Tyle z mojej strony - zaznaczam jednak iż ekspertem jestem żadnym :ice: ...
 
Planuję zakup nowej karty graficznej i wypatrzyłam Asus Strix GTX 970 DC2OC. Warto? Kilkadziesiąt stron temu (strona 384 z moich wyśletlanych 425, doczytane do 399) wydawało się, iż kilka osób planowało zakup tej karty? Jak sprawuje się w realu? Jest rzeczywiście taka cicha? Będę wdzięczna za opinie :)
 
Planuję zakup nowej karty graficznej i wypatrzyłam Asus Strix GTX 970 DC2OC. Warto? Kilkadziesiąt stron temu (strona 384 z moich wyśletlanych 425, doczytane do 399) wydawało się, iż kilka osób planowało zakup tej karty? Jak sprawuje się w realu? Jest rzeczywiście taka cicha? Będę wdzięczna za opinie :)

Zależy czy chcesz kręcić ją czy nie.
Strix zły nie jest z tym że chłodzenie w tych kartach często lata, nieraz się giba itd.
Cicha jest ogólnie (szczególnie że ma pasywny tryb poniżej 60C).
Ale najlepszą z 970 i 980 to jest GIGABYTE 9xx Gaming G1.
 
@I_w_a_N
W porównaniu ze mną to jesteś geniuszem i nie powiem, że wszystko rozumiem z tego, co mi napisałeś. :D
Kasa problemem nie jest, a ten zestaw podrzuciłem, bo wydawał mi się taki dość dobry, głównie przez pryzmat ceny. :D

A co do samego zakupu to planuję w miarę szybko, bo naciska kupiec na starego blaszaka, niemniej nic na siłę. Ciekaw jestem, czy 980 by poszła w tej lub podobnej konfiguracji... Pewnie tak, ale czy jest sens dopłacać w okolicach 1000 zł?
 
@Mario666

Wydajnościowo (cena do osiągów) średnio się kalkuluje (ale jak komuś się przelewa, to czemu nie? ). Jednak w świetle produkcji growych wykorzystujących ponad 3,5 GB VRAM (pamięci karty) można już brać tą opcję pod uwagę (z wiadomych przyczyn ).

Ja dziś wieczorkiem (przed kilkoma chwilami) miałem wizytę kuriera :).





Teraz życzcie mi powodzenia we wciśnięciu tego pod radiator CPU :evil: .
 
Mógłby ktoś wytłumaczyć co to jest, np. CL9 w opisie pamięci ram? Mam tylko wrażenie, że im mniejsze tym lepsze, ale chciałbym, żeby ktoś coś więcej na ten temat napisał.
 
Top Bottom