Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Smartfon + mp3/streaming muzyki (typu Spotify) + uchwyt na telefon + słuchawki - tu jeszcze jedna zaleta - masz GPS i pomiar tras jaką przebyłeś ;)

Po co kupować drugie urządzenie, skoro podstawowe spełnia tą rolę doskonale?
Odtwarzacze mp3 nie są drogie, a ja fanem smartfonów nie jestem (mam Black Berry'ego). Żadne GPSy, pomiary tras, streamingi etc. nie są mi potrzebne, chcę tylko sprzęt, na który mogę szybko i łatwo wrzucić muzę (ręcznie), wygodnie podpiąć i wio.
 
@GosuPL
Niektórzy juz testują Fury X, nie wiem jakie to ma porównanie do 980Ti dlatego pozwole tobie ocenic

Shadow of Mordor 4K benchmark


Tutaj 1440p


Konfiguracja

MSI Z97S SLI Plus + i7-4770k (stock)
Avexir Core Series 1600mhz 2x4gb kit
Crucial m550 512gb
Sapphire r9 Fury X 4gb
Superflower Leadex 1000w 80+ Platinum
Samsung S32D850T 32inch 1440p Panel
 
To nie ja, jakiś typ z Singapuru juz się dzieli wynikami


Tutaj syntetyk

Wychodzi na to że te 4GB wyrabia się jak najbardziej do 4K i starcza
 
Last edited:
Wydajnośc niemal identyczna róznica 1-2 klatek czasem kilka dziesiątych, czyli cały czas granica błędu pomiarowego, Jak ktoś się spinał na pogrom Tytana to się mocno zawiedzie.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_fury_x_vs_geforce_gtx_980_ti

Dziwny przypadek, w 1080p dostaje baty aż uwierzyć nie można, w 1440p już jest lepiej, a w 4K to juz praktycznie łeb w łeb, no ale czy to kogoś zadowala?
Jakby cenowo porównać to Fury X atrakcyhny przy takim autorskim chłodzeniu.

Te dziwne wyniki w niższych rozdzielczościach, to pewno zasługa pamięci (niskie taktowanie, bardzo wysoka przepustowość) Aż coraz bardziej ciekawi mnie Pascal
Podobno Fury X 8GB ma wyjść w Q3/2015

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_Fury_X/1.html
 
Last edited:
Generalnie to wiadomo było iż karta nie przegoni ani 980Ti ani Titana X.
Nie w tym jednak rzecz.

Karta jest innowacyjna, przeciera szlaki HBM.
Wygląda bardzo fajnie, jest cicha a przy tym mimo wszystko wydajna.

Jak na AMD , naprawdę niezła robota.
Nie ma co hejtować :)
 
Karta dobra, ciężko powiedzieć aby była zła, bardzo dobra kultura chłodzenia, rozmiary karty również atut bo to zawsze plus w budzie.
Wydajność energetyczna na WAT tutaj widać dużą poprawę, ciekawi mnie tylko czy jak wyjdzie wersja 8GB jak przełoży się to na wydajność.
Ewidentnie HBM przyszłościowy widać że kocha wysokie rozdziałki, a marnuje się strasznie w 1080p.
 
Nie wiem co robić. Jakby to nie zabrzmiało to stoję przed wyborem 970 lub 980Ti. Po dzisiejszych testach Fury odpada. I tak, gram obecnie na 1080p ale docelowo (rok półtora) chcialbym grac plynnie (powyzej 50fps i ultra) w 1440p. (choc w sumie moge juz sztucznie teraz przez DS ale to nie to samo). Opcje sa dwie:

1) kupic teraz na przeczekanie 970 do 1080p i za rok lunąć z nie wiemm jaka strata
2) kupic teraz 980Ti i olać Pascale.

Co radzicie ?
 
Dziwne te wyniki Fury. Znaczy w FHD jest cieniutko, a w 4K już bardzo sympatycznie. Oczywiście wszyscy wiemy, skąd się to bierze... ale i tak to takie dziwne :D
I teraz rozkmina - w takim razie do czego przydatna będzie "zwykła" Furia (bez iksa)? No bo w FHD będzie jeszcze słabsza (poziom GTX970?), a do 4K będzie brakować jej pary (skoro nawet Fury X / 980Ti ledwo tam wyciagają po 30 klatek).

@tommiyacht
Skoro dopiero za 12-18 miesięcy będziesz wchodził w rozdziałkę powyżej FHD, to ja bym wstrzymał się z zakupem karty z absolutnego topu. Mniej stracisz na wartości 970 niż na 980Ti.
 
Czekam na Fury, albo Nano i zobaczymy jak one się prezentują. Myślę, że któraś z nich sobie sprawię.
 
Suma sumarum postanowiłem zakupic 970 (konkretnie G1 od Gigabyte). Chociaż odłożonej kasy + ze sprzedaży 7950 starczyłoby na 980Ti/FuryX, ale to co zostanie przeznaczę na nowa platformę lub Pascala (w zależności od tego co pokaże Skylake). Kastracja 3.5Gb vramu zupełnie mnie nie rusza (do 1080p starczy z zapasem). i tak od dawien dawna zmieniam stajnie na zielonych.
 
Eloszka :)
Potrzebuje porady w sprawie zakupu laptopa. Lapek nie będzie dla mnie, tylko dla rodziny, także jakiekolwiek granie na nim odpada, filmy też nie będą renderowane, czy nic innego wymagającego super mocy. Ot zwykłe, najprostsze sprawy. Jak sprawdzenie FB, maila, obejrzenie filmu, czy pogadanie na Skype.
Cena jaką chcą przeznaczyć to 1.8 - 2.0 k, ale bliżej tej pierwszej.
Ktoś może coś polecić? :D
 
Last edited:
Ja w piątek kupiłem używanego ale na gwarancji Apple MacBooka Air (2014) - Intel i5 Haswell, 4GB DDR3 1600Mhz, 256GB SSD, system OS X odpala w 5 sekund. Jest leciutki - niecałe 1.5 kg. Podświetlana klawiatura, kamerka, dwa porty USB 3.0. Bateria 12h pracy. Genialny komputerek ;)

Zastąpił mojego starego MacBooka Unibody (late 2009).
 
Słuchajcie, jakie teraz procki AMD warto przeglądać? Co teraz wychodzi/jest produkowane, Am3+ czy coś innego się pojawiło w między czasie? Jakaś alternatywa? A może są zapowiedzi jakiejś nowej platformy?
 
Słuchajcie, jakie teraz procki AMD warto przeglądać? Co teraz wychodzi/jest produkowane, Am3+ czy coś innego się pojawiło w między czasie? Jakaś alternatywa? A może są zapowiedzi jakiejś nowej platformy?
Teraz najmocniejsze procki AMD wychodzą na platformę FM2+, a te gorsze - na platformę AM1 (to nie jest poprzednik socketu AM2! - https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Advanced_Micro_Devices_sockets)

Do grania się toto nie nadaje - tzn. Intel jest lepszy. Do zastosowań profesjonalnych (jakieś tam Photoshopy, czy inne Autocady) już AMD się w miarę nadaje - tzn. w zależności od konkretnego programu, ale na pewno nie ma takiej popeliny jak w przypadku gier. Do "taniego" grania można się zastanowić nad APU (procesor i karta graficzna w jednym chipie), bo w niskim budżecie jest to całkiem fajna opcja.

Co do planów AMD, to jak na razie można spodziewać się co najwyżej serii odświeżonych i delikatnie poprawionych w stosunku do poprzednich, bez rewolucji. Nowa linia procesorów (nazwa kodowa "Zen") ma wyjść w 2016 i dopiero wtedy przekonamy się, czy AMD padnie już całkiem, czy jeszcze ugryzie Intela.
 
Top Bottom