Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Zależy w jakiej grze, spróbuj pykać w Counter Strike'a poniżej 80 fps i czerpać jakąś satysfakcję z gry na poziomie... co innego Wiesław, gdzie 30 klatek to już wspaniały wynik na gównianym sprzęcie.
 
Witam. Mam problem taki, że nie ładują mi się strony internetowe, ale Facebook i YouTube działa jak najbardziej poprawnie. Mogę oglądać filmy w 1080p i wszystko działa. O ile poruszam się w obrębie tych dwóch stron. Na telefonie, gdzie łączę się bezprzewodowo działa Facebook, YouTube i Snapchat. Ale kiedy chcę wejść na jakąkolwiek inną
stronę nic się nie dzieje, a po chwili wyskakuje komunikat, że sesja została przerwana z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania. Internet mam od Netii. Dzwoniłem do serwisu, ale oni nie potrafią nic w tej materii poradzić i "wyślą techników". Niestety, technik nic nie poradził. Próbowałem zmieniać adresy DNS, skanować komputer antywirusem i MalwareBytes i nic nie dało. Zmieniłem też "encapsulation" z LLC na VC-MUX i przez chwilę działało wszystko, ale szybko przestało... Wie ktoś co z tym zrobić? W końcu nie samym facebookiem człowiek żyje, a na forum też trzeba jakoś wchodzić :D Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Witam. Mam problem taki, że nie ładują mi się strony internetowe, ale Facebook i YouTube działa jak najbardziej poprawnie. Mogę oglądać filmy w 1080p i wszystko działa. O ile poruszam się w obrębie tych dwóch stron. Na telefonie, gdzie łączę się bezprzewodowo działa Facebook, YouTube i Snapchat. Ale kiedy chcę wejść na jakąkolwiek inną
stronę nic się nie dzieje, a po chwili wyskakuje komunikat, że sesja została przerwana z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania. Internet mam od Netii. Dzwoniłem do serwisu, ale oni nie potrafią nic w tej materii poradzić i "wyślą techników". Niestety, technik nic nie poradził. Próbowałem zmieniać adresy DNS, skanować komputer antywirusem i MalwareBytes i nic nie dało. Zmieniłem też "encapsulation" z LLC na VC-MUX i przez chwilę działało wszystko, ale szybko przestało... Wie ktoś co z tym zrobić? W końcu nie samym facebookiem człowiek żyje, a na forum też trzeba jakoś wchodzić :D Z góry dzięki za odpowiedzi.
Enkapsulacja to jest PPPoE, a nie LLC :p http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,11674,parametry-konfiguracyjne-dla-routerow.html
Tak, czy siak, zacząłbym od wyłączenia firewalla na routerze.
Jeśli nie pomoże, wybierz sobie kilka stron, które nie działają, a potem je spinguj i pokaż wyniki. Następnie uruchom w Wiresharku logowanie, spróbuj wejść na dwie - trzy strony i zapodaj logi na forum.

Na przyszłość - ten temat jest bardziej odpowiedni do poruszania problemów jak wyżej: http://forums.cdprojektred.com/threads/25068
 
Tak, czy siak, zacząłbym od wyłączenia firewalla na routerze.
Jeśli nie pomoże, wybierz sobie kilka stron, które nie działają, a potem je spinguj i pokaż wyniki. Następnie uruchom w Wiresharku logowanie, spróbuj wejść na dwie - trzy strony i zapodaj logi na forum.
Spingowałem, wygląda to tak:

View attachment 19028
View attachment 19029
View attachment 19030

Według producenta w moim routerze firewalla nie ma, więc nie mam co wyłączać. A logi.. pobrałem WireSharka ale nie am pojęcia gdzie te logi są. Naciskam "capture" no i są pokazane ruchy sieciowe, ale nie wiem czy to ma być to z górnej konsoli czy dolnej :D
 

Attachments

  • Ping 1.jpg
    Ping 1.jpg
    49.7 KB · Views: 26
  • Ping 2.jpg
    Ping 2.jpg
    49.3 KB · Views: 37
  • Ping 3.jpg
    Ping 3.jpg
    43.4 KB · Views: 24
Last edited:
Naciskam "capture" no i są pokazane ruchy sieciowe, ale nie wiem czy to ma być to z górnej konsoli czy dolnej
Na górnej konsoli masz listę kolejnych pakietów. Jak klikniesz na któryś pakiet, dolna konsola pokazuje szczegółową zawartość danego pakietu. Czyli w sumie to jest to samo, tylko w widoku szczegółowym.

Jak kliknąłeś już "capture" i Wireshark zaczął zbierać pakiety, to po pewnym czasie (jak już się ich trochę nazbiera) wystarczy je zapisać do pliku - menu "file" a potem "save": https://www.wireshark.org/docs/wsug_html_chunked/ChIOSaveSection.html

Jeszcze co do twojego poprzedniego posta - nie nadużywaj opcji "spoiler", chowanie do niej LINKÓW jest bezcelowe.
 
Okej, widzę problem, aczkolwiek nie znam przyczyny. O co chodzi? Komunikacja sieciowa wygląda tak, że cała strona (np. zawartość naszego forum) dzielona jest na kawałki - bo nie można jej przesłać od razu w całości, tylko trzeba po kawałeczku. Tak samo, jak nie dasz rady wypić całej butelki wody w jednym łyku. Więc jeśli próbujesz wejść na nasze forum, to "rozmowa" twojego komputera i serwera forum wygląda tak:

[komputer] cześć, chcę wejść na forum
[forum] okej, podzielę ci całość na 500 pakietów (kawałków), wysyłam pakiet pierwszy
[komputer] otrzymałem pierwszy pakiet, dawaj następny
[forum] zapodaję drugi
i tak dalej...

natomiast u ciebie wygląda to tak:
[komputer] cześć, chcę wejść na forum
[forum] okej, podzielę ci całość na 500 pakietów (kawałków), wysyłam pakiet pierwszy
[komputer] otrzymałem pierwszy pakiet, dawaj następny
[forum] widzę, że nie otrzymałeś pierwszego pakietu - wysyłam raz jeszcze
[komputer] otrzymałem pierwszy pakiet, dawaj następny
[forum] widzę, że nie otrzymałeś pierwszego pakietu - wysyłam raz jeszcze
i tak dalej...

Przyznaję, że nie znam przyczyny takiego zjawiska. Możesz natomiast spróbować zmienić router - nigdy nie wiadomo. A jeśli nie pomoże, to musisz maltretować pomoc techniczną Netii - powiedz im, że pakiety ACK (acknowledge = "otrzymałem pakiet X, dawaj pakiet X+1") nie docierają do serwerów.
 
Router już zmieniłem. Kazali czekać na nowy, bo tamten był "zepsuty" (chociaż w sumie nie był, no bo jeśli oba zachowują się tak samo...). Na własny koszt kupiłem nowy i lipa... Więc pozostaje czekać na pana technika. Dzięki za pomoc! :D
 
Ponieważ właśnie szlag mi trafił monitor i muszę wybrać jakiś na szybko, chciałabym wiedzieć czym różni się LCD od LED? Bo przeglądam oferty i w sklepie, który mam po drodze są głównie te LED. W dodatku budżet mocno ograniczony, bo na głowie wydatki remontowe, a monitor wyskoczył znienacka, a widzę że te LEDy jakieś droższe.
 
Ponieważ właśnie szlag mi trafił monitor i muszę wybrać jakiś na szybko, chciałabym wiedzieć czym różni się LCD od LED? Bo przeglądam oferty i w sklepie, który mam po drodze są głównie te LED. W dodatku budżet mocno ograniczony, bo na głowie wydatki remontowe, a monitor wyskoczył znienacka, a widzę że te LEDy jakieś droższe.
LED to nie jest jakaś kompletnie inna technologia, tylko taki specyficzny wariant matryc LCD, gdzie za podświetlenie (każdy wyświetlacz musi przecież w jakiś sposób emitować światło) odpowiadają diody LED. Przede wszystkim daje to lepszą czerń i kontrast. Dlaczego? W "gołych" LCD kolor czarny jest tak naprawdę szary, ponieważ w tej technologii podświetlenie co najwyżej można zmniejszyć, ale nie wyłączyć. W ledach jest z tym dużo lepiej (choć nie idealnie). Do tego dochodzi kwestia wymiarów oraz energooszczędności (w obu przypadkach na korzyść ledowych monitorów), ale - w mojej opinii - jest to już mniej istotne.

Osobiście nie polecam kupować monitorów za te 300-500 złotych (a wygląda na to, że na taki właśnie się szykujesz), chyba że naprawdę jest ci wszystko jedno, co bierzesz. Proponowałbym zorientować się za możliwością naprawy obecnego. Często usterki monitorów dotyczą układów zasilania - koszt naprawy dla modeli z półki cenowej "dla ludu" to 100 - 150 zeta. W przyszłości, po naprawie i nazbieraniu paru dziengów, mogłabyś popatrzeć za czymś na lepszej matrycy - dla Full HD to tak od 750 złotych w górę. Za te 900 można mieć już sympatyczny monitor (choć oczywiście pozbawiony kosmicznych technologii dla entuzjastów).
 
Last edited:
W obecnym zrobiło się jakieś zwarcie, rozkręciłam go, ale nijak nie mogę dostać się do miejsca, w którym się fajczy. Poza tym ten też był z niskiej półki cenowej, więc naprawa, nawet za te 150 zeta to dla mnie żaden interes. Ponieważ nigdy nie miałam do czynienia z monitorem wysokiej jakości, więc nie mam porównania i nie zamierzam się szarpać na jakieś full hd czy inne :p Wybrałam sobie wstępnie taki i chciałabym tylko wiedzieć, czy to nie jest totalny crap :) Poza tym potrzebuję go na teraz -zaraz.
 
jeśli sto złotych nie jest tu kwestią życia i śmierci (tudzież chleba i pasztetu) (...)
Jest kwestią parawanu na wannę :D Jakoś przeżyję, obecny sfajczony Acer też nie był szczególnie rewelacyjny. Ale dzięks za rady.
 
Tak naprawdę ważny jest czas reakcji, im niższy tym lepiej. Ja mam starego, 7-letniego Samsunga (2ms) i nigdy nie miałem żadnych problemów w grach ;)
 
Od kilku godzin siedzę na nowym Windows 10. Robiłem aktualizację z Win 8.1, miałem problem ze sterownikami NVIDIA. Nie dało się ich zaktualizować, ani odinstalować. Więc wywaliłem ręcznie foldery z Dysku C (Program Files). Wtedy instalacja sterów ruszyła i Wiedźmin 3 działa :)

System jest świetny, wywaliłem już kopię zapasową (automatyczną robioną przez system) i będę siedział na Win 10. Wreszcie godny następca Win 7 :)
 
@Keth

Mam pewną rozkiminę w wyborze zasilacza do 350 zł (max. 400zł). Który z poniższych będzie lepszy?
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m1-gold-550w-80plus-gold-modular-spc116-712962/
http://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-gs-550-80-plus-gold-220-gs-0550-v2-742047/
http://www.morele.net/zasilacz-be-q...bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/#anchor
Zasilacz będzie do 4690k i gf 970.

Tak na przyszłość - czy któryś z tych zasilaczy będzie wystarczający do 980Ti? Z tego co wiem Nvidia zaleca chyba conajmniej 600W do 980ti.

Be Quiet! najlepszy z tych trzech.

Fajnie jakbyś to jeszcze uzasadnił :)
 
Last edited:
@Daniel Abatemarco ceny tego zasilacza w morele strasznie wariują - w ciągu kilku dni potrafi skoczyć z 305-310 złotych do 350 i na odwrót. To tak tylko na wypadek, gdybyś zdecydował się na zakup akurat jego :p
 
Top Bottom